Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pęka czy nie ?


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 DiscoVolante

DiscoVolante
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądPolska

Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:34

Żeby już nie zakładać nowego tematu to teraz ja się dołączę z pytaniem ze swojej strony.
Czy to pęknięcie czy tylko odprysk lakieru ? Chodzi mi o fragment zaznaczony na czerwono. Jest to widelec Scotta z karbonowymi goleniami. Po zabrudzeniach w okolicach owej rysy można przypuszczać, że poprzedni właściciel miał jakąś przygodę na rowerze. Rysa jest na wysokości ok. 1/3 długości goleni od góry.
Nie wiem czy się powinienem tym martwić bo poza tym widelec jest sztywny, nie odkształca się, nic nie trzeszczy, nic nie stuka, jest symetryczny. Człowiek od którego go kupiłem nie zna historii pojawienia się owej rysy.

Dołączona grafika

#22 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:43

Na moje jest to uszkodzenie lakieru. Jeżeli chcesz zobaczyć jaki jest stan materiału pod spodem to weź papier ścierny (o wyskokiej gradacji) i delikatnie zeszlifuj lakier. Ja miałem podobną sytuację, z tym że mi rama upadła na metalową część rolek i właśnie w ten sposób lakier odprysł.

#23 DiscoVolante

DiscoVolante
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądPolska

Napisano 30 kwiecień 2013 - 19:46

Dzieki za rade :-) Zrobiłem jak zaleciłeś to tylko pęknięty lakier.
W sumie to było logiczne co należało zrobić. Powinienem sam był o tym pomyśleć :roll:

#24 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 kwiecień 2013 - 20:25

Powinienem sam był o tym pomyśleć

Kto pyta nie błądzi :mrgreen:

#25 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 październik 2013 - 22:39

Perkoz , tak sie zastanawiam, Willer zalecił Ci wymiane widelca ,a Ty sprzedajesz frameset  udowadniając że to nie są pęknięcia , więc jak ?

 

zawsze na łączeniu części alu i karbonu coś tam pracuje , ale wiesz opinie dostałeś ...zwłaszcza ze sprzęt był używany zawodowo


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#26 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2013 - 23:19

'Nic nie stuka, nie puka. Niemiec tylko do kościoła w niedzielę jeździł'.

 

Ot taka [przekleństwo] mentalność...



#27 Gosc_grand104_*

Gosc_grand104_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2014 - 16:41

Podepnę się pod temat.

Zauważyłem rysę/pęknięcie(?) na widelcu - Columbus Carve, karbonowy. Wideł jest tak wyprofilowany, że z przodu jest grubszy i zwęża się do tyłu - na tym przewężeniu pojawiła się rysa.

Na jednym zdjęciu strzałkami zaznaczyłem drobny uskok, coś jakby łączenie carbonu z metalem? Nie mam pojęcia co to, ale właśnie na tej wysokości jest rysa, po obu stronach koła.

Przy zdjętym kole próbowałem odgiąć wideł, rysa się nie powiększała, nie było żadnych niepożądanych dźwięków.



Co myślicie? Jutro rano wyjeżdżam na wakacje z tym rowerem a tu taka niespodzianka :D

 



#28 wolek

wolek
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądwwa

Napisano 01 lipiec 2014 - 11:09

wygląda niepewnie :/

 



#29 Shah

Shah
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądSandomierz

Napisano 01 lipiec 2014 - 11:21

Od dwóch lat mam kilka takich pęknięć. Rama jeszcze się nie rozpadła.

#30 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipiec 2014 - 00:42

Przez ten temat z rana będę oglądał swój widelec pod mikroskopem...





Dodaj odpowiedź