Skocz do zawartości


Zdjęcie

Którą Szosówkę Wybrać? Merida Czy B'twin?


74 odpowiedzi w tym temacie

#41 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 15 październik 2015 - 21:05

Za pierwszym razem zle trafilem ale za deugim to jakos tak nie szukajac pojawila sie Ona i odmienila moje zycie o 180 stopni. Szkoda, ze nie 20 lat wczesniej :(
Nie chce straszyc ale mat utrzymac w czystosci to tez nie lada sztuka.

#42 rafal.kowalczyk7

rafal.kowalczyk7
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 październik 2015 - 21:05

Rozmiar M? Masz 1, 80 wzrostu szukaj ramy L rozmiar 56

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka



#43 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 15 październik 2015 - 21:17

Ale chodzi Ci o ramę w Btwinie Ultra 700 AF w r. L dla 180 cm wzrostu? eMka jest do 183 cm, a eLka od 180 cm. Z tego co czytałem recenzje to rama jest stosunkowo duża jak na rozmiar M, w porownaniu z innymi rowerami.

Rozmiar M? Masz 1, 80 wzrostu szukaj ramy L rozmiar 56

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 



#44 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 15 październik 2015 - 21:25

Defy 2015 jest w czarnym macie i lepiej mi sie to czysci niz bialego, błyszczącego tribana ktorego mialem na poczatku:)

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka



#45 zoom

zoom
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 październik 2015 - 09:38

Rozmiar M? Masz 1, 80 wzrostu szukaj ramy L rozmiar 56

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Geometria jest taka,że rozmiar L będzie na kolegę na pewno za duży. Wiem co piszę, mam 184 cm wzrostu i leżę na eLce, a Damiamor ma 180 cm wzrostu. Poza tym nawet w Decu mówią ,żeby brać rozmiar mniejszy, niż wynika z tabeli. No niestety ja przy zakupie o tym nie wiedziałem, a później nie chciałem robić cyrków ze zwrotem, czy wymianą.


  • Damiamor lubi to

#46 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 10 wrzesień 2016 - 20:55

Witam, Jestem na etapie zamawiania Btwina Ultra 700AF - powiedziałem im w sklepie by ściągnęli mi rozmiar M ( jedzie z magazynu z Francji). Nie wiem czy dobrze wybrałem rozmiar, wszyscy piszą że takie zawyżone te rozmiary. Mam 178cm wzrostu - zawsze wole ramy kapkę bardziej zwarte niż długie. Więc szczerze mówiąc zastanawiałem się na też na S ką. Ale to chyba by była już przesada? Jeśli ktoś ma ten sprzęt lub przymierzał się proszę o poradę, niestety nie mogłem się doń przymierzyć bo nie mają go na sklepie :-(
bart miro

#47 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 10 wrzesień 2016 - 21:34

przeciez btwin ultra 700af jest dostepny w polskim magazynie xd i bez przesady M bedzie ok , masz prawie 180 i s-ka bylaby nieporozumieniem.

#48 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 11 wrzesień 2016 - 06:30

Też myślę, że Mka- tym bardziej ze to 548mm i wszystkie moje dotychczasowe rowery miały minimum tyle. Takze zostaje przy M. Może jest w magazynie XD, ale wczoraj jak zamawiałem (w Rzeszowskim Decu) to taką uzyskałem informację, będziemy dzwonić za ok 9 dni bo rower będzie przywieziony z francji. Mi to obojętne z którego magazynu. W mniejszych decathlonach jak ten rzeszowski, poza szoskami za 1500PLN nie ma innych. Taka chyba specyfika tego rejonu. Jednak chwale ich bo obsługa klienta na +
bart miro

#49 pawelgdynia1

pawelgdynia1
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 14 październik 2016 - 13:33

Witam kolegów czy możecie napisać coś więcej na temat Bitwina Ultra 700 o ile już kupiliście bo też mam na niego ochotę i będę wdzięczny za bezpośrednie wrażenia osoby która posiada ten rower.

