Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy jestem gruby :)


22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 22 wrzesień 2014 - 11:21

GoldPlatedSpadeCropped.jpg



#22 Esterkaa

Esterkaa
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 21 październik 2014 - 10:10

zwiększ częstotliwość posiłków.

Jedz regularnie. Ja mam taki plan odżywiania:

8.30 - śniadanie

11.00 - drugie śniadanie (jabłko, banan, kiwi - owoce)

13.00 lub 14,00 - obiad

między 15 a 16.00 - podwieczorek (owoc, warzywo lub jogurt)

17.00 - 18.00 Kolacja

 

Też mam problemy z wagą. Od roku próbuje schudnąć poprzez różne diety i nic z tego. Teraz zaczęłam jeść normalne rzeczy, unikać słodyczy, jeść mało a często. Chudnę powoli, może z kilogram miesięcznie



#23 Gosc_Filigra_*

Gosc_Filigra_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2015 - 13:57

prozor, z tego co wiem i rozmawiałem z trenerami to nie jest do końca tak jak mówisz. To, że podczas treningu wykorzystujesz więcej energii z tłuszczów niż z węglowodanów nie oznacza, że bardziej schudniesz. Chodzi o procesy, które zachodzą w organizmie po treningu jak uzupełnianie energii, zmiany metabolizmu itp. tzw. afterburn.

Żeby nie być gołosłownym tutaj jest publikacja naukowa na ten temat: http://www.ncbi.nlm....pubmed/11601564

Mocne interwałowe treningi lepiej spalają tłuszcz (w całokształcie) niż długie wolne. Stąd coraz bardziej modne robią się różne formy tabaty itp.

To tak w celu sprostowania, bo drugą stroną medalu jest fakt, że takich treningów nie poleca się osobą, które zaczynają treningi po przerwie, żeby się nie uszkodziły :-)

seba81, mogę jeszcze dodać, że jak chcesz schudnąć to, żebyś po treningu zjadł coś lekkiego najlepiej o dużej zawartości białka w celu regeneracji, a konkretniejszy posiłek za 2h. Przez 2h jest mocno podkręcony metabolizm, bo organizm chce uzupełnić zapasy (ten afterburn), jak dostarczysz łatwe w przyswajaniu węgle to pójdzie na łatwiznę i je wykorzysta, jak nie to będzie korzystał z nagromadzonych zapasów.

Kolejną kwestią jest bycie racjonalnym. Dużo ludzi jak chce schudnąć pójdzie np. pobiegać pół godziny. Dla kogoś niewytrenowanego jest to mega wysiłek, wraca do domu jak koń po westernie z poczuciem zwycięstwa, a faktycznie spalił 200-300kcal siada do jedzenie i zje więcej niż spalił, bo przecież zasłużył :mrgreen:

Jedz mądrze, jeździj i będziesz zadowolony :-)

Pozdrawiam

Jestem za. Intensywność ma ogromne znaczenie. Mięśnie po mocnym wysiłku ciągną kalorie jak nie wiem co. :)





Dodaj odpowiedź