Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawidłowa pozycja na rowerze


483 odpowiedzi w tym temacie

#481 Mattpl

Mattpl
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 01 sierpień 2023 - 11:48

Jak dla mnie ok, jedynie co się rzuca w oczy to ręce, ale jak piszesz, wiesz czemu itd.
Czy będzie ok wyjdzie w praniu:)
Ps. Co to za apka do kątów?

Pamiętaj też jak będziesz przesuwał góra dół siodło to trzeba też robić korekty przód tył

#482 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 01 sierpień 2023 - 15:22

Aplikacja do pomiaru kątów rowerzysty jadącego rowerem lub siedzącego na rowerze? Nie mam smartfona, ale gdybym miał i posiadał taką aplikację, to na każdej transmisji z wyścigu na Eurosporcie robiłbym dziesiątki stopklatek w celu sprawdzenia jakie kąty stosują konkretni zawodowi kolarze i kolarki, zarówno podczas wyścigów ze startu wspólnego jak i podczas jazdy na czas - potem bym to zestawił z najczęściej pojawiającymi się zaleceniami dla amatorów...

 

Tak przy okazji, od lat się zastanawiam, dlaczego pozycja wypracowana na rowerze zapiętym na trenażer zupełnie nie sprawdza się w normalnej jeździe, nawet gdy zadbam o jak najdokładniejsze wypoziomowanie osi kół - być może to kwestia sztywności trenażera i braku możliwości choćby niewielkiego bujania rowerem na boki, zatem może tylko i wyłącznie trenażer rolkowy nadaje się do ustawiania roweru w warunkach domowych, nawet myślałem o zakupie takowego, jakiejś używki, tylko i wyłącznie w celu dobierania ustawień roweru w domu.



#483 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpień 2023 - 16:39

Jak chcesz sprawdzić jak mocno możesz zejść z pozycją to musisz pojechać MOCNO przynajmniej ze 30 minut w dolnym chwycie na mocno ugiętych przedramionach. Jak nadal będzie wygodnie i komfortowo to znaczy że możesz zejść jeszcze niżej :)
  • Senninho i ogreczek lubią to

#484 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 sierpień 2023 - 18:13

Bo pozycja jest ustalana wg. wielu "to zależy". Swego czasu było głośno o tym, że Pogacar zmienia ustawienia roweru w zależności od trasy i to nie jest wyjątek. Inna może być optymalna pozycja jeśli zawodnik ma zamiar jeździć w górach długie podjazdy a inna gdy ściga się głównie na płaskim. Inna może być zimą kiedy tłucze się godziny i kilometry a inna kiedy zaczynamy mocniej naciskać na pedały.
Tadej zmieniał kąt nachylenia siodełka i klamek w zależności od profilu wyścigu na początku sezonu. Im więcej pod górę i krótszy etap tym nos siodełka niżej, bo bardziej mu zależało na stabilnej pozycji na długim podjeździe. Na klasykach jeździł z kierownicą i klamkami ustawionymi wąsko i siodłem bardziej do przodu żeby jego atak a potem samotna ucieczka była bardziej wydajna.
Albo metodą prób i błędów albo dobry fiter, który nie tylko zbada zakres ruchów ale i sposób jazdy, wysiłki i zoptymalizuje pozycję na rowerze pod wymagania klienta.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
  • piotrkol i EmPe lubią to



Dodaj odpowiedź