Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Jest Alternatywa Dla Canyon Endurace Cf 9.0 ?

komfort stosunek jakość/cena

68 odpowiedzi w tym temacie

#41 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 03 grudzień 2014 - 22:46

Przymierzałem się dziś do Chorusa tego w starej wersji do 2014. Niestety albo jestem mutantem albo co bo w ogóle mi nie "leżały" te cyngle do zrzucania biegów. W górnym chwycie miałem je jakoś w połowie kciuka a w dolnym spory kłopot aby w ogóle ich dosięgnąć. Jeśli nowy Chorus jest podobny pod względem ergonomii to odpada. Przymierzałem też 10-wego Srama Reda i tu ergonomia fajna ale pewnie trzeba się przyzwyczaić do patentu z jedną manetką do wrzucania i zrzucania.

Podsumowując jeśli Canyon to tylko na Ultegrze. Na placu boju pozostają jeszcze Synapse i Roubaix. Oczywiście nie wykluczam zakupu innego roweru gdyby trafiła się okazja. Wszystkim, którzy zdecydowali się zabrać "głos" w tej dyskusji bardzo dziękuje za pomoc. Oczywiście temat jest nadal otwarty jeśli macie jakieś spostrzeżenia lub propozycję to proszę piszcie. 



#42 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2014 - 23:58

Przymierzałem się dziś do Chorusa tego w starej wersji do 2014. Niestety albo jestem mutantem albo co bo w ogóle mi nie "leżały" te cyngle do zrzucania biegów. W górnym chwycie miałem je jakoś w połowie kciuka a w dolnym spory kłopot aby w ogóle ich dosięgnąć.

 

Nie jesteś mutantem bo w Veloce mam tak samo w górnym chwycie i uznałem to za dziwne jak przeczytałem Twój komentarz bo aż musiałem sprawdzić i rękę trzeba lekko odgiąć ale mi to osobiście nie wadzi(mam też Shimano i uznaje patent Campagnolo za wygodniejszy - ale to moje upodobanie i nikomu go nie narzucam). Zastanawia mnie Twój dolny chwyt bo musi być blisko końca kierownicy, ja mam ręce pod manetkami i jest bardzo wygodnie na kierownicy compactowej, może na ergonomicznej jest inaczej - nie wiem.

Na Twoim miejscu wybierałbym między Canyonem a Specem.



#43 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2014 - 09:55

Monowiec

 

Ja bym na polu bitwy pozostawił:

 

- Specialized Roubax, to fajne rowery, po prostu ... bez filozofowania, tak jakby osprzęt nawet był lepszy i znośny (korba, sztyca, kiera itp.)

 

- Cannondale Synapse, mega wygodny rower ... serio, i do tego ładna geometria (jest prosty dimant, z tylnym widelce fajnie wymyślonym),

 

- Canyon, ... tu wiadomo już wszystko ;)

 

A nie zastanawiałeś się nad nową 105, jest już 11rz. i do tego ma świetny design, na pojazdówki typu fitness naprawdę starcza, a nawet na jakieś amatorskie wyścigi również jest dostatecznie szybka, pooglądaj i przemyśl?

 

Ja mam nową Ultegrę, ale nową 105 również bym nie pogardził 8-)



#44 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudzień 2014 - 12:15

Ten Cannondale wyjątkowo mi się nie podoba i dlatego go odrzucilem. Sprawa ze 105 na 11s wygląda tak ze można ją kupić za 400€ a wygląda lepiej niż ultegra(w sumie - jak oglądam zdjęcia ultegry 11s to nie widzę różnicy), a działa pewnie tak samo. Dając informacje o tej grupie dorzuciłeś autorowi kolejny orzech do zgryzienia bo to bardzo ciekawe rozwiązanie.

