Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z Czym Najlepiej Wsuwać Makaron ?


53 odpowiedzi w tym temacie

#41 goodluck001

goodluck001
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2014 - 17:54

Z tym jednoznacznym twierdzeniem że gluten nie szkodzi a wręcz pomaga, to ja bym był ostrożny. Co jakiś czas robi się badania na temat tego, że coś szkodzi (jajka, kawa itp.), a następnie, że wręcz przeciwnie. W dzisiejszych czasach nie możemy być pewni, czy dane źródło pożywienia nie zawiera substancji szkodzących organizmowi (no chyba, że ktoś posiada własną farmę ekologiczną), a dieta ludzi żyjących w paleolicie chociażby różniła się sposobem nawożenia i zbierania plonów. Pomijając kwestie nietolerancji istotne jest jak nasz organizm reaguje na dany produkt - jeżeli odczuwamy, że jest coś nie tak - wyrzucić i znaleźć odpowiednik... ogólnie temat chyba do innego działu...



#42 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 18 listopad 2014 - 21:04

Ludzie z epoki paleolitu nie nawozili swoich upraw bo .... niczego nie uprawiali. Jedli tylko to co zdołali upolować i znaleźli dziko rosnące w swoim klimacie. 

 

Uprawy, a szczególnie udomowienie zbóż - to już neolit.

 

No właśnie - to temat o przepisach na makaron, co niektórym najbardziej kojarzy się z dietą kolarską, a wręcz przyjmują za jej synonim, a my zeszliśmy na wywody o zdrowym odżywianiu. 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#43 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 22:28

To wracając do tematu ja polecę albo alla puttanesca - czyli sos pomidorowy z kaparami, anchois i oliwkami - albo ze szpinakiem (może być i mrożony, ale koniecznie w liściach) i mascarpone. Ten drugi mało dietetyczny, a sam sos bardziej pasuje do jajecznych makaronów typu tagliatelle - ale po ciężkim treningu - jak znalazł.

 

Albo prościzna - a cacio e pepe - czyli po prostu na patelni rozgrzewamy trochę masła i podsmażamy pieprz - a potem rozprowadzamy to kilkoma łyżkami wody z odcedzonego makaronu i sypiemy parmezan. Takie trochę kryzysowe danie - ale smakuje super (podobnie jak aglio e olio, ale to wszyscy chyba znają.)



#44 dzialcarlo

dzialcarlo
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 10:46

Moja propozycja na słodko i na zimno, rzecz jasna sprawdzona

 

Z chudym twarogiem, jogurtem (czy też kefirem), bananem,  wiórkami kokosowymi - wszystko dokładnie wymieszane, najlepiej na papkę  ;-)



#45 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 23 grudzień 2014 - 23:47

E... pomidorówka z makaronem  :mrgreen:



#46 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 10 styczeń 2015 - 21:27

Ja lubię z jajkiem :)

Podsmażamy 1 małą cebulkę, na oleju rzepakowym, wrzucamy makaron, chwilę smażymy wszytko razem, doprawiamy solą i sporą ilością świeżo mielonego czarnego pieprzu, do tego na porcję 2-3 jajka. Smażymy do ścięcia jajek. Pychota :)



#47 dbkrystian

dbkrystian
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 08:38

A co jecie przed treningiem bo ja musli z jogurtem bananowym a potem dwa banany

krystian



#48 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 18 marzec 2015 - 09:49

A czy to jest odpowiedź na temat?

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#49 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2015 - 11:52

To się nazywa niezdolność czytania ze zrozumieniem :) Powszechna przypadłość współczesnej edukacji.


  • RH lubi to

#50 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 18 marzec 2015 - 12:10

To ja może też dodam danie miszczów:

500g makaronu bucatini/spaghetti (na 5 porcji), 2-3 duże cebule, 2-3 ząbki czosnku, 300g boczku wędzonego (możliwie chudy), szklanka wina czerwonego, 1-1,5 opakowania przecieru pomidorowego, sól, pieprz, oliwa z oliwek, ser pecorino lub parmezan.
Cebulę i czosnek podsmażyć na oliwie, po 2 minutach dodać boczek pocięty w kostki i smażyć (cebulę i czosnek można też smażyć na tłuszczu wytopionym z boczku - trochę więcej zabawy, ale ponoć zdrowiej). Po kilku minutach dodać wino i gotować aż wino wyparuje (ale nie całe). Dodać przecier pomidorowy, doprawić solą i pieprzem do smaku. Podgotować aż będzie dobre. Wymieszać z makaronem i startym serem i wcinać



#51 dbkrystian

dbkrystian
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 22 marzec 2015 - 14:16

Ja przed treningiem jem makaron z serem twarogiem i cukrem a potem przed wyjazdem banany

krystian



#52 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2015 - 16:51

Dla mnie makaron najlepiej smakuje w takiej konfiguracji:

- Pierś z kurczaka

- sól, pieprz kolorowy oraz ziołowy

- oliwa lub olej do smażenia

- makaron spaghetii zlamany na pół (żeby był krótszy) ugotowany aldente, lub makaron ryżowy.

- chińska mieszanka warzyw mrożonych, dostępna w każdym markecie

- sos sojowy.

Kurczaka kroimy na małe kawałki, przyprawiamy i smażymy. Po podsmażeniu dodajemy do niego warzywa i dusimy pod przykryciem do zmiękczenia warzyw mieszając od czasu do czasu.

Makaron gotujemy, odcedzamy i dodajemy na patelnię, mieszamy. Dodajemy kilka łyżek sosu sojowego i gotowe.

Przypraw można sobie używać jakich kto zapragnie do smaku.

Smacznego

 



#53 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2015 - 16:59

Rzadko jem makaron, bo są lepsze źródła węgli. Ale jeśli już, to makaron można ze wszystkim. Czyli warzywa i owoce będące akurat pod ręką dobierane pod kolor, na oliwę i gotowe.

 

Czasem na oliwie podsmażam czosnek (duuuuuużo czosnku), po chwili wrzucam oliwki, jeszcze po chwili pomidory i bazylię i na to makaron. Mieszanie, pieprz i jest.



#54 ptl

ptl
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maj 2015 - 12:04

Z cukrem. A jak ci się przejadło to może zmień makaron ? Ja jestem na etapie spaghetti :D





Dodaj odpowiedź