Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama i jaki osprzęt do tego ?


99 odpowiedzi w tym temacie

#41 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 25 grudzień 2009 - 17:17

Jak weźmie manetki 6700 to jest skazany na przednią przerzutkę 6700 co do tylnej nie jestem pewien ale ktoś gdzieś pisał że też. Korba 105 za 300zł?? Pokaż mi gdzie można taką kupić to sam chętnie zakupię....


Można i Ultegrę 6600 nową kupić za 280zł ;) Ja taką kupiłem na jebaycu.

#42 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 25 grudzień 2009 - 17:29

Jak weźmie manetki 6700 to jest skazany na przednią przerzutkę 6700 co do tylnej nie jestem pewien ale ktoś gdzieś pisał że też. Korba 105 za 300zł?? Pokaż mi gdzie można taką kupić to sam chętnie zakupię....


ja nawet kupiłem za 269 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale już podwyższyli na 309 KLIK

#43 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudzień 2009 - 17:38

Cena niezła, warto nawet jak na kompakt, gdzieś miałem w głowie zakodowane że kompakty nie były HT2, ale strona shimano potwierdziła że bylem w błędzie. Jest trochę klamkomanetek na ebayu. Deadhorse są też ultegry 6510 na 9s może Cię zainteresują...
http://cgi.ebay.pl/S...=item2ea9e8b7d1


#44 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 25 grudzień 2009 - 17:39

Panowie, ciagle walcze z wizja bajka.
Obecnie na tapecie:
http://pro-bike.pl/p...aix___56cm.html
lub prosty i zwyczjany trek 1.5 z 2008 roku
http://www.freesport....e/trek_1.5.htm


Kolego tyle nie mysl , tylko kup cos uzywanego w dorbym stanie gwarantuje ci ze , znajdziesz cos dla siebie w tym przedziale cenowy na fajnym osprzecie . A jezeli masz jakies obiekcje co do kupna jakiegos gotowego bajka to lepiej zbieraj na Pinarello :mrgreen: :mrgreen:

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#45 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 25 grudzień 2009 - 17:39

Widziałem, widziałem, ale przeglądam różne częsci na jebayu (:D) i ceny nie są takie kolorowe, ba! jest dużo drożej niż u nas :>

#46 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 25 grudzień 2009 - 17:56

kup cos uzywanego

Nie czytałeś uważnie od początku albo zapomniałeś. Sebastian_Nah, szuka kompletnego roweru nowego, ze sklepu, bo interesują go raty a nie gotówka ...

#47 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 25 grudzień 2009 - 18:29

Cześć,

Sebastian,

Ubiegł mnie już mój stary znajomy fan911 ale ma dobry pomysł:

Ja ze swojej strony polacałbym podejść do dealera felta i spytać się co tam mają w wyprzedaży


I ja ze swojej też polecam markę Felt. Byłem ostatnio w HarfieHarysson u mnie we Wrocławiu. Są tam wystawione już całkiem nowe modele na 2010 rok i wierz mi, w tej cenie coś fajnego wybierzesz. Z pewnością jest dystrybutor Felta w Gdańsku. Podejdź i pooglądaj sprzęty jak ma na miejscu albo na stronie Felta. :-)

Co do wymiarów ramy, o który się pytałeś, to ja mam 178 cm i jeżdżę na ramie 54. Idealna kompozycja, oczywiście przy Feltcie. Przy innych markach może być minimalnie inaczej - trzeba mierzyć "na żywo".

#48 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:59

Castor Troy :-D

Felt ma cennikowo drogie rowery jak... jak każdy producent w naszym kraju. Ale zawsze mają coś z poprzednich sezonów w baaardzo atrakcyjnych przecenach. Dlatego polecam zajrzeć. Lepiej mieć Felta na 105-tce niż jakąś Meride na Sorze albo Taigrze :roll: (bez urazy) za 3.000 PLN.

#49 Sebastian_Nah

Sebastian_Nah
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 styczeń 2010 - 16:06

hmm
na felta starszego nie ma raczej szans, nowy kosztuje 4200zl wiec troche za duzo
zasiegnalem kilku opini o fuji i generalnie zostalem nastraszony laczeniami karbonu z aluminium na tylnych widelkach - ze moze sie to psuc

padlo z powrotem na treka 1.2/1.5 - stad moje pytanie czy ktos wie w jakim sklepie mozna dorwac ten model rocznik 2009/2008?
dzwonilem do dystrybutora czyli firme SSC z wroclawia i zmartwil mnie ze u nich zostala jedna sztuka nie w moim rozmiarze ;/

Czy ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie?

#50 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 17 styczeń 2010 - 19:10

gdzie mozna kupić fajne i dobre ramki? chodzi mi o sklep i wybór, ewentualnie dystrybutorów typu wertykal, który ma Wilier

#51 gregor1

gregor1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Skądczęstochowa

Napisano 17 styczeń 2010 - 19:19

Czy ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie?

..spróbuj w sklepie "narty-rowery" 42-200 Częstochowa ul. Wolności 68 - mają stronę internetową, znajdziesz nr tel. dzwoń.
Wisiał tam jakiś trek, nie wiem jaki, ale zapytać można.

