Skocz do zawartości


Widelec karbonowy


329 odpowiedzi w tym temacie

#301 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2014 - 14:17

Jakie są wasze opinie na temat chińskiego 3T? Miał ktoś to zamontowane w rowerze? http://www.aliexpres...1661694389.html W kwestii widelców nie jestem zbyt oblatany, więc jeszcze jedno pytanie - będzie pasował do takiej kozy? http://www.rowerymer...wer-merida.html



#302 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 27 grudzień 2014 - 21:03

Jeśli rower jest z tego rocznika co w linku (czyli z 2011), to widelec będzie pasował, bo w tym roczniku łożyska sterowe (oba) były w rozmiarze 1-1/8".

 

Gdybyś jeszcze wiedział, jaką średnicę ma korona tego widelca.

 

Chodzi o to, że ramy Meridy były dostosowane do sterów półzintegrowanych, których miski mają średnicę zewnętrzną ok. 50 mm - jak dobrze pamiętam. Jeśli natomiast ten widelec jest do sterów zintegrowanych (instalowanych w ramie bez misek), to jego korona będzie miała średnicę ok. 43-45 mm i po zamontowaniu w ramie powstanie między średnicą główki ramy, a koroną widelca nieznaczny uskok (ok. 3 mm na stronę). Działać będzie, ale wizualnie byłoby lepiej jakby dobrać widelec z koroną do sterów półzintegrowanych (czyli 50 mm).

 

Nawiasem mówiąc ja mam w ramie Meridy zamontowany widelec Easton-a z takim niedopasowaniem i .... jeżdżę.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#303 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2014 - 21:50



Jeśli rower jest z tego rocznika co w linku (czyli z 2011), to widelec będzie pasował, bo w tym roczniku łożyska sterowe (oba) były w rozmiarze 1-1/8".

 

Gdybyś jeszcze wiedział, jaką średnicę ma korona tego widelca.

 

Chodzi o to, że ramy Meridy były dostosowane do sterów półzintegrowanych, których miski mają średnicę zewnętrzną ok. 50 mm - jak dobrze pamiętam. Jeśli natomiast ten widelec jest do sterów zintegrowanych (instalowanych w ramie bez misek), to jego korona będzie miała średnicę ok. 43-45 mm i po zamontowaniu w ramie powstanie między średnicą główki ramy, a koroną widelca nieznaczny uskok (ok. 3 mm na stronę). Działać będzie, ale wizualnie byłoby lepiej jakby dobrać widelec z koroną do sterów półzintegrowanych (czyli 50 mm).

 

Nawiasem mówiąc ja mam w ramie Meridy zamontowany widelec Easton-a z takim niedopasowaniem i .... jeżdżę.

 

 

robo, o ile dobrze rozumiem termin "korona widelca" (zaznaczone na czerwono na zdjęciu) to tak, średnica wynosi 50 mm. Czyli żeby wszystko ładnie pasowało mam zapytać chińczyka, czy widelec jest zrobiony pod stery półzintegrowane? Jeśli wideł byłby pod zintegrowane to oprócz kwestii wizualnej wpływa to jakoś na bezpieczeństwo i stabilność roweru? Sorry że wiercę dziurę w brzuchu ale moja wiedza o widelcach jest równa zeru ;)

 

RMVo1cll.jpg



#304 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 27 grudzień 2014 - 22:23

Właśnie o to chodzi - zapytaj Chińczyka, jaka jest średnica korony widelca.

 

Jak mówiłem wcześniej, na jazdę, ani na bezpieczeństwo, takie niedopasowanie nie ma wpływu.

U mnie wygląda to tak:

https://picasaweb.go...feat=directlink


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#305 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2014 - 23:32

Nie ma tragedii ;) Dzięki za pomoc.



#306 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 25 maj 2015 - 22:42

zapytam tutaj i liczę na jakąś odpowiedź bo mam już mętlik w głowie, http://www.ebay.pl/i...8e033b#payCntIdznalazłem coś takiego , że podróba to się domyslam bo cena strasznie niska, ale czy warto ? Duże ryzyko że szybko skończy zywot ?



