Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#1801 mjablonka

mjablonka
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 05 lipiec 2021 - 15:51

Chciałbym zakupić siodełko do Tri/TT.Intetesuje mnie Fizik Mistica. Znalazłem kilka ofert na OLX, tylko nie mam pewności czy są to zawsze oryginalne siodełka. Jest jakiś sposób, żeby to rozpoznać? Część siodełek pochodzi ponoć z demontażu z Canyona Speedmax. Odnoszę, być może mylne wrażenie, że jest to po prostu sciema, żeby np ukryć "aliexpresowe" pochodzenie towaru.

 

Hej,

Ja właśnie sprzedaję takiego Fizika na olx :D . Nie wiem co prawda jak to wygląda u innych, ale zapewniam Cię że moje nie pochodzi z ali i rzeczywiście jest zdemontowane z Canyona.

Z siodełkami to już tak jest że o ile nie kupujesz pierwszego w życiu roweru to masz swoje ulubione/lepsze siodełko. Zdemontowane można trzymać jako awaryjne, ale ja już takich awaryjnych mam kilka i się kurzą więc je wyprzedaję, na zasadzie że może komuś się przyda i nie będzie musiał płacić pełnej ceny.

 

Obstawiam, że u innych sprzedających jest podobnie. Moim zdaniem ryzyko związane ze sprzedażą podróbki to może mieć sens w przypadku ramy Pinarello za grubą kasę, ale żeby zarobić 50pln na siodełku ? Chociaż pewnie i takich Januszy biznesu nie brakuje.

 

Pzdr,

Michał



#1802 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 05 lipiec 2021 - 16:05

Szukam modelu z nosem o szerokości 55 mm i szyną do montażu koszyków.

#1803 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 15 lipiec 2021 - 15:23

Właśnie przyszło do mnie używane siodełko fizik mistica w rozmiarze large zakupione na olx. Siodełko nie budzi zastrzeżeń co do tego czy to oryginał. dziwnie się na tym siedzi, zobaczymy jak coś to dalej popchnę

#1804 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 09:53

Myślę o kupnie siodełka fizik Vento Argo R3 bądź R5 Czy warto dopłacić do siodełka fizik z prętami kium? Jeżdżę mało w sezonie z 1 tys km

#1805 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 09 wrzesień 2021 - 19:43

Szukam siodła, niestety romina jest prawie dobry tylko i musi być zmieniony. W zasadzie najlepiej na "płaskiego romina". Interesuje mnie wielkość 145-150, siodło płaskie i sztywne(nie koniecznie twarde). Sztywne na tyle aby nie uginać skorupy rękami.

Romin nie pasuje bo krzywizna powoduje u mnie bóle w biodrach. Dziwnie mi się mięśnie napinają i muszę zadzierać je do góry co powoduje inne problemy). Generalnie wolę płaskie równe siodła. Teraz kwestia aby czubek był wąski, siodło sztywne. Kształt patrząc od góry może być "rominowy". Fajnie też aby szyny były dość długie i równe.



#1806 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 09 wrzesień 2021 - 20:39

Jak plaskie to selle italia slr boost, tez mialem romina i tez mi przeszkadzalo. Selle jest mega fajne :)

#1807 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 08:06

Sam się zastanawiam nad -między innymi- tym siodełkiem, ale jak patrzę na jego zdjęcia z boku to nie wydaje się płaskie,
tył wygląda na podniesiony.

#1808 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 08:15

Użytkuję od roku SLR Boost Superflow i zdecydowanie nie jest to płaskie siodełko. Płaskie jest SLR Superflow czy Flite Boost Superflow.
A samo siodło bardzo fajne i mega lekkie.

#1809 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 08:23

wg mnie bardziej plaskie juz nie moze byc, podniesiony tyl ma np Power Speca, SQ611, Pro Stealth. Chyba ze chodzi Wam o to jak patrze na nie z przodu?

