Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak założyć sklep i serwis rowerowy?


58 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 14:45

Ja mialem tez pomysł otworzyc maly serwis do takiego dorobku ale watpie czy mialbym klientów
teraz czasem cos zarobie naprawiajac rower sasiadom

#42 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 lipiec 2012 - 14:51

Proponuję wydrukować sobie ogłoszenia i porozwieszać po mieście, tak samo jak działają "serwisy komputerowe". Potem może coś będzie szło z polecenia.

#43 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 15:18

jesli chodzi o mnie mieszkam na wsi i nie wiem jak by to szlo:p

#44 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 lipiec 2012 - 15:53

Na wsi też powinno działąć, w końcu rowerzyści są wszędzie. Pewnie nie będzie kokosów, ale zawsze może wpaść jakiś grosz do kieszeni, no i nabierasz doświadczenia. Powiedz rodzinie i znajomym, że oferujesz taką usługę i może ktoś będzie potrzebował pomocy albo poleci znajomym.

#45 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 16:38

Ciagle nad tym myślę od dawna juz moze cos powstanie:D

#46 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 07 lipiec 2012 - 18:31

Na początek naucz się polskiego, bo z takim podejściem daleko nie zajdziesz. Jeśli chcesz wykonywać usługi na zlecenie, czyli afiszować się na słupach itp. to uważaj na skarbówkę ;)
Jeśli faktycznie legalnie chcesz naprawiać ludziom rowery, to niestety, ale będziesz musiał odliczyć podatek od dochodu...

#47 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 lipiec 2012 - 19:30

Żeby nie mieć problemów, ogłoszenie dajemy raz, a potem liczymy na pocztę pantoflową. Jeżeli ktoś chce się doczepić, to ty nic nie wiesz, przecież każdy może nadrukować kartkę z ogłoszeniem i Twoim numerem telefonu. Sam to 2 razy przerabiałem. Raz urząd zainteresował się z powodu jakiejś lokalnej akcji przeciwko szarej strefie, a drugi raz miałem gorąco, bo biznes się rozkręcił i podłapałem dosyć duże zlecenie. Jak wiadomo, kiedy komuś się za dobrze powodzi to trzeba go udupić. Na szczęście dowiedziałem się, że ktoś przyszedł z dobrą nowiną do US i zanim doszło co do czego założyłem sobie działalność w AIP więc byłem czysty.

Podsumowując, ogłoszenia na słupie tak, ale nie za często i ograniczać swoje dane do minimum. Jeżeli poczujesz potrzebę bycia uczciwym lub po prostu udało Ci się i wszystko się rozrosło to zainteresuj się AIP. Koszty są znikome (250zł netto) w tym masz księgową, prawnika i teoretycznie reklamę w mediach oraz biuro chociaż z tym jest bardzo różnie i wszystko zależy od oddziału.

P.S.
Nie jest to branża rowerowa, ale w tym przypadku można działać tak samo, a działalności w AIP też już nie mam, bo po prostu szkoła zajmuje za dużo czasu i nie mam czasu brać wszystkiego jak leci więc nie pcham się w niepotrzebne koszta.

#48 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 19:52

Poczta pantoflowa to dla mnie najlepsze rozwiazanie z względu na szkole;)
ale to AIP nie mam pojecia co to ja ogolnie jestem noga jesli chodzi o takie sprawy prawne nigdy tym sie nie interesowalem

#49 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 19:54

" Na początek naucz się polskiego, bo z takim
podejściem daleko nie zajdziesz "

Bury o co chodzi??

#50 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipiec 2012 - 19:55

naprawiać ?? na poczatku będą koszta i to nie małe, same narzędzia porządne , zestaw imbusów serwisowych przyzwoitych to koszt ok 70 zł.
Głupi przyrząd do odkręcania najbardziej popularnych pseudopakietów - czyli skrętek , a głównie prawej miski jak sie zatarła to koszt ok 250 zł ( to taki specjalny klucz kontrujący , który ostatnio miałem przyjemność użyć ) , a niestety te francowate miski czasem nie puszczają, a po wsiach tego sporo jeździ.

itd. itd, itd , a jak nie masz na początku już układów w hurtowni z częściami to bulisz gotówką za wszystko i to najczesćiej do przodu, no bo częśći warto mieć pod ręką.
scenarisz niby mało atrakcyjny , ale jak sie ma pare tysiaków w kieszeni ......... .

w mieście to jeszcze ujdzie bokiem , ale w małych społecznościach to na bank ktoś podp..li

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#51 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 20:11

No i tu jest pies pogrzebany naklad pieniedzy spory

#52 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 lipiec 2012 - 20:19

Zawsze możesz zacząć od regulacji przerzutek u sąsiada, wymianie kierownicy u wujka. Krok po kroku i wszystko się nazbiera.

#53 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 20:25

jesli bym zaczynal to tylko od tych podstaw;)

#54 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipiec 2012 - 21:17

Moze połaczyć serwis z jakimśinnym interesem, serwis samochodowy u kogoś, motocyklowy, serwis komputerów itp , sklep spożywczy,. promocje piwo gratis.

poza tym jak otwierasz działalność legalnie to płacisz połowe zusu przez pierwsze 2 lata czyli ponad 400 złmiesiecznie, jak zarobisz na to to ok .
Na poczatku zresztą otwieraj tylko na sezon od kwietnia do sierpnia , tylko wiesz , przyjdzie klient to nie może zobaczyć że masz skrzynke z narzędziami pamiętającą czasy okupacji :lol: bo takiego misia już widziałem .

może serwis objazdowy, odbierasz od klienta i odwozisz zrobiony,

Reklama ?? na słupie - koło koscioła , niedziela , masa ludzi, wieszasz nad ranem , zciągasz wieczorem .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#55 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 21:38

Dzieki SPIKE za rady zastanowie sie, przemysle wszystko nie chce otwierac jakies odrazu dzialalnosci bo zkad wezme na te podatki narazie pomysle cos w rodzaju poczty pantoflowej i takich moze ogloszen:)

#56 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2012 - 22:31

Jesli chodzi Ci ze pisze s nie ś czasem z a nie ż to z pospiechu w wiekszosci odpisuje tu zagladajac na telefonie i taki mam slownik w telu ale da rade przeciez to rozczytac

#57 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 07 lipiec 2012 - 23:16

Pomijając brak polskich znaków raczej chodziło o "zkad", przecinki i kropki (czytaj - interpunkcja). :)

#58 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2012 - 05:58

Mi sie z lenistwa nie chce tego wszystkiego wstawiac ale jak wbije na kompa sie poprawie:p

#59 parsi

parsi
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 14:52

Otwarcie sklepu rowerowego z rowerami markowymi jest trudne a czasami wręcz niemozliwe. Co innego tanie rowery. Polecam tekst na temat problemów z wejściem nowych osób na rynek rowerowy: http://www.niepoddaw...sklep-rowerowy/





Dodaj odpowiedź