 



#50 de Villars

de Villars
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 14 październik 2016 - 22:26

Małą uwaga co do rozmiarów m w decathlonie - to co podają na stronie to bajki. Byłem, pomierzyłem i różnice wynoszą co najmniej 2 cm (podawane wymiary są zaniżone). 



#51 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 15 październik 2016 - 09:09

Jaką przyjąłeś metodę pomiarów?. Jaki ma interes sprzedający podając fałszywe wymiary?



#52 Damiamor

Damiamor
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądPłock

Napisano 15 październik 2016 - 10:04

Posiadam B'Twina Ultra 700AF od 10-11 miesięcy, w sezonie wiosenno-letnim zrobiłem 7 tys. km i prócz wymiany opon na nowe, bo poprzednie już się trochę zużyły, rower sprawuje się wręcz idealnie. Żadnych problemów. Mam 180 cm wzrostu i wziąłem rozmiar M. Pasuje idealnie. Uważam, że spokojnie do 182 cm można brać M.



#53 de Villars

de Villars
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 październik 2016 - 10:35

Jaką przyjąłeś metodę pomiarów?. Jaki ma interes sprzedający podając fałszywe wymiary?

 

Rurę górną mierzyłem od środka główki ramy do środka rury podsiodłowej. Wziąłem też pod uwagę, że rura jest nieco opadająca więc zmierzyłem też ile miała by hipotetyczna rura idąca zupełnie płasko, równolegle do podłoża. Wreszcie zmierzyłem rurę podsiodłową od środka suportu do końca rury. Żadna z tych trzech wartości nie odpowiada temu, co decathlon podaje jako rozmiar ramy w cm. Jaki ma w tym interes, nie wiem. obstawiam zwykłą niedokładność, względnie wystawienie na ekspozycji źle opisanych rowerów (nie ten rozmiar co faktycznie). 



#54 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 październik 2016 - 11:44

Geometria to jedno, rozmiar nominalny to drugie. Rozmiar np. 52 wcale nie musi mieć 52 cm wysokości.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#55 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 październik 2016 - 13:52

mikroos, a od kiedy to rozmiar wysokosc w szosach okresla? :F



#56 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 październik 2016 - 14:24

Napisałem "na przykład" - możesz podstawić dowolny inny wymiar w to samo miejsce ;)

 

Inna sprawa, że jak popatrzysz na ramy niektórych producentów, to najwidoczniej ich zdaniem wysokość jest najlepszym wyznacznikiem wielkości roweru, co jest dość smutne, ale jest faktem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#57 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 październik 2016 - 16:10

hehe, okej, rozmiar a wymiar to jednak różnica :) ale przyznam, że w szosie się nie spotkałem jeszcze aby rozmiar odnośił się do czego innego jak długość górnej rury :P



#58 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 15 październik 2016 - 16:24

W orbea dokładnie avant
Rozmiar 53 ma 549mm górna rura,
Spotkałem się z tym że sprzedawca proponował ten rower jako 530m
Nie ma się co dziwić że sprzedawcy często obsługujący kilka działów znają się tyle o ile

#59 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 15 październik 2016 - 16:47

, ale przyznam, że w szosie się nie spotkałem jeszcze aby rozmiar odnośił się do czego innego jak długość górnej rury :P

W chwili kiedy ramy straciły swój klasyczny wygląd. Wymiarowanie rury pod siodłowej straciło sens. 

 

Nie rozbijał bym się na atomy długości górnej rury. Amator możne machnąć ręką na różnice 1-2 cm.



#60 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 15 październik 2016 - 17:00

Cyt
Nie rozbijał bym się na atomy długości górnej rury. Amator możne machnąć ręką na różnice 1-2 cm.

Z geo trek dokładnie emonda
rozm 52 vs 54 górna rura. 53.4 vs 54.3
To tylko 0.9 cm ale i wyższa główka i podsiodłowa

Czy mając 168cm mogę kupić 54 w treku czyli o 0.9 cm dłuższą ramę?
Sprzedawca wręcz odradzal mi rozm 54
???



Dodaj odpowiedź