Skocz do zawartości


Zdjęcie

Endomondo I Strava


590 odpowiedzi w tym temacie

#461 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:44

Panie i Panowie,

pewnie głupie pytanie, ale szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Jakieś zaćmienie, czy coś?

 

Jak wgrywam do stravy ślad z mojego navi2coach to mogę zaznaczyć ride. Ok. Ale jak jeżdżę góralem (MTB). Jest taka kategoria?


  • lukasz318 lubi to

#462 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:21

Nie. Mogliby dodać choć tagi.  Strasznie są w tym niekonsekwentni - bo np. definiując trasę można zaznaczyć czy to "Road" czy "MTB" - ale na samej aktywności juz nie.



#463 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:44

np. definiując trasę można zaznaczyć czy to "Road" czy "MTB"

 

Gdzie jest taka opcja? W Strava route builderze (bo chyba o to chodzi), jest tylko podział run/ride.



#464 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:45

Przy zapisie - niestety nie ma to żadnego wpływu na samą definicję trasy.



#465 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:16

Swoją drogą - nie ma się co oszukiwać, wszyscy jeżdżą, żeby zbierać kudosy. Można zobaczyć kto komu ile, kto ma deficyt kudosów od danej osoby - czy też kiedy dostajemy najwięcej gratulacji (co ciekawe, u mnie oczywiście sobota/niedziela - ale też wtorek wieczorem).

 

http://labs.strava.com/kodos/


  • Greek lubi to

#466 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:47

mocno nieaktualne są te dane mam wrażenie, ale może niech ktoś bardziej biegły się wypowie :P


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#467 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:07

Kurczę, z Kwiatkowym mam deficyt kudosów :( Jak żyć?


  • Prozor lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#468 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:27

mocno nieaktualne są te dane mam wrażenie, ale może niech ktoś bardziej biegły się wypowie :P

Dane są zdaje mi się cofnięte o miesiąc. Za miecha będziesz miał kudosy z dzisiaj :D


  • Prozor lubi to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#469 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:30

uff! 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#470 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:35

Myślałeś, że Ci słabo kudosują?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#471 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:41

nie, nie, ale pamiętałem, że ostatnio za jazdę dostałem prawie 30, co było chyba moim rekordem, a w zestawieniu tego nie było :D


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#472 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 kwiecień 2016 - 13:20

Hehe, chwile grozy :P


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#473 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 kwiecień 2016 - 19:42

Ubiegły sezon jeździłem na Stravie. Teraz coś mnie podkusiło i przeszedłem na Endomondo. Już miałem wykupić wersję premium, ale wczoraj przydarzyło mi się coś dziwnego. Zakończyłem trasę odpaliłem neta i wszystko (czas, dystans itd) było OK z wyjątkiem mapki, która się nie pojawiła. Za pół godziny sprawdzam na PC i owszem mapka jest, ale tylko 1/3 trasy. Wszystkie dane treningu zostały z wyjątkiem dystansu, który zmalał z 50 do 17km. Oczywiście średnia też mi spadła. I z taką urwaną trasą już zostałem. Ręcznie poprawiłem dystans, ale to już nie to co było oryginalnie. Czy ktoś z Was miał podobny problem?



#474 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 kwiecień 2016 - 21:11

Ubiegły sezon jeździłem na Stravie. Teraz coś mnie podkusiło i przeszedłem na Endomondo. Już miałem wykupić wersję premium, ale wczoraj przydarzyło mi się coś dziwnego. Zakończyłem trasę odpaliłem neta i wszystko (czas, dystans itd) było OK z wyjątkiem mapki, która się nie pojawiła. Za pół godziny sprawdzam na PC i owszem mapka jest, ale tylko 1/3 trasy. Wszystkie dane treningu zostały z wyjątkiem dystansu, który zmalał z 50 do 17km. Oczywiście średnia też mi spadła. I z taką urwaną trasą już zostałem. Ręcznie poprawiłem dystans, ale to już nie to co było oryginalnie. Czy ktoś z Was miał podobny problem?

właśnie sam miałem pytać, ostatnio miałem to samo i to dwa razy. Czasem udaje się po czasie że trasa się dociąga, czasem treningi się dublują... Wydaje mi się że to jakieś problemy po stronie serwerów endomondo. Ogólnie ja zawsze jak robie postój włączam na chwilkę internet w smartfonie żeby przesłało trase na serwer, zawsze to bezpieczniej. Wstrzymał bym się teraz z zakupem premium i poczekał czy te problemy ustaną.



