Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Zawodowy Kolarz Może Być Wysoki?!


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 19 maj 2016 - 20:58

Dlaczego mam nim nie zostać?

#22 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 maj 2016 - 21:02

Dokładnie. Jedyne co ma znaczenie to W/kg - jak ktoś dobije do 6w/kg przez 5min, to ma spore szanse na występ w TdF. Reszta nie ma znaczenia.



#23 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 maj 2016 - 22:06

 jak ktoś dobije do 6w/kg przez 5min, to ma spore szanse na występ w TdF.

 

Ale chyba TdF amatorów, bo z takimi osiągami nie ma nawet czego szukać na krajowym zawodowym podwórku ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#24 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 maj 2016 - 08:19

Ale chyba TdF amatorów, bo z takimi osiągami nie ma nawet czego szukać na krajowym zawodowym podwórku ;)

 

W kontekście 14-15 latka który trochę jeździ po szkole i myśli o zapisaniu się do klubu? Myślę, że naturalne 6w/kg to całkiem niezły indykator talentu :P



#25 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 20 maj 2016 - 09:00

W kontekście 14-15 latka który trochę jeździ po szkole i myśli o zapisaniu się do klubu? Myślę, że naturalne 6w/kg to całkiem niezły indykator talentu :P

 

ale 6W/kg przez 5 min a nie FTP a to "drobna" różnica :P ... jakieś 20~30 % co oznacza, że można szacować FTP na poziomie ~4 W/kg co też dobrym wynikiem jest ale o talencie to chyba jeszcze nie ma co pisać :P

trzeba trenować trenować i jeszcze raz trenować po okiem kogoś ogarniętego :)



#26 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 maj 2016 - 09:30

Wg tej tabelki:

 

http://d4nuk0dd6nrma...erprofiling.jpg

 

6w/kg to jakieś 5w/kg FTP - jeżeli dobrze czytam. Jakieś mniej niż 0,1% ludzi dojdzie do tego poziomu wytrenowania ;)



#27 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maj 2016 - 09:51

W kontekście 14-15 latka który trochę jeździ po szkole i myśli o zapisaniu się do klubu? Myślę, że naturalne 6w/kg to całkiem niezły indykator talentu :P

A gdzie napisałeś, że chodzi o dziecko? Napisałeś, że jak ktoś dojdzie do 6W/kg przez 5 minut to ma szanse na TdF, co jest bzdurą ;)

 

 

Wg tej tabelki:

 

http://d4nuk0dd6nrma...erprofiling.jpg

 

6w/kg to jakieś 5w/kg FTP - jeżeli dobrze czytam. Jakieś mniej niż 0,1% ludzi dojdzie do tego poziomu wytrenowania ;)

Kompletnie nie rozumiesz na czym polega profilowanie w oparciu o moc. Tabelka nie służy do przekładania osiągów na inny czas wysiłku, tylko na ocenę charakteru wytrenowania zawodnika. Przykładowo czołowy sprinter będzie generował 24W/kg przez 5 sekund, jednocześnie mając (strzelam) 10,5W/kg przez minutę, 6,8W/kg przez 5 minut i 5,6W/kg przez 20.

Oczywiście można to przekładać na różne inne czasy trwania wysiłku i oceniać z większą dokładnością.

 

A tak przy okazji to 5W/kg na FTP to tak czy siak dużo za mało na TdF.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#28 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 20 maj 2016 - 09:54

A nie lepiej zostać koszykarzem jak Gortat? Lepsza kasa ;)



#29 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 maj 2016 - 10:11

A gdzie napisałeś, że chodzi o dziecko? Napisałeś, że jak ktoś dojdzie do 6W/kg przez 5 minut to ma szanse na TdF, co jest bzdurą ;)


Ja? Nigdzie. Twórca wątku natomiast taki kontekst ustalił, więc zakładam, że wokół tego się kręcimy.

Poza tym, tak jak napisałem wyżej - 0.1% ludzi dojdzie do 6w/kg @ 5min. Ale jeżeli zamierzasz się autystycznie czepiać cyferki - zmień 6w/5 na FT @ 6w/kg i nie zmienia to sensu oryginalnej wypowiedzi - w kolarstwie liczy się W/kg, nie wzrost.
 
 

Kompletnie nie rozumiesz na czym polega profilowanie w oparciu o moc. Tabelka nie służy do przekładania osiągów na inny czas wysiłku, tylko na ocenę charakteru wytrenowania zawodnika. Przykładowo czołowy sprinter będzie generował 24W/kg przez 5 sekund, jednocześnie mając (strzelam) 10,5W/kg przez minutę, 6,8W/kg przez 5 minut i 5,6W/kg przez 20.
Oczywiście można to przekładać na różne inne czasy trwania wysiłku i oceniać z większą dokładnością.
 
A tak przy okazji to 5W/kg na FTP to tak czy siak dużo za mało na TdF.


Proszę, powiedz mi więcej czego nie rozumiem.

Uno - sprinter/srinter. Jeżeli ktoś kręci 24w/kg @ 5s, to możesz liczyć na to, że FT 2w/kg to raczej mieć nie będzie. Specjalizacja na sprintera/górala/torowca to niewielkie wahania na poziomach tabeli. Trening to daje target który szlifujesz, ale cokolwiek być nie robił, podnosisz wszystkie wskaźniki.

Zaś FT na poziomie 5w/kg spokojnie wystarczy aby przelecieć TdF. Nie wygrać, ale jako zawodnik w teamie pracujący na lidera spokojnie się sprawdzisz.

