Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karbonowa rura sterowa


87 odpowiedzi w tym temacie

#81 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopad 2021 - 16:44

Jeżeli masz dostęp do instrukcji obsługi od producenta widelca, postępuj zgodnie z nią.

 

Ja osobiście pasty nie używam, ale znajdziesz też ludzi, którzy żyć bez niej nie potrafią.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#82 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2021 - 16:58

W instrukcji nic nie ma na ten temat (a wydaje się być dosyć szczegółowa), więc pomijam smarowanie tego połączenia.

Dzięki serdeczne.



#83 Feltf95

Feltf95
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 17:13

W instrukcji nic nie ma na ten temat (a wydaje się być dosyć szczegółowa), więc pomijam smarowanie tego połączenia.

Dzięki serdeczne.

 

nie smaruj. najwyżej się przekręci przy [...]. Są różne pasty i różne gradacje mają - a to carbon nie aluminium. Oczyścić, odtłuścić i skręcić zalecanym momentem.



#84 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2021 - 17:42

Jasne, tak zrobię. Dzięki.

A przy okazji: czy izopropanol nadaje się do odtłuszczania karbonu - konkretnie sztycy, rury sterowej (ramy nie zamierzam nim traktować)?



#85 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopad 2021 - 18:03

Tak, jest bezpieczny.


  • zbrozin lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#86 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 22 listopad 2021 - 10:21

Mam laickie pytanie, ale nigdy tego nie robiłem. Mam nowy widelec z niedociętą sterówką. Łożyska w ramie zostają, ze starego przekładam łożyska i ekspander. Po założeniu wszystkich fabrycznych podkładek i mostka rura dalej będzie wystawała nad mostek i nie będę miał jak tego skręcić. BF mam dopiero na początku grudnia i wtedy dopiero będą ją docinał., a chciałbym w międzyczasie pokręcić na trenażerze. Mam jakieś inne opcje poza osadzeniem widelca w ramie i złapaniem go tylko mostkiem?



#87 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 listopad 2021 - 10:25

Możesz ułożyć stos podkładek ponad mostkiem.

 

Do kręcenia na trenażerze, bez sprintów i szaleństw, ekspander nie jest konieczny.


  • EvoPL lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#88 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopad 2021 - 20:25

W instrukcji nic nie ma na ten temat (a wydaje się być dosyć szczegółowa), więc pomijam smarowanie tego połączenia.

Dzięki serdeczne.

Ja na serwisie wszelkie połącznie z karbonem smaruje smarem Finish Line do karbonu.

Dlaczego warto ? bo zdarzały się np. przypadki ze zapiekła się sztyca karbonowa w ramie alu też ......

Tak samo wszelkie połączenia z karbonem dokręcamy kluczem dynanometrycznym nie przekraczając momentów opisanych na na elemencie karbonowy, a zastosowanie pasty doskonale zwiększa tarcie i zabezpiecza np przekręceniem się kierownicy, 

 

Chińskich podróbek nie przykręcamy w ogóle, szkoda życia spędzić na wózku, bo nie jednemu pękło podczas jazdy.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź