Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki Campy


74 odpowiedzi w tym temacie

#41 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 07 marzec 2008 - 22:42

Jak juz pisałem w innym temacie zmieniam osprzęt w swoim terek-u z sora na Campagnolo. Pomyślałem ze nie ma chyba sensu robic tego na wariata i kupowac xenon lub mirage, niestety mam ograniczone srodki miesięcznie na sprzet moge wydać 600-700zł wiec teraz jakis czas bede sie męczył na tym co mam i kompletował sobie campe. Jako piorytet postanowiłem kupic klamko-manetki Centaur 2007 za 530zł http://www.allegro.p...ike_xtrem_.html chyba taniej nie trafie moze ma ktos opinie na temat tych klamomanetek czy waro je kupic ?

#42 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 07 marzec 2008 - 23:05

tanio ...
Mam je ... wczesniej miałem recordy 9s i własciwie w kulturze pracy nie za bardzo widze różnicy (może za mało doświadczenia?). Niby QS, ale własciwie nie za bardzo widze jakies indeksowanie - po prostu jak stare dobre Campy mozna sobie "dociągnąć" - nie jak w Shimano ...
Niemniej pamietaj ze WSZYSTKO musisz dograć na 10s, przednia przerzutke, korba MUSI być na 10s (musiałem zmienic korbe recorda 9s na Chorusa 10s).
Cenowo wszystko droższe od shimano ... Campa to troche prestiż, legenda i ... snobizm.
Ale lubie swoją Campe, lubie ichnia zmiane biegów (heloł pinpongista ...), lubie kształt klamkomanetek (sorki, ale shimano są kobylaste), brak linek (łeeee shimano) ...

Jedynie co mi nie bardzo podoba sie, to jak dla mnie jest za dużo karbonu ... Po co np korpus tylnych przerzutek jest karbonowy? IMHO dla paru gram nie warto obniżać sztywność i trwałość niektórych części ....

No cóż .. chyba objawił sie mój snobizm usera Campy ... :mrgreen:

#43 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2008 - 21:43

na Twoim miejscu to bym odłożył 1500zł i masz komplet campy voluci a shimano sprzedajesz. A piasty shimano do campy nie pasują więc wymiana kółek też Cię czeka. A centaur jest trzecią grupą w campie więc nie ma co sie zastanawiać ale bierz jak już to na 10s 8-)

#44 radek1234

radek1234
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądPomorze

Napisano 25 luty 2010 - 16:17

Odkopuję archiwalny temat z drobną wątpliwością nt klamek campy.
Jeździłem do tej pory z klamkami sory, gdzie zmiana biegu odbywała się tym cypelkiem od wewnętrznej strony. Chciałem zmienić napęd na campę (nie mam niestety gdzie pomacać) i tu pytanie:

W klamkach campy też jest ten "cypelek" do zmiany biegów, w sorze w dolnym chwycie miałem spore problemy z sięgnięciem do niego i strasznie mnie to wkurzało, w campie jest to jakoś lepiej rozwiązane?

Osobnicy o mniejszych dłoniach nie mają problemów z sięgnięciem, tak jak w przypadku sory? Mowa oczywiście o dolnym chwycie

Z góry dzięki za info;)

#45 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 luty 2010 - 20:21

radek1234, w Campie te dźwignie są dużo bliżej kierownicy i ludzie ze średnimi dłońmi nie mają problemów z dosięgnięciem do nich z dolnego chwytu.
Wygląda to tak: http://karbonkrieg.c...o/tcr/tcr59.jpg
Sora ergonomicznie to ścierwo i nie da się dosięgnąć do tych dzyndzli.

#46 Gosc_tomiq_*

Gosc_tomiq_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2010 - 13:10

Lekko mnie nurtuje takie pytanie : na ile nowa Campa Veloce jest porównywalna wstecz jeśli idzie o jakość. Czyli np. jak wypada z Recordem z 2007 roku. Albo dwie generacje wstecz, z roku 2005. To oczywiście rozważania akademickie, ale jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii to może by się podzielił?
Ja taką Veloce sobie zafundowałem i śmigaczki chodzą bardzo fajnie, szybko i precyzyjnie.
Pozdrawiam

#47 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 02 marzec 2010 - 14:33

tomiq, Ja mam Veloce ( nowe ) w zimowce , i Recorda z 2007 w jakims tam rowerze . Co moge napisac.... Record to Record ( choc dodam , ze Super Record to Super Record ! )
Jakosc jest troszeczke inna , choc na Velpce nie narzekam.

