Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening z pomiarem mocy


2216 odpowiedzi w tym temacie

#981 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 14:56

Ja dopiero parę dni temu wykupiłem TP dane nie były idealnie pełne bo w styczniu jeździłem MTB bez PM i początek lutego i się przerazilem. Miałem formę w marcu potem się zajezdzalem choroba potem jedną wielką szara strefa ani w dół ani w górę. Dlatego koniecznie chce teraz na sezon 2018 kontrolować to by nie dopuszczać do nadmiernego przecieżenia jak i ciągłej świeżości w momencie gdy trzeba budować formę i się męczyć

#982 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 25 październik 2017 - 15:02

Wykorzystaj zbliżający się sezon na obserwację na jakich wartościach CTL osiągasz najlepszą formę bo to sprawa mocno indywidualna. Ciężko opierać się na wartościach nominalnych podawanych przez innych zawodników. Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Ja np. osiągałem lepsze rezultaty nie przekraczając CTL na poziomie 75 niż w okresie kiedy dochodziłem do 90. U mnie widocznie na większym obciążeniu kuleje już regeneracja.

#983 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 15:10

A tsb jakie miałeś przy tych 90? Ja w tym sezonie prawie cały czas utrzymywałem od 60 po np przeziębieniu do 78. Ale tak normalnie w ciągłości treningowej cały czas leciałem 68-78 jeszcze 4 dni temu miałem 70. Najlepsza teoretycznie formę miałem CTL 73 przy TSB +20, 25 lipca. Teraz wiem że nie robiłem periodyzacji prawie w ogóle. W przyszłym roku chce dobić do 100+ przy TSB nie niższym niż 0

#984 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 25 październik 2017 - 15:21

Tylko kilka razy było poniżej -20 (-35 najwięcej). Generalnie dochodząc do 90 przez większość czasu TSB utrzymywało się pomiędzy -10 i -20. Najlepszą formę miałem przy TSB w okolicach +5 - +10 więc na jakiś wyścig tak starałem się ustawiać treningi. Za świeży na starty nie lubię być bo tracę trochę czucie nogi i tętno wywala mi w kosmos.

#985 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 15:27

Ja chyba -50 najmniej. Pamiętam jak stawiłem się na wyscig przy -17 tsb i 77 ctl. Jeszcze 3 dni wcześniej robiłem powtórzenia 30s na około 200% FTP a na wyścigu nie mogłem wstać z siodełka ani przekroczyć 400. Beton i drewno... jeszcze w ulewie. Jedynie próg a potem przemoczony bez motywacji innej niż dojazd do mety SS na 90% FTP pod górę... To był koszmar ale nie miałem chociaż bomby typowej xd

#986 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 15:27

Też nie lubię być bardzo świeży nawet na treningu źle się czuje wtedy

#987 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 16:04

Nie ukrywam że ten okres był dla mnie psychicznie najgorszy. Nie wiedziałem wręcz co jest grane. Miałem w czerwcu tygodniową przerwę, po niej zrobiłem trening 205TSS(beton ale dobrze jechało się w S3) gdzie jechałem w S2 i S3 w tym jedna 10 minut tempowka pod progiem lekko ok 95%. Na drugi dzień znów 205TSS tym razem 10 minut pyklem na rekord i to wręcz niechcący tak noga szła !! Potem jeszcze dwie inne tempowki na progi łącznie 205 tss. Byłem zadowolony zrobiłem dwa dni przerwy i przed wyścigiem(inny wyścig) w ulewie wprowadzenie lekkie 5 minut dosyć mocno. Na drugi dzień wyscig 20C cieplej niż dzień wcześniej. Noga słaba ale nie o to chodzi. Po 2 rundach musiałem się wycofać z powodu naprawdę silnego bólu gardła po tym jak dzień wcześniej jechałem z zadyszka przy 10c. KPILI ZE MNIE WSZYSCY. Na miejscu jak i na stravie. Stałem się ogólnym pośmiewiskiem i robili mi zdjęcia gdzie się trzymam za gardło do tego że niby jestem czerwony z wysiłku. A moc NP jak i peaki oraz średnia były na poziomie słabego treningu nie wiedziałem co robić...

