Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#1901 MrLuke

MrLuke
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 16 maj 2022 - 16:29

Czy kask EKOI AR13 będzie pasował na bardziej okrągłą/szeroką głowę?



#1902 pioro69

pioro69
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 maj 2022 - 20:51

Mam okrągła głowę obwod 60 cm. Rozmiar L/XL rozkręcony na max pasuje idealnie, jak szyty na miarę, ale nie ma szans włożyć cokolwiek cieplejszego pod w zimne dni. Powtarzam - rozkręcony na max jest idealnie Jeden ząbek ciaśniej jest zbyt ciasno.

#1903 pioro69

pioro69
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 maj 2022 - 20:52

Mówię oczywiście o ekoi ar13

#1904 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 maj 2022 - 07:33

Czy ktoś z tutaj obecnych posiada już nowego Protone Icon i czy może potwierdzić, że system regulacji rozwala się od samego patrzenia? 

 

Czekam na ten kask w ramach crash replacement za mojego Protone i trochę obawiam się tych donosów zza granicy o rozpadającym się pokrętle. 



#1905 Paweł TdP

Paweł TdP
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 05 czerwiec 2022 - 12:06

Mam do zaoferowania kask szosowy biało czarny bbb maestro r. L, użyty jeden sezon, ogłoszenie olx, używam czapkę to leży

#1906 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 wrzesień 2022 - 08:07

Czy ktoś z tutaj obecnych posiada już nowego Protone Icon i czy może potwierdzić, że system regulacji rozwala się od samego patrzenia? 

 

Czekam na ten kask w ramach crash replacement za mojego Protone i trochę obawiam się tych donosów zza granicy o rozpadającym się pokrętle. 

 

Dotarł do Ciebie Protone Icon? Możesz coś napisać o tym systemie regulacji? Po upadku na TRR zaginął mój POC Octal i właśnie Protone chciałbym go zastąpić, chociaż na razie nigdzie nie jest dostępny.

 

Od razu też w tym miejscu ostrzegam. Uważajcie jeśli na Olx i tym podobnych pojawi się w super okazyjnej cenie biały Octal rozmiar M, wersja z czarnymi paskami, bez MIPSa. Dużo wskazuje na to, że kiedy mnie zabrali ratownicy to ktoś go sobie przywłaszczył. I nawet jeśli nie ma na nim widocznych na pierwszy rzut oka uszkodzeń (a podobno nie było, co wiem od innego uczestnika, który leżał w tym samym miejscu), to może być kask po bardzo konkretnym uderzeniu.



#1907 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 wrzesień 2022 - 08:29

Ja ciągle czekam na dostępność. Ale dostałem po mojej majowej kraksie informację, że będzie dostępny dopiero po sezonie. Czyli strzelam w listopad. Ale na BikeInn są dostępne w niezłej cenie. Ja czekam na dostawę od dystrybutora w PL, bo realizuję zniżkę w ramach crash replacement i mam już umówioną zrabatowaną cenę w moim LBS. Teraz w sumie się zastanawiam, bo znudził mi się ten kask i już mi się tak nie podoba, zwłaszcza, że mam dwa Protone. 

 

System regulacji podobno był taki, że rozsypywał się od samego patrzenia i to potwierdzała masa ludzi. Niektórzy jeszcze nie zdążyli zapłacić w sklepie, a już na ladzie regulacja się rozsypywała. Rzekomo Kask wypuścił modyfikację i problem zniknął, ale to moja wiedza stan jakoś na czerwiec. Nie śledziłem dalszych opinii i recenzji. 

 

Mam nadzieję, że jesteś cały.

 

 

edit: zachęciłeś mnie do sprawdzenia dostępności. Na Lemasomo u polskiego dystrybutora są. Tyle, że czarny mat, biały mat, czarny połysk. Ja czekam na biały połysk. 

 

szosowe-156.html

 

1300 zł



#1908 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 wrzesień 2022 - 11:16

Ja ciągle czekam na dostępność. Ale dostałem po mojej majowej kraksie informację, że będzie dostępny dopiero po sezonie. Czyli strzelam w listopad. Ale na BikeInn są dostępne w niezłej cenie. Ja czekam na dostawę od dystrybutora w PL, bo realizuję zniżkę w ramach crash replacement i mam już umówioną zrabatowaną cenę w moim LBS. Teraz w sumie się zastanawiam, bo znudził mi się ten kask i już mi się tak nie podoba, zwłaszcza, że mam dwa Protone. 

 

System regulacji podobno był taki, że rozsypywał się od samego patrzenia i to potwierdzała masa ludzi. Niektórzy jeszcze nie zdążyli zapłacić w sklepie, a już na ladzie regulacja się rozsypywała. Rzekomo Kask wypuścił modyfikację i problem zniknął, ale to moja wiedza stan jakoś na czerwiec. Nie śledziłem dalszych opinii i recenzji. 

 

Mam nadzieję, że jesteś cały.

 

 

edit: zachęciłeś mnie do sprawdzenia dostępności. Na Lemasomo u polskiego dystrybutora są. Tyle, że czarny mat, biały mat, czarny połysk. Ja czekam na biały połysk. 

