Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2007 - 17:16

ale jak mam zamiar jechać dziennie powyżej 200km a jednego dnia planuje 270km to jednak potówka przyda się. w przyszłym roku napewno kupię sobie lepszy ale TERAZ muszę już jakiś mieć i za nie duże pieniądze

#62 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2007 - 23:27

zamiast prawdziwej potówki kup zwykłego t-shirt'a z "tesco" lub czegoś podobneg... za ok 5-10zl. Wiele osób tak jeździ, sam tak smigam od 5 lat i jest dobrze. Oczywiście nie w jednej tylko mam z 7-8 takich koszulek, w niektórych podcinałem rekawki ;-)

#63 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 29 lipiec 2007 - 12:21

jest dobrze?
ja tak nie uwazam.
kiedys tez jezdzilem w bawelnianych, badziewnych koszulkach.

od kilku lat jezdze TYLKO w potowkach... komfort jazdy w typowych potowkach jest pierdyliard razy wiekszy od zwyklych szmat.
potowka nie klei sie do ciala, nie jest przemoczona itp itd.

#64 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 lipiec 2007 - 14:56

Zwykła bawełniana koszulka po spoceniu się daje odczucie jakby na ciele był papier czy folia, trzyma wilgoć przy ciele.
Jak jest gorąco to nie zakładam w ogóle potówki, tylko spodenki na ramiączka i koszulkę. Jest znacznie przewiewniej, ale trzeba mieć koszulkę z nowoczesnego materiału z mikroporami (struktura plastra miodu, lub łezki).

#65 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 29 lipiec 2007 - 21:29

dawniej śmigałem sobie po szosie w Mecie Predatore, i nie podejrzewałem zbytniej różnicy pomiędzy kaskiem szosowym...Dopiero w zeszłym tygodniu kupiłem Stradivariusa II, i różnica jest baaardzo duża- mniejszy rozmiar, lepsze dopasowanie, jest bardziej przewiewny, no i ładniejszy chyba :D... Od teraz przy zmianie kasku na inny trzeba będzie uważnie sprawdzic jego zastosowanie :-)

Co do potówki, to przecież jest ona nieodłączną częścią garderoby... Zwykła koszukla klei się, jest zimno na zjazdach, i tworzy się "efekt sauny" :-P



pzdr 8-)

#66 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 lipiec 2007 - 21:33

To, że Ci bardziej pasuje Stradiverek to przypadek. Mi też np pasuje idealnie Rury Ayron, a T-Rex naciska mi tylko na czubek głowy. Met'y są dla mnie za szerokie - wszystkie. Ale kaski szosowe są zazwyczaj bardziej dziurawe.

#67 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 29 lipiec 2007 - 22:24

To da rade kupic jakiś kask szosowy za 60-80zł ?? Czy raczej nie ??

#68 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 lipiec 2007 - 22:26

Da się. Na giełdach szukaj. U mnie w Łodzi są nawet takie za 25 zł a wyglądają jak by kosztowały 80 zł.
  • gxtreme2 lubi to

#69 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 29 lipiec 2007 - 22:32

i przepraszam że tutaj pisze : A spodenki krótkie z żelówkami za 40zł ??:P

#70 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 30 lipiec 2007 - 00:28

http://www.markus.wr...ndex.php?kid=39 - met maxtrack najniższy szosowy model meta za ca. 89pln. kupowałem w tym sklepie swojego Met-a A-tomo, wszystko bylo w porządku [bralem za pobraniem].

Moim zdaniem nie ma co pakować większej kasy niż 200 pln w kask. W testach laboratoryjnych w MR wyszlo na to, że nawet najgorzej wentylowany kask zwiekszal temp. w najgorzej wentylowanym miejscu o 1*C, normy tak samo spelniaja modele za 100 i za 500 pln[i zadanie ochronne spełnią tak samo dobrze]... warto żeby kask mial in-molding,odpowiednie regulacje,ofc atest i byl jakiejs konkretnej firmy[giro,met,spec,lazer itp.].

#71 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 30 lipiec 2007 - 07:12

za taką kase nie kupisz kasku z inmoldingiem, chyba że używkę....

[ Dodano: 2007-07-30, 08:16 ]

http://www.markus.wroc.pl/sklep/index.php?kid=39 - met maxtrack najniższy szosowy model meta za ca. 89pln. kupowałem w tym sklepie swojego Met-a A-tomo, wszystko bylo w porządku [bralem za pobraniem].