#988 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 16:11

Ale to małe piwo. Następny wyścig górski za 2 tygodnie. Byłem załamany swoją dyspozycja i na drugi dzień pierwsze co zrobiłem to tempowke na progu parę skoków ale nadal mnie bolało gardło. Upokorzenie kazalo mi jednak wyjechać wieczorem już po ciemku na jeszcze godzinkę w Sweet spocie. Od tamtego dnia jeździłem codziennie tempowki na progu, gdy nie miałem już na nie siły to pojechałem wytrzymałość 5h a potem bez dwa treningi 2 godzinne na 80% ftp. Do tego potem już krótko w S6 powtórzenia mocne siłowo na stojąco pod górę na 200% FTP aż do całkowitego załamania. Więc pojechałem łącznie równe 2godziny na progu(łącznie 12 tempowek 10min od 96 do 106%), wytrzynalosc, 2x2h w strefie 3 dwa treningi w S6 i dwie aktywne regge. Wszystko bezpośrednio po tym wyścigu. Myślałem że jestem dobrze przygotowany na start ale tam był beton ulewa i to co opisałem wcześniej. Wyszedł z tego kolejny trening w S4 i SS a nie wyścig. Na stravie byłem już pośmiewiskiem i znienawidzona osoba. Za brak formy. Byłem załamany wszystkie tempowki itd na nic.

#989 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 16:17

Co bardziej upokorzajace byłem wyśmiewany nawet za to że na beskidzkich górkach zajmowałem wysokie miejsca na segmentach. Ze jestem miszczem stravy i wgl. Dwa dni później pojechałem na koleżeńska ustawkę gdzie po tym deszczowym wyścigu i poprzesnich treningach miałem ociężale nogi, kaszlałem tylko i smarkalem wszyscy się śmiali potem bomba głodowa strzeliłem a 10 minut później kapeć 20km od domu. Od tamtej pory już przestałem się pojawiać nawet na ustawkach a na stravie wszyscy uważają mnie za największego leszcza nawet totalni amatorzy którzy wożą się w 5 grupach na ustawkach z dziadkami. Wszystkie treningi na nic a starałem się w grudniu jeździłem tempowki na progu, 6 godzinne treningi w ulewie w lutym, w styczniu na mrozie -8 po 3 godziny. W marcu na progu b duzo jeździłem, 5.5w przez 12 minut potrafiłem generować. W maju na minutę 10w. Nie wiem gdzie popełniłem taki błąd...że stało się jak stało...

#990 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 25 październik 2017 - 16:24

AdamKrz94 -> coś mi nie gra u Ciebie, organizm daje Ci wyraźnie oznaki na pierwszych zawodach że jest przetrenowany, a Ty dalej mu dokładasz do pieca, żeby przygotować się do kolejnych...na których znów Ci nie idzie co potwierdza moją hipotezę...

 

Wiesz kiedy rośnie forma ? Jak odpoczywasz...wiesz co to tapering ? Przed zawodami mocne i krótkie!!! treningi...

 

Jeśli faktycznie robisz powyżej 10h treningów tygodniowo to chyba powinieneś zainwestować w trenera, który pozwoli Ci się rozwinąć, ale widząc Twoje problemy z opinią innych kolarzy ze stravy, to może być problem z głową...za wszelką cenę chcesz osiągnąć sukces, więc treningi nie w trupa będą przez Ciebie traktowane jako strata czasu...

 

Na czym opierasz swoje treningi ? Podaj literaturę...


  • Arked lubi to

#991 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 25 październik 2017 - 16:30

AdamKrz94 -> coś mi nie gra u Ciebie, organizm daje Ci wyraźnie oznaki na pierwszych zawodach że jest przetrenowany, a Ty dalej mu dokładasz do pieca, żeby przygotować się do kolejnych...na których znów Ci nie idzie co potwierdza moją hipotezę...

 

Wiesz kiedy rośnie forma ? Jak odpoczywasz...wiesz co to tapering ? Przed zawodami mocne i krótkie!!! treningi...

 

Jeśli faktycznie robisz powyżej 10h treningów tygodniowo to chyba powinieneś zainwestować w trenera, który pozwoli Ci się rozwinąć, ale widząc Twoje problemy z opinią innych kolarzy ze stravy, to może być problem z głową...za wszelką cenę chcesz osiągnąć sukces, więc treningi nie w trupa będą przez Ciebie traktowane jako strata czasu...

 

Na czym opierasz swoje treningi ? Podaj literaturę...

 

ps. stare porzekadło mówi: lepiej być niedotrenowanym niż przetrenowanym !


  • Arked lubi to

#992 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 październik 2017 - 16:32

AdamKrz94 dla takich ludzi jak ty wyjściem jest trener. Nie chodzi o samo przygotowanie formy ale o wyraźne nakazanie byś czasem odpuszczał. Nie chodzi o to by cały czas zwiększać obciążenia. -50 TBS może robić zawodowiec z długim doświadczeniem, którego pracą jest trening i regeneracja a nie ambitny amator. Przy takim zmęczeniu choroby, kontuzje i mniejsza motywacja to normalna sprawa. Bycie mistrzem na stravie to nic złego. Nie każdy musi się ścigać. 


  • Arked lubi to

#993 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 25 październik 2017 - 16:39

Bycie mistrzem na stravie to nic złego. Nie każdy musi się ścigać.

