Skocz do zawartości


Zdjęcie

Owijka (link)


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:39

http://www.forumszos...topic.php?t=291
Szybkie owijanie :)

#22 Szymon123

Szymon123
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 marzec 2013 - 09:15

Troche stary temat, ale może ktoś jeszcze spojrzy.
Jest jeszcze inny sposób owijania kierownicy.
Bierze się po 2 fragmenty owijki na każdą strone kierownicy. Jeden fragment rozpoczyna się od końca kierownicy i kończy pod gumą klamki(klamkomanetki) Drugi fragment zaczyna się od mostka i też kończy pod gumą.
Miałem tak owiniętą kierownicę już przy zakupie używanej kolarki. Fakt, że zamiast baranka, miała kierownice "triathlonową" trójkątną.
Nic sie z tym nie działo, ale owijka była dobrej jakości(skóra, albo coś skóropodobnego) przyklejona na klej, pod sporym napięciem.
Co o tym sądzicie?

#23 sznerchu

sznerchu
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 09:39

Niestety w swojej kierownicy szosowej(prawie 40-letnia) nie posiadam gumy na manetki. Znacie dobry sposób, aby nawinąć owijkę estetycznie?

EDIT: http://1drv.ms/1mDeoaX link do zdjęcia
WP_001256.jpg



#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 czerwiec 2014 - 09:42

Nie otwiera mi się to zdjęcie, dlatego piszę bez jego obejrzenia - ale zwykle najlepszą metoda jest zrobienie "ósemki" z owijki (owinięcie manetki normalnie, a potem z powrotem w przeciwnym kierunku, tak żeby uzyskać kształt podobny właśnie do cyfry 8). Jeżeli po takim nawinięciu zostanie kawałek gołej kierownicy, możesz odwinąć owijkę, uciąć krótki odcinek, podłożyć go w odsłonięte miejsce i nawinąć z powrotem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#25 sznerchu

sznerchu
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 09:53

Dodałem link do zdjęcia i powinno działać. Postaram się zastosować do porady :)



#26 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 czerwiec 2014 - 10:49

Na zdjęciu widać to, co myślałem, że będzie widać :) Porada pozostaje aktualna :)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#27 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 sierpień 2017 - 09:06

Ciekawa sprawa. 20s - widać, że pancerze są najpierw owinięte "szczelnie" (bez przerw) czarną taśmą na którą idzie owijka. Do tej pory myślałem, że wystarczy przyłapać tylko w kilku newralgicznych miejscach. Może i dobry sposób, bo pot nie ma bezpośredniej styczności z kierą: 





Dodaj odpowiedź