Skocz do zawartości


Zdjęcie

lepsza nowa Sora/Tiagra czy używana 105/Ultegra?


25 odpowiedzi w tym temacie

#21 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 12:07

Używana ultegra jak najbardziej. Sam posiadam 6600 i w drugim rowerze 6400 (tu już klamki trochę wysiadają, ale po ponad 20 latach przebiegu można im to wybaczyć).

Ja sam wolę kupić dobrą używaną część po okazyjnej cenie. W sumie dla mnie samo szukanie takich okazji to też jest niezła zabawa, większa satysfakcja z upolowania dobrej części, niż zamówienie w sklepie jakiejś miernoty ;-)

#22 kubiako

kubiako
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:09

Generalnie decyzja padla i kupuję wszystko nowe 105. Cena nowej 105 jest minimalnie wyzsza, czy wręcz czasem praktycznie identyczna jak tiagry. Uznałem ze jak mam fundusze to nie warto bawic sie w uzywana ultegre skoro nie mam zaufanego zrodla ani sie na tym zabardzo nie znam wic duza szansa ze kupie badziew i bede sie meczyl. do tego nie mam zupelnie nic wiec nie wiadomo ile bym na takie okazje musial czekac zeby kompletny rower zlozyc.

#23 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:35

Generalnie decyzja padla i kupuję wszystko nowe 105. Cena nowej 105 jest minimalnie wyzsza, czy wręcz czasem praktycznie identyczna jak tiagry. Uznałem ze jak mam fundusze to nie warto bawic sie w uzywana ultegre skoro nie mam zaufanego zrodla ani sie na tym zabardzo nie znam wic duza szansa ze kupie badziew i bede sie meczyl

Bardzo rozsądna decyzja/ Nie będziesz żałował, bo ta stopiąteczka będzie sprawiała Ci wiele radości. To dobry osprzęt.

#24 bikeservice

bikeservice
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:43

Tutaj masz za 459 euro całą grupę z darmowa przesyłką
Compact: http://www.bike-disc...peed-black.html

Klasyk http://www.bike-disc...peed-black.html

Ale może znajdziesz taniej...

#25 kubiako

kubiako
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2013 - 21:33

Dzięki za linka ale zakupy juz zrobione. Co prawa na razie bez korby bo fundusze nie pozwoliły izałoze starą narazie, i klamki zamiast 5700 to starsze 5600.

A jaka jest różnica miedzy kompaktem a klasykiem?

#26 bikeservice

bikeservice
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2013 - 22:06

Rozstaw śrób mocujacych zębatki ( BDC 130 i 110) i wielkość zebatek



Dodaj odpowiedź