#475 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 kwiecień 2016 - 09:18

Hehe... kolejna wyższość urządzenia specjalizowanego (Garmin Edge) nad smartfonem? U mnie po transmisji danych do Connect z automatu trening jest wrzucany również do Endo/Stravy (i nie tylko). Zresztą w zastosowaniach stricte rowerowych Endo w porównaniu do Stravy IMHO ma jednak mniejsze możliwości (tak oprogramowanie, jak i sam serwis). No ale co kto lubi...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#476 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:58

A co ma aplikacja Stravy czego nie ma Endo dla smartfona? Pytam, bo mam Nokie i niestety nie przewidziano Stravy na Windows Phone.



#477 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 13 kwiecień 2016 - 16:59

Mi czasami Strava zawyża średnią, czasem znacznie, np. trasa zrobiona bez zatrzymywań przez godzinę, po liniach prostych ( w sensie mało zakrętów na trasie, bo wtedy gps mogły by trochę poszaleć. :)) i mam średnią z licznika 33,1 km/h, a na Stravie raz miałem wynik zawyżony prawie o 2 km/h ! i wyszła średnia 35,1 km/h.

Pewnie nikt się tym nie chwali, bo fajnie mieć wyższą średnią, ale nie o to chodzi.

Nie wiem czy to błąd urządzenia (ale używam zamiennie dwóch) czy stravy.

 



#478 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 13 kwiecień 2016 - 19:57

Jakość sygnału GPS w urządzeniu i jakość samego urządzenia,sposobu zapisu w nim. Nie podpasuje mu konstelacja satelitów lub błędy w systemie zapisu. Widać często po przybliżeniu śladu, "myszkuje". wychodzą wtedy cuda: przeważnie za duży dystans co przy tym samym czasie skutkuje zawyżoną średnią, itp.
Oczywiście każda aplikacja używa swojego systemu odczytu i przetwarzania danych, jednak różnice przy dobrym nagraniu powinny być minimalne.

 

A co ma aplikacja Stravy czego nie ma Endo dla smartfona? Pytam, bo mam Nokie i niestety nie przewidziano Stravy na Windows Phone.

 

Nic takiego, to dwie różne aplikacje.Endomondo ma inny interfejs, grafike itd,Strava jest dla mnie bardziej przejrzysta i masz więcej moźliwosci analizy. Na nokie sa klienci Stravy np Cyclers,używam do nagrywania i szybkiego podglądu - spoko. Resztą zarządzam na kompie. Nokie mają wbudowany dość dobry GPS jak na tanie smartfony.



#479 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:00

No a mi zawsze Strava właśnie zaniża średnią, wprawdzie niewiele, o jakieś 0,3 do 0,4 km/h. Obwód koła mam raczej na pewno dobrze zmierzony w liczniku.



#480 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:00

Ubiegły sezon jeździłem na Stravie. Teraz coś mnie podkusiło i przeszedłem na Endomondo. Już miałem wykupić wersję premium, ale wczoraj przydarzyło mi się coś dziwnego. Zakończyłem trasę odpaliłem neta i wszystko (czas, dystans itd) było OK z wyjątkiem mapki, która się nie pojawiła. Za pół godziny sprawdzam na PC i owszem mapka jest, ale tylko 1/3 trasy. Wszystkie dane treningu zostały z wyjątkiem dystansu, który zmalał z 50 do 17km. Oczywiście średnia też mi spadła. I z taką urwaną trasą już zostałem. Ręcznie poprawiłem dystans, ale to już nie to co było oryginalnie. Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Oo proszę! Kiedy znowu wrócisz na strave? ;)





Dodaj odpowiedź