Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki Campy


74 odpowiedzi w tym temacie

#21 zimniasty

zimniasty
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądkrk

Napisano 22 lipiec 2007 - 13:30

moze jeszcze napiszesz maile do:

http://www.colex-rowery.com.pl
i:
http://www.skleprowerowy-duda.pl
i sprowadzane:
http://www.eurobikeparts.com/


kiedys usłyszałem teorie, dlaczego campa jest tak wychwalana za nie-psucie sie...
zwyczajnie malo kto na niej jezdzi, wiekszosc z musu ujezdza shimano - no i automatycznie prawdopodobienstwo popsucia sie jest nieproporcjolanlne..(np. 1k kolesi jezdzi campe, a 10k shimano ..)
mysle ze jest w tym duze ziarno prawdy..

#22 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 lipiec 2007 - 22:22

zwyczajnie malo kto na niej jezdzi, wiekszosc z musu ujezdza shimano - no i automatycznie prawdopodobienstwo popsucia sie jest nieproporcjolanlne..(np. 1k kolesi jezdzi campe, a 10k shimano ..)

Campa to duża część historii kolarstwa a Sh to ochłapy. Sh zaraz po swoim wejściu na rynek szosowy wypuściło system STI - w tym czasie Campa jeszcze nie miała Ergopower'ów. Sh do tej pory opiera się na systemie STI - mocno modyfikowanym w kolejnych wersjach, ale generalnie zasada jest ta sama.
Looknij do PDF'ów na stronach producentów i zobacz z ilu elementów składa się manetka Egropower a z ilu STI. Manetka Campy nawet nie jest jakoś specjalnie uszczelniona w przeciwieństwie do Sh.
Campy zaleca wymianę sprężynek w manetkach co 10k mil, ale sądzę, że to wyłącznie trick marketingowy bo nie słyszałem, żeby ktoś znał to zalecenie i zaglądał do klamek.
Nowe manetki Quick Shift nie mają już tych sprężynek powrotnych, więc powinny być już kompletnie bezobsługowe.

#23 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2007 - 22:35

Może i Sh to ochłap w porównaniu do Campy ale zauważ, że Sh pierwsze wprowadziło na rynek klamki hamulcowe połączone z manetkami przerzutek a Campa dopiero to po nich ściągnęła, a to, że przy okazji trochę udoskonaliła i uprościła mechanizm to już inna bajka. Fakt faktem, że gdyby Sh nie zaczęło z tym osprzętem niewiadomo jak potoczyły by sie losy Campy i czy dziś odnosiła by takie sukcesy i zbierała takie pochwały... Pozdro!

P.S. Sory za off topic

#24 zimniasty

zimniasty
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądkrk

Napisano 23 lipiec 2007 - 10:05

@Karbon -> chyba nie zrozumiałeś tei idei...;) (większe prawdopodobieństwo zepsucia się, bo więcej użytkowników... o niczym innym nie pisałem, ani o wadach/zaletach konstrukcji, ani o pierwszeństwie wprowadzania technologii..)

#25 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 lipiec 2007 - 10:30

większe prawdopodobieństwo zepsucia się, bo więcej użytkowników

- to po pierwsze, a po drugie konstrukcja.
I bardzo się cieszę, że Campa była druga i pozbyła się błędów, od których Sh nie jest wolne.

#26 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:27

Ja jeżdże na Campach i jestem zadowolony :P chociaż mam mieszany sprzęt. Mechanizm jest naprawde prosty bo sam zaglądałem do środka :D To że większość jeździ na Shimano... to może troszke przesadzone... Może w Polsce większość na Shimano :) Wystarczy pooglądać Tour De France, co drugi kolarz jeździ na Campach i tak samo Campa odnosiła wiele sukcesów na TdF wystarczy luknąć na wikipedie...

