Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żądło Szerszenia 2013


185 odpowiedzi w tym temacie

#21 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwiecień 2013 - 08:11

@Castor Troy
a możesz mi powiedzieć jaką mniej więcej średnią trzymacie, bo bym się zabrał też ale nie wiem czy nadążę, a nie chcę was opóźniać :)

#22 szosowaszosa

szosowaszosa
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Skąddolnośląskie stepy

Napisano 09 kwiecień 2013 - 10:24

@Castor Troy
a możesz mi powiedzieć jaką mniej więcej średnią trzymacie, bo bym się zabrał też ale nie wiem czy nadążę, a nie chcę was opóźniać :)


Nic się nie martw, jakby co będziemy jechać w grupie pościgowej... za peletonem. Mam w tym doświadczenie :>

#23 dado25

dado25
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwiecień 2013 - 13:54

Castor byliśmy na objeździe Szerszenia w weekend GRUSZECZKA to TRAGEDIA I ROZPACZ (modlitwa o brak kapcia - najważniejsze życzenie !!!) w jednym w porównaniu do zeszłego roku... reszta daje radę tylko lasku nie zbadaliśmy bo było BIAŁO BIAŁO :mrgreen:

#24 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 09 kwiecień 2013 - 16:07

Castor Troy, niestety 14/15 to dla mnie zawody RM czasówka druzynowa, a kolejny weekend to zajęcia na uczelni. Niestety odpadam :/ Ale zyczę szybkiej i spokojnej jazdy :->

#25 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwiecień 2013 - 20:42

@loklany_artysta
to luz :) Dajcie znać w takim razie kiedy się wybieracie.

#26 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2013 - 07:31

Cześć,

Adam, odccinek tzw. "Gruszeczki" znam niestety dość dobrze. Nie spodziewałem się, że po tej zimie będzie lepiej niż było w tamtym roku... :-? Te 4,5km to koszmar w biały dzień i naprawdę dziwię się, że "wiara" nie postawi się w większości okoniem do organizatorów, że albo rezygnują z tego odcinka albo do Trzebnicy nikt nie przyjedzie - to raczej marzenia. Na objeździe trasy na pewno tam sporo zwolnimy, a na zawodach wiadomo jak będzie... :-?

Krzysiek, no szkoda, że się nie uda spiknąć. Inauguracja wrocławska też nam "umyka" z uwagi na zimę tej wiosny... :-|

GalGavu, co do średniej to ciężko powiedzieć. Różnie to wychodzi. W poniedziałek dla przykładu na "szybkim strzale" po pracy, o 17:00, w 4 osoby na 70km wykręciliśmy średnią 32km/h w niecałe 2 godziny. ale kilka razy dużo zwalnialiśmy aby czekać na maredurów. Bez tego mogło byś spokojnie koło 35km/h.

#27 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:25

Ja nie wiem gdzie jest problem żeby chociaż połatać tą drogę. Przecież jak ktoś sobie koło zniszczy to może żądać odszkodowania od gminy

u2250y2014v3.gif


#28 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:39

Z tego co pamiętam to Gruszeczka leży już w sąsiedniej gminie i dlatego nie można jej połatać :) W zeszłym roku już chyba nawet służby z Trzebnicy łatały ją "na partyzantkę" :)
pzdr

#29 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:50

może chociaż dziury ziemią uklepią

u2250y2014v3.gif


#30 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:59

może chociaż dziury ziemią uklepią

Już to widzę ... 4.5km 'łatane' piachem przez armię Szerszeni, do każdej dziurki piasku nasyp i nogą uklep. Nawet chińska armia potrzebowałaby na to kilku dni, a auta jeżdżące tamtędy tą ziemię z dziur skutecznie 'rozsypują'.
Jedyna metoda, to włączyć 'prędkość przelotową', dłonie na kierownicy w górnym chwycie, wysoka kadencja i absolutnie nie zwalniać! - widziałeś zapewne na Paris-Roubaix jak z tego typu przeciwnościami drogowymi radzą sobie bardziej doświadczeni kolarze ;)

#31 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwiecień 2013 - 09:10

Nawet chińska armia potrzebowałaby na to kilku dni, a auta jeżdżące tamtędy tą ziemię z dziur skutecznie 'rozsypują'.