Moim zdaniem nie ma co pakować większej kasy niż 200 pln w kask. W testach laboratoryjnych w MR wyszlo na to, że nawet najgorzej wentylowany kask zwiekszal temp. w najgorzej wentylowanym miejscu o 1*C, normy tak samo spelniaja modele za 100 i za 500 pln[i zadanie ochronne spełnią tak samo dobrze]... warto żeby kask mial in-molding,odpowiednie regulacje,ofc atest i byl jakiejs konkretnej firmy[giro,met,spec,lazer itp.].


moim zdaniem jest. droższe kaski są lepiej wentylowane, bardziej trwałe, bezpieczniejsze i duuużo ładniejsze ;-)

#72 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 30 lipiec 2007 - 10:10

droższe kaski są lepiej wentylowane

Odsyłam do testu w MR... czasami kask za 3 stowki byl lepszy od tego za 6.

bardziej trwałe

Niby pod jakim względem? Jak ma już in-molding to już więcej nie wymysli... regulacje robia z tego samego materiału, pianka jest też z tego samego styropianu, a obudowa z tego samego plastiku

bezpieczniejsze

O lol... w ktorym miejscu dobrze leżący kask za 150 pln jest gorszy od dobrze leżącego za 500? Już predzej ten wlasnie za 500 jest mniej bezpieczny bo więcej i większe otwory wentylujące powodują , że możesz sie przez nie nadziać na jakiś pręt....

i duuużo ładniejsze

Kwestia gustu, ale też nie pogardziłbym paroma droższymi kaskami, które mi się podobają, jednak nie stać mnie na przepłacanie za sam wygląd.... jeszcze 2 stowki za kask mogę dać, więcej nie.... może kiedyś jak się dorobię.

Na poparcie moich słów niech będzie to, że Galiński [chyba każdy gościa zna] jeździ w SH+ za 180 pln:
http://allegro.pl/it...ry_jakosc_.html


DLA TWOJEJ INFORMACJI TEN MET MAXTRACK MA IN-MOLDING!
http://www.velo.com....=37&p=68&id=477

Jeśli chodzi o wybór kasków do 100 pln na necie to są tylko dwa: Ten maxtrack[naprawde warto,szczegolnie ze katalogowo stoi 130], i author reflex[nie ma in-moldingu,ale ludzie go chwalą].
A dobry wybór kasków do 100 pln jest w decathlonie. Tymniemniej warto dozbierać do tych 100 pln.

#73 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 lipiec 2007 - 10:15

Drogie kaski mają karbonowe i/lub kevlarowe wzmocnienia, więc są teoretycznie bezpieczniejsze. Nie spadną z głowy po pęknięciu przy pierwszym uderzeniu.

#74 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 30 lipiec 2007 - 10:20

http://www.velo.com....=37&p=68&id=471 - boczne paski wykonane z kevlaru... gdzie te boczn paski? Nie dajmy się zwariować to tylko marketing... tak samo jak wszystkie super hiper systemy w hamulcach avida[ja zdębiałem jak zobaczyłem co nazywają sobie super technologią tri-align itp... w swoich hamplach hydraulicznych tarczowych do MTB... coś nam wcisnąć muszą, żeby wybrać akurat ich produkt]...tak samo z wciskaniem jakiegoś bajeru do wyższego modelu, żeby było za co dopłacać.... dobra firma stara się mieć zapchane wszystkie segmenty rynku...owszem czasem warto doplacic do wyższego modelu, ale to tak jak z kupowaniem D-A dla amatora, dla którego praktycznie nie ma różnicy czy tam siedzi 105 czy DA[wiem wiem będziecie się sprzeczać, i ja też to rozumiem, ale większości ludzi tak naprawdę byłoby wszystko jedno, ale jak przychodzi bisnessman do sklepu to musi kupić rower za 15 000 a nie jakiś za 5 na którego większość stać.]

#75 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 lipiec 2007 - 10:22

boczne paski wykonane z kevlaru... gdzie te boczn paski?

W masie styrofoamu są. W tańszych kaskach jest 100% pianki, a w droższych wzmocnienia trzymajace wszystko w kupie jak pęknie.

