Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osprzęt Do Treka Madone


61 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2013 - 00:31

Jeśli chodzi o pojedynek osprzętowy między wielkimi to najbardziej namacalna różnica jest w sposobie funkcjonowania i "ergonomii" manetek.

Shimano ma dwie dźwignie, przy czym hamulcowa jest też dźwignią zmiany biegów.

Sram ma jedną małą która obsługuje zmiany w obu kierunkach.

Campa ma dwie z czego jedna umieszczona w innym miejscu niż u konkurencji i obsługiwana kciukiem.

 

Najpopularniejszy w szosie osprzęt to Shimano i tej firmy manetki najłatwiej "przymierzyć" w sklepie stacjonarnym. Ze Sramem będzie trochę trudniej, Włocha raczej "nie pomacasz" :)

 

Na temat tego co dobre, lepsze i najlepsze wypowiadać się nie ma sensu bo dojdzie do kolejnej wojny :)

Jeśli nadal uznajesz zakupy w sklepach stacjonarnych to Siemano znajdziesz tam najprędzej.

 

Ja z wymienianych tu opcji osprzętowych wybrałbym Apexa, potem starsze grupy Shimano (jeśli chciałbyś zakupić taki osprzęt w opcji sugerowanej powyżej czyli od kogoś kto się chce pozbyć bo się znudził) z zewnętrznym prowadzeniem linek/pancerzy.

 

 

 

 


  • mikroos lubi to

#22 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 grudzień 2013 - 00:47

Pomyślmy :oops:  koszt ramy plus 1200, które możesz wydać na ramę to jak myślę co najmniej 1700- 1800 zł. Za ta cenę kupisz kompletny, całkiem przyzwoity rower. Z biegiem czasu i dopływu kasy będziesz wymieniał graty na lepsze. Pomyśl, czy to nie lepsza opcja. Jak złapiesz bakcyla, to wydawnictwo kasy na sprzęt itak Cię nie minie :-D  pozdr


Jak to mówią :
"Rower- skarbonka bez dna "  :-)  :-)  :-)



#23 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 grudzień 2013 - 22:41

Hej,dzięki za rady iprzepraszam za brak odzewu (święta). Posuchałem Was i wybrałem Apexa, z czego jestem baaardzo zadowolony, także dziękuję wszystkim za doradzanie w tej sprawie! Dzięki Wam wszystko się pozmieniało :)

 

Teraz pozostaje kwestia doboru kierownicy, mostka, znalezienie kół, sztyca to sprawa drugorzędna, siodełka, widelca i sterów.

 

Najbardziej interesuje mnie sprawa sterów, kierownicy oraz siodełka. Widelec to szukanie igły w stogu siana, mam nadzieję że coś karbonowego poniżej 500g za ok. 200 PLN uda się znaleźć.

 

Co do siodełka to zainteresowałem się Fizikiem Arione (podobno bardzo wygodne i w przystępnej cenie).

 

Kilka aukcji z kierownicami na allegro jest - jeśli mógłbym się Was doradzić byłoby miło, o sterach to szczerze nie mam pojęcia :P, także tu też liczę na Was forumowicze.

 

Koła to dla mnie wydatek no, max 400 zł, czaję na allegro, chciałbym coś ze stożkiem :)

 

Do pedałów doszedłem sam - buty + pedały na zapinanie, myślę że najlepsz wybór,zwłaszcza że rower będzie rowerem stricte do wycieczek i treningów, nie ma mowy o jeżdżeniu np. na uczelnie na rowerze za tyle pieniędzy (zaraz ukradną).

 

Także wracając do kiery i mostka. Przy moim wzroście - 175 cm, myślę że mostek 90 cm. A jaka szerokość kierownicy?

Ciekawaoferta (lekka kiera): http://allegro.pl/se...3839938052.html

 

Ostatnia sprawa. Rama jest ramą starszą. Ma mocowanie na manetki na ramie, gdzie kupić przelotki do klamkomanetek?

 

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam,

R.

 

 



#24 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2013 - 00:31

 

 

Koła to dla mnie wydatek no, max 400 zł, czaję na allegro, chciałbym coś ze stożkiem :)

(...)

 

Ostatnia sprawa. Rama jest ramą starszą. Mamocowanie na manetki na ramie, dzie kupić przeerzutki do klamkomanetek?

 

Najtańsze przelotki (bo chyba o nie chodziło) tu:

http://e-bmx.pl/opis...-szosowych.html

Takie ładniejsze aluminiowe potrafią kosztować nawet 50-60 zł.