#45 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 04 grudzień 2014 - 12:55

Miałem podobny dylemat kupując model Endurace Al. Różnica pomiędzy rowerem na Ultegrze a 105 wynosiła 1300 zł. Uznałem, że jako amator i tak pewnie nie odczułbym żadnej różnicy w działaniu dlatego wybrałem tańszą opcję. Najczęściej jeżdżę sam tak, że sprawa "lansu" nie miała dla mnie najmniejszego znaczenia ;-)


  • manfred lubi to

#46 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 04 grudzień 2014 - 19:30

Trochę mnie dołujecie :-?  tą opinią, że Ultegra nie różni się od 105-ki. Nie lubię przepłacać za nic. A jak było w przypadku wersji 5700/6700? Też bez różnicy?

Dziś zaglądnąłem do Specializeda i oglądałem Roubaix. Przymierzyłem się do rozmiaru 54 ale wydaje mi się trochę przydużawy... Na sklepie mają wersję 2014. Stara wersja sztycy, jakiś taki czarniawy - wygląd całkiem ok. Proponują mi go za 8700. Ale korba nie z grupy, kaseta  i łańcuch 105.

Mogą sprowadzić model 2015. Nowa sztyca ale biały. Nie specjalnie mi się podoba. Do tego już pożałowali i  dodatkowo hamulce od 105 - cena 9700. Mógłbym się przejechać na tej 54-ce i wybrać czy rozmiar mi pasi.

 

Byłem też w Cannondale ale na sklepie nic dla mnie. Sprzedawca nie był łaskawy nawet wyjść do mnie zza lady choć byłem jedynym klientem. Stałem kilka minut oglądałem a on - w profesjonalny trzeba przyznać sposób- olał mnie ciepłym moczem... A, że same rowery nie spodobały mi się specjalnie syna psa :-D skreślam z mikołajowej listy.

 

Na ten moment na placu boju zostają Canyon i  Roubaix. Ale ten drugi ma jedną przewagę, te niby cudowne elastomery, które jak je dotknąłem wyglądały na chiński plastik. Ale może się mylę i to jest na prawdę magiczny chiński plastik. Wady: cena wyższa od Canyona 1700 zł, hamulce, kaseta, łańcuch z grupy niższej. Kaseta 11-32 to samo w Synapse- dlaczego stosują aż tak szeroki zakres przełożeń? :shock: Koła chyba słabsze... No i jak bym nie próbował się do niego przekonać to wydaje mi się, że poza bardzo znaną marką jest to rower po prostu słabszy od Canyona Endurace i do tego sporo droższym. Aha ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę. Mianowicie mogę go mieć za tydzień a wersję 2014 choćby jutro.



#47 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 04 grudzień 2014 - 19:39

Targuj się w Specu - za 8K będzie to dobry interes. Kasetą i łańcuchem od 105 sie nie przejmuj, nie ma wielkiej różnicy, poza tym to części eksploatacyjne i jeszcze nie raz je zmienisz.

#48 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudzień 2014 - 21:34

Gdzieś tu na forum czytałem że amator różnicy nie odczuje między 105 a ultegrą, coś widać dopiero przy hamulcach ale nie wiem czy to nie była zmiana ze 105 na dura-ace. Sprawdź sobie jeszcze wątek gdzie jest porównywany ten spec z lapierre.

#49 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudzień 2014 - 21:46

Herr Gruber:

Nowy Chorus różni się od starego jeśli chodzi o klamki napisem, składem gumy i jest minimalna różnica pracy w skrajnych przełożeniach (taka ściema marketingowa). Kształt klamki identyczny.

Ramy Speca są duże, na tyle, że można rozważać numer mniejszą. Roubaix to do tego największy stack wśród wszystkich (chyba) ram szosowych.

Dobrze wyregulowana (w końcu;) 105 5700 może działać idealnie, bez żadnego zarzutu, a bywam krytyczny;) 5800 pewnie nie będzie gorsza. 

Podobno Speca brandowane koła są słabe, ale tu powtarzam plotki, nie próbowałem. Co do jakości innych części zawsze byłem bardzo zadowolony i markę cenię. 



