Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#1821 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 12 czerwiec 2022 - 10:37

Zmieniłem siodełko na Bontragera aelous i jest zdecydowana poprawa w komforcie, szczególnie właśnie w środkowej części.

#1822 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 12 czerwiec 2022 - 10:40

U mnie też Bontrager Aeolus zdecydowanie najlepszy. Testowałem wiele Fizików, Spec Power i Romin, Selle Italia, Adamo i wiele innych. Na teraz wygrywa Aeolus!



#1823 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 czerwiec 2022 - 11:22

Nie ma sensu wszczynać dyskusji o konkretnych modelach, bo każdy ma inny tyłek. 
 

Zwłaszcza, że brakuje podstawowych danych jak rozstaw kości, ułożenie miednicy, docelowe zastosowanie (endurance, wyścigi). W takim braku danych sugerowanie jakiegoś konkretnego modelu jest działaniem potencjalnie szkodliwym.

 

wybierz się do sklepu lub kilku sklepów, które oferują możliwość wypożyczenia siodła na testy. Przykładowo w przypadku Selle Italia w sklepie zmierzą Cię, a następnie pożyczą na kilka dni białe testowe siodło, a jak zabierzesz rower to jeszcze Ci je poprawnie zamontują.

 

Instalacja siodła to też istotna sprawa. Przesunięcie przód-tył albo różnice w poziomowaniu mogą diametralnie zmieniać odczucia. Dlatego siodła nie da się przetestować w 15 minut. Trzeba wykonać kilka jazd i eksperymentować z ustawieniem. Weź też pod uwagę, że siodła mają różny stack, więc montaż siodła często wiąże się ze zmianą wysunięcia sztycy. 

 

Do tego siodło testowane na trenażerze może być totalnie innym siodłem podczas testu na zewnątrz. Dlatego nigdy nie ograniczaj się to testu stacjonarnego.

 

Nigdy nie wybieraj siodła na podstawie tego, że ktoś z internetu napisał, że mu jakieś pasuje. 



#1824 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 czerwiec 2022 - 10:44

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

 

Racja, zdaję sobie sprawę, że co innego posiedzieć na trenażerze, a co innego spędzić kilkanaście godzin w siodle, wtedy można coś powiedzieć.

 

Po wypowiedziach będę szukał tego z dziurą.

 

Problem tylko taki, że w Białymstoku bardzo słabo z sidłami do wypożyczenia, ale na szczęście dość często bywam w Warszawie, ze względu na pracę i tam będę musiał to zorganizować.

 

Chcę najpierw przetestować, jak już wydawać jakąś kwotę, ale najważniejsze,żeby trafić na komfortowe, bo bez tego  to lipa.

 

Dzięki.



#1825 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 18 czerwiec 2022 - 12:55

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

 

Racja, zdaję sobie sprawę, że co innego posiedzieć na trenażerze, a co innego spędzić kilkanaście godzin w siodle, wtedy można coś powiedzieć.

 

Po wypowiedziach będę szukał tego z dziurą.

 

Problem tylko taki, że w Białymstoku bardzo słabo z sidłami do wypożyczenia, ale na szczęście dość często bywam w Warszawie, ze względu na pracę i tam będę musiał to zorganizować.

 

Chcę najpierw przetestować, jak już wydawać jakąś kwotę, ale najważniejsze,żeby trafić na komfortowe, bo bez tego  to lipa.

 

Dzięki.

 

I jak, udało się koledze wypozyczyc gdzies siodlo? Sam jestem amatorem ktory polubil jezdzenie na szosie ale ewidentnie z moim siodlem sie nie polubilem, mieszkam na ursusie i mysle gdzie najszybciej mozna wlasnie uderzyc o pomoc w doborze siodla czy nawet wypozyczenie na testy



#1826 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 czerwiec 2022 - 12:56

Na chwilę obecną udało mi się przetestować na trenażerze, na miejscu dwa modele Speca i Bontagera, tylko to za krótko. W Warszawie, nie podjąłewm tematu, ale będę próbował. Jak coś się zmieni, dam znać.

#1827 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 czerwiec 2022 - 10:33

Muszę kupić nowe siodło i po testach wyszło mi, że najprzyjemniej siedzi mi się na Selle Italia Flite Boost Superflow. Siodło nietypowe, bo płaskie. 

 

Zastanawiam się nad opcją: z karbonowymi prętami czy z tytanowymi.

 

Cena jest identyczna. Karbonowe wydaje się zatem strzałem w 10, natomiast ja się ścigam i boję się, że nawet przy łagodnej glebie te karbonowe pręty mi się połamią. Pręty tytanowe i stalowe najpewniej są w stanie wytrzymać nawet średnio mocną glebę i poza otarciami siodło nadaje się do dalszej eksploatacji. 

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z uszkodzeniem prętów karbonowych? Jak to w praktyce wygląda? Jak mi wiatr przewróci rower to siodło 100% do wyrzucenia? 



#1828 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 czerwiec 2022 - 10:49

Te wielko-brandowe siodla z karbonowymi pretami nie sa wykonane tylko z karbonu. Sa tam rozne wzmacniajace dodatki. Dlugo jezdzilem na 62g siodle, nie udalo mi sie go uszkodzic. W mtb uzywalem 84g, z podobnym skutkiem. Mam rowniez dwa karbonowe znanej firmy, tu nie wiem co by musialo sie wydarzyc aby uszkodzic te prety.
Takze raczej nie zawracalbym sobie glowy tym, “czy wytrzyma”.
  • bonobo lubi to

#1829 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 czerwiec 2022 - 10:55

Dziękuję! A czy miałeś kiedyś sytuację, że rower się przewrócił albo siodło o coś uderzyło? 



