Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida Road Race 901


70 odpowiedzi w tym temacie

#41 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 05 marzec 2013 - 19:08

Kurde im dłużej się zastanawiam tym do głowy przychodzą mi modele z coraz wyższej półki...;) w sumie jak udało by mi się wywalczyć tak z 15% rabaciku to może i coś takiego wchodziło by w grę http://www.rowerowni...300-p-1558.html hehe :P

#42 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2013 - 19:36

Nie wiem kto ci wkręcił fajność Lapierre (a może wolę nie mówić kto, choć wiem) ale 3700 za rower z Sorą to przesada. Ja za 3200 kupiłem nowe 105.

edit: I nie robię napinki na Sorę, bo jest ok, ale za 2000. Przepłacanie za cokolwiek nie jest dobre.

#43 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 05 marzec 2013 - 20:55

No może i masz racje, ale tu też troszkę chodzi o ramę, teraz pokulam się na sorze, nabiorę doświadczenia, po pewnym czasie gdy sora się zużyję zamontuję na ultegrę i rowerek (patrząc ceny nowych) będzie warty 7000...;) oczywiście jeszczę nic nie kupiłem i orientacyjnie pytam się jak Wy to widzicie;) dzięki za opinie na ten temat, ja generalnie na tą chwilę jestem za meridą bo cenowo w miare (2800zl), a sprzęt taki jak przy lapierre za 3700... i tu chyba cena mówi sama za siebie że przy lapierre płacisz za firmę...
PS. a co kupiłeś nowego ze 105 ? ;)

#44 rszosowy

rszosowy
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądPolska

Napisano 05 marzec 2013 - 22:53

O tym Lapierre to zapomnij. Za 3700 zł to kupisz spokojnie nawet lepszego składaka.

-1600 zł markowe aluminium 1,3 kg + widelec + stery
-1320 zł kompletna grupa Tiagra 2/10
-320 zł niedrogie kółka Shimano 1900 g, na początek spokojnie wystarczą

Zostaje ci jeszcze ponad 5 stów na owijkę, sztyce, kierownice, mostek, siodełko, linki, pancerze, opony i dętki więc może wyrobiłbyś się w 3700 zł. Składak z reguły jest droższy, dlatego pokazuję ci, że się nie opłaca tego Lapierre. W ogóle ja tobie żadnej gwarancji nie daje, że ta rama jest lżejsza od Meridy. Jeszcze fajna sprawa to chińskie ramy carbonowe (jest wątek na forum), ale zakładam, że w takie coś nie będzie ci się chciało bawić.

Kubapie, też jestem ciekawy co kupiłeś. Ja kiedyś kupiłem nową Sore za 2 tys. tyle, że rama alu ważyła 2 kg...

#45 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 06 marzec 2013 - 10:14

Nie no napewno nie kupie za 3700 lapierre... ewentualnie jak bym dostał jakiś dobry rabat to może bym sie zastanawiał, a tak to nie ma szans... oprócz roweru muszę jeszcze kupić buty i pedały i muszę zmieścić się maksymalnie w 3500zł, więc i lapierre audacio 300 czy ten składak na tiagrze to odpada bo nie wyrobie z kasą, więc najprawdopodobniej moją pierwszą kobietą w tej kategorii bedzie Merida ;) zobaczymy jak się spisze hehe ;)

#46 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 06 marzec 2013 - 17:35

A jaki numer butów nosisz? pozdr

#47 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 06 marzec 2013 - 19:59

45

#48 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 06 marzec 2013 - 21:03

No to musiałbyś odcinać palce :-P pozdr

#49 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 06 marzec 2013 - 21:33

:-P :-P :-P pzdr

#50 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 07 marzec 2013 - 18:49

a więc kupiłem meride ;)
teraz dalsza część szykowania się na sezon...;)
powiedzcie mi jakie pedały? odrazy zainwestować w spd czy na początek lepiej platformówki ?
no chyba że 2w1 kupie tylko jak one się spisują ?
co polecacie? ;)

#51 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 18:58

Żadnych platformówek.

shimanowskie 2w1 w przyrodzie występują tylko w wersji MTB... mając taki fajny rowerek od razu bym szedł w systemy szosowe.

jak nie stać cię na spd to przynajmniej obowiązkowo dobre koszyczki

#52 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 08 marzec 2013 - 19:42

No panowie już mój skarb (chodzi o meride żeby nie było nie domówień;p) stoi, złożony, prezentuję się wręcz wyśmienicie i mam nadzieję że tak będzie się spisywał na naszych drogach ;)
a powiedzcie mi jaki smar proponujecie, żeby dobrze nasmarować łańcuch itd, przed pierwszą jazdą? dzięki za pomoc ;)

#53 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 08 marzec 2013 - 20:16

Łańcuch jest nasmarowany fabrycznie, wiec nie ma potrzeby go smarować przed pierwszą jazdą.

#54 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 08 marzec 2013 - 20:32

radomir82, niekoniecznie. W nowych rowerach łańcuch jest zabezpieczony jakimś środkiem antykorozyjnym czy coś w tym stylu. Jest on bardzo lepki i bynajmniej nie jest to smar. Lepi się do niego wszystko, szczególnie kurz.
Przesmarowany łańcuch jest jak kupujesz osobno w pudełku sam łańcuch, choć też nie zawsze. Shimano używa jakiegoś bardzo dobrego smaru, chodzi cichutko i czysto przez paręset kilometrów, niestety nikt nie zna jego składu. Dziś z kolei kupiłem łańcuch KMC i jest on wysmarowany czymś lepkim, tak samo jak w nowych rowerach.

#55 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 08 marzec 2013 - 20:52

aha czyli mam rozumieć że bez smarowania mogę wsiadać i śmiało mknąć przed siebie przez paręset km`ow ? ;)

#56 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 08 marzec 2013 - 20:58

Jeśli kupiłeś cały, kompletny rower to szczerze wątpię. Po prostu dotknij łańcucha i sprawdź czy jest on wysmarowany czymś lepkim, czy po prostu jest naoliwiony.

#57 Hero

Hero
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądGniezno

Napisano 08 marzec 2013 - 21:23

zdecydowanie to coś lepkiego... a więc mogę śmiało jeździ?

#58 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 08 marzec 2013 - 21:31

Jeśli to coś lepkiego to nie jest to smar, a właśnie jakiś środek przeciwkorozyjny itd. Musisz wykąpać łańcuch w benzynie ekstrakcyjnej, a potem nasmarować i możesz ruszać w trasę. Nie polecam jeździć na tym czymś lepkim, bo po pierwszej jeździe wrócisz i łańcuch będzie wyglądał jak lep na muchy, tylko zamiast much będzie syf.

#59 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 08 marzec 2013 - 21:38

Jak sie mocno lepi to wez szmatke, popsikaj na nią cx-80, i wytrzyj łancuch. Zapobiegnie to w jakimś stopniu przylepianiu sie brudu do lancucha.

#60 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 08 marzec 2013 - 22:12

radomir82, ale to nie jest smar, tylko środek zabezpieczający. Na tym się nie jeździ i przecieranie z zewnątrz nie ma sensu, gdyż w środku łańcuch nie ma smarowania.



Dodaj odpowiedź