 

Flite-Boost-Kit-Carbonio-Superflow-1200x



#1810 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 09:00

To nie jest SLR Boost. Boost jest zagięty. To jest wersja bez Boost w nazwie.

https://www.centrumr...erflow-pd24841/

#1811 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 09:25

To nie jest SLR Boost. Boost jest zagięty. To jest wersja bez Boost w nazwie.

https://www.centrumr...erflow-pd24841/

 

Bzyk, jest :) spojrz na zdjecie, na nosie jest napis Boost :)

 

Ja mam teraz to siodlo zalozone, z karbonowymi pretami, dokladnie ten model:

 

https://www.selleita...onio-superflow/



#1812 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 09:38

To jednak nie SLR tylko Flite, nazwa również jest na nosie.


  • Bzyk lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#1813 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 10:07

No to tak jak pisałem na początku, że Flite jest płaskie . KMQ, Twoje nie jest płaskie, tak jak i moje

Producent opisuje Flite jako o kształcie płaskim, a SLR jako neutralnym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1814 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 10:21

Ok, teraz widze ze Flite jeszcze bardziej plaskie :D kupujac SLR myslalem ze juz bardziej sie nie da niz to ;)

 


  • Bzyk lubi to

#1815 perun

perun
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 wrzesień 2021 - 15:30

SLR jest gdzieś pomiędzy płaskim a "falistym" czy to w wersji BOOST czy klasycznej. Mam długą wersję SLR Superflow, mogę wstawić jakieś zdjęcie jak to wyglada



#1816 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 24 wrzesień 2021 - 14:35

Używał ktoś Fizik Arione R7S ? jest to dość długie siodło 300mm i szerokość 132mm. Obecnie jeżdzę na Bontrager Aelious comp w Gravelu i jest spoko. W szosie mam San Marco Era Dynamic Wide 145 i jest to do zmiany, czuję że jest za szerokie i tylne elementy nie pracują np. bez trzymanki nie idzie na tym jechać bo zsuwam się z prawej na lewo. Na Bontrager przy tej samej szerokości jest idealnie...Czytałem że Arione R7S ma system 'wing flex' i teoretycznie mi to pasuje. Tylko jest o te 13mm węższe niż Bontrager (aktualnie nie do dostania) Arione R7s do wyjęcia nowe za 200. Warto (wygląd spoko, klasyczny, minimalistyczny tylko brak otworu trochę 'oldschool'.


bart miro

#1817 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 24 wrzesień 2021 - 15:36

Używał ktoś Fizik Arione R7S ? jest to dość długie siodło 300mm i szerokość 132mm. l'.

Ja jezdzilem, co prawda nie wiem czy dokładnie R7S ale Arione o dokładnie tych samych wymiarach 300/132. Dopóki nie kupiłem na próbę Antares Adaptive było to moje najlepsze siodlo,a trochę ich przerobiłem , chociaż tu wiadomo że każde cztery litery inne i to co mnie pasowało nie musi Tobie, ale mogę na podstawie własnych doświadczeń polecić Ps. Mam nawet to Arione w niewielkich pieniądzach na sprzedaż

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#1818 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2021 - 16:09

Ja kiedyś używałem, mega płaskie siodło - dla kogoś gibkiego komu nie rotuje miednica przy pochylonej pozycji.

#1819 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 24 wrzesień 2021 - 16:52

No właśnie jest dużo pozytywnych opinii że Antares jest wybierany przez Pro itd, przemawia do mnie możliwość korekty pozycji na nim i elastyczność boków z tyłu, nie jest też przesadnie wąskie. Jedyna kwestia z miednicą nie za bardzo wiem czy rotuje czy nie...mimo że wg Fizik mam spełniony warunek elastyczności tj. sięgam rękami do podłogi i ogólnie lubię jeździć w dropach.


bart miro

#1820 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 czerwiec 2022 - 09:42

Panowie, szybkie pytanie ogólne.

 

Pewnie znajdzie się ktoś, kto użytkował zwykłe siodło, a z czasem zmienił je  na takie dziurą po środku.

 

Jaki macie opinie, czuć jakąś zmianę w komforcie jazdy?  Zmniejsza się  nacisk na środkową część tkanek? 

 

Zacząłem  się zastanawiać, czy  by takiego nie spróbować, bo po tylu latach bezproblemowej jazdy, zacząłem czuć mały dyskomfort  w środkowej części, po ok 2h jazdy.

 

Jakie są Wasze opinie?

 

 





Dodaj odpowiedź