Skocz do zawartości


Sanok i okolice


236 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2013 - 22:45

Witam, jest ktoś może na forum z Sanoka lub okolic?:) Dość sporo ludzi tu jeździ, ale zazwyczaj widzę, że pojedynczo. Może ktoś chętny na wspólne wypady? 8-)

#2 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 02 sierpień 2013 - 07:09

Ja będę tam we wtorek.
Trasa Załuż-Bircza-Jawornik Ruski-Krzemienna-Witryłów-Końskie-Mrzygłód-Tyrawa Wołowska-Załuż

Start ok. 12.30

#3 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2013 - 23:11

Ja będę tam we wtorek.
Trasa Załuż-Bircza-Jawornik Ruski-Krzemienna-Witryłów-Końskie-Mrzygłód-Tyrawa Wołowska-Załuż

Start ok. 12.30

 

Niestety jutro o tej godzinie nie dam rady, ale trasa bardzo fajna, jechałem nią niedawno.



#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 grudzień 2013 - 01:27

Witam.Nie jestem z Twoich okolic,a wręcz przeciwnie bo z Gdańska.Ale piszę bo co roku jestem w tych okolicach i robię tam trochę kiletrów.Szczególnie lubię podjazd na Słonne.Z obu stron jest fajny,ale od Załuża extra.Śmigam też w Bieszczady.Gdybyś miał ochotę to napisz proszę kilka pomysłów na ciekawe trasy.Również po Bieszczadach bo jeździ się tam rewelacyjnie...aż szkoda,że są tak daleko.

#5 Beymont

Beymont
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 28 grudzień 2013 - 12:51

Bardzo często jestem w Brzozowie. Po za tym kręcę w okolicach Niebylca i Strzyżowa - mam tutaj kilka sprawdzonych tras (niektóre podjazdy nawet dodałem na stronę altimetr.pl - http://www.altimetr....eskidzkie.html)

Mimo, że mam do Sanoka niedaleko (ponad 30km), to szczerze mówiąc jeszcze na rowerze tam nie byłem :P Moglibyśmy się kiedyś umówić na małą przejażdżkę, chętnie zobaczę  "jak jest po drugiej stronie Sanu" :)

Pozdrawiam.



#6 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2014 - 16:27

Witam kolegów, co do tras w tych okolicach to właściwie wszystkie lub prawie wszystkie mam objeżdżone. Minusem jest to, że często asfalt nie jest najlepszej jakości, zdarzają się odcinki bardzo dziurawe, w niektórych przypadkach nawet jakieś krótkie szutrowopodobne odcinki. Jest tu kilka ciekawych podjazdów( choć do maksymalnie 6 km długości). Co do tras to osobiście często jeździłem np w okolice Arłamowa, albo bliżej czyli Tyrawa, potem w prawo na Rakową i tamte okolice. Bardzo fajna jest też trasa w stronę Mrzygłodu i dalej, stosunkowo mały ruch tam jest zazwyczaj. No i oczywiście duża i mała pętla bieszczadzka, tylko, że w okresie letnim jest tam spory ruch. W tamtym roku jak jechałem małą pętle to już przy końcu miałem serdecznie dość tych aut. W tym roku zdaję się, że niestety nie pojeżdżę bo szykuje mi się dłuższy wyjazd zagraniczny, a tam na rower raczej nie będę miał czasu.



#7 Beymont

Beymont
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 24 luty 2014 - 18:29

Bieszczady są ogólnie bardzo piękne, więc to, że w takim okresie jest dużo samochodów chyba nie dziwi ;)
Dziwi jednak to, co mówisz o stanie dróg. Wszyscy wiedzą, jaka jest sytuacja, a jednak nikt nic z tym nie robi...

@DivisionBell
Do Arłamowa mam trochę daleko, jak na jednodniowy wypad, ale jeśli znasz jeszcze jakieś warte uwagi podjazdy czy też ogólnie trasy (asfaltowe) w tych okolicach, to podeślij coś ;) Oczywiście jeśli to nie problem :) Od maja będę miał dużo czasu, więc będę miał okazje pozwiedzać te okolice. Nawet na wakacjach wybieram się na kilka dni w okolice Czarnej, żeby pojeździć sobie po Bieszczadach :)

Pozdrawiam.



#8 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 luty 2014 - 18:30

Okolice Mrzygłodu znam bo co roku jestem na Końskim. Do dużego ruchu samochodowego jestem przyzwyczajony jeżdżąc codziennie po Trójmieście i okolicach. Jak już pisałem super mi się jeździ na Słonne choć akurat tam do szału doprowadzają mnie czasami motocykliści. Robią sobie tam jakieś zloty... Na pętlę jeździłem kilka razy,super trasa. Nie byłem jeszcze w okolicach Komańczy. Zamierzam tam zajrzeć w tym roku. Myślę też,że pozwiedzam też okolice Arłamowa. Aż szkoda,że do urlopu jeszcze tyle czasu.



