Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Jest Alternatywa Dla Canyon Endurace Cf 9.0 ?

komfort stosunek jakość/cena

68 odpowiedzi w tym temacie

#61 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 grudzień 2014 - 22:34

Moim zdaniem L-ka stanowczo za mała, rozmiar L ma górną rurę 555...mało!



#62 !Gunner!

!Gunner!
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:02

Czy to się odnosi rownież do roweru typu endurance? Jaka długość ramy byłaby w takim układzie odpowiednia? Porównywalem geometrie canyona z innymi markami i najbardziej zbliżona wydaje mi się ta z treka domane (swój wybór i porównania głownie opierałem na parametrach stack i reach). Generalnie zauważyłem że np. rozmiar 58 w innych markach to canyonowa 60-tka. Pytanie tylko skąd aż takie różnice w rozmiarowce? Poza tym jestem idealnie na granicy rozmiarów (wg kalkulatora canyona, gdzie podaje się kilka parametrów ale i tak najbardziej istotnym jest dł nogi wew. - moja 89 i to kwalifikuje w rozmiar L, 1cm dłuższa i byłbym w XL) i gdzieś wyczytałem ze w takiej sytuacji lepiej wybrać rozmiar mniejszy i ewentualnie korygować różnice siodłem i mostkiem. Czy tak rzeczywiście powinno byc? Co dalej, przeskok w parametrach/geometrii pomiędzy L a XL w canyonie jest dość duży. Pytanie czy w tym przypadku ta różnica ponad 2cm nie byłaby za duża? Tak sobie myśle ze sztyca siedzialaby głębiej w rurze podsiodlowej, pytanie czy nie za głęboko? I jeszcze jedno pytanie :) wyczytałem, chyba na tym forum, że odpowiedni rozmiar jest wtedy gdy siedząc na rowerze kierownica zasłania nam oś przedniego koła. Pytanie tylko w jakim chwycie kierownicy, w górnym, za klamki czy w dolnym chwycie? Dzięki z góry za wszystkie opinie/sugestie. No i wszystkim aktywnym forumowiczom spokojnych Świąt życzę :)

#63 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 26 grudzień 2014 - 20:15

Jeśli się zdecydujesz na Canyona to weź to co sugeruje kalkulator. Pojeździj trochę, przymierz się do roweru, albo zrób też zdjęcie na rowerze i wrzuć na forum. Być może na jego podstawie ktoś bardziej doświadczony powie coś więcej. Jeśli rower nie będzie pasował to skorzystaj z programy darmowej wymiany i weź ten większy. Pamiętaj, że masz na to miesiąc. Być może wystarczy tylko wymiana mostka na dłuższy/krótszy, to również masz u Canyona za darmo.



#64 goodluck001

goodluck001
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudzień 2014 - 22:24

Mam dużą zagwostkę, ponieważ jak już się zdecydowałem na karbon i Canyona, to kompletnie nie wiem jaką ramę wybrać Endurace czy też Ultimate. Interesujące mnie modele to Endurace CF 7.0 Sl vs. Ultimate CF Sl 7. Głównie jeżdzę odciniki 50-60 km jednak prawdziwą zajawkę mam powyżej 100km. W nowym sesonie chciałbym pobić mój rekod +205km.

Czy ma ktoś może ramę Ultimate ? Gdzieś przeleciał mi test Ultimate AL na szymonbike i oceniono ją jako komfortową... Myślicie, że różnica będzie odczuwalana ?



#65 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 26 grudzień 2014 - 23:42

Mój znajomy ujeżdża Ultimate CF SL. Przejechał na nim kilka ultramaratonów w tym tegoroczny BBT i nie narzekał na dyskomfort.

To jego maszyna: http://www.bikestats...5477_18169.html



#66 goodluck001

goodluck001
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudzień 2014 - 17:40

Kurcze, UL na tych Yksion-ach wygląda rewelacyjne !  Znajomy pewnie ma dużą frajdę :-)))

Wiadomo co by w pierwszej kolejności poleciało z fabrycznego zestawu :-)

Zastanawiam się, czy po ew. zakupie od razu sprzedawać Aksiumy, czy pojeździć jeden sezon i na drugi sobie zafundować lepsze koła, a aksiumy mieć w zapasie na gorsze drogi. Szczerze mówiąc to waga nie ma dla mnie takiego znacznia, a podobno aksiumy są dosyć wytrzymałe...



#67 goodluck001

goodluck001
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudzień 2014 - 17:47

bdw. oczywiście chodziło mi o koła Cosmic Carbon a nie o opony :-p



#68 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 grudzień 2014 - 20:52

Wiadomo co by w pierwszej kolejności poleciało z fabrycznego zestawu :-)

Zastanawiam się, czy po ew. zakupie od razu sprzedawać Aksiumy, czy pojeździć jeden sezon i na drugi sobie zafundować lepsze koła, a aksiumy mieć w zapasie na gorsze drogi. 

 

Od razu sprzedałem zestaw Aksium One, ale tylko dlatego, że mam już lepsze, wcześniej złożone koła, których używałem w poprzednim rowerze. Być może rower nie wygląda teraz tak dobrze jak na oryginalnym zestawie kół (zdanie mojej żony), za to koła są dużo lżejsze i wytrzymalsze.

Gdybym nie miał tych kół składanych na pewno pojeździłbym na Aksium i później rozglądał się za czymś innym.



#69 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • SkądPodhale

Napisano 20 lipiec 2020 - 19:50

Czy dziś z perspektywy czasu w cenie do ten Canyon to dobry wybór w cenie 4200 zł za używany. Mam ok 7 tys i po drugiej stronie jest u mnie Fuji Gran Fondo 1. na 105 tce.

 

Facebuk i  YT  Strava




Dodaj odpowiedź