#1830 marek_sienias

marek_sienias
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 27 czerwiec 2022 - 11:58

Zaliczyłem dwie gleby z siodełkiem karbonowym z karbonowymi prętami. Nic się nie stało. Jedno uderzenie z boku, drugie jakby od tyłu. 



#1831 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 27 czerwiec 2022 - 13:43

Ja miałem glebę właśnie na Selle Italia SLR Superflow czy jakoś tak i pręty tytanowe się pogięły :)



#1832 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 czerwiec 2022 - 13:58

:( dobra, to biorę to z karbonowymi, skoro cena taka sama i ryzyko rozwalenia takie samo. 



#1833 Matei3211

Matei3211
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 grudzień 2022 - 18:50

Witajcie

Chcialbym kupic siodelko do roweru szosowego poniewaz mam problem z moim siodelkiem dobranym na bike fittingu, mianowicie Prologo dimension 143 ta najtansza wersja. Na bike fittingu zostal uzyskany komfort, ale po za komfortem to siodelko daje mi ogromna niestabillnosc dla nog, co je definitywnie na zawsze wyklucza. Obecnie kupiłem Selle italia model X najtańszą wersje. Siodelko jest niesamowicie sztywne i twarde z cienka pianka. Siedzi sie na nim bardzo stabilnie, kosci kulszowe sa jak zaspawane na siodelku a nogi kręcą sie perfekcyjnie, strzelaja jak z karabinu maszynowego zero zacinki, tylko nie daje takiego komfortu jak prologo - jechalem na selle italia 2h i bylo znosne jakos, ale byloby lepsze cos innego zdecydowanie. Cos co jest posrodku prologo dimension a selle italia jesli chodzi o pianke na siodelku.

Szukam podobnego siodelka do prologo dimension 143 dlugosc 245mm szerokosc 143mm, selle italia ma 245mm i 145 szerokosci i chyba jest ciut za duze - tak mysle. Wiec prosilbym zebys cie mogli mi doradzic, ktore byloby najbardziej odpowiednie dla mnie pod wzgledem sztywnosci i co najwazniejsze odpowiedniej powłoki siodelka. Prologo dimension ma ta powloke gruba i jest bardza gietkie, nie ma odpowiedniej sztywnosci przez co mam problem z niestabilnoscia nog. Selle italia jest bardzo sztywnym siodelkiem i ma bardzo cienka pianke tak cienka ze kosci kulszowe maja ogromny nacisk na siodelko co nie sprzyja dłuższej jazdy lub byc moze jest tez o te 2mm za duze na szerokosci.

Tu dodam kilka ktore rozwazam testowac, ale nie wiem czy powloka siodelka nie jest za gruba, a takze czy sa te siodelka odpowiednio sztywne:

- Specialized Power Expert  Size 143mm L:240 weight 233g

- Prime Primavera Shorty Carbon Saddle 143mm 240mm

- Bontrager Aeolus Elite 145mm 250mm

- Fabric Line S Elite Flat Saddle 142mm 236mm

- Giant fleet sl 145mm 248mm

  Lub wasze inne rekomendacje do rozwazenia

Albo pozostaje mi sprawdzic Prologo dimension 143 tylko ze na carbonowej obudowie wtedy powinno miec odpowiednia sztywnosc siodlo.

Dzieki

 



#1834 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 30 grudzień 2022 - 21:51

Przez jakis czas mialem siodelko bontrager aeolus Comp i bardzo dobrze je wspominam, bardzo fajnie sie jezdzilo w pozycji pochylonej, jednak bylo dla mnie za miekkie i je sprzedalem byc moze aeolus Elite ktore ma mniej wysciolki byloby dla ciebie bardzo dobre. Aktualnie mam tak jak ty prologo dimension stn i i uwazam je za moje najlepsze siodelko
  • Matei3211 lubi to

#1835 Matei3211

Matei3211
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 31 grudzień 2022 - 11:26

Jakie masz to siodelko prologo dimension? Ja mam najtansze chyba T40 obudowa plastikowa siodelka jest gietka a ty masz tez taka w swoim prologo?



#1836 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 grudzień 2022 - 18:02

jak rozpatrujesz Speca Power to weź pod uwagę wersję Elaston, bo inne siodła z tej rodziny są mega twarde



#1837 Matei3211

Matei3211
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 styczeń 2023 - 16:42

jak rozpatrujesz Speca Power to weź pod uwagę wersję Elaston, bo inne siodła z tej rodziny są mega twarde

Nie wiem czy ty zle zrozumiales moj post lub ja twoja odpowiedz, ale szukam siodełka takie ktore bedzie sztywne tak jak selle italia model X. Tylko z ciut grubsza warstwa pianki bo miękkie siodelka odpadaja takie jak prologo i ktore nie maja odpowiedniej sztywnosci w budowie.



#1838 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 styczeń 2023 - 18:41

a to luz ;)



#1839 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 02 styczeń 2023 - 09:36

O takie https://www.wiggle.c...-stn-143-saddle

#1840 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 02 styczeń 2023 - 11:53

Przez jakis czas mialem siodelko bontrager aeolus Comp i bardzo dobrze je wspominam, bardzo fajnie sie jezdzilo w pozycji pochylonej, jednak bylo dla mnie za miekkie i je sprzedalem byc moze aeolus Elite ktore ma mniej wysciolki byloby dla ciebie bardzo dobre. Aktualnie mam tak jak ty prologo dimension stn i i uwazam je za moje najlepsze siodelko

Aeolus elite jest znacznie twardszy od wersji comp.



Dodaj odpowiedź