#50 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudzień 2014 - 22:59

Co do speca to obiło mi się tez o uszy ze maja dosłownie wolne opony.

#51 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 05 grudzień 2014 - 02:34

Jeśli nie boisz się zakupu trochę w ciemno przez internet i bez przymierzenia się do roweru, to możesz rozważyć też coś z tej stajni.

Boardman

 

Stosunek jakości do ceny mają nie gorszy niż Canyony, a dodatkowo u nas to wyróżniający się i rzadki wynalazek :)

Wiele pozytywnych opinii o tych rowerach zagramanicą można przeczytać..

Jam mam nieco inny model, ale jeszcze nie złożony do końca więc mogę tylko ocenić ogólną jakość wykonania ramy i tą oceniam bardzo dobrze.



#52 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:50

Rubaix jest bardzo komfortowy, naprawdę te wkładki działają, więc jak komuś zależy na wygodzie to na pewno warto.

Koła są słabe, pierwsze do wymiany.



#53 Pulse555

Pulse555
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:59

Ja bym sie nie zastanawial, jako pierwsza szose wybralem Canyona Endurace AL 6.0 i mimo ze jestem zagorzalym zwolennikiem terenu i MTB i miala byc to jedynie odskocznia, to ostatnio jezdze wiecej na szosie. Rower bardzo komfortowy, realizacja zamowienia w 7 dni. Jak Ci nie podejdzie masz 30 dni na odeslanie przy czym moze byc po 2-3 jazdach testowych - taka jest wykladnia Canyona do 30 zwrotu.

Dodatkowo Canyon chwalony jest za kompromis pomiedzy komfortem a osiagami.

 

Jakbys mial watpliwosci -> http://www.bikeradar...-0-sl-15-48997/



#54 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:23

Wrzucę jeszcze moją subiektywną opinię ....

 

Króciutkie porównanie Ultegry *(nowej) do 105 *(poprzednia wersja, jeszcze 10rz.).

- kultura pracy, porównywalna z delikatnym wskazaniem na nową Ultegrę *(to oczywiste), przednia przerzutka w Ultegrze super płynnie działa w stosunku do 105,

- waga. nowa Ultegra,

- design, poprzednia 105 była ładna - nowa jest śliczna ....nowa Ultegra taka średniawa...

- 10 rz. VS. 11 rz. , dla mnie bez znaczenia .... *(amator, nawet nie masters),

- ergonomia, mega podobna....starsza 105 dość masywna *(klamki), Ultegra taka jakby wydelikacona ;))

 

Wszystkie moje spostrzeżenia są na gorąco ponieważ część sezonu jeździłem na 105, a część na nowej Ultegrze...jestem pedantem i obie grupy bardzo dokładnie wyregulowałem *(nasmarowanie linek włącznie).

 

Dla osób które się nie ścigają jakoś wiele, za to dużo jeżdżą, trenują to 105 jest OK wyborem, rozsądnym wyborem, osoby którym zależy na ucinaniu sekund w każdym możliwym czasie polecę jednak Ultegre lub DA, szybkość/lekkość to się może przydać tylko typowym sportowcom gdzie jazda na rowerze wiąże się określonym reżimem 8-)

 

 

 



#55 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:25

Ja bym sie nie zastanawial, jako pierwsza szose wybralem Canyona Endurace AL 6.0 i mimo ze jestem zagorzalym zwolennikiem terenu i MTB i miala byc to jedynie odskocznia, to ostatnio jezdze wiecej na szosie. Rower bardzo komfortowy, realizacja zamowienia w 7 dni. Jak Ci nie podejdzie masz 30 dni na odeslanie przy czym moze byc po 2-3 jazdach testowych - taka jest wykladnia Canyona do 30 zwrotu.

Dodatkowo Canyon chwalony jest za kompromis pomiedzy komfortem a osiagami.