 

szosowe-156.html

 

1300 zł

 

Dzięki za info. Zupełnie nie przyszło mi do głowy sprawdzić kto jest polskim dystrybutorem i szukałem tylko w sklepach, które znam i widziałem, że mieli je w ofercie. Też chciałbym, żeby to był biały połysk i na BikeInn rzeczywiście są dostępne. Czeka mnie jeszcze trochę siedzenia na tyłku więc jest czas żeby się zdecydować bo w międzyczasie wpadło mi kilka alternatyw. Jestem cały, miałem mnóstwo szczęscia, skończyło się na bolesnych potłuczeniach i podbitym oku.



#1909 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 wrzesień 2022 - 14:54

To jest drogi kask, a tak szczerze, to nie ma w nim nic, co by tę cenę uzasadniało, poza tym, że ma marketing oparty na Ineosie, a wcześniej Sky. W szczególności tak w dłoni w ogóle nie robi żadnego wrażenia jakiegoś produktu rangi premium.

 

Design ma już dobre kilka lat, jest przeterminowany i chyba wszystkim się przejadł, zwłaszcza z tego powodu, że to absolutnie najpopularniejszy kask wśród amatorów. Mam wrażenie, że na każdym wyścigu 1/5 wszystkich zawodników ma ten kask, we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzików po dziadków.

 

Ja je kupuję, bo u mnie dobrze leży ta skorupa. Kupuję rozmiary S. Ski innych firm jakoś średnio mi pasują do głowy. Liczyłem szczerze, że nowy model będzie rzeczywiście nowy, a zaserwowali kosmetyczny lifting. 



#1910 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 wrzesień 2022 - 16:47

Tu pełna zgoda. Ogólnie w większości rzeczy drogich płaci się za marketing, nie za rzeczywistą wartość dodaną względem niższego modelu.

 

Najlepszym wyjściem dla mnie byłoby nie kombinować i brać kolejnego POCa, bo leży na mojej głowie bardzo wygodnie i ma doskonałą wentylację, ale znudziła mi się ta wielka pieczara :D Zwykła fanaberia, żeby znaleźć coś nowego.

 

 



#1911 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 wrzesień 2022 - 19:30

Orientuje się ktoś, czy paski w kasku Abus AirBreaker da się zdemontować i jak to ewentualnie zrobic? Chodzi o zaczep widoczny na drugim zdjęciu. Dostałem kask, w którym jeden z pasków jest skręcony. Uwiera to i denerwuje. Zastanawiam się, czy da się to przełożyć, czy mam reklamować kask.

 

IMG-9598.jpg
IMG-9597.jpg


#1912 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 27 wrzesień 2022 - 20:33

Nierdzewne pręty trzymające paski bez problemu się wyjmuję przesuwając na bok. Najlepiej małym wkrętakiem.


50.png


#1913 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 wrzesień 2022 - 21:15

Nierdzewne pręty trzymające paski bez problemu się wyjmuję przesuwając na bok. Najlepiej małym wkrętakiem.

 

Ogarnięte. Dzieki za pomoc, bo bałem się że coś uszkodzę :)



#1914 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 14 wrzesień 2023 - 14:55

Mam pytanie logistyczne. Wiecie może gdzie w Warszawie da się przymierzyć następujące kaski?

Giro Aerohead L
Giro Vanquish L

HJC Furion L
Lazer Genesis L
Limar Air KING L

HJC Addwatt L
Lazer Volante L/M



#1915 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 15 wrzesień 2023 - 13:52

Sprawdź centrumrowerowe na Okęciu, chyba największy wybór wszystkiego stacjonarnie.


  • blackrain lubi to

#1916 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 05 styczeń 2024 - 17:18

Czy nowy kask (nie wyciągany z pudełka, jeszcze w filii zapieczętowany) z datą produkcji z końca 2019 roku można uznać za pełnosprawny, czy jednak te 4 lata trzeba liczyć że ma i za 2-3 lata trzeba będzie go wymienić?

#1917 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 styczeń 2024 - 19:33

Spokojnie można.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1918 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 05 styczeń 2024 - 20:14

Czy nowy kask (nie wyciągany z pudełka, jeszcze w filii zapieczętowany) z datą produkcji z końca 2019 roku można uznać za pełnosprawny, czy jednak te 4 lata trzeba liczyć że ma i za 2-3 lata trzeba będzie go wymienić?

Te 5 lat, to poddawanie promieniu UV, wilgoci itp 



#1919 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 05 styczeń 2024 - 20:14

Czy nowy kask (nie wyciągany z pudełka, jeszcze w filii zapieczętowany) z datą produkcji z końca 2019 roku można uznać za pełnosprawny, czy jednak te 4 lata trzeba liczyć że ma i za 2-3 lata trzeba będzie go wymienić?

Te 5 lat, to poddawanie promieniu UV, wilgoci itp 



#1920 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 styczeń 2024 - 09:11

A w jaki sposób styropian ma Twoim zdaniem ucierpieć od wilgoci? Od UV również jest chroniony.

 

Zresztą skoro wilgoć jest taka straszna, to po ilu jazdach w deszczu Twoim zdaniem należy wymienić kask? I ilu miesiącom wilgoci w powietrzu na sklepowej półce odpowiada jedna burza?

 

Również ultrafiolet wewnątrz sklepu praktycznie nie występuje (szkło generalnie zatrzymuje UV), więc rok na sklepowej półce odpowiada max kilku letnim dniom na zewnątrz.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź