Skocz do zawartości


minimum pogodowe, przy jakim jeździcie


91 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_mieszko00_*

Gosc_mieszko00_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2007 - 07:04

mam pytanie

1. jakie minimalne warunki pogodowe muszą być, żebyście odbyli trening na szosie?

np - maxymalnie lekki deszcz, wiatr do 20km/h, i 15 stopni C..

2. a co jak pogoda jest poniżej tego pułapu?
trenażer? rowerek stacjonarny? siłownia? relaks? inna aktywność fizyczna? etc?

naszłą mnie taka myśl - nieco inaczej mają zawodnicy w klubach, a nieco inaczej ludzie, którzy jeżdżą rekreacyjnie..

więc moje odpowiedzi:
1. ewentualnie niewielki wiatr, ale najlepiej ciepły; pogoda słoneczna (bez opadów); temperatura - jeżdżę wiosną/latem, więc raczej powyżej 20 stopni..

2. rower uzależniam od pogody - jeśli mam czas poza treningami innymi (np. siłka) i jest ładna pogoda to mogę się przejecahć. jeśli natomiast pogoda mi nie odpowiada i nie jadę, to i tak nie robię innego treningu, bo to niezgodne z planem.
choć przyznam, że ze 2-3 razy zrobiłem sobie trening aerobowy na rowerku stacjonarnym przy filmie :)

#2 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 30 kwiecień 2007 - 07:18

Nie jeżdżę zimą. Temperatura tylko dodatnia, czym wyższa tym lepiej, ale bez przesady :mrgreen: . Do odbycia treningu w terenie zniechęca mnie wiatr powyżej 30km/h i ciągłe opady deszczu.
W zamian jazdy na szosie.... oczywiście, że rower stacjonarny, jak przez całą zimę. Przy nieco lepszych warunkach dosiadam trekkinga i objeżdżam gorsze, leśne drogi :-P

pozdro horny

#3 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 30 kwiecień 2007 - 07:29

MOTYWACJA zazwyczaj większa niż warunki pogodowe ,,,przeciwnosciami jest tylko deszcz , nawet deszczyk i wichura ,,,w zimę zmiana rowerka i tereny leśne ,,pozdro,,JAREK.. :lol: :roll: :mrgreen:

#4 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2007 - 07:43

Wiatr - obojętnie
Temperatura - do -10 stopni
Opady - brak

#5 Marcinn

Marcinn
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBędzin

Napisano 30 kwiecień 2007 - 08:10

Temp. do ok. -10 st., choć raz zdarzyło się jechać (na szczęście krótko) w -20. Nie polecam.
Wiatr - taki, żeby mnie z drogi nie zdmuchiwał :P.
Opady - śnieżek może być, jak jest powyżej 5 st., to deszcz też obleci.

#6 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 30 kwiecień 2007 - 08:36

jakkolwiek, bylebym tylko byl ubrany na tyle adekwatnie, ze bedzie mi cieplo. no i nie lubie wody chlapiacej na twarz / do oczu

#7 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 kwiecień 2007 - 08:37

temperatura: od -30 do 25
wiatr lekki: najlepiej bez...
opady: tylko lekkie przelotne

#8 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2007 - 09:19

temp: od 10 stopni
wiatr: najlepiej żadnego bo dla mnie to najgorsza rzecz jaka może spotkać rowerzystę
opady: jakiś tam deszcz może padać ale bez przesady
W zimę, wczesną wiosną i późną jesienią nie jeżdżę na szosie ale nadrabiam wtedy MTB. Pozdro!

#9 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 30 kwiecień 2007 - 10:18

Mi tylko przeszkadza deszcz bo jazda w deszczu to żadna przyjemność dla mnie. "Resztę" da się zwalczyć ;)

#10 FairFaX

FairFaX
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądKrosno

Napisano 30 kwiecień 2007 - 10:38

Ograniczen tempretaturowych w zasadzie niemam od -25 do 35 -> zdarzalo mi sie jezdzic gdy bylo -25, ciekawe przezycie;)

Nie nanawidze deszczu gdy leje mi po twarzy, snieg moze byc, jezdze w zasadzie caly rok, zima tez.

