Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dętki


402 odpowiedzi w tym temacie

#61 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 20 kwiecień 2011 - 21:12

Wychodzę z założenia że dętka może wybuchnąć tylko jeśli jest źle założona, być może jest to mylne rozumowamie, ale tak jak pisałem wyżej: miałem tą dętkę wcześniej założoną przez kilka tyś km i nie działo się nic. Cały poprzedni sezon miałem pod oponami Ultremo dętki Maxxis Ultralight i zestaw ten spisywał się wzorowo.

#62 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 21 kwiecień 2011 - 07:23

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Samo pęknięcie nie jest wynikiem felernej dętki, tylko złego ułożenia pod oponą, miałem wcześniej tą dętke założoną i wszystko było ok.


Pytam się dlatego, że mimo bardzo dużej wady dętki, jaką jest pęknięcie na długości kilku centymetrów podsumowujesz ją jako:


Przepraszam bardzo, ale czy tak trudno zrozumieć, że można źle założyć dętkę?

#63 czasowiec

czasowiec
  • Użytkownik
  • 262 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 kwiecień 2011 - 08:12

Panowie dajcie spokój , tak bywa z dętkami, mała wada duże cisnienie i rozcina oczywiście to żadkość ale 2 razy przez 10 lat tak miałem , raz było na szwie . To jest tylko guma ! ;-)

#64 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 22 kwiecień 2011 - 12:50

Czy dętki bez nakrętki mocującej w obręczy (na gwint) ktoś używa?
Na przykład takie Dołączona grafika
Nie przekłada się to na urywanie wentyla?

#65 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 22 kwiecień 2011 - 14:22

Miałem takie i mam i nie ma żadnego problemu. Tylko trza pamiętać o odpowiednim ciśnieniu w oponach żeby się nie przesuwało. I podczas pompowania trzeba uważać żeby trzymać tam gdzie wentyl bo może wpaść i tedy d@#a blada.

#66 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 22 kwiecień 2011 - 17:28

Wszystko co jest na wentylu jest niepotrzebne i się to po prostu wywala ;-) .

#67 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 maj 2011 - 21:04

[quote name="tr"]Ogólnie ta dętka fossa jest chyba dość ... specyficzna, z powodu śniegu jeszcze nie miałem okazji nabijać km konkretnie, ale na wiosnę postaram się porównać je ze zwykłymi dętkami. To o czym piszę to... jakby inna amortyzacja, co dziwne przy wbiciu 8 atmosfer, tylne koło przy oponie deteonator, ale jak wspomniałem - to może być efekt niskich temperatur.. będzie czas - przetestuję...
Mam pytanie czy ktoś testowal te dętki?

#68 Gosc_Pepton_*

Gosc_Pepton_*
  • Gość

Napisano 08 czerwiec 2011 - 22:07

w ogóle co się dzieje w przypadku złapania gumy ? np przy prędkości ok 35 km/h ? odrazu gleba i na morde ? Do tej pory jakoś szczęśliwie udaje mi się jeździć bez złapania gumy, może dlatego, że w miare profilaktycznie zmieniam opony razem z dętkami. trochę stresuję się przed tym "pierwszym razem" ;) szczególnie jak zjeżdzam z górki z prędkością powyżej 50 km/h

#69 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 czerwiec 2011 - 19:28

na morde pewnie tak jak osiagniesz prędkość wiekszą niż droga hamowania na flaku

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#70 drakon

drakon
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądParczew

Napisano 10 czerwiec 2011 - 09:39

Mi za pierwszym razem nie strzeliła, tylko się przekuła i zaczęła syczeć, ja nie wiedząc co to, docisnąłem hamulec do oporu i przetarłem oponę i na koniec jeszcze nie wypiąłem się z pedałów ;-) taka to była moja pierwsza guma :mrgreen:

#71 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwiec 2011 - 14:40

Czy ktoś z użytkowników dętek Continental Race 28 Supersonic też tak ma: po 2-3 dniach w nieużywanym rowerze ciśnienie spada o połowę... W drugim kółku zwykła dętka Schwalbe i (prawie) bez zmian... Czy to przez cieńszą gumę użytą do produkcji szybciej uchodzi powietrze?

