Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki


60 odpowiedzi w tym temacie

#41 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 maj 2010 - 18:44

Bartosz, przede wszystkim pamiętaj, że 6600 jest już na 10s. Jesteś z Wa-wy, może wybierz się na jakąś ustawkę i tam łap ludzi na sprzęcie, który Cię interesuje i sobie porównaj...

#42 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 15 maj 2010 - 00:40

Bartosz, przede wszystkim pamiętaj, że 6600 jest już na 10s.


No właśnie dla tego zmieniam aby było 10s ;))

Jesteś z Wa-wy, może wybierz się na jakąś ustawkę i tam łap ludzi na sprzęcie, który Cię interesuje i sobie porównaj...


No jest to możliwe, ale myślę że łatwiej jedak zapytać na forum ;) Do najbliższego sklepu z klamkami też mam kawałek, a teraz deszcze cały czas itd.. No ale widzę że nikt z forum nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć, więc pewno trzeba będzie wziąć rower i wybrać się gdzieś na porównanie

#43 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 sierpień 2010 - 13:28

Chyba zbliża się wiekopomna chwila :mrgreen:

Mam dwie opcje, choć nie mam kasy, ale wypłata 10-tego więc kasa się znajdzie jak będzie konieczna potrzeba :mrgreen:

1 opcja: od Zawiszy 6600 za 430 zł
2 opcja: Allegro 4500 nowe za 399zł

Ad1. Propozycja dobra, ale ma jedną istotną wadę: musiałbym zmienić napęd na 10s czyli +130zł kaseta +łańcuch czyli musze dołożyć do interesu 200zł. No i sam Zawisza nie jest zbyt pewnym kontrahentem, bo były już z nim korowody wiec mam pewne obawy.

Ad2. Kupuję, zakładam i jazda :mrgreen:

co myślicie? :mrgreen:

#44 ziele477

ziele477
  • Użytkownik
  • 192 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 sierpień 2010 - 13:55

ja bym się jednak skusił na 10s
zawsze możesz mieć jeden bieg pusty, a za miesiąc dokupić resztę, zawsze to się łatwiej finansowo rozłożyć

#45 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 sierpień 2010 - 14:01

Aukcja Tiagry zapuszkowana :mrgreen:

płatność dopiero 10-tego ale do tego czasu akurat obalę swój dotychczasowy patent :>

niby 10s to zawsze 10 biegów, ale 9s w sumie da radę. Bez jednego biegu da się żyć, kwestia tylko dobrze kupić kasetę, a 9s to i tańsza kaseta i tańszy łańcuch więc tańsza eksploatacja :> Ale co ja tu o biegach pitole:

mam klamkomanetki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#46 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 26 sierpień 2010 - 14:17

niby 10s to zawsze 10 biegów, ale 9s w sumie da radę. Bez jednego biegu da się żyć, kwestia tylko dobrze kupić kasetę, a 9s to i tańsza kaseta i tańszy łańcuch więc tańsza eksploatacja :> Ale co ja tu o biegach pitole:


10sp gwarantuje płynniejsze przejścia między przełożeniami (tym bardziej z "ciasną kasetą") no i jeden bieg więcej. Zauważ że 9 sp wolniej się zużywa z fakty szerszego łańcucha.

mam klamkomanetki


Witamy :mrgreen:


Swoją drogą ktoś obeznany wytłumaczy mi czemu tak właściwie klamkomanetki Campagnolo Ultra-Shift nie współgrają z FD Quick-Shift? Przecież przerzutka nie jest indeksowana, więc o co chodzi? Doczytywałem się że jest sprawa z szerokością wózka i to wadzi. Ale podobno takie połączenie US'ów z QS FD działa dobrze mimo faktu że Campa uznaje że działać (dobrze działać) nie powinno. :-?

Ktoś coś słyszał, używał tak? Jeździło i zmieniało?

