Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Jest Alternatywa Dla Canyon Endurace Cf 9.0 ?

komfort stosunek jakość/cena

68 odpowiedzi w tym temacie

#21 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:49

Jeśli Twe plecy udźwigną bardziej sportową geometrię to możesz znaleźć do tego ramę o bardziej sportowej geometrii, a przy tym dobrze wybierającego wstrząsy, np Ridley Helium,Cervelo R3.

Heliuma mam, poza tym,że rama jest dość długa i niska to nie ma wad. Ma przy tym dobrą prasę na zachodzie, u nas świetnego dystrybutora. Nie jest droga- 8700pln na 105 i Fulcrum 7- http://www.bike4race...imano-105-.html

Chorusem nie będziesz rozczarowany, ale warto go kupić tanio. Bo koła i rama dają więcej.

Pewnie mnie tu zaraz zlinczują, ale wolałbym Chorusa niż Dura-Ace'a, a trochę na tym ostatnim też jeździłem (a na pierwszym dużo;).

 

 

Psychiki nie przeskoczę Ultegra 6800 to minimum. Teraz mam Tiagrę a nowy rower ma być dużo lepszy. Co znaczy kupić tanio Chorusa? Twoim zdaniem brać Canyona na Ultegrze czy Chorusie? 



#22 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2014 - 07:57

Podzwoń po dealerach Specializeda i zapytaj, mają Roubaixa testowego z małym przebiegiem często w super cenach :)

Wiem bo widziałem kilka razy :)



#23 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2014 - 08:03

Apropos, rozmawiałem z Bartoszem Huzarskim przed Klasykiem Kłodzkim... Miał teamowy rower Net Appu cały na Force i Ksyriumach, mówił że nie czuje różnicy między nim a Redem :) Nie muszę dodawać że wygrał z ogromną przewagą :)

Weź pod uwagę też koszt wymiany kasety i łańcucha co sezon, Red jest bardzo drogi :(



#24 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 grudzień 2014 - 08:18

Wydając na rower 9k pln, chyba będzie go stać na kasetę reda raz na 4-5 lat?

#25 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2014 - 12:15

Tak na szybko, poprzeglądaj oferty kilku marek i modeli Endurance:

- Specialized Roubax,

- Ridley Fenix lub Helium,

- LaPierre Pulsium,

- Trek Domane,

- Cannondale Synapse,

Wszystkie powyższe marki i rodzaje rowerów są w Polsce dostępne w różnych sklepach, to gdzie kupisz to już kwestia Twoich preferencji, popatrz, poczytaj w jakich konfiguracjach są sprzedawane i za ile, oczywiście tak jak koledzy wcześniej napisali Canyon raczej nie ma jakiejś konkurencji w sensie "cena vs. osprzęt". 

Co pozytywne - to rowery typu endurance wcale nie są mniej "wyścigowe" od tzw. klasycznych, ich budowa zazwyczaj opiera się różnicach w widelcach (przód wysunięty, tył masywniejszy), a ich cena jest niższa (często) od typowo "wyścigowych", o radykalnych różnicach w geometrii nie ma co "mówić", i tak każdy wysokość siodła, siodło, długość mostka, ilość podkładek dobiera pod siebie ....

 

powodzenia w zakupach i miłej jazdy w sezonie *(i po za),

 

ps. sam miałem tyle samo budżetu co Ty, dałem drugą szansę Canyonowi ale....ich notoryczne "nie ma...., nie ma...." mnie już zdenerwowało, kupiłem rower typowo wyścigowy :)



#26 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:57

Rowery endurance jak najbardziej nadają się do ambitnego amatorskiego ścigania. Muszę jeszcze przeszukać archiwum fotek z zawodów, ale znam z widzenia i częstych wspólnych startów gościa który z powodzeniem startuje w kryteriach na Synapse. Ma chyba jakiś problem z plecami, bo rower ma ustawiony co najmniej dziwnie i wygląda na nim jak małpa ujeżdżająca psa. W pierwszych zawodach kompletnie go zlekceważyłem właśnie ze względu na pozycję na rowerze, ale chłop ma niewiarygodne kopyto i konsekwentnie plasował się w czołówce. Jak znajdę fotkę, to wkleję tutaj. Edit: znalazłem: d6f8dc6a15c43d15c0875c139e5c581a.jpg

#27 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:35

Taki Pan Grubasek (nie wymawiając niczego) osiąga pomimo nadwagi wysokie miejsca?



#28 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 02 grudzień 2014 - 17:01

 

 

ps. sam miałem tyle samo budżetu co Ty, dałem drugą szansę Canyonowi ale....ich notoryczne "nie ma...., nie ma...." mnie już zdenerwowało, kupiłem rower typowo wyścigowy :)

Drugą szansę czyli już masz szosę od nich? Jeżeli chodzi o Canyona Endurace na Ultegrze to faktycznie nie ma ich na stanie. Muszę w końcu zadzwonić bo mają zdaje się przedstawiciela w Polsce i zapytać ile trzeba czekać. Lub jeśli mnie poniesie ułańska fantazja to wezmę wersję na Chorusie - ta jest dostępna od ręki. Choć mam coraz większe wątpliwości czy warto dopłacić do tej wersji 2300 zł.

 

- Specialized Roubax,

- Ridley Fenix lub Helium,

- LaPierre Pulsium,

- Trek Domane,

- Cannondale Synapse,

Co do powyższych sprzętów to po przecenie zimowej wersje na Ultegrze wciąż są droższe od Canyona na Chorusie lub w podobnej cenie. Pomimo wyższej ceny często też gorzej wyposażone - Trek Domane 4.7 11 tys. zł z aluminiową sterówką...