#30 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maj 2016 - 11:00

Ja? Nigdzie. Twórca wątku natomiast taki kontekst ustalił, więc zakładam, że wokół tego się kręcimy.

 

Ciekawe ile osób wyczytało taki kontekst z Twojej wypowiedzi.

 

 

 jeżeli zamierzasz się autystycznie czepiać cyferki -

O widzę, że argumenty się skończyły (aaa, sorry, przecież żadnych nie było :D ) to robimy wycieczki osobiste.

 

 


Proszę, powiedz mi więcej czego nie rozumiem.
 

Jeżeli nie jesteś na tyle rozgarnięty, żeby zrozumieć to z poprzedniej wypowiedzi to niestety nie widzę szans na dalsze tłumaczenie.

 

 

 Specjalizacja na sprintera/górala/torowca to niewielkie wahania na poziomach tabeli.

To totalne bzdury po prostu :)

 

 


Zaś FT na poziomie 5w/kg spokojnie wystarczy aby przelecieć TdF.

Haha, najśmieszniejsze że tabelka, która tak Ci się spodobała pokazuje, że to guzik prawda.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#31 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 maj 2016 - 11:20

Ciekawe ile osób wyczytało taki kontekst z Twojej wypowiedzi.


W tym momencie? Wszystkie.
 

O widzę, że argumenty się skończyły (aaa, sorry, przecież żadnych nie było :D ) to robimy wycieczki osobiste.


...a następnie pominę argumenty podane niżej. Brawo, wygrywasz internet. Gratuluję również wycięcia z kontkestu. Przywróćmy go zatem:
 

...zmień 6w/5 na FT @ 6w/kg i nie zmienia to sensu oryginalnej wypowiedzi - w kolarstwie liczy się W/kg, nie wzrost.

Zamierzasz z tym dyskutować?
 

Jeżeli nie jesteś na tyle rozgarnięty, żeby zrozumieć to z poprzedniej wypowiedzi to niestety nie widzę szans na dalsze tłumaczenie.


"dalsze" sugeruje iż istniało wcześniejsze. Była tylko pusta asercja.
 

To totalne bzdury po prostu :)


(i tutaj greek tupie nóżką, wypowiadając się ex-cathedra ).
 

Haha, najśmieszniejsze że tabelka, która tak Ci się spodobała pokazuje, że to guzik prawda.


Wypowiedź uzasadnij.

Dobrze kroisz. Omijasz całą moją argumentację, czepiasz się zaś sposobu wypowiedzi.



#32 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maj 2016 - 11:32

Omijasz całą moją argumentację, czepiasz się zaś sposobu wypowiedzi.

Nie miałeś chłopcze żadnej argumentacji. Próbujesz tylko się wymigać z durnoty, którą napisałeś, lawirując i twierdząc, że co innego miałeś na myśli :)

 

 

Wypowiedź uzasadnij.

Przeczytaj sobie co jest napisane przy klamerkach po lewej stronie.

 

 

Zamierzasz z tym dyskutować?

Oczywiście, bo to całkowicie zmienia sens, w przeciwieństwie do tego co piszesz. 6 W/kg przez 5min to nic szczególnego, a przez 20min charakteryzuje kolarza klasy światowej. Więc nie jest to to samo, ale pewnie tego też nie rozumiesz - dlaczego mnie to nie dziwi :D

 

 

W tym momencie? Wszystkie.

Uważasz się za wszystkich? Niezłe ego :D

Dla zainteresowanych cytuję jeszcze raz wypowiedź, według autora której mówi ona jednoznacznie o dziecku, a poza tym 6W/kg przez 5 min ,a w zasadzie ten sam sens co 6W/kg przez 20min :D

 

 Jedyne co ma znaczenie to W/kg - jak ktoś dobije do 6w/kg przez 5min, to ma spore szanse na występ w TdF.

 


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#33 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1992 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 20 maj 2016 - 12:23

popcorn-blank.gif



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#34 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 20 maj 2016 - 13:03

Uważasz, że ja trochę jeżdżę po szkole? Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

#35 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 20 maj 2016 - 14:31

Bo po wykładach to byś inaczej klecił zdania.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#36 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 20 maj 2016 - 14:32

Klecił zdania (nie rozumiem)?

#37 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2016 - 06:28

ludziska chłopak ma 14 lat czyli prawdopodobnie jest rocznik 2002 czyli jest 2 rocznym młodzikiem , czym prędzej niech śmiga do klubu bo tu jest problem a nie we wzroście



#38 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2016 - 06:32

jutro w Trzebnicy jest kryterium gdzie startują dzieci z licencjami i bez niech go rodzice zapiszą na wyścig be zlicencji niech się pościga a przy okazji zagadać trzeba do trenerów klubowych z jego okolicy idelanie by zacząc temat



#39 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2016 - 07:57

Temat co robić był już z tymże użytkownikiem wałkowany, jakoś bez entuzjazmu. 

Chęci są, powody by nie zacząć, mniej lub bardziej wydumane, też. 

Był już żal do świata, obraza na użytkowników forum, usuwanie konta.

Raczej nic nie pomoże.



#40 Szolantic

Szolantic
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 21 maj 2016 - 08:18

Jaki żal do świata masz na myśli? Chciałem usunąć konto na forum i je stworzyć od nowa. Obraza na użytkowników?? Na to pytanie nawet nie będę odpowiadał.



Dodaj odpowiedź