Skocz do zawartości


minimum pogodowe, przy jakim jeździcie


91 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2008 - 19:03

W zasadzie u mnie to podobnie wygląda jak u kolegi Blacka z tym ,że ja nawet na MTB błota nie cierpię i to chyba nawet nie chodzi o mnie tylko zawsze mi szkoda sprzętu .
Nie nawidzę jak łańcuch trzeszczy od piachu brrrrr.

#82 Cineeek

Cineeek
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 14 wrzesień 2008 - 19:27

Osobiście jako niedoświadczony kolarz mogę pochwalić się małym doświadczeniem, choćby jazdy w złą pogodę, ale dziś na 70 km trasie strasznie wiało, nie dało się jechać. Teraz wiem że nie idzie za dobrze mi jazda pod wiatr, ale cóż, tem. +10 C jakoś się jechało ale nie wyobrażam sobie jazdy w tem. +5 C. No i oczywiście deszcz ;] - tego chyba nikt nie lubi ;], a może się mylę ?

Pozdrawiam

#83 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 14 wrzesień 2008 - 19:46

jakoś się jechało ale nie wyobrażam sobie jazdy w tem. +5 C. No i oczywiście deszcz ;] - tego chyba nikt nie lubi ;], a może się mylę ?

Pozdrawiam


To jest to pogoda dla twrdzieli, zeszłej zimy sporo miałem treningów na szosie w deszczu, śniegu i przy temp. w okolicach zera i to czasem po trzy godziny. A po zrobieniu ponad 100 km w temp. -5 to jest satysfakcja :-P . I jak jedziesz a ludzie sie pukają w czoło bezcenne. Dlatego lubie taką pogode, choć czasem co za dużo to niezdrowo.

#84 Gosc_michaelk_*

Gosc_michaelk_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2008 - 19:52

jak jesteśmy przy aktualnej pogodzie czyli okolice 9stopni i silny wiatr

to w jakim stroju jeździcie?
ja już nogawki zakładam poniżej 10stopni (rozsadek podpowiada żeby dbać o kolana)

a co do góry to co najlepiej przy takiej pogodzie się spisuje?
jakieś ocieplane bluzki kolarskie?

#85 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 14 wrzesień 2008 - 20:03

Jeśli chodzi o nogawki to ja poniżej 20st. zakładam 3/4, tak od dziesiąciu długie spodnie, no i jak jest ok 15st albo mniej to czapke na głowe. Na góre koszólke z długim rękawem, a pod nią potówke też z długim rękawem.

#86 szalony kolarz

szalony kolarz
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 17 wrzesień 2008 - 11:49

ja jakoś w zeszłym roku w zimie dawałem radę przy 4stopniach i deszczu jechać po 3-4godziny. To teraz jak ostatnio przyszły te mrozy (7stopni we wrześniu :-/ ) to jakoś tak nie potrafię wytrzymać dłużej jak 2 godziny. Może to wina przeziębienia :-?
A co do ubierania się to zakładam potówkę z długim rękawem, na to koszulkę, bluzę i kurtkę wiatrówkę. Na nogi nogawki zimowe, na nie spodnie długie zimowe i na nie jeszcze krótkie spodenki i jak już się ubiorę 'na cebule' to nie marznę :-P

#87 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 17 wrzesień 2008 - 13:43

organizm pracuje jeszcze na letnich nastawach. musi się powoli dostosować do innych warunkow. dlatego nic na silę. pozdr

#88 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2008 - 13:50

Pogoda dziś ( temp. 13-15 stopni , wiatr 3-4 m/s , opadów brak ) jest jak dla mnie w sam raz na szosę a już napewno na treking. Jednak aby pogodzić kibicowanie przed telewizorem kolarzom Tour de Pologne i aktywne spędzanie czasu wybieram dziś trenażer.

#89 Gosc_michaelk_*

Gosc_michaelk_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2008 - 16:59

na południu Polski dzisiaj rano 4stopnie i deszcz, popołudniu już cieplej 9 stopni deszcz i shower na zmianę

ja poczekam jednak jak przestanie padać bo temperatura niestraszna ale deszcz jest niebezpieczny a nie chciałbym już zakończyć sezonu przeziębieniem

#90 MK747

MK747
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 wrzesień 2008 - 19:00

Faktycznie przy takiej pogodzie jak dziś w Krakowie to nie ma co ryzykowac na szosie
choć generalnie ja osobiście nie wyjeżdżam w słoty na szosówce bo mi zwyczajnie sprzętu szkoda, a jak jest sucho to i przy lekkim mroziku jadę

#91 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2009 - 13:16

Deszcz odpada :-) nie nawidze jazdy w deszczu i to jeszcze mocnym i zimnym ale lekki wiaterek może być. Widzę że troche się spóźniłem z tym postem :-) ale trochę odnowię go może ;-)

#92 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:22

Zwłaszcza, że porównanie ubiegłorocznego września i prognoz długoterminowych na bieżący wrzesień wygląda niezmiernie ciekawie = 13.09.2009 to temperatury 10*C(noc)/22*C (dzień) - nic, tylko jeździć. Szkoda tylko, że w tym tygodniu (1.09.09 ma być 30*) od środy do soboty prognozują deszcz i temperatury pod koniec tygodnia do 20 *C. Temperatura OK, ale deszczu nie lubię, nie dlatego, że zmoknę (jak jest ciepło, to nawet jest całkiem przyjemnie, gorzej jak zimno, dmucha i mokro...), ale ciągle boję się jeździć na silckach po mokrym asfalcie. Nie wiem, czy na jesień-zimę-wczesną wiosnę nie sprawić sobie kompletu opon na trudniejsze warunki...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź