Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osprzęt Do Treka Madone


61 odpowiedzi w tym temacie

#41 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:31

Właśnie powiem Ci Wiktorze myślałem o Aksiumach, ładne kółka, moze masą nie powalają ale podobno są pancerne. Malem okazje swego czasu kupic tylne Race po kilkuset km za 180 zł ale w jakis gość wyprzedził mnie o 5 minut :(.

Myśle że byłby to dobry wybór, a co do widelca to rzeczywiście mam dylemat z tym no name. Waga w stosunku do ceny jest okej, ale jednak nie jest to markowa część i nie moge byc pewien co do jej wytrzymałości.

http://allegro.pl/ok...3850951178.html

To wyglada ciekawie, jeszcze by to wytargował, a poza tym skawina blisko Krakowa :))

#42 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 03 styczeń 2014 - 13:15

śmigam na Aksiumach Race od 3 sezonów i dobrze sie toczą, wizualnie bardzo fajne jak na tą półkę cenową (vide "mój rower" w sygnaturce). Są jednak dość ciężkie... Raz przejechałem po paru oderwanych kawałkach betonu(?) i jeden odprysnął mi w obręcze, zostawił jednak niewielki ślad, drugi raz z kolei miałem nieprzyjemność spotkać się z kotem przy prędkości około 20km/h (do tylu zdązyłem wyhamować) i też zero centry. Więc chyba faktycznie są pancerne hehe ;)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#43 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 03 styczeń 2014 - 13:59

Jak nie robisz dużo podjazdów to ja bym się masa kół zbytnio nie przejmował. Te 1900 gramów to jest bez dramatu ;)  Grunt żeby były mocne do treningów, do Madone wypadało by jakieś wyścigowe kółeczka za sezon wstawić ale to już po uzbieraniu odpowiedniej ilości gotówki ;)



#44 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:01

I może tu: http://allegro.pl/ma...3833745553.html



#45 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:41

aksiumy niedawno kupiłem za 600zł, ważą ok. 1800g więc przysłowiowe kowadła, kółka dobre na trzaskanie km po polskich drogach, serwis praktycznie wszędzie dostępny tak samo jak i części zamienne, alternatywą jest złożyć coś ale to już trzeba by pisać do speców z forum, wg mnie na treningi nie ma co przesadzać z super kołami, sam dzisiaj miałem małą wywrotkę i chyba tylne kółko złapało delikatne bicie.



#46 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:40

Wiktor, właśnie widziałem tą aukcję i nie wiem czy nie lepiej kupic komplet, to jedyny dylemat.
  • mikroos lubi to

#47 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 styczeń 2014 - 02:41

http://allegro.pl/sz...3848654391.html

no waga piękna, ale co to jest? Nie wiem czy 44 cm to nie za duzo..

#48 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2014 - 09:06

221 gramów, kształt bardzo nietypowy, cena abstrakcyjnie okazyjna :)

Waga w rejonach kierownic mtb wykonanych ze scandium (gdyby wyprostować "barana" to wyszłoby pewnie z 80 cm). 

 

Ja nie mam przekonania.



#49 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 styczeń 2014 - 02:53

Witam, ponownie chciałbym się spytać o opinię. Jako iż poszukuję także widelca natknąłem się na ciekawą ofertę:
http://allegro.pl/ka...3857953279.html

Mianowicie, pytanie tyczy się rury sterowej. Z tego co się dowiedziałem to do ramy Madone potrzebny jest widelec z rurą sterową "Tapered" 1 1/8" / 1.5". Czy to się zgadza? Jak ma się to do aukcji powyżej?

Pozdrawiam serdecznie,
R.

#50 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:33

Dolne łożysko sterów w Madone ma, zależnie od rocznika, średnicę zewnętrzną 51, 52 lub 53 mm.



#51 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 styczeń 2014 - 14:37

Sterów nie ma, są tylko miski.

