Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#1121 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 czerwiec 2021 - 19:58

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli, chcąc poprawić oddychalność? Spodenki kolarskie przylegają do ciała i można powiedzieć, że podczas jazdy ich nie czuć. Nie działają jak kurtka, pod którą się pocisz. 

A co do odparzeń? Pod spodenki nie zakładaj bielizny i ewentualnie, jeśli będzie taka potrzeba, kup sobie maść przeciw odparzeniom. Dedykowaną, kolarską i nie powinno być problemu. Używam różnych spodenek, również żelowych i oprócz różnic wygody, nie odczuwam różnicy w kwestii odparzeń.


  • wierzba lubi to

#1122 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2021 - 20:03

Jako pierwsze gacie to bym wybrał coś z aliexpress: rion, santic, etc. Budżet 120-150zł, coś z dobrymi opiniami i szybką wysyłką.
  • beskidbike lubi to

#1123 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 06 czerwiec 2021 - 20:52

Kupiłem ostatnio van rysel z Decathlona, wkładka elastic interface szelki fajne, taśmy na nogawkach ok, krój też, na razie jestem pozytywnie zaskoczony.
Zobaczymy ile wytrzymają, kiedyś miałem jakiś wyższy model gaci z deca i niestety się pruły.

#1124 Pazuzu

Pazuzu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 czerwiec 2021 - 21:27

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli, chcąc poprawić oddychalność? Spodenki kolarskie przylegają do ciała i można powiedzieć, że podczas jazdy ich nie czuć. Nie działają jak kurtka, pod którą się pocisz. 

A co do odparzeń? Pod spodenki nie zakładaj bielizny i ewentualnie, jeśli będzie taka potrzeba, kup sobie maść przeciw odparzeniom. Dedykowaną, kolarską i nie powinno być problemu. Używam różnych spodenek, również żelowych i oprócz różnic wygody, nie odczuwam różnicy w kwestii odparzeń.

Nie wiem jak to bardziej sprecyzować. Chodzi o to żeby materiał możliwie jak najbardziej oddawał wilgoć na zewnątrz. 
Nigdzie nie napisałem że zakładam bieliznę pod spodenki. Mam bieliznę z wszytą wkładką i na to krótkie spodenki. Teraz planuje mieć same spodenki z wkładką, w nadziei że będzie chłodniej w upalne dni.

Interesują mnie tylko zakupy z polskich sklepów.
Z Decathlonem ostatnio miałem kilka dużych pomyłek. Te same ubrania z różnych fabryk sporo się różnią. Kompletny rozstrzał jakościowy. Ostatecznie zwrócę się w ich kierunku jednak najpierw dałbym szansę konkurencji.



#1125 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 czerwiec 2021 - 23:54

Dla mnie sprawa jest prosta. Kup i się przekonasz.

Z polskich masz Raso, Luxa, Martombike ,Danielo, Vitesse i pewnie jeszcze coś się znajdzie? Kup i się przekonaj... Osobiście raczej nie szukałbym niczego budżetowego, żeby się nie zrazić. Uważam, że spodenki muszą być porządne. Po przetestowaniu kilku producentów, najbardziej spasowały mi Castelli. Ale to moja subiektywna ocena.



#1126 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 07 czerwiec 2021 - 04:22

Jeździłem w budżetowych spodenkach Attiq. Ciągle coś było nie tak to mnie ugniatał to odparzyly mi skórę. Z ciekawości zakupiłem Rion. Rany jakby były skrojone pod moje ciało. Skończyło się smarowanie ciała żelami maściami na odparzenie. W końcu jazda sprawia mi radość a nie mękę.

Facebuk i  YT  Strava


#1127 getpeped

getpeped
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz netu

Napisano 07 czerwiec 2021 - 07:27

Jeździłem w budżetowych spodenkach Attiq. Ciągle coś było nie tak to mnie ugniatał to odparzyly mi skórę. Z ciekawości zakupiłem Rion. Rany jakby były skrojone pod moje ciało. Skończyło się smarowanie ciała żelami maściami na odparzenie. W końcu jazda sprawia mi radość a nie mękę.

 

Jakiego jesteś wzrostu i jaką masz masę ciała - jaki rozmiar spodenek Rion kupiłeś? Czy sugerowałeś się rozmiarami podanymi przez sprzedawcę na stronie?
 