#47 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2010 - 15:14

mam klamkomanetki


sie kurteczka ciesz :-D

a teraz zasiejemy ziarnko niepewności, a nie lepiej było 10s kupić i kasetę 12-25 i na TdPA jak znalazł, a tak będziesz szukał za rok kasety ;-)

#48 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 26 sierpień 2010 - 15:32

Spokojnie, spokojnie, tą kwestie już przeanalizowałem ;)
Musiałem znaleźć finansowy i praktyczny kompromis. Obecnie jestem w sumie bez kasy, a jak wiadomo powszechnie klamki miały być na zimę (Urząd Skarbowy, mikołaj, gwiazdka i te inne lewe stówki :mrgreen: ) A że trafiłem dziś na nowe Tiagry ze sklepu z dwoma zapasowymi kompletami kap za 399zł to pomyślałem: pieprzyć 10s, kupujemy upragnioną Tiagrę ;-) Co do kasety, obecna w sumie nie jest zła, nie oszukujmy się góry widzę tak często jak świnia niebo ;) Jak będzie taka konieczność to wyłoże w przyszłości 70zł na nową kasetę 12-27 specjalnie na TdPA czy w ogóle góry i będzie po kłopocie. Ewentualnie tą dokatuje i kupie już uniwersalną 12-25 do treningów i na góry. Najważniejsze, by teraz szybko sprzedać obecny sprzęt, dostać wypłatę i założyć w końcu klamkomanetki - jejku to brzmi jakby biednemu podarowano kromkę chleba :mrgreen:

#49 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 26 sierpień 2010 - 15:35

jejku to brzmi jakby biednemu podarowano kromkę chleba


Jak czytam twe "bitwy" o częsci i fundusze to momentami popadam w stany apatyczne :-P

#50 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 sierpień 2010 - 15:38

Deadhorse, kolega chyba sam nie wiem , czego tak naprawde chce. Mial pare okazji kupic klamki Tiagry za smieszne pieniadze ale zbyt dlugo sie zastanawial .

Wogle rozjebka na temat jednego kolesia , i jego bajeczek i wywodow co tu kupic chyba idealna pozywka pisania kolejnego , bezsensownego posta +1 do braina :roll:

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#51 Gosc_Rosen_*

Gosc_Rosen_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2010 - 19:59

Chciałbym zapytać, w jakim systemie robione są klamkomanetki firmy Sram?
Nie widać tam dźwigni do zrzucania biegu jak w Campagnolo, ani wystających linek jak w Shimano.

Czy jest to zupełnie inna konstrukcja?

#52 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 27 sierpień 2010 - 20:51

Rosen, DoubleTap. Konstrukcja zupelnie inna. Mechanizm dziala mniej wiecej tak:

#53 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 27 sierpień 2010 - 22:27

Czy jest to zupełnie inna konstrukcja?


Tak tak tak! Kto raz zasiądzie na DoupleTap to zechce umierać z nim :mrgreen:. Jedną dzwignią wrzucasz i zrzucasz. Masterpiece jak dla mnie! Zdradziłbym nawet Campagnolo dla pełnej grupy Force.

#54 Gosc_Rosen_*

Gosc_Rosen_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2010 - 22:38

Czy oprócz wymienionych są jeszcze jakieś ciekawe konstrukcje?

#55 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 27 sierpień 2010 - 22:45

Są jeszcze Microshifty.

#56 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 28 sierpień 2010 - 12:01

Są jeszcze Microshifty.


To to samo co Modolo?

#57 ziele477

ziele477
  • Użytkownik
  • 192 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpień 2010 - 14:50

nie to nie to samo co Modolo, MicroShift jest kompatybilny tylko z Shimano, funkcjonalność klamek to połączenie Shimano (kształt) i Campagnolo (dźwigienki). Na miejscu Deadhors-a kupil by te klamki jakość działania i użyte materiały podobna do Tiagry ale jednak nieco bliżej 105. U Matuszewskiego są dostępne klamkomanetki 9sp

#58 Gosc_Rosen_*

Gosc_Rosen_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2010 - 15:37

Micro.shift

Dziś byłem w sklepie rowerowym i widziałem klamkomanetki Shimano, bez wystających linek. Niestety nie pamiętam jaki to model. Może ktoś podpowie?

#59 ziele477

ziele477
  • Użytkownik
  • 192 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpień 2010 - 15:38

ultegra 6700 albo dura-ace 7900

#60 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 sierpień 2010 - 15:46

Tak tak tak! Kto raz zasiądzie na DoupleTap to zechce umierać z nim

No, nie przesadzajmy - aczkolwiek pomysł i wykonanie jest dobre, w użyciu też są b.wygodne, jednak obsługa wymaga chwili (dosłownie - chwili) przyzwyczajenia, na początku zanim nie załapie się wyczucia klików, to zdarza się przełączenie przełożenia nie w tą stronę co trzeba. Ale po przyzwyczajeniu to już robi się bardzo intuicyjnie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź