Skocz do zawartości


Zdjęcie

Golden Cheetah - komputerowy dzienniczek treningowy


347 odpowiedzi w tym temacie

#321 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 styczeń 2020 - 21:44

Od 14 stycznia dostępna jest wersja finalna 3.5. 

Do pobrania ze strony projektu: http://www.goldenche...ection-download

Przegląd nowości: 

W skrócie najważniejsze:

  • Sync with major cloud services (Strava, Xert, TodaysPlan, SportTracks etc)
  • Banister Performance Modelling and Power Index
  • CP Performance Modelling with Performance Tests
  • Charting and Scripting with Python
  • Augment with HRV, RPE and Body Measures and Metrics

  • Arni i JHartman lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#322 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 17:54

Chciałbym rozpocząć śledzenie hrv w GoldenCheetah.
HRV mierzę wykorzystając bezpłatną aplikację EliteHRV(dla Androida) oraz opaskę Wahoo Tickr. Wiem, że mogę ręcznie wprowadzać dane zarejestrowane przez EliteHRV do GC ( Tools->Options->Athlete->HRV), jednak codzienne wprowadzanie danych jest trochę uciążliwe.
Czy można to robić w jakiś inny bardziej zautomatyzowany sposób ?


#323 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 styczeń 2020 - 07:54

https://groups.googl...lM/_RJswrCNBgAJ

 

Importing into GC
1) Export from Elite app every week or so and import "activities" in to GC
2) Individually edit "Filter RR Outliers" with "Set Rest HRV" checked
3) I then delete the activities to avoid clogging up my Activites tab
 
Albo przez Menu: Share > Get HRV Measurements (HRV4Training, Elite HRV itp.):
HRV_Measures_Import.png
 
 
Ale chyba opcję eksportu danych apka EliteHRV ma tylko w wersji premium. Stąd dalej w odpowiedzi widzę:
Q) Is there a more efficient way of doing this (without paying for premium app / subscription)?
my experience is the following:
  • Garmin solution: you can store HRV and many other metrics (rMSSD, pnn20/50, SDNN, ibi (inter beat time)) directly within your fit file, then simply export it and import in GC. You need:
Plus, że powyższy sposób odczytu możliwy jest również dla optycznych czujników wbudowanych w zegarki (aczkolwiek tu chyba mierzy tylko InterBeat Interval (IBI) i/lub nie jest tak dokładne jak pasek - specyfika optycznego pomiaru)
Opis/pomoc dla apki pomiaru HRV: https://www.fbbbrown...help-faq/#heart
 
Przykład pomiaru w Connect: https://connect.garm...vity/3008777283
Oczywiście zapisany pomiar przez aplikację IQ jest eksportowany do Connect, skąd można pobrać jak każdą aktywność i importować do GC.
 
 
Minus? Obsługa opasek tylko ANT+, czyli standardowych do urządzeń garmina, opaski tylko BTLE z tą apką działać nie będą.
 
Pełne wyjaśnienie obsługi HRV w GC: https://github.com/G...n-goldencheetah
 
Warto zwrócić uwagę na:
Filtering R-R data and generating HRV measures at rest. There is a tool to filter R-R data, accessible from the main menu: Edit > Filter R-R Outliers:
HRV_Filter_R-R.png
 
which implements standard filtering options for R-R data and allows to set HRV Measures at Rest, when this option is checked a new record will be added to HRV Measures with the date/time of the activity. This option should be used only when the data was taken in the recommended conditions for tracking recovery: first thing in the morning during 1 to 5 minutes at rest.
 
Czyli właściwie można zarejestrować cokolwiek - utworzyć nowy typ aktywności w zegarku np. HRV, po przebudzeniu zarejestrować od 1 do 5 minut i wczytać dane do GC bez pośrednictwa czegokolwiek (EliteHRV czy w/w apka HRV).
 
Sprawdziłem, działa z dowolną aktywnością z zarejestrowanym HRV - uzupełnia dane w zakładce użytkownika, choć oczywiście tego typu operacja sens ma raczej nie do pobierania danych z intensywnego wysiłku, a do oceny z pomiaru wykonanego po przebudzeniu.
 
Nieco wcześniej podany jest sposób na dostęp do danych poprzez formułę: XDATA("HRM", "R-R", sparse).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#324 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 13:03

 

 

Ale chyba opcję eksportu danych apka EliteHRV ma tylko w wersji premium.

 

Potwierdzam, jest tak jak napisałeś. Po eksporcie otrzymuje się dane w formacie .txt. W otrzymanyn pliku jest tylko jedna kolumna z danymi R-R.



#325 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:46

Czy tylko mi znów nie działa synchronizacja ze strava? Wersja 3.5.2. Komunikat jak w poprzedniej wersji.

#326 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 styczeń 2020 - 22:06

Mi działa.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#327 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 06:02

Miałem ten sam problem. Poprzednia jak i ta wersja nie chciała się synchronizować że Staravą. Wcześniej instalowałem wersję 64 bit dla Windows, zadziałało przy wersji 32 bit.

#328 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 11:26

 

 

Czyli właściwie można zarejestrować cokolwiek - utworzyć nowy typ aktywności w zegarku np. HRV,
Skorzystałem z Twojego patentu, czyli:
  • w zegarku zdefiniowałem nowy typ aktywności,
  • wykonałem pomiar,
  • pobrałem aktywność z GarminConnect do GoldenCheetah.

