Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Rower Dla Początkujacej Dziewczyny?


137 odpowiedzi w tym temacie

#41 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:20

Coś mi się wydaje, że skończysz jak niektórzy z nas, kupując któregoś z tribanów :D



#42 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:25

No faktycznie, dziwna sprawa z tymi ramami. A co jeśli się okaże że ma 50cm? W końcu ma naklejkę "M" ale w sumie nie wiadomo ile to dokładnie

 

Parę minut temu napisałam e-maila z moją propozycją i wyszczególnieniem wad roweru, zaproponowałam 1000zł, chociaż uprzedziłam że nawet tyle nie jest wart.

 

Na razie czekam na odpowiedź, a odnośnie stanu roweru i "późniejszego" targowania to masz na myśli coś w rodzaju "reklamacji"? Swoją drogą to jest możliwe takie coś ponieważ w aukcji rower widnieje jako "jak nowy" więc jeśli się okaże że ma jakieś większe wady to można domagać się zwrotu częściowej kwoty.

 

ps. Wspominałeś wcześniej o tym że będę musiała zmieniać siodełko, doskonale to wiem ale ... możesz mi polecić jakieś konkretne?

 

 



#43 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:26

Coś mi się wydaje, że skończysz jak niektórzy z nas, kupując któregoś z tribanów :D

 

Niby dlaczego? :P I tak mało prawdopodobne bo mam problem z dostaniem ramy w dobrym rozmiarze, przeważnie są od 54 w górę :)

 

Ostatnio jak byłam w decathlonie to były tylko te największe tribany i nie mogłam wsiąść :D



#44 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:26

to ciężko bywa z takimi zwrotami i na to bym nie liczył :)



#45 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:29

to ciężko bywa z takimi zwrotami i na to bym nie liczył :)

 

Spokojnie, raczej nie wydaje mi się żeby miał jakieś "większe" wady oprócz tego lipnego osprzętu :P



#46 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:33

Ile ja takich rzeczy się otargowałem :)
Na drugim dołączonym przeze mnie obrazku widnieje jako 52cm ;)
Druga sprawa - boso świata nie będziesz przemierzać (podeszwa +2cm do wysokości)



#47 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:43

No to miejmy nadzieję że będzie to 52cm, bo jeśli 50cm to nie wiem co zrobię ;<

 

I mierzyć to się mierzyłam 167cm, około 78cm w nodze


 

 



#48 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:46

50cm że niby za mały? 
Zawsze żyłem w przekonaniu, ze lepiej kupić rower troszkę (bez przesady) mniejszy a kupić dłuższy mostek, niż za duży rower. 
Zależy też ile masz lat, może się okazać że urośniesz  8-)

 

Wg. kobiet (podobno) wybór siodełka damskiego to dość ,,trudny" temat. Tłumacząc się odmienną budową ciała.
Istnieje wiele rodzajów siodełek, od ,,kanapowych" po ,,deski"
Koleżanka chwaliła swego czasu selle itlaia X1, twierdziła że jest troszkę twarde ale zakładała ,,coś tam do tego"
http://allegro.pl/si...4472298221.html może coś takiego + spodenki z wkładką (w dłuższe trasy) a na co dzień powinno być odpowiednie (wg. opinii)

W tym wypadku polecam posiedzieć kilka chwil wieczorem na internecie, ale to też nie gwarantuje że będziesz zadowolona. 
Ja posiadam siodełko od tribana 300 (unisex) bez wycięcia na prostatę itd. 
Znajoma twierdziła że bardzo wygodne i miękkie siodełko, ale nie na trasę.
Też czeka mnie dylemat kupna siodełka



#49 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 17:24

Fakt, jestem młoda ale nie sądzę bym już urosła :)

 

A co do siodełka to rozważę tą propozycję, jednak ja niczego nie kupuję bez wcześniejszego "upewnienia się", potrafię przelatać całe "internety" i tak tez zrobię w tym przypadku. W temacie siodełek niestety "nie siedzę", w moim MTB miałam siodełko które było męskie (takie "fabryczne") i było bardzo wygodne.  Co do twardości to właśnie jest wielki dylemat, w sumie to z tych najważniejszych cech jakie oczekuję po siodełku to to że będzie minimalnie szersze od męskiego, w końcu kobiety mają szerszą miednicę :)

 

A tak swoją drogą to siodełko się dobiera wielkością?

 



#50 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 17:35

 

Jak dla mnie to na rower tylko twarde siodełko, bo od takich miękkich zawsze miałem otarcia, a od twardych najwyżej lekki ból tyłka :D


  • Paulix2010 lubi to

#51 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 17:43

Fakt, jestem młoda ale nie sądzę bym już urosła :)

Nie byłbym tego taki pewien

 

Dokładnie to co mówi ten facet :)
Ciekawe GDZIE są takie krzesełka ? 
Wiem jaki ja mam rozmiar, w Krakowie (przy okazji kupna tribana) zmierzyłem w jakimś sklepie (chyba al.legionistów?) No i okazało się że mimo iż moja dupa jest chuda, mam dość spory rozstaw kości (jakoś tak powiedziała pani obsługująca to)



#52 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 sierpień 2014 - 17:57

Ja swoje siodełko dorwalem na allegro to dopasować ciężko bylo, zakup w ciemno, strasznie jestem z niego zadowolony ale mało wygodne i do tego twarde jak diabli, za nic bym go nie wymienił! Musze je tylko dobrze ustawic bo po 4h jazdy na następny dzien bolało mnie biodro. Sent from my Tapatalk

#53 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 18:08

Ja prawie pewna że nie urosnę, od 3 lat mam tyle samo wzrostu.