Wg mnie sprzęt Sh i Camp są porównywalne

Odnosnie jeszcze części zamiennych to może poprostu trzeba by zapytać w jakimś dobrym sklepie rowerowym :) ja nie zapytam :P bo najblizszy sklep rowerowy jest 30km od mojej mieścinki ;p

#27 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2007 - 14:07

Odnośnie Tour de France i tego na jakim sprzęcie jeżdzą kolarze to zależy to tylko i wyłącznie od sponsora danej ekipy. Nie sprawdzałem tego dokładnie, ale wydaje mi się, że w Pro Tourze jest po połowie Campy i Shimano.

#28 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 24 lipiec 2007 - 11:28

ale prawda jest też taka ze gdyby Campy były gorsze od Shimano to niektóre team-y by ich nie używały :) a jednak są :) i odnoszą sukcesy :P tak jak wczoraj ten rosjanin :) chyba że mi sie wydawało że ma on Campy :D

#29 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 26 lipiec 2007 - 21:35

a ja słyszałem że klamkomanetki Campagnolo Xenon są nierozbieralne. . . czy to prawda ?
moze ktos wie?

#30 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 27 lipiec 2007 - 11:27

Ktoś ci kit wkręcał :) Można je rozebrać :) podwija się gume i jest tam taki plastik który sie wyjmuje, trzeba go tylko odpowiednio podważyć :) Jedyny ich mankament to głośna praca xD

#31 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 28 lipiec 2007 - 08:50

u Szurkowskiego w sklepie radzili mi żeby nie kupować klamkomanetek Xenon bo są nierozbieralne polecali mi mirage

#32 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 28 lipiec 2007 - 11:42

Nie wiem nie znam się :P Mirage są chyba droższe ??

#33 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 29 lipiec 2007 - 13:30

faktycznie są drozsze. o jakies 90 zł : )

#34 mas1519

mas1519
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądDębica

Napisano 29 lipiec 2007 - 15:51

Basler-a to ciekawe czemu tak mówili bo ja jezdze na xenonach i stwierdzam że rozebrać sie je da :mrgreen:

#35 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 lipiec 2007 - 15:58

Powiedzieli mu tak w markowym sklepie, ale pracownik już nie "markowy".

#36 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 29 lipiec 2007 - 20:58

nie mam pojęcia jaki pracownik :P wygladal na takiego co sie zna. ale kto moze wiedziec lepiej niz uzytkownicy xenona : ) pozdro

#37 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 03 sierpień 2007 - 20:51

jesli chodzi o zmiane biegow to campagnojo kojazy mi sie z epoka kamienia lupanego...porownianie klamek campy i shimano wypada tak samo jak porownianie zmiany biegow w trabancie i mercedesie i to ze campagnojo ma dluzsza historie tego nie zmieni.pzdr

#38 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 04 sierpień 2007 - 05:49

przez ileś tam lat sądziłem że xenon od mirage różni się tylko tym że xenon nie współpracuje z ergobrainem a mirage owszem. nie wioem jak teraz jest ale kiedyś wszyscy mi doradzali xenona bo to to samo co mirage + ten ergobrain na którego i tak nie było mnie stać... a teraz nierozbieralne??? pierwsze słysze

#39 voytah

voytah
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądświętokrzyskie

Napisano 17 luty 2008 - 16:21

czy klamkomanetki Campagnolo Record 9s faktycznie da się przerobić w prosty sposób, by działały w systemie 10rzędowym? gdzieś ktoś kiedyś pisał coś o tym na forum, ale za ch ;-) erę nie mogę znaleźć tego tematu :/ a może mi się tylko zdawało? :P

pzdr

#40 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 17 luty 2008 - 20:15

jesli chodzi o zmiane biegow to campagnojo kojazy mi sie z epoka kamienia lupanego...porownianie klamek campy i shimano wypada tak samo jak porownianie zmiany biegow w trabancie i mercedesie


mam nadzieje, ze piszesz o trabancie z silnikiem i skrzynia biegow volkswagena polo?!tam biegi zmienia sie napewno lepiej niz w twoim starym mercedesie!
tak na marginesie...mi campagnolo nie kojarzy sie z era kamienia lupanego, kojarzy mi sie z poczatkiem zycia na ziemi, wszak jest ono oparte na weglu, carbonie :-)

z jaskiniowym pozdrowieniem



Dodaj odpowiedź