Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#81 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 31 lipiec 2007 - 19:41

zawsze mozna sciagnac z takiego kasku daszek i juz masz "prawie" kask szosowy.
no wlasnie... prawie... z tego co widze ten kask zbyt dobrej wentylacji raczej nie posiada.
cena tez wcale nie jest zbyt rewelacyjna. wolalbym dolozyc troche wiecej grosza i kupic wspomnianego juz wczesniej przeze mnie meta estro.

#82 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2007 - 21:50

Ten kask jest strasznie wielki. Widziałem go na głowie jakiegoś kolesia i nie prezentował się zbyt ładnie. Ten Devil jes też w wersji szosowej Devil RD (ze strony Lazera) i wydaje mi się że skoro jest ta sama kosntrukcja w wersji szosowej to chyba z wentylacją nie jest źle.

#83 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpień 2007 - 21:06

co powiecie o tym kasku??? http://www.cyklotur....32&PZTA=8&HNT=T

#84 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 sierpień 2007 - 21:09

calkiem ok jak na kask za stowke.
gdyby nie byl przeceniony to w zyciu bym sie na takiego nie skusil.
troche mocno zabudowany jest.. no ale czego sie mozna spodziewac po kasku za tak niewielka kase.

#85 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpień 2007 - 21:17

jest jeszcze ten mam mały budżet na kask a coś trzeba mieć na maraton
http://www.cyklotur....82&PZTA=8&HNT=T

#86 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 sierpień 2007 - 21:19

no ten jest juz bardzo ok.
w tym przynajmniej az tak bardzo sie nie zagrzejesz.

#87 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 07 sierpień 2007 - 10:26

Blue, Teraz Galiński śmiga w Limarze ze wstawkami z kabonu, kosztującym 569zł :->
Różnica w kaskach jest duża, bo w znajomym serwisie na wystawie są dwa kaski po upadku- jeden tańszy, i drugi jakis Met dobry... Różnica jest ogromna- Met po zderzeniu z Polonezem jest jednoczęściowy- parę zadrapań i mniejszych pęknięć, za to ten drugi jest co najmniej w 3 częściach(zwykła gleba na asfalt)... Poza tym jeśli dogie kaski nie są o tyle lepsze od tańszych, to czemu ich sprzedaż nie stoi w miejscu ??? Po co pisać, że Met Stradivarius 199 to ściema, i że lepiej kupić coś tańszego ?? to bez sensu... ;-)




pzdr 8-)

#88 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 07 sierpień 2007 - 11:26

Blue, Teraz Galiński śmiga w Limarze ze wstawkami z kabonu, kosztującym 569zł :->
Różnica w kaskach jest duża, bo w znajomym serwisie na wystawie są dwa kaski po upadku- jeden tańszy, i drugi jakis Met dobry... Różnica jest ogromna- Met po zderzeniu z Polonezem jest jednoczęściowy- parę zadrapań i mniejszych pęknięć, za to ten drugi jest co najmniej w 3 częściach(zwykła gleba na asfalt)... Poza tym jeśli dogie kaski nie są o tyle lepsze od tańszych, to czemu ich sprzedaż nie stoi w miejscu ??? Po co pisać, że Met Stradivarius 199 to ściema, i że lepiej kupić coś tańszego ?? to bez sensu... ;-)




pzdr 8-)



święta racja. to jest tak samo bezsensowne gadanie jakbyś powiedział: DA to ściema, kup sobie Sore, działa tak samo ;-)

#89 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 sierpień 2007 - 11:27

Met Stradivarius 199 to ściema, i że lepiej kupić coś tańszego

Rynek drogich kasków nie kończy się na tym modelu. Jest wiele lepszych, a MS199 uważam za jeden z najmniej atrakcyjnych modeli.
A kwitowaniu całego tematu stwierdzeniem opartym na tym właśnie modelu jest faktycznie bez sensu.

#90 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 sierpień 2007 - 11:50

Blue, Teraz Galiński śmiga w Limarze ze wstawkami z kabonu, kosztującym 569zł :->
Różnica w kaskach jest duża, bo w znajomym serwisie na wystawie są dwa kaski po upadku- jeden tańszy, i drugi jakis Met dobry... Różnica jest ogromna- Met po zderzeniu z Polonezem jest jednoczęściowy- parę zadrapań i mniejszych pęknięć, za to ten drugi jest co najmniej w 3 częściach(zwykła gleba na asfalt)... Poza tym jeśli dogie kaski nie są o tyle lepsze od tańszych, to czemu ich sprzedaż nie stoi w miejscu ??? Po co pisać, że Met Stradivarius 199 to ściema, i że lepiej kupić coś tańszego ?? to bez sensu... ;-)




pzdr 8-)


Ja wolałbym ocenić jak sprawdził się kask widząc głowę poszkodowanego...

