Skocz do zawartości


Zdjęcie

Którą Szosówkę Wybrać? Merida Czy B'twin?


74 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 13 październik 2015 - 14:00

Panowie mam problem, gdyż oba rowery mi się wizualnie bardzo podobają. Cena jest również podobna. Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze roweru. Zastanawiam się nad dwoma markami B'Twin Ultra 700 AF oraz Merida Scultura 400 2015.

 

SCULTURA 400 - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

ROWER SZOSOWY ULTRA 700 AF B'TWIN - Rowery Rowery - Decathlon

 

Meridę mogę kupić za cenę 4249 zł. Co do B'Twina to mam świetnie zdanie, gdyż swoją przygodę rozpocząłem na Tribanie 300 i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Zrobiłem na nim ponad 5 tys. kilometrów i obyło się bez żadnych awari. Również opinie w internecie dotyczące Ultra 700 AF są bardzo dobre. Nic nie mogę znaleźć na temat Merida Scultura 400 2015. Dlatego prosiłbym o opinię użytkowników tych rowerów o pomoc. Mam duży problem i liczę, że pomożecie mi go rozwiązać.



#2 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2015 - 14:48

Btwin paskudny (kwestia gustu), do tego ten patent z hamulcem na dole mnie nie przekonuje.

 

A Merida na 105-ce za 5000zł to jakiś żart... Dają takie ceny żeby potem móc mówić, że 4249zł to cena obniżona, podczas gdy najwyżej tyle to powinno właśnie kosztować ;)

 

Powiedz sprzedawcy Meridy żeby zszedł poniżej 4000zł,bo inaczej kupisz Btwina w Decathlonie, a jak nie zejdzie z ceną - to naprawdę kup Btwina :)))


  • Damiamor lubi to

#3 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 13 październik 2015 - 14:57

Mi się właśnie podobają takie kolory jak B'Twina czy Merida, czarny mat z delikatnymi elementami innego koloru. Kolejną kwestią jest to, że bo Meridę musze jechac do Warszawy, a B'Twina mi sprowadzą do Decathlona w Płocku. Merida wizualni delikatnie bardziej mi się podoba niż B'Twin, szczególnie te wstawki czerwonego. Jestem ciekawy opini o szosówkach Meridy, bo są stosunkowo drogie, jeśli je porównamy z innymi rowerami. Prosiłbym o pomoc użytkowników Meridy i nie tylko :)

 

Btwin paskudny (kwestia gustu), do tego ten patent z hamulcem na dole mnie nie przekonuje.

 

A Merida na 105-ce za 5000zł to jakiś żart... Dają takie ceny żeby potem móc mówić, że 4249zł to cena obniżona, podczas gdy najwyżej tyle to powinno właśnie kosztować ;)

 

Powiedz sprzedawcy Meridy żeby zszedł poniżej 4000zł,bo inaczej kupisz Btwina w Decathlonie, a jak nie zejdzie z ceną - to naprawdę kup Btwina :)))

 



#4 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2015 - 15:05

mess-a też nie przekonywał hamulec na dole w jego treku ale jak wsiadł to okazało się, że nie robi to żadnego problemu ;) dla mnie też ten patent nie za bardzo potrzebny, ani to ładne ani nie wiadomo skąd, ale pewnie jakbym pojeździł na rowerze z taką opcją to pewnie bym zmienił zdanie albo chociaż doszło by do tego, że nie zwracał bym na to uwagi, że jest on akurat tam a nie na tylnych widełkach. Także kwestia przyzwyczajenia raczej. 

 

Jeśli z tych dwóch rowerów to wiadomo, że cena/jakość i to co dostajemy to wybór pada na sprzęt z deca. Canyon powinien być w podobnych ramach cenowych również na 105 ew. Rose. Obie marki chwalone na forum oraz scott speedster 20 z poprzedniego sezonu na 105 był za 3999 powinno być taniej po sezonie jeśli gdzieś został w co wątpię bo po 3 miesiącach te scotty się tak rozeszły, że mieli problemy z dostawami tak szły. 



#5 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2015 - 15:06

Używka nie wchodzi w grę ? Bo jeśli rozważasz budżet 5tyś to można mieć niezłą furę tym bardziej w obecnej chwili gdzie mamy koniec sezonu i ceny polecą w dół. 