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#72 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 czerwiec 2011 - 16:16

Zalozylem nowego supersonica na tyl kilka dni temu. Bez jazdy, detka trzyma cisnienie.

#73 bursztynian

bursztynian
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 11:20

Witam

Ostatnio, podczas zmiany opon z semi-slick na normalne szosowe, zalozylem rowniez nowe detki Accenta (najzwyklejsze, najtansze do szosy jakie Accent ma w ofercie).
Po paru godzinach od powrotu z pierwszej przejazdzki, zauwazylem, ze przednie kolo cosik "sflaczalo".
Po zbadaniu tematu okazalo sie, ze winny byl jakis koluszek, ktory wbil sie w opone. Zalatalem dziure, zalozylem na kolo, napompowalem ("dobilem" do 7 bar) i tak zostawilem. Po jakichs 15 min slysze glosne sszzzzzzzzzzzzz.......... i kolo wrocilo do sflaczalosci :)
Po zdjeciu z obreczy i ponownym badaniu okazalo sie, ze detka "rozlazla" sie sama z siebie "na szwie".
Zachcialo mi sie eksperymentowac, zamiast zalozyc jakies Schwalbe np. :)
No ale mam jeszcze Accenta w tylnym kole, i teraz rowniez dylemat, wywalic w cholere czy nie.

Pozdrawiam

#74 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 27 czerwiec 2011 - 11:52

kozrob, po co wywalać? Ta poszła z Twojej winy, bo nie sprawdziłeś opon(chyba, że wbiło się później). Ja zawsze kciukiem objeżdżam całą w środku. Załóż nową na przód, a tą z tyłu zostaw i pompuj systematycznie - w razie czego woź ze sobą zapasową dętkę, a przynajmniej na dłuższe wypady.

#75 bursztynian

bursztynian
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 12:06

Hej

No niekoniecznie poszla z mojej winy - jakos tak sie sklada, ze zawsze po czyms takim sprawdzam dokladnie opone.
Zreszta po tym "incydencie" zalozylem na przod jakas Schwalbe (juz raz kiedys latana), ktora znalazlem w "graciarni", i ta spokojnie trzyma.
Flaki juz nie raz lapalem, ale tak peknietej detki jeszcze nie spotkalem. W kazdym razie tej sztuki latac ani tym bardziej zakladac nigdzie nie bede - pekniecie wyglada jak przeciecie nozem wzdluz detki.

A zapasowa detke, jak rowniez pompke i zestaw latek woze ze soba zawsze. Tutaj bez takiego zestawu mozna zostac zjedzonym przez losia albo inne bydle :), bo najczesciej do najblizszej osady jest dobre kilkanascie jak nie -dziesiat km.

Pozdrawiam

#76 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:20

A propo wybuchających dętek, nie dalej jak tydzień temu eksplodowała mi maxxis ultra light. Nie złapałem zwykłej gumy, dętka rozerwała się w oponie. Po obdukcji denata ustaliłem ze była nadcięta na długości ok 6 cm od zewnątrz, czyste cięcie wykonane ostrym narzędziem „sprawców” nie ustaliłem ;-)

#77 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 29 czerwiec 2011 - 18:40

Może CSI?

#78 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 30 czerwiec 2011 - 06:50

podejrzewam, że była to po prostu wada fabryczna.
pozdr

#79 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 30 czerwiec 2011 - 07:12

W taki sam sposób rozwaliło mi się kilka dętek Mxxisa, i z nich zrezygnowałem mimo niskiej wagi. pozdr
  • Siara_iwj lubi to

#80 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:25

Zastanawiajace że tanie gó... rubeny za dychulca jest "grzeczne" i nie tylko u mnie .
Paru ludzi też się dobrze wypowiadało o nich na forum.



Dodaj odpowiedź