#307 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 28 maj 2015 - 08:25

Może być nawet oryginał. Alu sterówka i wypusty, ponad pół kilo wagi. Takie widły dużo nie będą kosztowały. Jak szybko skończy żywot niewiadomo, ale nie jest to jakaś wydmuszka, więc może być wytrzymały.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#308 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 28 maj 2015 - 08:58

Panowie pytanie na wagę mojego życia:

mój Bontrager (alu-carbon) ma 6 lat. Rok temu skończyła się nań gwarancja Treka. Przejechałem 46000 km, głównie góry. Na zjazdach uważałem, choć nie setkę ale więcej "trzepactwa" na dołkach na dużej prędkości zaliczył. W sezonie ważę od 90 do 80 kg.

Śladów zmęczenia nie widać, no ale wymieniać go już czy może jeszcze chwilę zaczekać?


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#309 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 22:07

Witam,

 

czy takie coś http://img1.aukcjone....jpg?1401454982będzie pasowało do ramy w której do tej pory był widelec z bieżnią ( integrated crown race)   tego typu http://i1179.photobu...120313_0909.jpg ?

 

Wymiary sterówki są takie same. 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.



#310 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2015 - 16:16

Pytanko,za 200 zł z montażem trafił mi się widelec karbonowy z aluminiową rurą sterową ważący 470 gram, zaś obecnie mam meride race 880 z aluminiowym widelcem który nie wiem ile waży .Opłaca się ten interes?Czy ktoś wie ile zyskam na wadze? 



#311 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2015 - 17:04

Ważyłem kiedyś aluminiowy widelec Aprebic (z gwiazdką, rura sterowa 22.5 cm 1 1/8):

http://ifotos.pl/zob...4J_ehraqqr.JPG/

By zejść znacznie poniżej tych 450-500 g widelec musi mieć już karbonową rurę sterową i być raczej konstrukcji jednolitej. Te z wklejaną rurą karbonową (gdy korona widelca jest aluminiowa) często też ważą około 500 g.


  • Noderhuse lubi to

#312 Noderhuse

Noderhuse
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 17:05

Twój obecny widelec waży 730g, to twoja decyzja czy wydasz 200zł za te 260 gramów mniej. :)



#313 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2015 - 19:35

Twój obecny widelec waży 730g, to twoja decyzja czy wydasz 200zł za te 260 gramów mniej. :)

Jesteś pewny?  Gwoli ścisłości to ta moja merida rozmiar L jest z 2012r ale skoro widelec waży 730 gram to chyba opłacałoby się bo wyjdzie gdzieś może nawet z 300 gram różnicy. Ten co pisze miał dłuższą rurę sterową,przypuszczam że rozmiar XL więc po przycięciu wyjdzie mniej 



#314 Noderhuse

Noderhuse
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 19:38

Tak, waży 730g, widziałem ten widelec z prawdziwą wagą, odchyl 40 w tę, czy w tamtą, ale na pewno coś koło tego.



#315 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2015 - 19:48

Dobra, dzięki. Jednak się zdecyduje.Fakt że kolorystycznie będzie komicznie(czerwono czarna rama i czarno zielony widelec),no ale za taką kasę nic lepszego nie kupie



#316 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 19:57

Oprócz wagi zyskasz również trochę na komforcie jazdy.



#317 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2015 - 20:01



#318 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2015 - 13:37

A wiec jestem po wymianie widelca, okazało się że ten mój waży 845 gram.Jestem mega zadowolony bo po docięciu karbonowego wyszło 390 gram różnicy kosztem 200 zł 



#319 Wojtek_DW

Wojtek_DW
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 03 lipiec 2016 - 20:32

Witam serdecznie,

 

czy ktoś slyszał lub jeździ na widelcach carbon marki force?

Szukam czegoś nowego, budżetowego, full carbon na 1 1/8 z prostą sterowką, nie-tapered. 

 

pozdrawiam



#320 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2016 - 20:55

Ogólnie produkty od Force'a są niezłej jakości, jak na budżetówkę to może być.


  • Wojtek_DW lubi to



Dodaj odpowiedź