#9 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2014 - 12:43

Mnie nawet nie tyle drażni sam ruch co głupota i nieznajomość przepisów przez niektórych kierowców. Co do najdłuższych podjazdów tutaj to tak: góra Jawor(jest to ślepa droga prowadząca do ośrodka Jawor), wspomniane już Słonne, góra za Ropienką(nie pamiętam nazwy), Szybowisko w Bezmiechowej, krótsza od tamtych ale najbardziej stroma, wg mnie jest to najcięższy podjazd w okolicy. Na małej petli jest też sporo podjazdów takich pewnie po 3, 4 km, nawet jedne serpentyny po drodze. W okolicach Arłamowa jest przeważnie super asfalt ale łatwo się w tych leśnych dróżkach pogubić bo oznaczeń prawie nie ma, ja w tamtym roku ze dwa razy tam błądziłem. A i z podjazdów to jeszcze Gruszka, trzeba odbić w Lesku na Huzele i potem w prawo na Tarnawe.



#10 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2014 - 15:30

Testuję ostatnio Strave, bardzo fajny program. Szkoda tylko, że w promieniu powiedzmy 20, 30 km od Sanoka są straszne pustki, zarówno jeżeli chodzi o segmenty jak i ludzi w nich zapisanych. Naprawdę nikt z okolicy nie używa Stravy? :-)



#11 Beymont

Beymont
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 04 kwiecień 2014 - 20:35

Też mnie to w sumie trochę dziwi. Wzniesień tam nie brakuje ;)
Jest bardzo dużo podjazdów, niekoniecznie w rejonach Sanoka, gdzie nie wiadomo czy ten podjazd jest przeznaczony dla roweru szosowego czy górskiego. Jesteś z Sanoka, więc możesz pojechać w miejsca, które nie są oznaczone na Stravie i pododawać nowe segmenty. W mojej okolicy większość była już oznaczona, ale i tak znalazło się kilka takich, które nie były dodane.

Jeśli możesz, to podaj tutaj lub podeślij w prywatnej wiadomości swój profil na Stravie. Podpatrzę po jakich trasach jeździsz, żeby wiedzieć gdzie się wybrać ;)

Pozdrawiam.



#12 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2014 - 13:50

Stworzyłem kilka segmentów, choć raczej takie krótkie górki, zresztą ostatnio bardzo mało jeżdżę i to na góralu bo szosówka chwilowo niesprawna. Mój profl: http://www.strava.com/athletes/2470270



#13 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 25 maj 2014 - 15:23

Jak ktoś chciałby pośmigać w wekendy to ja chętny jestem w miare możłiwości i bardziej rekreacja niż tempo wyścigowe. :)


Focus user! :-P

#14 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2014 - 13:56

A skąd jesteś i jakie trasy jeździsz?  8-)



#15 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 26 maj 2014 - 17:30

Do Sanoka mam 15km. :-P  Także ;-)


Focus user! :-P

#16 Gosc_Frank85_*

Gosc_Frank85_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2014 - 23:21

Będzie ktoś kręcił lipiec/sierpień ? Mam w planach zrobić kilka dłuższych wypadów, ktoś na 250 km (i 3 km w górę) w pierwszą sobotę lipca byłby chętny? W planach również intensywnie góry Słonne - ale to raczej w tygodniu bo weekendy z dobrą pogodą tam się bezpiecznie jeździć nie da ;) PS przy okazji pytam czy jest jakiś godny polecenia sklep/serwis w Sanoku ?

 



#17 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 01 czerwiec 2014 - 17:04

W okolicy Sanoka będzie fajna trasa w stronę Komańczy jak skończą remont drogi .Zaletą tej trasy poza nowym asfaltem będzie mały ruch samochodowy.



#18 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 czerwiec 2014 - 18:38

A o której drodze mówisz,bo powinienem być w okolicy na początku sierpnia,więc chętnie tam zajrzę.



#19 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 01 czerwiec 2014 - 18:40

Zagórz - Komańcza. :)

 

Najpierw to pasuje przegonić złą pogodę. Ciagle tylko ten deszcz. :cry:


Focus user! :-P

#20 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2014 - 15:08

To tej drogi jeszcze nie skończyli? Strasznie się z tym grzebią. Ja wiem czy tam taki mały ruch, w sezonie letnim trochę aut tam jeździło, teraz po przebudowie może być ich jeszcze więcej, choć fakt, że ruch na pewno mniejszy niż na pętli.





Dodaj odpowiedź