Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poratujcie starszego człowieka


46 odpowiedzi w tym temacie

#41 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 31 maj 2013 - 13:41

Wiem że to nic trudnego. Ale trochę mnie prażacie że tak dużo.


Nie bardzo rozumiem co to "prażacie". Przerażamy? Ale że co jest "dużo"?

Sam się kiedyś rąbnąłem przy jednym pomiarze i dość długo żyłem w przeświadczeniu że mam mieć większy rower, na szczęście nie zdążyłem go kupić przed korektą.

#42 grzes85

grzes85
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 31 maj 2013 - 19:38

Miało być przerażacie tak to jest jak się piszę na szybko z telefonu. Nic no spróbuję jeszcze raz.

#43 gringo

gringo
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądJaworze

Napisano 07 czerwiec 2013 - 20:28

Witam. Rowerek odebrałem wczoraj. Sama przymiarka i pasowanie rozmiaru ramy trwało blisko tydzień. Kupując ślubny garnitur nie byłem tak mierzony :-D Jeździłem na M, próbowałem M/L. Ostatecznie stanęło na M/L. Dzisiaj na ramie pojawiły się bidony. Całość prezentuje się schludnie, a rower jest przyjemny dla oka. Dzisiaj stuknęło pierwsze 30 km. Po przesiadce ze starego, ale poczciwego Mistrala doznałem czegoś w rodzaju szoku. To rzeczywiście inny wymiar jazdy na rowerze. Po pierwsze, jadąc słyszę szum. Co prawda słyszałem go też na Mistralu, ale tylko wtedy kiedy zjeżdżałem ze stromego wzniesienia. Obecnie słyszę go nawet na prostym odcinku drogi. Jadąc wolniej słychać też delikatną pracę mechanizmów, to przyjemny dźwięk dla ucha. Są też pewne minusy. Nowy Defy sprawia wrażenie bardzo delikatnego. Mistrala brałem i po prostu kładłem, np. opierając o ławkę lub latarnię. W tym przypadku mam obawy, że jak upadnie to się złamie albo pęknie. Sama jazda wydaje się w porządku i dostarcza przyjemności, a to najważniejsze. Małym problemem jest skręcanie, szczególnie przy mniejszej prędkości. Odnoszę wtedy wrażenie, że stracę równowagę i upadnę, choć to pewnie wina stylu, złych nawyków i braku przyzwyczajenia do tego typu roweru. Teraz czas na buty i jakieś pedały. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc i do zobaczenia na szosie. Pozdr.

#44 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 czerwiec 2013 - 07:15

Są też pewne minusy. Nowy Defy sprawia wrażenie bardzo delikatnego. Mistrala brałem i po prostu kładłem, np. opierając o ławkę lub latarnię. W tym przypadku mam obawy, że jak upadnie to się złamie albo pęknie. Sama jazda wydaje się w porządku i dostarcza przyjemności, a to najważniejsze. Małym problemem jest skręcanie, szczególnie przy mniejszej prędkości.


Tak jak piszesz - kwestia przyzwyczajenia :) Powodzenia w nabijaniu kilometrów, teraz to ci się powinien głód jazdy włączyć ;)

#45 Pracowity

Pracowity
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądKęty

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:39

Gringo mam pytanie, dużo mają rowerów na stanie na ul. Cieszyńskiej ? Na ich stronie nie ma żadnego roweru wystawionego więc nie wiem czy jechać.

#46 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:45

Gringo mam pytanie, dużo mają rowerów na stanie na ul. Cieszyńskiej ? Na ich stronie nie ma żadnego roweru wystawionego więc nie wiem czy jechać.


Stronę mają do bani, prawdopodobnie kliknąłeś w kategorię "rower szosowy" - tu faktycznie nic nie ma. Poniżej jest też kategoria "szosowe" i tu jest OK.

http://twomark.pl/szosowe,k,8,1234

Tylko sprawdź, czy rowery są dostępne w Bielsku, czy w Chorzowie.

edit: przejechać się i tak warto, bo mam wrażenie, że w sklepie stoją też inne rowery niż na stronie. Ale może się mylę, bo sporo tego i trudno ogarnąć ;)

#47 gringo

gringo
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądJaworze

Napisano 23 czerwiec 2013 - 08:09

Tak, potwierdzam to co pisze bans. W realu rowerów jest dość sporo, poza tym sprzęt, odzież, itp. Osobiście polecam. Nie jest jednak tak, że na stanie mają wszystko. Chciałem zakupić koszyki na bidon Gianta, to nie mieli. Mogli zamówić, ale dopiero po uzbieraniu zamówienia na kwotę ok. 2 tyś. Dobre zaopatrzenie w tym rejonie mają sklepy w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów.
pozdr.



Dodaj odpowiedź