#76 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 30 lipiec 2007 - 10:25

No i to wmocnienie jest dopiero w kasku za 6 stów... i spodziewam się, że głównie dlatego, żeby dostać atest przy zmniejszonej ilości styropianu- zrzucali wagę[pomijam fakt, że ten kask waży t 199g ale bez pasków regulacyjnych itp, więc ściema wielka].

W modelu za 4 stowki-inferno czyli wg strony velo model niżej[bo jest jeszcze jakaś czasówka tam] już wzmocnienia z kevlaru nie ma.

#77 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 30 lipiec 2007 - 19:06

droższe kaski są lepiej wentylowane

Odsyłam do testu w MR... czasami kask za 3 stowki byl lepszy od tego za 6.

bardziej trwałe

Niby pod jakim względem? Jak ma już in-molding to już więcej nie wymysli... regulacje robia z tego samego materiału, pianka jest też z tego samego styropianu, a obudowa z tego samego plastiku

bezpieczniejsze

O lol... w ktorym miejscu dobrze leżący kask za 150 pln jest gorszy od dobrze leżącego za 500? Już predzej ten wlasnie za 500 jest mniej bezpieczny bo więcej i większe otwory wentylujące powodują , że możesz sie przez nie nadziać na jakiś pręt....

i duuużo ładniejsze

Kwestia gustu, ale też nie pogardziłbym paroma droższymi kaskami, które mi się podobają, jednak nie stać mnie na przepłacanie za sam wygląd.... jeszcze 2 stowki za kask mogę dać, więcej nie.... może kiedyś jak się dorobię.

Na poparcie moich słów niech będzie to, że Galiński [chyba każdy gościa zna] jeździ w SH+ za 180 pln:
http://allegro.pl/it...ry_jakosc_.html


DLA TWOJEJ INFORMACJI TEN MET MAXTRACK MA IN-MOLDING!
http://www.velo.com....=37&p=68&id=477

Jeśli chodzi o wybór kasków do 100 pln na necie to są tylko dwa: Ten maxtrack[naprawde warto,szczegolnie ze katalogowo stoi 130], i author reflex[nie ma in-moldingu,ale ludzie go chwalą].
A dobry wybór kasków do 100 pln jest w decathlonie. Tymniemniej warto dozbierać do tych 100 pln.


tak są bezpieczniejsze. jak już Karbon wspominał droższe kaski mają wtopioną w styropian specjalną siatkę i są zdolne do przyjęcia do więcej niż jednego uderzenia. nie rozpadają sie po pierwszym uderzeniu. ja osobiście nie kupiłbym sobie kasku za 2 stówy.....jak wiadomo są różne gusta i nie ma się co spierać w tym temacie

tak na marginesie dodam, że najlepiej mi leżą kaski z nawyższej półki ;-) ....przymierzałem naprawdę sporo i tak jest w rzeczywistości.

#78 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 30 lipiec 2007 - 20:30

Moim zdaniem ta wtopiona siatka wcale nie musi poprawiać bezpieczeństwa... zresztą jakoś nie wyobrażam sobie wypadku z przewrotkami gdzie walisz co chwila z dużą siłą głową :). No ale nic spoko- tak jak mowie Galiński smiga w SH+, a akurat w przypadku kasku to chyba nie wola sponsora... ale moze... nie wiem. Jedyny + jaki widzę w droższych kaskach, za który byłbym w stanie dopłacić to to, że produkują je w większej gamie rozmiarów przez co łatwiej dobrać taki pod swoją łepetynę :).

PS. W jakim temacie sie mamy spierać jak nie w tym o kaskach :D ;].

#79 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 31 lipiec 2007 - 07:14

[quote name="Blue"]Moim zdaniem ta wtopiona siatka wcale nie musi poprawiać bezpieczeństwa... zresztą jakoś nie wyobrażam sobie wypadku z przewrotkami gdzie walisz co chwila z dużą siłą głową :).

przykład.....jakiś cymbał wymusza Ci pierwszeństwo, uderzasz głową w przednią szybę,przelatujesz nad dachem, ponownie uderzasz głową w asfalt :-P . widziałem na własne oczy...

#80 Edwin

Edwin
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 31 lipiec 2007 - 10:02

A co mozecie powiedziec odnosnie kasku Lazer Devil? Przymierzam sie do zakupu tego wlasnie kasku KLIK ...

Dobrze bedzie sprawował sie na szosie? Wyglada raczej na kask do MTB



Dodaj odpowiedź