Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#2101 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 styczeń 2021 - 14:00

Wysyłając zgłoszenie do Garmina masz pytanie czy wyrażasz zgodę na analizę Twoich danych historycznych hehe. 
Mnie to w tym przypadku też nie razi, ale pewnie sporo osób by już kręciło aferę. 

 

Co do BT vs ANT+, to z wcześniejszymi miernikami Quarq Dzero, Assioma UNO, trenażerem i paskiem HR jednak stabilniej wydawało mi się łączenie po BT z kompem (z Edge to inna historia). Dopiero w przypadku Assioma DUO ANT+ wypada lepiej. 

Nie próbowałem jeszcze łączyć czujników do Zwift za pomocą Companion, dzisiaj chyba zrobię test. 



#2102 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 09 styczeń 2021 - 12:48

^ Skubańcy cię szpiegują :) . Moim zdaniem to jest fajne jak wsparcie techniczne może dokładnie prześledzić twój przypadek ale ja nie jestem z tych przewrażliwionych na tym punkcie. Czyli jednak w dobie wszechobecności BT, ATN+ jednak się broni.

 

BLE można nazwać korporacyjnym rozwiązaniem, gdzie maluczki nie ma szans wdrożenia swojego rozwiązania bez dużej ilości $. Każda drobna zmiana wymaga ponownej kosztownej certyfikacji.

 

ANT+ jest dla każdego i jest wielokrotnie tańsze we wdrożeniu i certyfikacji.

Jest też lepiej ustandaryzowane jeżeli chodzi o urządzenia sportowe i łatwiej się je testuje.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2103 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 styczeń 2021 - 18:16

Nie wiem czy ten link Ci pójdzie:
https://www.facebook...neric&ref=notif

 

Jak coś, to ta grupa https://www.facebook...oups/trenazery/ i post z dzisiaj z około 12:00. 

Póki co dostałem 2 odpowiedzi, żeby łączyć się przez ANT+ 😆

 

Dziś zmieniłem jeszcze przedłużacz do dongla ANT+, zauważyłem że Garmin nie sparował mi się z Di2 i....... zero przerw i spadków mocy na Zwifcie. https://zwiftalizer.com/nie pokazuje absolutnie nic.

Jutro jeszcze potwierdzę ale sprawdź jak masz Di2 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#2104 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 styczeń 2021 - 18:44

Na trenażerze jeżdżę na 105, więc to nie to hehe.
Już jakieś 2 tygodnie jeżdżę na donglu Magene co wcześniej i tylko raz moc spadła na sekundę, więc jest chyba ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2105 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:55

Na Magene już mi rozłącza pomiar mocy co pół godziny. Dzisiaj sprawdziłem ma oryginalnym donglu Garmina z innym przedłużaczem i jest dokładnie to samo. To na pewno nie wifi, więc już nie wiem. Może Edge psioczy. Ale generalnie nie mam już pomysłów. 



#2106 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:18

Edge ostatnio wymienialem gwarancyjnie, bo rwal sygnal ANT+. Wymienili mi 520 na 520+ i pomoglo. Ja bardzo czesto jezdze z 3 miernikami naraz, plus HRM. Rejestruje to na Ipad Zwift, Wahoo Fitness na Iphone, oraz na Garminach 520+, 820 i 735XT. W tle WiFi, ANT+, BLE. Jakos to bangla, a czytam ostatnio najczesciej Assioma Duo, 4iiii, Magene T300 (ostatnio, bo bywa roznie, czasem wpada Neo, Inpeak, Ronde, Kickr albo Powerbox). Podpowiedz dodatkowa: wyłącz BLE w telefonie, by licznikowi ubylo zajec.

#2107 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:23

Z telefonu steruję Zwift Companion, chociaż to chyba po WiFi idzie. 

Generalnie mam tak, że jednocześnie rejestruje Edge 830 i na kompie Zwift (Mac czy Windows nie ma znaczenia, jest tak samo).

Do tego Kickr Core, Assioma Duo, Wahoo Headwind i pasek HR z Deca. 

Ale na Quarq Dzero miałem dokładnie to samo, więc to nie wina pomiaru. Ani dongla, bo na obu tak samo. Muszę pojechać następny trening bez Edge włączonego i sprawdzić. 