#48 bikefun

bikefun
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 grudzień 2011 - 10:17

Witam!
Czy ktoś może mi zidentyfikować model tych klamkomanetek ? w Szczególności czy działają one w systemie 9 czy 10s, niestety dysponuje tylko zdjęciem :-/


http://img12.allegro...26/2013592661_1

#49 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 26 grudzień 2011 - 12:36

Nie wiem, ale może poklikaj prawą klamką - jak od końca do końca zakresu kliknie 8 razy, to masz 9-cio biegową, a jak 9 razy, to 10-cio biegową - tak mi przyszło do głowy :-D

Chyba, że nie masz tych klamek u siebie.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#50 Kowalski_vp

Kowalski_vp
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądRacibory

Napisano 26 grudzień 2011 - 16:29

bikefun podejrzewam że ich nie masz w ręku, bo wtedy nie zadawał byś tego pytania.
Według mnie jest to łapa 9-rzędowa, tak wyglądały 10-tki
http://www.primocycl...ower-4477-p.asp

#51 bikefun

bikefun
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 grudzień 2011 - 16:52

Właśnie zamierzam je kupić, w opisie nie ma informacji więc zapytałem się Was, sprzedawca zapewnia że KATALOGOWO to 10s nie potwierdził mi że te są 10 rzędowe , a wiem że RECORD występował również w wersjach 9s;/
i wolałem się upewnić, teraz nie wiem i jestem w kropce....

#52 Kowalski_vp

Kowalski_vp
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądRacibory

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:36

No właśnie, ja miałem w ręku i i takie i takie, z tego co pamiętam, wizualnie niczym się nie różniły, po za napisem 10s na prawej manetce. Lecz na 100% nie jestem pewien czy w początkowej fazie nie były bez tego napisu. Poszukaj starszych katalogów Campagnolo i popatrz.

#53 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2011 - 21:36

Ta od tylnej przerzutki to równie dobrze może być xenon z dźwigienką przełożoną z Recorda.
Kupowanie kota w worku trochę.

#54 bikefun

bikefun
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 grudzień 2011 - 22:59

Dokładnie;/ Dzięki za pomoc i chyba dam sobie spokój. Może w zamian nowe campa veloce ? Wiadomo, nie ta klasa, ale nówki, pewniak , nowy kształt , a różnica w pracy aż tak zauważalna ?

#55 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2011 - 23:58

Ja używam Veloce 2010 (są trochę lepsze niż 2011, 5 w górę i 3 w dół a nie 3/1).
Nie narzekam, ładnie chodzą, ergonomia klamek też spoko. Bardzo długie dźwignie więc na zjazdach jednym palcem się lekko hamuje.

#56 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 27 grudzień 2011 - 14:58

Dominik, Xenon to to na pewno nie jest, co najmniej Chorus.

bikefun, NIE kupuj nowej Veloce PS tylko kup starszą Ultra Shift. To to samo tylko lepsze.


http://www.alexi-raco.com/ Zadzwon do nich, mają chyba najtaniej w Polsce.

#57 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 grudzień 2011 - 09:20

http://www.alexi-raco.com/ Zadzwon do nich, mają chyba najtaniej w Polsce.


Ja bym nie powiedzial ze on maja najtaniej , znalazlem wiele tansze oferty od innego sprzedawcy alexi moze i ma dostepne czesci ale ceny klasuja sie dosyc wysoko ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#58 zawadkaj

zawadkaj
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:54

Krzysztof1985 ,gdybyś mógł podaj adres tego sprzedawcy.
Z góry dziękuję!

#59 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 28 grudzień 2011 - 16:43

krzysztof1985, ja u nich Veloce 2010 kupiłem za śmiesznie małe pieniądze. Tak samo mają raczej z resztą sprzętu Campy.

#60 bikefun

bikefun
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 grudzień 2011 - 17:42

Bikemaster, ile zapłaciłeś za klamki veloce 2010 ? W necie cena to jakieś 450zł, dużo taniej zapłaciłeś czy podobnie ?



Dodaj odpowiedź