Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Rower Dla Początkujacej Dziewczyny?


137 odpowiedzi w tym temacie

#21 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 sierpień 2014 - 20:00

W zeszłym tygodniu byłam w decathlonie i niestety mają tylko większe rozmiary na które nie mogę nawet wsiąść, hah

Same problemy, heh :D



#22 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 13 sierpień 2014 - 21:10

Do jakiej jazdy ma Ci służyć rowerek?

Rekreacja dla przyjemności , ambitniejsza amatorka czy ostry trening plus starty?

Oczekujesz od roweru w pierwszej kolejności, komfortu i wygody, czy stawiasz raczej na szybkość, "ostrość" roweru, kosztem mniejszej wygody?

 

Ten Cube na zdjęciach z aukcji, był użytkowany przez osobę o długości nogi ok. 81 cm (przynajmniej tak wysoko ma wysunięte siodło). Czyli prawdopodobnie o wzroście powyżej 170cm.

Pod siebie, orientacyjnie będziesz musiała obniżyć sztycę o jakieś 4 cm.

Powiem więcej, prawdopodobnie rower w tej konfiguracji może być dla Ciebie za duży, a precyzyjniej, za długi. Chodzi o kierownicę i jej zbyt długi wysięg(reach). Ale może nie, zdjęcia lubią czasem nieco zakłamywać.

Co do ceny, to nie mam zbytniej orientacji, ale wydaje mi się, że jeśli stargujesz do powiedzmy 1500, to warto brać.

 

 



#23 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 21:11

Każda rama ma inną geometrię ( inny sloping). Nie wiem co lepsze: za mała rama z wysoko wyciągnięta sztycą  czy za duża z bardzo opuszczoną :-D

Po prostu wydaje mi się że ten Cube  jest na 155 - 160 i tyle.



#24 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 sierpień 2014 - 23:18

Rower będzie mi służył głównie do amatorskiej jazdy, nie zamierzam startować w żadnych wyścigach itp, po prostu lubię szybko jeździć a szosa idealnie się do tego nadaje. W dodatku robię długie dystanse a na moim MTB po szosie to przegięcie (mam MTB bo kiedyś jeździłam na wyścigi i amatorsko trenowałam).

 

Tak jak już wspomniałam lubię szybko jeździć ale nie będę wpadała w skrajność, jako że i tak nie zamierzam startować w wyścigach to nie muszę być "najszybsza", zależy mi na wygodzie ale przecież nie mogę oczekiwać nie wiadomo jakiej wygody po kolarce.

 

Właśnie dostałam e-maila z informacją że jeździła na niej osoba o wzroście 176cm i nodze 80cm. Jestem pod wrażeniem że to zgadłeś :) Ja się obawiałam że rower będzie za mały a tu się okazuje że prędzej w drugą stronę ... huh Jeśli potrzebne są jakieś informacje o cube to mogę zapytać.

 

ps. Swoją drogą jak to możliwe że ta rama będzie na mnie za duża? Jest to najmniejszy dostępny rozmiar w tej ramie i na dodatek ta kolarka na wszystkich stronach widnieje jako "damska".

 

Pisze oczywiście od gucia



#25 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 08:29

Popatrz sobie jeszcze na olx i jak znajdziesz coś ciekawego i zdecydujesz się na zakup to dogadaj się z sprzedawcą, aby wystawił rower na allegro to będziesz miała jakieś zabezpieczenie.

 

Dwie oferty, ale nie patrzyłem na rozmiar(co do ceny to na olx zawsze można trochę stargować)

http://olx.pl/oferta...html#174bdbbca0

http://olx.pl/oferta...html#f4ce22f910

 

Tylko niech się ktoś jeszcze o nich wypowie, bo ja nie jestem specjalistą.

Moim zdaniem oferta nr 1  jak za te pieniądze jest godna rozważenia. Mamy tam starszego dobrego  Tribana  5 w innym malowaniu. pełna Sora, sztywna korba na HTII no i carbon wideł jak i most tylnego trójkąta. Rower jest sztywny jak cholera, a przy tym dalej dupa nie cierpi. Nie wiem tylko jak z rozmiarem(tu trzeba dopytać). Koła 26 sugerują że max to będzie 51.