#2108 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:23

Nieźle to każdą przejażdżkę tak na kilku Garminach jednocześnie? Czy to tylko na wszelki wypadek a potem akceptujesz jazdę tylko na jednym? :D



#2109 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:25

Nieźle to każdą przejażdżkę tak na kilku Garminach jednocześnie? Czy to tylko na wszelki wypadek a potem akceptujesz jazdę tylko na jednym? :D

 

Ja na Garminie rejestruję, żeby był Training Effect w Connect. 

Ale też w razie W, jakby Zwift się rozłączył. Wtedy mogę dokończyć trening na Garminie. 

Po treningu wszędzie kasuje dubla, a do GC przesyłam tylko z Edge, a Zwift nie jest zsynchronizowany.



#2110 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:33

Ostatnie 2 miesiace testowalem Magene T300. Taka robota, ze 3 mierniki trzeba. Dodatkowo Magene rwal ANT+, wiec musiał byc po BLE tez, a poniewaz BLE na Iphone ma dryft czasowy, to Assiomy na Ipad tez po BLE.
  • alterego lubi to

#2111 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 20:38

Ja się jakoś nie mogę zebrać za porównanie Assiomy Uno z moim trenażerem... :P. Jak TrainingPeaks i Strava są podpięte w Garminie na auto to potem tyle porządkowania i kasowania, że jakoś nie mogę się przemóc. No i rozjazd przejechanych kilometrów miedzy Stravą a Garminem... eh, mogliby kooperację ze Zwiftem lepiej ogarnąć. U mnie na razie cierpi Training Effect/Training Status po prostu zimą, gdy głównie trenażer. Ale może pora to zmienić, tylko pojawi się różnica w kilometrach, więc i zużycie napędu, łańcucha nie będzie się zliczać w kilometrach albo innych niżte na Zwift... :wacko: :wacko:



#2112 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 27 styczeń 2021 - 07:44

@Bzyku ja bym jeszcze na chwile wyeliminował z układanki pasek HR.

Może to sieje ?

Ja po kilku dniach podtrzymuje że u mnie wyłączenie Di2 w Edge 530 załatwiło sprawę. Teoretycznie nie powinno mieć wpływu, ale.....

 

Zostaje jeszcze zabawa z położeniem dongla ANT+ bo zakładam że przerwy masz tylko w Zwift, a na Garminie wszystko ok. 

 

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#2113 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 08:50

Przełożenie tzn.? Bo już na 2 różnych testowałem. I tak, na Garminie jest wsio ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2114 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 luty 2021 - 13:27

Favero właśnie wypuściłem update z auto-kalibracją. 



#2115 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 14 luty 2021 - 13:29

Prawy pedal w trakcie update moze sie przywiesic. Trzeba ponowic updejt.
b534d4598aa065f36c91cf9d03b5f0c5.jpg
  • Bzyk lubi to

#2116 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 luty 2021 - 13:35

U mnie pojszło bez problemu

W sumie i tak nigdy nie robiłem kalibracji . W manualu jest napisane, że bodajże tylko przy przekładce pedałów.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2117 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 14 luty 2021 - 15:37

U mnie też "updated succesfully" 😉.



#2118 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 24 luty 2021 - 19:54

Takie pytanie natury "estetycznej":) Czy Assioma nie masakruje się podczas częstego wpinania się w pedał? Najczęściej wypinam właśnie lewą. Nie cierpię niszczyć własnych rzeczy, które mi się w dodatku podobają.



#2119 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 24 luty 2021 - 21:04

Assioma składa się z dwóch głównych elementów: pomiaru mocy na gwincie oraz obudowy pedału. Obudowa jest oczywiście częścią eksploatacyjną, w związku z czym jest elementem wymiennym.



#2120 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 24 luty 2021 - 21:07



Takie pytanie natury "estetycznej":) Czy Assioma nie masakruje się podczas częstego wpinania się w pedał?

Nie wiem jak u innych, ale u mnie po dwóch latach użytkowania specjalnych oznak zużycia tam nie zauważyłem.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.