#52 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2014 - 14:58

Miski? Tam nie ma przypadkiem sterów zintegrowanych?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#53 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 styczeń 2014 - 15:22

Moze fotki to wyjaśnią :)

Proszę:

https://plus.google....CKvjgMOp1cKizgE

#54 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2014 - 15:49

Okej, czyli mówimy o dość starym modelu. W takim razie wszystko jasne, miski są na pewno :) Tyle tylko, że to na 99% nie jest rama pod widelec z rurą o zmiennej średnicy ("taper") - niech mnie poprawią spece od Treka, ale wygląda mi to na najprostszą na świecie główkę pod stery wbijane Ahead 1 1/8 cala.

 

Rafale, bardzo ważna sprawa: zanim będziesz cokolwiek kupował, proponuję byś upewnił się na 100%, z jakiego rocznika jest ta rama i tę informację podawaj w razie ewentualnych rozmów. Seria Madone dość radykalnie się zmieniła przez lata, a ludzie odruchowo mogą Tobie odpowiadać w odniesieniu do modeli z ostanich kilku lat - powstaje przez to nieco zamętu, przez który możesz sobie narobić niepotrzebnych kosztów.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#55 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 styczeń 2014 - 17:49


Zaraz bede szperal, mam nadzieje ze dowiem sie co to za rocznik. Osprzet zakupiony pasujetakze problemem bylyby stery i widelec . O sterach sie naczytalem takze powinenem sobie pradzic :). Kola wybrane - mavic aksium, dalej rozgladam sie za kierownica, sztyca oraz siodelkiem.
Siodlo najwazniejsza sprawa takze tu 150 lekka reka mozna przeznaczyc.

Druga sprawa - rura sterowa. Jaka dlugosc bedzie odpowiednia pod stery a-head? Przycina sie gdy jest za dluga?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje!

P.S przepraszam za brak polskich liter - pisze z telefonu.
R.

#56 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2014 - 18:24

Tak, rurę przycinasz w zależności od potrzeb. Pamiętaj jedynie, że miski wystają z ramy i trzeba uwzględnić ich wysokość ;) Typowy mostek potrzebuje ok. 40 mm wysokości rury sterowej do poprawnego montażu, do tego dochodzą podkładki pod mostkiem, a w przypadku sterówek karbonowych zwykle zakłada się podkładkę 5 mm NAD mostkiem.

 

Dobra rada z doświadczenia: NIGDY nie przycinaj sterówki od razu na docelowy rozmiar. Na wszelki wypadek zostaw sobie centymetr - lepiej obcinać na dwa razy niż nie mieć jak przedłużyć ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#57 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 styczeń 2014 - 03:39

Poszperałem. Rama pochodzi prawdopodobnie z roku 2006,2007 lub 2008. Jest to rama z Madone SSL. Niestety za wiele to się nie dowiedziałem, jedynie kilka wzmianki o fabrycznym wyposażeniu i fakt, widelec nie jest Tapered, czyli pozostaje na stery A-Head.

Teraz pytanie jakie stery? Kierownica będzie Ritchey Pro lub Comp, trzeba tylko czekać na dobrą ofertę, chociaż nowa Comp kosztuje 90 zł.

Czy wybór siodełko ze stajni Fizik - rozglądam się konkretnie za Arione - ponieważ ma dobre opinie dotyczące wygody, jest dobrym wyborem? Jest tyle skrajnych opinii, że mam problem z konkretnym wyborem..

Pozdrowienia,
R.

#58 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 08 styczeń 2014 - 08:57

Konkretnie to trzeba samemu się przejechać i wypróbować ;)



#59 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 08 styczeń 2014 - 08:58

Może takie kółka Bontrager sobie kupisz,kolega crasher pewnie chce sprzedać

http://szosa.org/top...l-kół/?p=221248



#60 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:04

ale czy nie mozna edytować postu do jasnej ciasnej, tylko po minucie walić nowy... a admini jak zawsze śpią. 

DEL


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!



Dodaj odpowiedź