#1128 peseriusz

peseriusz
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 13:23

Hej, a ja Was zaskoczę pytaniem - jak zakładać spodenki kolarskie? Jeżdżę już kilka lat, a nie wiem czy robię to dobrze. Wczoraj zauważyłem, że wkładkę (te najgrubsze jej miejsca) mam powyżej siodełka, siedzę na gołych kościach. Już miałem spodenki wysyłać na obniżenie wkładki, dzwoniłem do sklepu... poszedłem jednak przymierzyć, założyłem nieco inaczej, tak żeby wkładka była na swoim miejscu, i miałem wrażenie że było jak być powinno. Mam małe doświadczenie ze spodenkami... Także: czy wkładkę na tyłku trzeba jakoś ułożyć, czy to zawsze samo powinno dobrze wskoczyć? 



#1129 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 14:37

Myślę, że masz za duże spodenki, bo nie wiem jak można dobrze dopasowane bibsy źle założyć....

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
  • mikroos lubi to

#1130 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 15:00

Tył na przód. Wtedy wkładka może faktycznie źle leżeć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • admsk i Jaca911 lubią to

#1131 peseriusz

peseriusz
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 19:17

Żarty żartami, ale wkładka może też być źle wszyta ;)

Rozmiar powinien być ok, przynajmniej tak mi się wydaje, że jeżeli dobierałem osobiście z pomocą szefa Martombike, to raczej powinien znać się na rzeczy.



#1132 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 czerwiec 2021 - 19:20

Jeżeli te same spodenki różnie układają się na ciele, to nie ma cudu: albo są za duże, albo tak fatalnie zaprojektowane/uszyte, że jeżdżą po ciele w tę i z powrotem, zamiast układać się w naturalnie optymalnym położeniu.


  • EmPe lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1133 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 11 czerwiec 2021 - 11:46

Ma ktoś jakieś patenty na naprawę spodenek po szlifie?
Wczoraj przez dziecko biegajace po ścieżce rowerowej zaliczyłem lot przez kierownice, przez co zdarlem sobie lewe udo. Ucierpiały spodenki, zrobiła się w nich dziurka 0.5cmx0.5cm.
Da się w jakiś sposób to zaszyć, lub w inny sposób zespolic, żeby dziura się nie powiększyła oraz ewentualnie nie przeszkadzało to w jeździe?

#1134 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 11 czerwiec 2021 - 11:55

Ja kiedyś naprawiłem takimi latkami.
Naprasowuje się to żelazkiem, dodatkowo dałem krawcowej do obszycia, trzyma już 3 rok
https://www.skalnik....FYaAkkVEALw_wcB

#1135 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 21:57

Ja kiedyś naprawiłem takimi latkami.
Naprasowuje się to żelazkiem, dodatkowo dałem krawcowej do obszycia, trzyma już 3 rok
https://www.skalnik....FYaAkkVEALw_wcB

Dzięki za odpowiedź, spróbuje to zrobić tak jak Ty.

#1136 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 10:04

Moje ostatnie podejście do polskich firm odzieżowych.

Najlepsze bibsy świata od eroe. Jakościowo bdb lecz wkładka źle wszyta i ucieka do przodu poszedł zwrot.

Raso próba druga tym razem najwyższy model premium za 499zł. Jakość wykonania raczej średnia. Źle się układają na nodze, jakieś fruwające nitki i mega metka z tyłu która drapie (to akurat można wyciąć). Wkładka ta sama co w eroe, inaczej wszyta lecz cała reszta spodenek absolutnie mnie nie przekonuje. Szelki są fajne, ale materiał spodenek już średnio.

Z tego wszystkiego chińczyki od Swiftofo są najlepiej wykonane i mają najlepszą wkładkę ze wszystkich jakie miałem na tyłku.


Zdjęcia spodenek Raso.

8fee402c5e6e02f8dc0f21448af50ec1.jpgeb0a01081f722b056417f9aa0150a12c.jpg

#1137 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 lipiec 2021 - 10:33

Te nitki to faktycznie lipa. Ale dla mnie rozmiar zdecydowanie za duży. Materiał powinien wyraźnie opinać nogę. 



#1138 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 10:39

Mam 182cm i 85kg. Wziąłem L i XL wielkiej różnicy nie widziałem. Zdjęcie zrobiłem mając na sobie L. Rozmiaru M obecnie nie mają na stanie no i wg ich rozmiarówkai to są spodenki do 75kg, więc albo mają zwaloną rozmiarówkę albo coś że mną nie tak

Chińskie Swiftofo mam XL i pasują idealnie.

#1139 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 lipiec 2021 - 10:45

Może masz bardzo chude uda? Ja mam 176 i 75 kg. i ich spodenki w rozmiarze L ledwie wciągnąłem. Udo przy taśmie miałem tak opięte, że mocno cisnęło. Odesłałem i kupiłem kolejne Castelli. Dla mni najlepsze spodenki.



#1140 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 10:58

Czy ja wiem, eroe L rozmiarowo były idealne. W Raso jakby coś w szyciu było nie tak.



Dodaj odpowiedź