Tylko armia północnokoreańska dałaby radę ;)

Ten odcinek to tragedia, dwa lata temu odkręciły mi się tam koszyki. Ale uczucie w nogach po wjeździe na gładki asfalt po zakończeniu odcinka - bezcenne :) Zawsze mi się Gruszeczka kojarzyła z Laskiem Arenberg ;)

#32 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2013 - 10:31

Cześć,

Travisb, pamiętaj, że oni (w pro tourze na Paris-Roubaix i innych) kładą lachę na rower, na którym jadą, czy się zniszczy czy nie. Mają od tego serwis i sponsorów. Jedyne na co im pewnie zależy, żeby kapcia nie złapać. Mi za zniszczone dętki, opony, koła, ramę, rower itd. NIKT nie odda kasy. I tyle w temacie.

I tak zawsze jest u nas w kraju i w społeczństwie = brak pospolitego ruszenia przy takich ewidentnych sprawach. Jakbyśmy się wszyscy zbuntowali na ten odcinek, to 100% maraton poszedł by inną drogą lub szczęliwym trafem wylanoby nowy asfalt... A tak mamy co akceptujemy...

#33 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:17

Castor Troy, tak myślałem, że prędzej czy później ktoś poruszy temat zniszczonego sprzętu. Ale jak byśmy mieli się cackać i pieścic z naszymi rowerami, to by one wisiały tylko na haku w pokoju i służyły do podziwiania. Równie dobrze można wziąć rower na ramię i podreptać sobie 1m od drogi po trawiastym podłożu. Jak komuś zależy na sprzęcie, to potraktyje tą imprezę na luzie, bo mając świadomość, że tak usiany dziurami odcinek jest na tej trasie, albo się zgadzamy go pokonać (czy to szybko, czy to z buta), albo poprostu odpuśćmy Żądło.
Bez przesady - sprzęt się niszczy, ale to ryzyko wliczone w tą dziedzinę sportu.
Wspomniana przeze mnie 'prędkość przelotowa' nie ma na celu pokonania tego odcinka szybciej niż inni i tym samym bycia pierwszym na mecie, tylko własnie zminimalizowaniu ewentualnych strat w sprzęcie. Jeśli chcesz 'przelatywać' nad dziurami i zaliczać ich jak najmniejszą ilość, to logiczne, że nie będziesz jechał 15km/h i wybierał kołami każdy poszczególny krater.

#34 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:36

travisb, rower przetrwał dwa maratony przez ten odcinek problemem jest zeby nie zgubić bidonu ;/

u2250y2014v3.gif


#35 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 10 kwiecień 2013 - 13:49

Castor a o której będziecie jechać? pomyslalbym może dołączyć się za gruszeczka i do Trzebnicy bym z wami dojechał :) co mi tam, zajęcia można opuścić :D

#36 sulex

sulex
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 kwiecień 2013 - 13:50

Ruszyły juz zapisy, chcę pojechać na dystansie 150 km, widzę że są tu 2 opcje do wyboru, MEGA i Mega towarzyski - może mi ktoś rozszyfrować co pod tym pojęciem można rozumieć?

#37 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 10 kwiecień 2013 - 14:41

Mega towarzyski to mozesz sobie wybrać ze pojedziesz kolegą czy tam z kim chcesz tylko ze wowczas nie bedziesz liczony do klasyfikacji (pucharków).

#38 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 10 kwiecień 2013 - 18:56

Castor jakbyście jechali w niedzielę 21.04 to spoko, jestem gotów ;) bo 20.04 czasówka drużynowa no i w nd bym mógł ;)

#39 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwiecień 2013 - 19:27

Decyzja zapadła startuję na MEGA :mrgreen:


#40 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 10 kwiecień 2013 - 19:53

po niedzieli skocze zobaczyć te dziury na drodze koło Gruszeczki
ja mogę i 20 i 21 jak załatwicie fajną pogodę ;-)



Dodaj odpowiedź