 

Wiktor24  czy Ty jesteś  szczęśliwym i zadowolonym posiadaczem :-D tego Speca? Pytam bo bardzo mocno go polecasz.



#29 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2014 - 17:11

jeździłem na nim jakiś czas :)



#30 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudzień 2014 - 17:27

Gruberze drogi, jesteś człowiekiem rozsądnym, Ty nie potrzebujesz Chorusa czy karbonowego kokpitu, tylko go chcesz. Nie ma w tym nic złego (choć Twoja żona zapewne sądzi inaczej), jeśli inaczej masz jeździć na rowerze zastanawiając się jak by było na wymarzonym osprzęcie to dołóż te 2300 i bądź szczęśliwy. 



#31 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:25

Jeżeli  w kwestii osprzętu wzorować się na ekipach z World Touru to wygląda to tak :

 

This news means that Shimano are even more dominant in the professional peloton. There are 18 WorldTour teams and this season Shimano supplied 10 of them, with SRAM just three, while Campagnolo have five teams. Unless there are any other groupset changes for other teams, SRAM are heading into the 2015 season with just two top-tier teams riding their kit

 

Tłumaczyć chyba nie trzeba...źródło : road.cc



#32 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:24

a ja bym kupił lekko używanego Dura Ace 7800/ mieszankę z Ultegrą i do tego super ramę i karbonowe koła jeśli miałbym ograniczony budżet



#33 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:38

Drugą szansę czyli już masz szosę od nich? 

 

Nie, druga szansa w moim rozumieniu to powrót do Canyon z zapytaniem "mam forsę i chcę .....rower, robimy deal?" *(resztę znasz, "nie ma, nie ma, nie ma....będzie za 5 miesięcy itd.)  :->

 

Cóż u mnie się skończyło na przecenie w kolarskim.eu *(lapierre xelius w innym wątku), następny rower pewnie będzie albo stalówka, albo endurance właśnie 8-)



#34 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:46

ładną stalówkę da się dorwać w cenie kaseta+łańcuch Reda/Dura Ace :)



#35 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:05

wiktor24

 

Zamówię sobie u Rychtarskiego albo inne customowe cacko  ;-)

 

Ale to nie temat o stalówkach  :-P

 

Jak Ci odpowiada Canyon, i jest na stanie to ... zamawiaj 8-)



#36 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 02 grudzień 2014 - 21:31

 

"Clavdis rozszerz proszę Twoją wypowiedź bo niestety nie bardzo wiem o co Ci chodzi?"

 

Podam swój przykład. W roku 2009 włożyłem spory wysiłek, aby skompletować swojego górala na osprzęcie SRAM X0 czyli 3x9. Przez pięć lat postęp poszedł tak, że mój rower został zdeklasowany, panują zupełnie inne trendy techniczne. W takich sytuacjach  rower ratuje legendarność marki, ciekawe rozwiązania, klasyka, nietuzinkowość.

Próbuje doszukać się tych cech w Canyonie czy Focusie, ale moim zdaniem tam ich nie ma. To rowery stworzone po to aby ich sprzedać jak najwięcej. Canyon może być świetnym koniem roboczym , ale czy to jest marka nadająca się na "perełke" w swojej stajni? 



#37 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:07

Ale to przecież dalej dobry rower. pozdr

#38 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 02 grudzień 2014 - 23:21

Nie odbieram poziomu technicznego canyonowi, to jest dobry sprzęt. Tylko w mojej opinii jest to rower ............ nudny.



#39 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 grudzień 2014 - 23:56

Prawda jest taka, że wszędzie to myślenie można przerzucić, typu: co będzie za 5 lat z moją pralką/kuchenką/lodówką/telefonem/autem wszystko będzie przestarzałe bo technika się ciągle rozwija. Każdy wie, że jak kupujesz jakiś sprzęt RTV, AGD czy właśnie rower to ten przedmiot w momencie zakupu już traci wartość, a po gwarancji ciężko sprzedać bo za troche wiecej kasy masz nówke sztukę.

Wracając do tematu, to polecam Campe. Jak nie będziesz miał okazji jej nigdy wypróbować to kup, już i tak chcesz kupić drogi rower to weź z Chorusem a jak masz parcie to na Athenie bo żałować nie będziesz. Mam jeden rower na Campie Veloce 3x8 i kultura pracy b. wysoka(na kasecie sunrace). Poza tym Shimano jest na tyle popularne, że wśród znajomych cyklistów nie zrobi wrażenia, a Chorus czy Athena ściągnie ich z siodełka.



#40 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2014 - 11:04

Od jakiegoś czasu mam identyczne zdanie jak Monowiec, niestety sprzęt AGD ma już w tej chwili wiele wspólnego z rowerami ... ta sama filozofia robienia biznesu *(żeby była jasność - nie neguję tego).

Dlatego podchodzenie "sentymentalnie" do roweru, chociaż bardzo by się chciało już niestety jest prawie niemożliwe - chyba że ktoś zamówi sobie customową ramę stalową (jest kilku fajnych producentów: Rychtarski, Passoni itd.).

 

Rower - 5 lat - i kolejny, tak samo jak komplety strojów, sezon/dwa i nowy, o kołach nie wspomnę bo to komponenty w tej chwili strasznie wydelikacone.....

 

Również zgoda z Monowiec że Campa przyciąga uwagę - i żeby nie było używam ultegry nowej ;-)





Dodaj odpowiedź