 

Jakbys mial watpliwosci -> http://www.bikeradar...-0-sl-15-48997/

Niestety nie znam języków więc Twój link nie pomoże. Co do terminu realizacji zamówienia to nie jest tak różowo. Myślę, że raczej 70 dni a być może 150...

 

marcin.

Napisano dziś, 11:50

Rubaix jest bardzo komfortowy, naprawdę te wkładki działają, więc jak komuś zależy na wygodzie to na pewno warto.

Koła są słabe, pierwsze do wymiany.

 

Ale jak pisałem ja nie zamierzam nic zmieniać. Czy koła w "moim" Canyonie też są Twoim zdaniem słabe? (DT Swiss R23 Spline ). 

Czy miałeś osobiście okazję jeździć tym specem? Pytam bo pewne opinie są powtarzane, powielane i okazuje się, że opinia dwóch, trzech osób urasta do niepodważalnego dogmatu. Speca biorę pod uwagę bo zakładam, że jest wygodniejszy od Canyona za sprawą tych cudownych wkładek. W przeciwnym razie w ogóle bym o nim  nie myślał biorąc  pod uwagę jego cenę i  żenujące oszczędności pazernego producenta.



#56 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 18 grudzień 2014 - 22:47

Witam, dziękuję Wam bardzo za pomoc. Wielu osobom chciało się napisać pomocne mi opinie. Wyboru już dokonałem. Wybrałem Canyona Endurace CF 9.0 na Ultegrze . Miał być w kwietniu 2015 ale ktoś musiał zwrócić nietrafiony rozmiar i właśnie dopijam trzeci browar na okoliczność opierania się mojego "Ferrari" o mój fotel w moim pokoju! :-D

Nie będę pisał, że jest piękny bo daleki jest od mojego ideału (Oczojebna, jaskrawa choinka) ale jest mój i poza nudnym malowaniem wszystko mi pasi. Muszę tylko zdecydować czy rozmiar s jest trafiony bo sztyca jest mało wysunięta ( początek skali). Przy moich parametrach 172 cm byłem na granicy xs/s. Polski przedstawiciel doradził mi aby wziąć s-kę bo xs-ka może być za krótka. Ale sam nie wiem, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

Pozdrawiam Wszystkich, którzy mi pomogli i jeszcze raz dziękuję. 



#57 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 grudzień 2014 - 23:00

Mam 171 cm i miałem podobny dylemat. Zdecydowałem się na S ponieważ XS wydawał mi się po prostu za mały. Poza tym o rozmiarze zadecydował, według kalkulatora ze strony Canyona, 1 cm różnicy w długości nogi. Konsultant w moim przypadku również zasugerował rozmiar S. Niestety, nie miałem okazji jeszcze się przejechać, czekam na części, żeby złożyć docelowe koła, ale myślę, że będzie dobrze. 



#58 !Gunner!

!Gunner!
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 22:27

Pulse 555 czy można wiedzieć jaki wybrałeś rozmiar? Pod jaki wzrost i dł nogi wew. Będę wdzięczny za info.

#59 Pulse555

Pulse555
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 20:08

Wzrost 183cm, noga 87cm, wybralem rozmiar 58.



#60 !Gunner!

!Gunner!
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 22:28

Ja przy wzroście 187 i nodze 89 tez wybrałem L-kę. Chociaz do dzisiaj sie zastanawiam czy wybrałem prawidłowy rozmiar, bo 1cm dłuższa noga wpadała juz w XL. Opinii/porad na temat doboru rozmiaru ramy Canyona naczytałem sie całe mnóstwo, jedni wybierają zgodnie z kalkulatorem, inni o rozmiar większy. Brak jednoznacznej metody nie ułatwia sprawy. Jestem po 1-szej jeździe testowej i niewiele wiecej wiem niz przed. Generalnie odczucia po jeździe pozytywne ale niestety nie pomogły jeszcze ocenić czy rozmiar jest na pewno ok. To moja 1-sza szosa i nie wiem na co zwrócić dokładnie uwagę. Bede bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk



Dodaj odpowiedź