#52 Sebastian_Nah

Sebastian_Nah
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 luty 2010 - 19:53

no i panowie, wybór padł na:

http://pro-bike.pl/p...oubaix_pro.html

jeszcze moze w tym tygodniu albo na poczatku nastepnego bede go mial :D

:mrgreen:

#53 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2010 - 19:58

no i panowie, wybór padł na:

http://pro-bike.pl/p...oubaix_pro.html

jeszcze moze w tym tygodniu albo na poczatku nastepnego bede go mial :D

:mrgreen:


Człowieku weź tego nie kupuj, nie za tą cenę. Ten rower nie jest tyle wart!

#54 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2010 - 20:05

no i panowie, wybór padł na:

http://pro-bike.pl/p...oubaix_pro.html

jeszcze moze w tym tygodniu albo na poczatku nastepnego bede go mial :D

:mrgreen:


Ja mam lepszy za 2300!!! Nowy, z salonu i na raty. Tak jak szukasz.
Chyba, że to 3600 to tylko cena z linku...
Btw. Pamiętaj o ubezpieczeniu raty od utraty pracy. Jak Ci "się uda", tak jak mi, to ubezpieczyciel spłaci za iebie połowę rat. Czyli de facto mam rower za 1200. A jego początkowa cena to 5600zł.

#55 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 23 luty 2010 - 20:32

hmm... no ten Fudżik taki średni za te pieniądze. Też bym go nie wziął. Korba jakaś Truvativa, napęd 2x9.... Nic specjalnego. Ale bez przesady Panowie, tragedii też nie ma. Ot, taka średnia cena.

#56 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2010 - 21:05

Z czystej ciekawości zapytam ( bez żadnej złośliwoci ) gdzie to można wychapac coś lepszego od tego Fuji, co to kolega ma zamiar kupic. Może koła będą do wymiany, zależy ile kolega waży. Akurat przy tym osprzęcie Sh 105 korba Truvativa to lepszy wybór niż 105. Rama dośc dobrej firmy z karbonową ,,wkładką'' z tyłu...Ciekaw jestem, co można znaleźc w Polsce w tej cenie, nowego, lepszego.

[ Dodano: 2010-02-23, 21:30 ]
Z cyklu ciekawostki: Sebastiana to pewnie już nie zainteresuje, ale może kogos innego tak. Ostatnio byłem na urlopie m.in. w miasteczku Lubań ( Dolny Śląsk ). Zaszedłem sobie tam do sklepu rowerowego. Byłem tam już kiedyś ze 3 lata temu - i tak jak wówczas tak i dzisiaj stoi tam sobie nowy rower GT ( szosowy, nie górski ) na ramce alu, z osprzętem nie rewelacyjnym - Campa mirage, korba Miche,koła też, widelec stalowka, kiera na ,,fajce'' - cena 1849 zł. Mówię o ciekawostce, bo GT to raczej w szosówkach się nie specjalizuje.

#57 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2010 - 22:13

Z czystej ciekawości zapytam ( bez żadnej złośliwoci ) gdzie to można wychapac coś lepszego od tego Fuji, co to kolega ma zamiar kupic.


Jeśli o mnie chodzi, szczęśliwego zakupu udało mi się dokonać w poznańskim, niekoniecznie słynącym z atrakcyjnych cen, Ski Team'ie.
Wpływ na obniżkę miały:
- staż roweru - model sprzed 2 lat,
- sprzęt wystawowy,
- wyprzedaż, związana m.in. z wycofaniem marki,
- udało mi się trafić na Noc Zakupową - dodatkowy rabat 20%.

Mój rower to LeMond Tourmalet z małymi modyfikacjami. Niektóre na gorsze, inne na lepsze. Cena 2200, + 200zł koszt rat.
Jak widać, okazje się trafiają. Podejrzewam, że w tej cenie nawet po znajomości ciężko byłoby znaleźć coś zbliżonego.

#58 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2010 - 22:27

Le mondy - fajne rowerki, ale nie podałeś osprzętu, a i rama zdaje się w całości aluminiowa.

#59 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2010 - 22:36

Rama rzeczywiście bez karbonowych dodatków, ale alu 6066. Co do osprzętu, to niewiele odbiega od katalogowego. Ma na przykład zmienioną tylną przerzutkę z Ultegry na Shimano 105, ale za to koła na lepsze. Różnice się praktycznie zerują.

BTW. Rozumiem, że ginę tutaj w tłumie, jednak ciężko jest mi przywyknąć do zwracania się do mnie w męskiej formie;)

#60 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2010 - 23:13

daleko szukać nie trzeba:
http://www.allegro.p...carbon_alu.html
http://www.allegro.p...2010_roz_m.html

Cena niewiele wyższa, ale przynajmniej nie ma kitu w postaci 9 rzędowej 105 w dodatku niepełnej i jakichś podejrzanych kół.

Radzę się dobrze zastanowić, nie ma co brać pierwszego lepszego fuji. Rozumiem że u nas w kraju trudno znaleźć coś oryginalnego, ale zawsze można się jeszcze rozejrzeć za granicą.



Dodaj odpowiedź