 

Nie rozumiem, trzeba za wszelką cenę osiągnąć sukces ? Za chwilę jak dojdzie do granic możliwości organizmu sięgnie po EPO...



#994 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 25 październik 2017 - 16:39

Lepiej porządnie odpocząć niż słabo potrenować. Mało tego, czasem lepiej dobrze odpocząć niż dobrze potrenować i ostatecznie się zajechać.

Infekcje i choroby są chyba najbardziej ewidentnym symptomem przetrenowania. Unikaj tego jak ognia. Lepiej być lekko niedotrenowanym niż zajechanym i cierpieć tego konsekwencje przez cały sezon albo dłużej.

#995 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 16:48

Na tych zawodach pierwszych które opisałem , nie byłem przetrenowany tylko problemy z gardłem ale upokorzenie i komentarze niektórych osobników na stravie kazały mi jeździć codziennie tempowki z myślą o następnych zawodach na których już akurat byłem lekko przetrenowany(i dwa ostatnie treningi nie licząc regge przed startem potraktowałem jak tapering po 70-80tss powtórzenia na 200% FTP ale na zawodach MAX moc była niższa niż rekord minutowy np jedynie w Sweet spocie pod górę dobrze mi się jechało do tego niesamowite oberwanie chmury po prostu odpuściłem tez myślałem tylko o ciepłej kołdrze.. ale nie wycofałem się. Same upokorzenia w tym roku) jeśli chodzi o objętość w tym roku mam 12000 km(nie licząc grudnia gdzie trenowałem pod ten rok ale licząc styczeń gdzie na MTB przy -17 jeździłem nawet) a w zeszłym od stycznia do grudnia miałem 22 tysiące.

#996 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 25 październik 2017 - 16:57

O jakich upokorzeniach Ty piszesz....W sporcie jak i w życiu nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli...Wyciągnij wnioski, nie popełniaj tych samych błędów i rób swoje, a opiniami innych to się przejmuj jak będziesz w światowej czołówce, a nie na lokalnych zawodach....



#997 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 25 październik 2017 - 17:09

Im szybciej przestaniesz się przejmować tym co mówią, a tym bardziej piszą w internecie ludzie tym lepiej dla ciebie. A trenuje się nogami i przede wszystkim głową, a nie emocjami czy rozbujanymi ambicjami. Im więcej spokoju i chłodnej kalkulacji tym większa szansa, że nie zrobisz sobie krzywdy ;)

#998 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 17:27

No tak ale to w pewnym sensie informacja zwrotna. Wyobraźcie sobie że w marcu pojechałem przetestować nogę na beskidzkim wiadukcie (Kocierz) gdzie pobilem swój czas i jestem 3 na 1000 ponad osób i pojechałem tam w temperaturze 6 stopni po 2.5h dojazdowki ledwo wrzuciłem trening na stravę i komentarze pewnego osobnika mniej wiecej:

"Pojechał tak szybko bo jest lekki a na płaskiej byle ustawce ledwo dyszy obsmarkany"

"Jak bym ważył tyle co ty to bym cię tam lewa noga zerwał"

"Ale co mu to daje ja jestem dobry s biegu na 100m a on w czym? Niech objedzie na wyścigu czy na ic tego i tamtego (tu nazwiska) to powiem że jest mocny"

I przez pół dnia próbował przekonać mnie i innych że tak naprawdę jestem b słaby. Takie teksty sprawiły że zamiast wyluzować(cały marzec jeździłem tempowki) to się zajezdzalem niesamowicie na tsb -50 czasami. Po dniu wolnym od razu 2h w 3 strefie a na drugi dzień 4h wytrzymałość potem 1 czy 2 dni odpoczynku i 3x po ok 200tss jechalem a po kolejnym dniu odpoczynku pojechałem w góry jednak wjechałem tylko Magurkę na 318W i łysinę na 320 i to było moje ostatnie tchnienie. Dzień później skurzony że już czuję się słabo chciałem poprawić czas na Kocierzy zrehabilitować się w oczach innych niestety już organizm mnie odciął. Wjechałem w 3 strefie prawie 100w mniej niż tydzień czy dwa wcześniej a powrót do domu okazał się niemożliwy z powodu bomby na szczęście kapeć mnie uratował... Potem już tylko zachorowałem i nie miałem siły chodzić nawet przez tydzień.

#999 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 25 październik 2017 - 19:03

Zdecydowanie potrzebujesz trenera. Może wstąp do jakiegoś klubu kolarskiego ?

#1000 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2017 - 19:05

Rozmawiałem ostatnio z jednym i oglądając mój wykres pmc potwierdził że nie robiłem periodyzacji i za duża praca już w marcu była. Jeśli chodzi o pełną współpracę trochę drogo dla mnie



Dodaj odpowiedź