Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#1781 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 15:35

Mi bardziej chodzi o to, że wypuścili rower z podróbą ISM adamo ale oczywiście bez logo. Już znalazłem. Siodło nazywa się Velo VL-9093 ISM. Więc może w romecie to nie "fizik antares" i "fizik arione" tylko "romet antare" i "romet arion".

 

Edit: Choć nie wiem czy jednak nie muszę odszczekać. Tak patrząc na zdjęcia to siodełko z krossa wygląda na licencjonowane przez ISM.

 

Siodełka zniknęły, czyli znaleźli się chętni (nabrani ;-) - najprawdopodobniej jest to R5, czyli coś do czego Fizik oficjalnie się nie przyznaje. Praktyka w polskich sklepach internetowych jest taka, że ten kto oferuje siodełka "Antares Versus Evo R5" w cenach rzędu 220zł, ten równocześnie handluje produktami Rometu.

 

No i gdzieś tam wyczytałem, że "Antares Versus Evo R5" różni się od reszty materiałem skorupy, ma mniej "carbonu", o ile w ogóle go ma - zatem to wygląda na "plastikową replikę" w całkiem niemałej cenie - ugięcie skorupy tych siodełek pod naciskiem było dla mnie porażające - siodełka trekingowe za ułamek tej ceny są sztywniejsze... Może dlatego sztyce Fizika mają tak niskie jarzemko, niewiele wystające ponad szyny - żeby nie dobijać do niego żadnym z modeli ich siodełek, choć wg mnie ktoś o słusznej wadze i tak to zrobi, jak nie od razu, to z czasem...



#1782 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 23:17

Witam chciałbym kupić nowe siodełko do szosy. Myślałem o Bontrager aeolus. Zastanawiam się czy zdecydować się na wersje comp czy droższą o około 100 zł wersje elite. Czy warto dopłacić do wersji elite? Proszę o jakieś sugestie.



#1783 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 15 lipiec 2020 - 07:18

Witam chciałbym kupić nowe siodełko do szosy. Myślałem o Bontrager aeolus. Zastanawiam się czy zdecydować się na wersje comp czy droższą o około 100 zł wersje elite. Czy warto dopłacić do wersji elite? Proszę o jakieś sugestie.

 

Najpierw wszystko sobie zmierz, żebyś nie wywalił kasy ;-)

 

Miałem comp, był bardziej miękki (i cięższy) od Elite (który też miałem).

 

Obecnie jeżdżę na chińskim ISM Adamo i nigdy już nie wymienię siodła. Przypasowało i zostanie.



#1784 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 08:57

Najpierw wszystko sobie zmierz, żebyś nie wywalił kasy ;-)

 

Miałem comp, był bardziej miękki (i cięższy) od Elite (który też miałem).

 

Obecnie jeżdżę na chińskim ISM Adamo i nigdy już nie wymienię siodła. Przypasowało i zostanie.

 

Wolałbym twardsze siodełko.
Szerokość 140 jest dla mnie ok obecnie mam fizik antares versus właśnie 140

 

Szukam siodełka do bardziej pochylonej pozycji jak specialized power czy Bontrager aeolus. Może jakieś sugestie?



#1785 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:04

Wolałbym twardsze siodełko.
Szerokość 140 jest dla mnie ok obecnie mam fizik antares versus właśnie 140

 

Szukam siodełka do bardziej pochylonej pozycji jak specialized power czy Bontrager aeolus. Może jakieś sugestie?

 

Jak twardsze, to Elite.


  • newjunior lubi to

#1786 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:16

Wolałbym twardsze siodełko.
Szerokość 140 jest dla mnie ok obecnie mam fizik antares versus właśnie 140

 

Szukam siodełka do bardziej pochylonej pozycji jak specialized power czy Bontrager aeolus. Może jakieś sugestie?

 

Rozważałem Speca Power, ale wziąłem ostatecznie Pro Stealth. 

Wiem, że siodełko to głównie kwestia dogadania się go z dupą, ale jestem zadowolony. Spędziłem już na nim sporo godzin. W tym parę jazd ponad 4h, jedna ponad 6h bez schodzenia z roweru na dłużej niz 5 minut. Mimo, że jest "krótkie" to ja sobie spokojnie znajduję na nim miejsce, a nawet dwa jak potrzebuje. ;)


  • newjunior lubi to

#1787 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 04 listopad 2020 - 13:31

Jaka jest róznica pomiędzy siodełkiem selle italia gel flow c2 a gel flow man ?



#1788 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 maj 2021 - 07:05

Po 1200 km od jesieni, przy aktualnej, pozimowej wadze własnej 75 kg, wczoraj zauważyłem złamanie w siodełku Pro Stealth LTD. Trochę słabo.
Zastanawiam się czy bujać się z reklamacją w sklepie (Allegro) czy uderzać do Shimano Service Center?