A pełnoletnia jestem, hehe :-P

 

A co do siodełka to pewnie wybiorę się do jakiegoś sklepu rowerowego, albo sprawdzę czy jest duży wybór w decathlonie.

 

Dziękuję wszystkim za fachowe porady, jestem naprawdę wdzięczna! Ciesze się że trafiłam na to forum 8-)



#54 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 sierpień 2014 - 18:48

Nie wiem czy nie lepiej dołożyć i za 1500-1600 kupić juz cos na używanym 105 jak i tak w przyszłości będziesz kupowac inne części i pewnie używane to same klamkomanetki i korba wyjdą Cię tyle ile dołożysz do pierwszego rower z drugiej strony upgradowanie roweru to super i przyjemna sprawa zwłaszcza jak jest problem z zamontowaniem ich 😄 ogólnie miksy shimano odradzam, mam i cala okolica slyszy jak zmieniam biegi, klamkomanetki dura ace i przerzutka 105, kaseta i lancuch tiagra - ciszej dziala sunrace z campagnolo. Za 1500 mozna tez złożyć przyzwoitą szosę ale jak Ci spieszno to nie namawiam :)
Sent from my Tapatalk

#55 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 19:34

Dałem tam link wyżej do fajnego roweru na Campa ;)
Cóż, dlatego części mimo iż nowe, leżą u mnie jakiś czas, zanim dozbieram do innego osprzętu by miało to sens poleżą jeszcze trochę :D
Zarabiam tylko tyle co mogę dorobić (naprawy rowerów telefonów komputerów itd.) więc raz w miesiącu mogę kupić coś fajnego.

 

Taką drogę wybrała dziewczyna, no cóż :) troszkę się wyceni, 2300 jak wyreguluje to się przyzwyczai.
Jeśli będzie chciała coś wymienić to będzie kupowała części aż złoży minimalny i sensowy komplet który można założyć

No i po drugie. Jest obecnie ,,początkująca" więc może i dobrze że zacznie od troszkę gorszego osprzętu. Potem może się okazać że ,,hey! downhill jest fajniejszy!" i szosa pójdzie w kąt (nie życzę tego) albo rower będzie służył do okazjonalnych przejażdżek (praca, studia, szkola itd.) więc może wystarczy zwykła... tiagra? Jeśli odkryje ,,hey! to moja pasja! Ludziska, spinać poślady i jedziemy do Rzeszowa na kebaba" to wtedy się zastanowi nad czymś pokroju 105/sram rival/apex



#56 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 20:04

Cóż, dla mnie nawet problemem jest dołożyć "tą stówkę" bo nie zarabiam, pieniądze mam tylko z oszczędności i prac sezonowych więc to nie jest tak że ja nie chcę tylko nie mam możliwości.

 

Nawet jeśli będę musiała najpierw skompletować osprzęt a dopiero potem założyć to trudno, poczekam. Przez ten czas jakoś pojeżdżę na tym osprzętem który jest.

 

ps. Popytałam dokładnie i okazuje się że na tyle jest sora.

 



#57 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 20:37

Jeśli jest faktycznie na sora, to jest to poprzednik 880c
Do życzenia pozostawiają jedynie klamki ;) Więc spokojnie na tym pojezdzisz (nawet kilka sezonów)



#58 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 18 sierpień 2014 - 21:06

A w razie jakbym jednak uparła się wymieniać klamki to jakie by pasowały do sory? Tzn żeby jakoś ze sobą nie kolidowały ;)

 

Pytam bo wiele się nasłuchałam o 2200 i 2300 i pewnie prędzej czy później szlag mnie trafi z tymi klamkami :)



#59 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 sierpień 2014 - 22:49

Napisz wszystko co wiesz o tej Meridzie bo wiem tylko, że jest 2300.

Już to wrzucałem, gościu ma te samą pidżamę co mój ojciec.

Tak działa po regulacji.. Pomyślałem i wymyśliłem, że na start faktycznie dobre, tylko nie zrażaj się, ze pracuje jak pracuje... Hałasuje podobnie co moje Djurejsy ze 105 ale tylko w jedną stronę ;)

 

A jak to 8 biegów to w sumie wszystkie na 8 biegów i dodam, że..........

Mam 8 rzędową kasetę Sunrace z łańcuchem Sunrace i klamkomanetki Campagnolo Veloce 8s. Działa świetnie(NA SUCHO, NIE JEŹDZIŁEM JESZCZE) i klamki dorwałem za 250zł. Napisze jak to działa jak już rower złożę i będę mógł zrobić test według Malika, kadencja +85-90, ostre podjazdy i sprinty ;)



#60 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 sierpień 2014 - 09:41

Microshift przy tym jest boski :)
Mimo że faktycznie, nie jest najcichszy... Wymienię łańcuch na coś innego i pojeżdżę parę sezonów zanim złoże grupę.
 

Idąc dobrym tokiem myślenia... Jest to Merida Road Race poprzednik 880c co daje nam: przerzutki sora, kaseta sunrace, oraz klaki Shimano ST2300 





Dodaj odpowiedź