CykloOpole !!! :)


#26 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 14 sierpień 2014 - 09:26

Rama raczej za duża nie będzie.

Chociaż trzeba pamiętać,że niewielka długość górnej rury w horyzoncie (515mm), jest przy kącie podsiodłowym aż 75 stopni. Daje to REACH(odległość osi suportu do główki ramy) na pewno ponad 370mm, więc wcale nie mało.

 

Jeśli właściciel miał 176cm, to jest bardzo prawdopodobne, że rower, w tej konfiguracji, może być na Ciebie po prostu za długi, w dolnym chwycie i za łapy.

Masz jednak kilka sposobów na dopasowanie go(skrócenie).

Pierwszy to przesunięcie siodełka do przodu. Właściciel miał dłuższe nogi o 2cm. Ustawiając położenie: kolano- oś pedała pod siebie, zakładam, że przesuniesz go jakiś 1- 1,5cm do przodu.

Kolejny, to dopasowanie pozycji w chwycie za łapy. Jeśli dalej będzie "za długo", konieczna może okazać się wymiana mostka i (lub) kierownicy. Osobiście wydaje mi się, że lepszym i wystarczającym, będzie wymiana kierownicy. Mostek bym zostawił, bo i tak jest krótki(chyba 90). Kierownica jest za to dość obszerna (duży reach i drop) i może być dla Ciebie zbyt uciążliwa.

Zmieniając kierownicę na kompaktową np: Pro LT compact, zyskasz kolejne ok. 2cm, na skróceniu pozycji. To powinno wystarczyć.

Koszt tej kierownicy to ok. 70 zł plus koszt wymiany.

 

 


 



#27 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 09:37

Jeszcze coś takiego znalazłem;

http://olx.pl/oferta...html#ed5af8bae8



#28 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:21

 

Rama raczej za duża nie będzie.

Chociaż trzeba pamiętać,że niewielka długość górnej rury w horyzoncie (515mm), jest przy kącie podsiodłowym aż 75 stopni. Daje to REACH(odległość osi suportu do główki ramy) na pewno ponad 370mm, więc wcale nie mało.

 

Jeśli właściciel miał 176cm, to jest bardzo prawdopodobne, że rower, w tej konfiguracji, może być na Ciebie po prostu za długi, w dolnym chwycie i za łapy.

Masz jednak kilka sposobów na dopasowanie go(skrócenie).

Pierwszy to przesunięcie siodełka do przodu. Właściciel miał dłuższe nogi o 2cm. Ustawiając położenie: kolano- oś pedała pod siebie, zakładam, że przesuniesz go jakiś 1- 1,5cm do przodu.

Kolejny, to dopasowanie pozycji w chwycie za łapy. Jeśli dalej będzie "za długo", konieczna może okazać się wymiana mostka i (lub) kierownicy. Osobiście wydaje mi się, że lepszym i wystarczającym, będzie wymiana kierownicy. Mostek bym zostawił, bo i tak jest krótki(chyba 90). Kierownica jest za to dość obszerna (duży reach i drop) i może być dla Ciebie zbyt uciążliwa.

Zmieniając kierownicę na kompaktową np: Pro LT compact, zyskasz kolejne ok. 2cm, na skróceniu pozycji. To powinno wystarczyć.

Koszt tej kierownicy to ok. 70 zł plus koszt wymiany.

 

 


 

Dziękuję za tak obszerną i fachową odpowiedź. W takim wypadku myślę że na kolarkę się zdecyduję (o ile ktoś mnie nie uprzedził). Tak jak mówisz zmienię ustawienie siodełka i przesunę je do przodu, a kierownicę zmienię jak się okaże za duża, dołożyć te 70zł to nie jest taki wielki problem. Zresztą i tak zanim na jakikolwiek rower się zdecydowałam to doszłam do wniosku że wolę zmienić kierownicę na bardziej "pod siebie" czyli właśnie kompaktowe.

 

Tak swoją drogą to znalazłam tutaj http://www.cube.eu/e...-wls/axial-wls/  w zakładce "SPECS" dokładne wymiary ramy przy 47.