Macie jakieś doświadczenia?

 

post-6725-0-12063700-1620713076.jpg


Trzepak 

"MAMIL"


#1789 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 11 maj 2021 - 07:11

Po 1200 km od jesieni, przy aktualnej, pozimowej wadze własnej 75 kg, wczoraj zauważyłem złamanie w siodełku Pro Stealth LTD. Trochę słabo.
Zastanawiam się czy bujać się z reklamacją w sklepie (Allegro) czy uderzać do Shimano Service Center?
Macie jakieś doświadczenia?

post-6725-0-12063700-1620713076.jpg


Mialem to samo, reklamowalem i dostalem nowe siodlo

#1790 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 maj 2021 - 07:13

Reklamowałeś w sklepie czy bezpośrednio w Shimano?


Trzepak 

"MAMIL"


#1791 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 11 maj 2021 - 08:15

Używam takiego samego siodła, tyle, że nie w tej wersji "limitowanej". Przejechałem kilkanaście tysięcy km, wagę mam podobną. Dodatkowo do siodełka montuję czasem bagażnik na torbę. Jak do tej pory bez problemów, ale będę teraz zwracał uwagę na te miejsce.



#1792 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 11 maj 2021 - 08:32

Reklamowałeś w sklepie czy bezpośrednio w Shimano?


W sklepie, wypelnialem druk reklamacyjny i oddalem, sprzedawca pozyczyl mi inne siodlo do czasu rozpatrzenia
  • marb lubi to

#1793 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 maj 2021 - 11:48

Dziękuję.

Skontaktowałem się ze sklepem. Jak dobrze, że paragon nie wyblakł :) I na miejsce wróci Power Comp Speca.


Trzepak 

"MAMIL"


#1794 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 maj 2021 - 12:05

Nie musisz mieć paragonu.

 

Jedyny Twój obowiązek to przedstawienie potwierdzenia zakupu w dowolnej formie. W przypadku zakupu internetowego może to być np. wydruk z historii zakupów albo mail z potwierdzeniem zawarcia transakcji. Sprzedawca ma obowiązek uznać taki dowód.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1795 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 maj 2021 - 15:38

Zamykając temat pękniętego Pro Stealth - dzisiaj dostałem przesyłkę z nowym siodełkiem. Reklamacja na podstawie rękojmi za pośrednictwem sklepu. Czas operacyjny 14 dni.


Trzepak 

"MAMIL"


#1796 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 maj 2021 - 15:28

Zauważyłem, że nowsza wersja pudełka z Pro Stealth ma zawartą instrukcję oraz prosty, kartonowy przyrząd do przenoszenia pomiarów siodełka przy wymianie.
Wcześniej i tak robiłem to przy pomocy suwmiarki, wyznaczając szerokość siodełka na 80 mm.

Metoda jest o tyle fajna, że niezależnie od długości współczesnych siodełek można z wielką skutecznością ustawić odległość od kierownicy czy wysokość pomiędzy poważnie różniącymi się modelami.

 

2dc607d81c698.jpg


  • Marcin321 i EmPe lubią to

Trzepak 

"MAMIL"


#1797 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 06:01

Ostatnio zakupiłem siodełko Fizik Tempo Argo bo przy wcześniejszym Fizik Antares drętwiało mi przyrodzenie. No i problem z drętwieniem znikł ale pojawił się problem z kościami kulszowymi. A w zasadzie z jedną kością, lewą. Już na początku jazdy czuć jakby ucisk, drugiej nie czuje w ogóle. Próbowałem zmieniać wysokość siodełka ale to nic nie dało. Ktoś miał podobny problem? Co może być przyczyną?



#1798 Feltf95

Feltf95
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 08:11

różna długość kończyn dolnych

 



#1799 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 czerwiec 2021 - 08:13

Dokładnie tak. Najczęściej korygowana poprzez dołożenie podkładki pod blok przy krótszej nodze (czyli zwykle tej, która boli), ale bez fizjoterapeuty/fittera możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1800 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 05 lipiec 2021 - 14:16

Chciałbym zakupić siodełko do Tri/TT.Intetesuje mnie Fizik Mistica. Znalazłem kilka ofert na OLX, tylko nie mam pewności czy są to zawsze oryginalne siodełka. Jest jakiś sposób, żeby to rozpoznać? Część siodełek pochodzi ponoć z demontażu z Canyona Speedmax. Odnoszę, być może mylne wrażenie, że jest to po prostu sciema, żeby np ukryć "aliexpresowe" pochodzenie towaru.



Dodaj odpowiedź