#6 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 październik 2015 - 15:15

http://goldsport.pl/...tt_szosa_2-m_54- rower w Łodzi, więc nie tak daleko od Płocka. Mnie się osobiście bardzo podoba :)



#7 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 13 październik 2015 - 15:27

Na rower mam środki w granicach 4200 zł - maks :) Jakoś tak mam, że wolę coś nowego. Widziałem Scotta, i sporo osób mi go doradzało, tylko, że nie podoba mi się wizualnie, wolę kolory ciemniejsze :) Szkoda, że nie ma go w innym kolorze. Jedni mi polecają Meridę inni B'Twina i ile ludzi tyle opinii :) A mętlik w głowie większy.

http://goldsport.pl/...tt_szosa_2-m_54- rower w Łodzi, więc nie tak daleko od Płocka. Mnie się osobiście bardzo podoba :)

 

 



#8 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2015 - 16:21

Merida na pewno nie jest ani opłacalna ani sensowna w tej wersji cenowej jak i osprzetowej. Można mieć to samo i taniej jak widać z przykładów scotta, btwina, rose, canyona i znalazłoby się jeszcze kilka firm chyba giant będzie miał też coś w okolicach 4200-4500 na 105 ;)

 

Miałem ostatnio ten sam dylemat i taką samą kasę do wydania. Jak Ci się nie spieszy to śledź allegro i czekaj na okazje jak ja a dostaniesz dużo więcej niż można dostać w sklepie za tą cenę ;) sezon się kończy więc nie ma co się spieszyć. 



#9 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 październik 2015 - 18:09

Hamulec na dole gdzie zbiera się najwięcej syfu to nie najlepszy wynalazek na złą pogodę, oraz gorsza siła, na która narzekają czasowcy.

Wybierając markę można jeszcze brać pod uwagę wartość przy odsprzedaży.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#10 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 13 październik 2015 - 18:38

Za B'Twinem przemawia polityka gwarancyjna Decathlonu, nie robią żadnych problemów jeśli coś się dzieje. Jeśli chodzi o ten hamulec, to kolarzówką jeździmy w 90% w sterylnych warunkach, mojego Tribana może dwa razy złapał lekki deszczyk. Mi on osobiście nie przeszkadza. Pewnie kupie Ultra 700 AF, bo mam sklep pod nosem i już jeździłem nad B'Twinie, ale nadal w głowie mam Meridę, która wizualnie mi się podoba, ale jak mówicie, że nawet w tej cenie nie jest warta takich pieniędzy i ma gorszy osprzęt od B'Twina to wybór się nasuwa jeden.

 

Giant to w ogóle zaszalał za Defy 1 model 2016 na 105 życzą sobie 4899 zł. Mam Gianta u siebie w mieście i się z ciekawości dowiadywałem.



#11 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 13 październik 2015 - 20:06

Defy 1 2016 jest pewnie 300zl droższy od starego bo tarczówki i "lepsze" kola.. Jak na rower na 105'tce model robi się przydrogawy.

Z Btwina podoba mi się ultra 720 - pełna ultegra za 5300zł, sensowne koła, niebrzydki..



#12 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 13 październik 2015 - 20:10

Za B'Twinem przemawia polityka gwarancyjna Decathlonu, nie robią żadnych problemów jeśli coś się dzieje. 

 

Było już na ten temat dużo na forum. Żaden argument.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#13 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 13 październik 2015 - 20:11

, Co do B'Twina to mam świetnie zdanie, gdyż swoją przygodę rozpocząłem na Tribanie 300 i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Zrobiłem na nim ponad 5 tys.,

Nie lepiej wskoczyć o jeszcze jeden poziom wyżej? Szukał bym czegoś na karbonie, odpuścił osprzęt i w przyszłości modernizował. Przy tych modelach prognozuje że bedziesz go zmieniał na model karbonowy, a to juz będzie 3 rower.



#14 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2015 - 20:16

laht90 za podobną cenęmamy canyona na ultegrze więc żadna to okazja ten 720 ;) 

 

 

clavdivs dobrze prawi i ja również poszedłbym w tym kierunku. 

#15 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 13 październik 2015 - 20:28

Tylko na karbon trzeba mieć minimum 5 tys. a ja takich środków nie jestem w stanie przeznaczyć na rower. Chyba, że coś używanego w cenie 4 tys. z hakiem. Nowy np. B'twin Mach 720 to już kwota 5,5 tys.



#16 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 październik 2015 - 20:34

https://www.canyon.c...gory=road-bikes


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#17 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 październik 2015 - 07:37

Tu masz karbonowe używki także do ~4500: http://www.szybkiero...ce&orderway=asc

Albo Alu Focus: http://aventurasport...HIMANO-105/2321



#18 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 14 październik 2015 - 09:17

Ostatnio gdzieś rzucił mi się w oczy nowy Giant Defy 1 2015 w rozmiarze M za 3999zł, jeszcze możesz zapytać o coś z Fuji w bike11.pl sam kupiłem tam Fuji Roubaix 1.3 2015 za 3600zł - prawie 1kg lżejszy od tego speedstera.



#19 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 październik 2015 - 09:43

A jaki w ogóle rozmiar Cię interesuje?

http://allegro.pl/sz...5672959685.html

http://allegro.pl/gi...5724862440.html



#20 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 14 październik 2015 - 12:06

Mam 180 cm, czyli coś pomiędzy r. M a L. Ten Felt ciekawy, ale jeśli chodzi o gwarancję na ramę to 36 miesięcy, a Ultra dożywotnia.

 

xeg, a gdzie widziałeś Giant Defy 1 model 2015? Bo przyznam szczerze, że 2015 mi się lepiej podoba niż 2016, który jest praktycznie cały biały.

 

 





Dodaj odpowiedź