 

ps. Swoją drogą nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego ta kolarka ma taką budowę skoro jest dedykowana KOBIETOM! Różnica w budowie między kobietą a mężczyzną jest taka że kobiety mają dłuższe nogi ale krótszy tułów, a mężczyźni krótsze nogi i dłuższy tułów. Z tego co mi tu opisujecie rower pasuje bardziej do budowy męskiej niż damskiej więc dlaczego do cholerci jest "dedykowany kobietom" :?: :-/

 



#29 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:31

Tylko żeby nie okazało się, że nie ma wysyłki :D

Zapytaj się też o allegro, niech będzie w opisie napisane, że wszystko jest sprawne, rower nie brał udziału w wypadku i nie ma wad ukrytych, jeżeli coś będzie nie tak to będziesz miała podstawę do zwrotu/reklamacji



#30 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:34

Tylko żeby nie okazało się, że nie ma wysyłki :D

Zapytaj się też o allegro, niech będzie w opisie napisane, że wszystko jest sprawne, rower nie brał udziału w wypadku i nie ma wad ukrytych, jeżeli coś będzie nie tak to będziesz miała podstawę do zwrotu/reklamacji

 

Wysyłka jest ale facet twierdzi że "nie czuje potrzeby wystawiania przedmiotu na allegro". Trochę to podejrzane ...



#31 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:50

Powiedź, że nalegasz i dopłacisz tę prowizję allegro(nie wiem ile jest na rowery) .



#32 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 14 sierpień 2014 - 13:34

Tak swoją drogą to znalazłam tutaj http://www.cube.eu/e...-wls/axial-wls/  w zakładce "SPECS" dokładne wymiary ramy przy 47.

 

ps. Swoją drogą nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego ta kolarka ma taką budowę skoro jest dedykowana KOBIETOM! Różnica w budowie między kobietą a mężczyzną jest taka że kobiety mają dłuższe nogi ale krótszy tułów, a mężczyźni krótsze nogi i dłuższy tułów. Z tego co mi tu opisujecie rower pasuje bardziej do budowy męskiej niż damskiej więc dlaczego do cholerci jest "dedykowany kobietom" :?: :-/

 

Spokojnie, może się też okazać, po przymiarce, że będzie jak szyty na miarę.

Czego Ci życzę :)
 



#33 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 sierpień 2014 - 19:36

Hehe :D teraz nie ma takiego problemu z wyborem roweru
Jak ja szukałem, a tak z miesiąc temu... Złomy poza sezonem kosztowały 800zł max. a widniały wówczas za 1500zł ^^ szczyt wszystkiego...

 

Rower ukradli mi w Łęcznej (k.lublina) sądzę że z Ukrainy ktoś się pofatygował :P
Dlatego szukałem roweru na już ... Miałem nawet kupić tą meride czerwoną (z pierwszych linków)... Przewijały mi się tańsze/droższe rowery ale wybór padł na tribana

Po miesiącu jazdy, musiałem zrobić kilka rzeczy: rozkręcić i jeszcze raz zamontować support (źle fabrycznie zamontowane), wycentrować rafki (zaliczyłem fosę) i wymienić łańcuch :)
Robocizna 2h + koszty łańcucha. Rower jak marzenie, lepiej się jeździ na microshiftach (dobrze wyregulowanych) niżna 2300 czy coś takiego w Merida RoadRunner braciszka.Fakt faktem... Jest troszkę cięższy, ale jak ktoś chce go upgrade'ować to spadnie waga po wymianie obręczy.

W tej cenie zawsze ok. są gianty OCR, DEFY. Fabrycznie mają dobry osprzęt, bez niespodzianek 



#34 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 11:09

Witam, takie pytanko na szybko. Czy w końcu ta rama w Meridzie road race  w rozmiarze m będzie odpowiednia dla mnie? Bo  niestety okazało się że cube nie jest dotępny a mam okazję kupić tą:

 

http://allegro.pl/me...html?source=mlt

 

ps. Cena jest odpowiednia?