 

Za 400 zł nawet by się dało złożyć nowe koła na budżetowych częściach:

http://e-bmx.pl/opis...x14-czarna.html

http://e-bmx.pl/opis...ch-f192dse.html

http://e-bmx.pl/opis...-maszynowe.html

 

Starczyłoby jeszcze na cieniowane czarne szprychy:

http://e-bmx.pl/opis...-20-czarne.html

i opaski na obręcze:

http://e-bmx.pl/opis...-obrecz-28.html

 

Przy okazji takie koła byłyby całkiem lekkie (no, może z wyjątkiem tylnej piasty).



#25 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 grudzień 2013 - 01:20

Tak, chodziło o przelotki, już poprawione :). Z zaplataniem nie będzie problemów, tylko centrownicę trzeba by było pożyczyć, także okej. Czyli bardziej opłacaloby się po prostu złożyć nowe kółka niż kupić coś porządniejszego, ale używanego?

 

Dzięki za link do stoperów! Nigdzie nie mogłem tego znaleźć :(

 

Pozdrowienia!



#26 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 grudzień 2013 - 01:53

@Rafał - mam ogromne wątpliwości co do podanych wag. Moja kiera Ritchey Pro (i to nowsza od tej, choć nie wiem czy inna pod względem konstrukcyjnym) ważyła 275 g w rozmiarze 44 cm, mam też spore wątpliwości, czy mostek w rozmiarze 11 cm waży 99 g.

To oczywiście mimo wszystko jest dobra oferta, ale te wagi traktowałbym ze sporą rezerwą.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#27 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 grudzień 2013 - 09:06

@mikroos w tej kwocie patrzec na wage mija sie z celem :-D


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#28 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 grudzień 2013 - 09:26

Najwidoczniej dla niektórych się nie mija, skoro pasło hasło, że kiera jest lekka ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#29 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 grudzień 2013 - 11:10

Lekka jak lekka, nie rozmawiamy i karbonowych ważących 200 g lub mniej, ale zalezy mi na czymś w miarę w porządku poniżej 300g. Sprawa mostka - 11 bedzie za długa? Warto, nie warto?

#30 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 30 grudzień 2013 - 15:44

To zalezy jaki masz rozmiar ramy i jakie masz "osobiste" parametry ;)

 

PS. pozdrawiam studenta z Krakowa ! 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#31 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 styczeń 2014 - 20:01

Rama 56 cm, wzrost 175. Waga jeśli istotne 70 kg.

Pozdrawiam rownież!

#32 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 01 styczeń 2014 - 21:28

To też w sumie zależy od zasięgu ramion, jak Ci będzie lepiej przyjąc pozycje aerodynamiczną na rowerze i zeby nie obciążać też za bardzo kręgosłupa. Wizualnie rowerki nie wyglądają (wg mnie) za fajnie na 110 i większych mostkach, mysle ze 100mm to takie optymalne zestawienie. to też w sumie możesz regulować ilością podkładek pod mostkiem, więc opcji jest wiele.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#33 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 styczeń 2014 - 02:03

http://allegro.pl/wi...3845123229.html

Czy warto? Waga okej w stosunku do ceny :)

#34 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 styczeń 2014 - 08:47

jak ci ktoś da gwarancje na używke że sobie ryja nie pocharatsz to tanio jest


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#35 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 02 styczeń 2014 - 10:50

Jest ryzyko, jest zabawa... ja bym się rozglądnął za czymś bardziej "firmowym" bo tu i waga nie jest zbyt super.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#36 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2014 - 12:23

Poproś o lepsze zdjęcia tego widelca, bo na tych miniaturkach nic nie widać.

Waga za te pieniądze bardzo dobra.



#37 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 02 styczeń 2014 - 13:25

Jak za sprzęt nie do końca wiadomego pochodzenia cena 185zł jest dobra to okej, ja za 230 zł wyrwałem widelec full carbon z wagą 302g. Stan: właściwie nowy, bo żadnej ryski ani nic na nim nie stwierdziłem. Ponoć miał przejechane 500km.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#38 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2014 - 19:17

Moze wlasciciel mial wypadek, samochod wjechal mu w tylek kasujac rame :)



#39 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 02 styczeń 2014 - 19:22

Po prostu, wideł kolorystycznie nie pasował mu do reszty i zmienił na bardziej kompatybilny wizualnie. EOT


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#40 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 02 styczeń 2014 - 19:42

Kiera dobra i tania: Ritchey Comp. Bardzo wygodny dolny chwyt, sztywna i 300g w 42cm cc.

Co do kół to może nowe aksiumy się Ci uda wyrwać za 500?





Dodaj odpowiedź