To że pękł oznacza, że przyjął na siebie sporą część energii, nic więcej.
Tak samo jest przykładowo z nowoczesnymi autami - po kraksie auto jest do kasacji, a ty wychodzisz z siniakiem.

#91 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 07 sierpień 2007 - 17:04

j/w obrazenia kasku nie maja nic do rzeczy bo mozesz glebnac kaskiem z całym impetem w asalt, a mozesz przekoziolkowac po polonezie i tylkolekko przydzownic. Takie ocenianie kaskow jest bez sensu komplentnie, trzeba by było przeprowadzic testy labolatoryjne, ale watpie zeby byly duze roznice miedzy tym za 200 a tym za 600 pln. Takie moje zdanie.

PS. SH+ nie pasuje galinskiemu do pomaranczowego stroju CCC :P.
PS2. Ludzie nie takie rzeczy kupuja czesto bez sensu- moda na Ipoda... przez wiekszosc czasow byl to jeden z gorszych odtwarzaczy na rynku a kosztowal najwiecej... ludzie kupia wszystko co bedzie dobrze wypromowane. Pozatym droższe kaski są zazwyczaj ładniejsze, więc jak kogoś stać to pewnie też się kieruje tym kryterium.

#92 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 sierpień 2007 - 10:42

Mam takie pytanko - gdzie w naszym kraju można kupić kask do TTtki - tzn taki z dzióbkiem, aero i w ogóle. Na duży łeb, w cenie niezbyt astronomicznej.

#93 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 08 sierpień 2007 - 11:23

u importera firmy produkjacej taki kask? met, giro, ked?

#94 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 13 sierpień 2007 - 09:33

Takie ocenianie kaskow jest bez sensu komplentnie, trzeba by było przeprowadzic testy labolatoryjne, ale watpie zeby byly duze roznice miedzy tym za 200 a tym za 600 pln. Takie moje zdanie.


Jak widać wyżej, trochę inaczej oceniamy ten temat. W każdym razie gdybym miał wybiarać pomiędzy Giro Atmos, a Metem za 200zł, wziąłbym ten pierwszy... I nie żałowałbym tego wyboru...

pzdr 8-)

#95 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 13 sierpień 2007 - 11:25

ja zrobiłem dokładnie tak jak piszesz i jestem baaardzo zadowolony :mrgreen:

#96 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 31 grudzień 2007 - 12:55

Już postanowione ,że kupuję kask . Mam parę modeli na oku jednak bardzo prosze o opinie i ewentualne doradztwo w tej kwesti . Poprostu co wybrać ?
Wymagania: powiedzmy że nie cięższy niż 300 g, cena do 250 zeta, i dobrze by było aby był Giro ...może Rudy Project? Jednak nie koniecznie.
Liczę na waszą pomoc i zarazem życze wszystkim w Nowym Roku jak najwięcej przejechanych szczęśliwie kilometrów. ;-)

#97 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 31 grudzień 2007 - 13:43

a met? np volo jest tani:
http://www.cyklotur....95&PZTA=8&HNT=T
a tu Giro Transfer:
http://www.cyklotur....31&PZTA=8&HNT=T
co prawda kosztuje 279 PLN ale...
http://www.cyklotur....85&PZTA=8&HNT=T

czyżby postanowienia noworoczne?

#98 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 grudzień 2007 - 13:50

279zl Met Estro waga 260g

149zl Met Volo waga 260g

[ Dodano: 2007-12-31, 13:51 ]
heh, widzisz:) może jednak Met:)


#99 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 31 grudzień 2007 - 13:52

na rudego bym nie liczył w tej cenie, są jeszcze uvexy...

[ Dodano: 2007-12-31, 14:00 ]
a to taka ciekawostka:
http://www.eurobike..../_info/?id=2192

#100 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2008 - 17:38

Ja mam Bell Slanta. Cena koło 270 zł. Jest świetny, spokojnie mogę go polecić. Jak będziesz kupował kask to zwróc uwage czy mozna odczepić daszek. Niektóre modele zwłaszcza niższe Giro mają daszek przyczepiony na stale (Uvexy też mają) daszek można zdjąć, ale nie ma zatyczek na dziurki i zostaja takie puste dziury w kasku co nieładnie wygląda. No a daszek na szosie niestety przeszkadza.

A tak przy okazji dołączę się do tematu bo planuję zakup nowego kasku i wybrałem Rudy Project Contact, czy ktoś z Was jeździ w tym kasku? I czy ktoś z Was kupował go w Gregorio? Ciekaw jestem czy jest to solidny dystrybutor RP



Dodaj odpowiedź