 

Liczę na szybką odpowiedź :)



#35 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 12:29

W ciemno strzelam że będzie OK.
Jeśli chcesz się upewnić to podaj dane wg. 
http://www.competiti...culatorBike.jsp
Wybierz thriatlon i cm :)

 

Co do ceny: 
Używany, osprzęt pewnie 2300, no i nie wygląda ,,jak nowa"
Celowałabym w coś innego ;) Poleciłbym tribana 300 
Albo http://allegro.pl/za...4512115146.html 
Tylko jest sezon, więc koleś chce trochę więcej niż jest warty, osprzęt wygląda na nie zużyty. Co to takich rzeczy jak siodełko (i tak musisz zmienić, ponieważ jesteś kobietą - inny typ siodełka) czy owijka, wiadomo, trzeba dołożyć
Jestem nie wiele wyższy a spokojnie śmigam na 54cm ;)



#36 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 12:37

Ehh, ja chyba jednak wezmę tą meridkę, nie mam zbyt wiele kasy (tylko w przyszłości będę "po kawałku" zmieniać osprzęt).

 

Tylko mam pytanie, kiedyś słyszałam że pewien osprzęt sprawia problemy (głośno chodzi). Czy to nie jest właśnie ta 2300, bo niestety nie pamiętam?



#37 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 14:16

JEŚLI to JEST 2300 no to nie spodziewałbym się za wiele po tym, jeszcze używanym (nie wygląda na takiego nie używanego jak jest napisane).
Brat miał to, 2mieś. minęły niczym się wk... i kupił używane 105 :) Nowe i dobrze wyregulowane pozostawiały sporo do życzenia.
Jeśli rower pod upgrade, to polecam - fajna rama. 

No tak... 

 

 (tylko w przyszłości będę "po kawałku" zmieniać osprzęt).

 

 

 

Tu trzeba uważać, czasami pomieszanie grup osprzętu daje katastroficzne rezulataty

PS: targowałbym się ;)


  • Paulix2010 lubi to

#38 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 14:36

Ok, troszkę się potarguję i może za kasę która mi zostanie + dołożę to kupię coś "nowego" do roweru?

Co zamiast tego i zamiast tego nieszczęsnego 2300 byś mi polecił? I ile by to kosztowało?

 

 

ps. Ile jest wg ciebie warty ten rower, targować się tak do kwoty 1000 w dół? Babka która sprzedaje ten rower i tak widze że się nie zna (nie potrafiła podać osprzętu, nazw itp..).   Prawdopodobnie za chwilę napiszę smsa do niej z moją propozycją odnośnie kwoty (i postaram się jakoś wyjaśnić że osprzęt be itp) :D

 

W sumie to by było lepiej jakby zadzwoniła ale nie mam takiej możliwości (niedosłyszę) :P



#39 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 15:59

Hmmm ;) Na moje oko warty jest 900zł, nie więcej...
Nie dziwne że nie potrafi podać osprzętu, ponieważ na przerzutkach pisze tylko shimano ( w nowszych powinno pisać Claris)

Targować się warto do jak najniższej ceny, no ale mamy ,,sezon" czyli za 1000zł będzie dobra oferta.
Czemu?
Ciężko teraz jest znaleźć rower pod taki wzrost. Większość rowerów, obecnie to ramy 54+
Dlatego warto kupić bazę pod lepszy rower. Może troszkę przepłacić, ale jak pisałem wyżej ,,mamy sezon"

Co do kupna... Zależy ile zostanie, w jakim stanie jest naprawdę (może coś będzie wymagało serwisu), w jaki pułap cenowy lecimy i czy potrzeba coś dokupywać droższego (może się to okazać zbędę, np. rower będzie używany 3x w tygodniu na trasie 40km) :)

Jak kupisz to pisz w jakim jest stanie. Na aukcji pisze ze niby idealny (czy coś takiego) moża wtedy utargować coś jeszcze (po takich zdjęciach, ciężko coś konkretnego wnioskować) 



#40 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:14

Dziwna sprawa. Na stronie rowerymerida.pl
 

32.jpg
Podali coś takiego. Braciszka M wydaje się okropnie mała 

Kolejno z innego linku wynika
19.jpg

 

to jest 52cm.
Z racji tego że dziewczyny mają dłuższe nogi 
Powinien być w sam raz.

O tyle bym się sprzeczał, że potrzebuje dokładniejsze dane. Wyżej podałem kalkulator. Zachęcić koleżankę/kolegę czy kogoś z rodziny że polatał wokół Ciebie z metrem. Jeśli chcesz być pewna





Dodaj odpowiedź