Wiatr - hmmmm nie lubie mocnego wiatu, szczegolnie w twarz.

#11 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 30 kwiecień 2007 - 14:04

jak dla mnie nadaje się prawie każda pogoda. Prawie, bo MUSI być "bezdeszczna" i wole jak nie wieje zbyt mocny wiatr (nie jestem w stanie określić prędkości takiego za mocnego wiatru, ale myśle że 25km/h to już spory),choziaz z drugiej strony przy dużym wietrze wybieram trase=1połowa pod wiatr a 2ga z wiatrem, więc się prawie wyrównuje i jest fajnie.
pozdro

#12 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 30 kwiecień 2007 - 17:47

Nie wyszedłbym na rower gdyby:

- lało
- wiał strasznie silny wiatr
- było poniżej -5 stopni

i mieszanki powyższej pogody

pozdr

pańcio

#13 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 30 kwiecień 2007 - 18:15

generalnie czynnik ograniczający to desz... chociaż czasem nawet w deszczu jade... niskie temperatury i wiatr nie sa przyjemne,ale nie są też usprawiedliwieniem dla zaniechania treningu. Jak już nie mogę wyjechać to trenażer/rolki/cykloergometr

#14 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 30 kwiecień 2007 - 18:35

Ciekawy temat. Nie mam długiego stażu ale przede wszystkim warunkiem koniecznym jest brak opadu (deszczu) i dodatnia temperatura (powiedzmy od +2 ). Jak wieje powyżej 45 km/h to też rower sobie odpuszczam.

#15 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 30 kwiecień 2007 - 18:52

Dadi ==> wiatr powyżej 60 km/h ? toż to już prawie huragan :-), mi już bardzo ciężko z wmordęwindem powyżej 30 km/h - respect !

pozdr

pańcio

#16 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 30 kwiecień 2007 - 19:05

temperatura: od ok. 2 stopni powyżej zera / zimą mniej
wiatr: do 30km/h, bo powyżej to żadna przyjemność (chyba że w plecy :P )
opady: jeżdżę cały rok, więc może padać, byle nie za mocno

jak jest zima, to jeżdżę MTB, i na rolce

pzdr :-)

#17 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 30 kwiecień 2007 - 19:39

dobrze gdy temperatura odczuwalna powyżej 10 stopni, wiatr do 30 km/h, byle bez deszczu.
Drzewiej to różnie bywało. Tryb i łańcuch mi kiedyś zamarzł- pamiętam że laliśmy płyn hamulcowy...

#18 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 30 kwiecień 2007 - 20:22

Dadi ==> wiatr powyżej 60 km/h ? toż to już prawie huragan :-), mi już bardzo ciężko z wmordęwindem powyżej 30 km/h - respect !
pańcio

"Trochę" przesadziłem - powiedzmy do 45 km/h ale żeby był równy bo najgorsze są podmuchy szczególnie boczne. Kiedyś w ogóle sie nie wybierałem jak wiało a teraz nawet mi się to podoba. Uczy lepszego opanowania roweru.
Pod wiatr zawsze cieżko tak jak pod górę... a jednak to też daje satysfakcje bo czujesz się jak w górach ;-)
Uważam też , że jazda pod i z wiatrem (trasa zamknięta) to nie to samo co jazda bez wiatru.

#19 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 30 kwiecień 2007 - 20:39

Dadi ==> to prawda, boczne podmuchy już kilka razy rzuciły mnie na krawężnik, jeszcze przy asyscie TIR - ów i nie było za wesoło;
generalnie przy zmainach klimatycznych które mają miejsce trzeba jak widzę przyzwyczajać się do coraz silniejszego wiatru !

pozdr

pańcio

#20 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 maj 2007 - 12:00

temp: preferuję powyżej 0
wiatr: bez ograniczeń
opady: wolę bez ale jak mnie złapie na trasie to jadę dalej...

tak jeżdżę na szosówce, jeżeli chodzi o mtb to pogoda jest nieważna, i tak zawsze wracam uwalony i mokry więc czy pada czy nie to bez różnicy, wiatru w lesie nie czuję a temperatura aż tak nie przeszkadza, pozdrawiam



Dodaj odpowiedź