 

 

 

działa z dowolną aktywnością z zarejestrowanym HRV - uzupełnia dane w zakładce użytkownika

 

niestety, u mnie nie uzupełniło danych w zakładce użytkownika (mam najświeższą wersję GoldenCheetah)



#329 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 10 luty 2020 - 20:39

Witam czy spotkał się ktoś może z takim komunikatem : "przekroczony czas operacji na gnieździe" i nie można zsynchronizować że strava. Jak można to naprawić. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

#330 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 luty 2020 - 11:24

Może od nowa zainstaluj GC?

#331 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 26 luty 2020 - 17:55

Może od nowa zainstaluj GC?

Robiłem kilka razy i nic nie pomagało. Zainstalowałem w końcu wersie 32 na Windowsa 64 i wszytko teraz ładnie synchronizuje. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

#332 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 08:26

Witam miał  ktoś z was tak, że dane z konkretnych interwałów różnią sie w GC w porównaniu z danymi w aplikacji Wahoo i danymi na Elevate for Strava. 

Chodzi o to ,że tak jakby GC przesuwał te inerwały. Niby czas interwału jest taki sam ale moc i inne parametry już nie. Zwłaszcza jeżeli są krótkie interwały to widać ogromną różnice. 



#333 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 08:26

Witam miał  ktoś z was tak, że dane z konkretnych interwałów różnią sie w GC w porównaniu z danymi w aplikacji Wahoo i danymi na Elevate for Strava. 

Chodzi o to ,że tak jakby GC przesuwał te inerwały. Niby czas interwału jest taki sam ale moc i inne parametry już nie. Zwłaszcza jeżeli są krótkie interwały to widać ogromną różnice. 



#334 kasprra

kasprra
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2020 - 17:02

witam serdecznie, jestem nowym uczestnikiem forum i dodatkowo laikiem w obsłudze GC, poszukuje pomocy, chodzi mi mianowicie o to, iż wprowadziłem pewne dane do programu i musiałem coś zrobić co sprawiło, iż bez mojej wiedzy GC zamknął się :( , po ponownym jego uruchomieniu GC pokazuje pierwotne okno a mianowicie tak jak bym miał zacząć od nowa całą konfigurację konta, mam plik z back up lecz nie mam pojęcia jak zapisane tam dane przywrócić do stanu który miałem przed tym zdarzeniem. Program mam w wersji 3.5 zainstalowany na pandrive o ile ma to jakiekolwiek znaczenie. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.



#335 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 sierpień 2020 - 11:35

To jakie to ogromne dane w nim zapisałeś, że nie chce ci się ich ponownie wpisać? Wagę, wzrost i dł. korby?



#336 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 wrzesień 2020 - 13:52

https://github.com/G...ag/v3.6-DEV2009



#337 Pio_tr

Pio_tr
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 23:43

Tym razem radzę zrobić kopię danych.

Chyba spore przetasowanie w bazie danych. Wyleciało mi kilka oznaczeń z "workout code", a do tej pory nie mogę się połapać jak dodać nowego zawodnika.

 

 



#338 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 wrzesień 2020 - 08:28

Kopia zawsze dobrym pomysłem jest ;)

Zwłaszcza jeśli testuje się wersje rozwojowe. Patrząc na zmiany, dość ciekawie to zaczyna wyglądać. Wreszcie po latach modyfikacja interfejsu użytkownika, aczkolwiek widać, że to dopiero początek.

Warto przeglądnąć nawet tylko "NEW IN THIS BUILD" - sporo tego i to opcji takich, których bardzo brakowało. Zwłaszcza opcje treningowe typu obsługa i sterowanie trenażerów nie tylko przez ANT+ (doszło nachylenie dla tacx), ale również obsługa BTLE w tym trenażerów Wahoo przez BTLE. 

 

Zestawienie (w większości nowych) opcji treningowych:

  • Video Overlay Widgets for Linux
  • Elevation Profile Overlay in Video (Windows and Linux)
  • Live Map Overlay in Video (Windows and Linux) NEW IN THIS BUILD
  • Overlay Layouts selector in Video (Windows and Linux) NEW IN THIS BUILD
  • Text cues on bottom bar from ERG and ZWO files NEW IN THIS BUILD
  • Custom Virtual Power curve for dumb trainers NEW IN THIS BUILD
  • GoldenCheetah JSON for workout and video sync NEW IN THIS BUILD
  • Configurable Kinetic Energy simulation for slope mode NEW IN THIS BUILD

robi wrażenie. Pytanie jak będzie to się sprawować w praktyce? 


  • Arni lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#339 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 wrzesień 2020 - 08:56

Tym razem radzę zrobić kopię danych.
Chyba spore przetasowanie w bazie danych. Wyleciało mi kilka oznaczeń z "workout code", a do tej pory nie mogę się połapać jak dodać nowego zawodnika.

Jak dodać to nie sprawdzałem, ale fajnie, że wszyscy są w jednym oknie na osobnych kartach, a nie jak wcześniej dla każdego nowe okno programu się otwierało.

#340 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 lipiec 2021 - 10:46

Od 9 lipca do pobrania wersja rozwojowa 3.6. Sporo zmian - w tym wbudowany python 3.7.9 runtime. Mocne poprawki i ulepszenia w module treningowym.

125129151-ebf1c880-e0f6-11eb-8393-da29d0

Lista zmian:  https://github.com/G...heetah/releases

Do pobrania wersje rozwojowe: http://goldencheetah....amazonaws.com/


  • Arni, JHartman i artho lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź