Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ultegra 6800 Vs Sram Force 22

ultegra 6800 sram force 22

56 odpowiedzi w tym temacie

#1 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudzień 2015 - 20:00

Miała być inna rama i Di2, ale szkoda mi mojego Canyona więc robię mu mały upgrade.

Rama nie ma prowadzeń wewnątrz dla elektroniki, dodatkowo na zewnątrz są mocowanie linek przerzutek, co nie uśmiecha mi się usuwać, więc wybór padł na mechanikę.

Zastanawiam się na dwoma grupami, Ultegrą 6800 i SRAMem Force22. Pewnie ktoś zapyta, dlaczego nie Campagnolo? Jakoś "pełne blaty" dwóch pozostałych mi się bardziej podobają, ot co ;)

Jeździł ktoś na obu? Użytkował obie? Jedyne moje doświadczenie było/jest w użytkowaniu shimano. Sprawuje się poprawnie i większych narzekań nie miałem, choć wizualnie SRAM bardziej mi odpowiada.

Jak się ma suport? W tym momencie mam hollowtecha 2, na BB-6700. Czy korbę brać na GPX czy na BB30?

W shimano 6800 tego problemu nie miałbym. Shimano także tańsze o około 600-700zł więc także na plus. Pewnie także i części zamienne są tańsze aniżeli SRAMa.

Więc co jest w tym SRAMie, abym się do niego przekonał? :)

 

 



#2 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 20:10

W Sramie jest bardzo wygodny chwyt i genialny (w mojej ocenie) system zmiany biegów. Używam Force'a 10s, tylna przerzutka chodzi super, ale przednia nie jest tak dobra jak w Shimano, chodzi mi o jakość i płynność zmiany biegów

#3 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 20 grudzień 2015 - 20:10

Jeździłem przez 4 lata na Sramie (Rival, Apex, Red-taka mieszanka), a od 3 tygodni śmigam właśnie na Ultegrze 6800. Szczerze, nie chciałbym już wracać do Srama, klamki w Ultegrze pracują dużo lżej, hamowanie też jakby płynniejsze. Jedyny plus Srama był taki, że klamki wyglądały nieco zgrabniej niż w 6800


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#4 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 20:58

Ja bym brał Ultegrę 6800, support BB30. Dokładnie jak wyżej - ultegra lżej chodzi, a reszta parametrów porównywalna, a więc lepiej brać ultegrę.



#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:00

Korbę skoro miałeś ht z osią 24 to kompatybilna jest srama gxp.

Największa różnica to sposób działania systemu zmiany biegów/klamkomanetek. I tu nikt nie powie Ci co jest lepsze bo to kwestia preferencji.  Ja używałem Shimano i Sram'a, wolę tego drugiego.



#6 Ratonek

Ratonek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:00

hoffi a dlaczego Force, a nie Rival? :P

Rival 22 to dosc nowy sprzet. W porownaniu do Ultegry wychodzi nawet troche taniej. Nie mowiac juz o Force, ktory kosztuje ponad tysiaka wiecej. Chyba, ze koniecznie zalezy Ci na korbie z karbonu. Wagowo wyjdzie na pewno mniej.

Ja 2 sezony juz uzytkuje Rivala 10 i dziala to swietnie. przerzutka po przejechaniu okolo 18 tys nie wymagala nawet regulacji tylko lekkiego podkrecenia linki.

Nie zgodze sie, ze Shimano dziala plynniej. Sram ma po prostu twardsze te przeskoki i klikniecia, ale jest to szybkie i bardzo precyzyjne :)

Zmiana biegow u Srama tez na duzy plus wedlug mnie. Klamki sa o wiele mniejsze od Shimano i jesli ma sie mniejsze dlonie to na pewno Sram jest wygodniejszy.



#7 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:06

hoffi a dlaczego Force, a nie Rival? :P

Rival 22 to dosc nowy sprzet. W porownaniu do Ultegry wychodzi nawet troche taniej. Nie mowiac juz o Force, ktory kosztuje ponad tysiaka wiecej. Chyba, ze koniecznie zalezy Ci na korbie z karbonu. Wagowo wyjdzie na pewno mniej.

Ja 2 sezony juz uzytkuje Rivala 10 i dziala to wietnie. przerzutka po przejechaniu okolo 18 tys nie wymagala nawet regulacji tylko lekkiego podkrecenia linki.

Nie zgodze sie, ze Shimano dziala plynniej. Sram ma po prostu twardsze te przeskoki i klikniecia, ale jest to szybkie i bardzo precyzyjne :)

 

 

W tym momencie pełną Ultegrę 6800 mogę mieć za 2,5k PLN a Force22 za 3k PLN, to "tylko" 500zł różnicy.  Z tego co czytałem Rival w klamkach różni się jakościowo między Forcem (na korzyść Force), więc wolę mieć jakościowo lepsze elementy.

Corocznie planuję robić koło 5k km, przynajmniej taki mam plan. Zapewne przesiadka z Ultegry 6603 czy na tą grupę, czy na drugą będzie odczuwalna, nie tylko wagowo...



#8 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:08

Korbę skoro miałeś ht z osią 24 to kompatybilna jest srama gxp.

Największa różnica to sposób działania systemu zmiany biegów/klamkomanetek. I tu nikt nie powie Ci co jest lepsze bo to kwestia preferencji.  Ja używałem Shimano i Sram'a, wolę tego drugiego.

 

Rozumiem, że do tej korby suport pod GXP? Coś takiego?

https://www.centrumr...tiv,237314.html



#9 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:23

Mam chyba możliwość załatwienia full 6800 za około 2300pln, jak coś to pisz pw


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#10 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudzień 2015 - 21:49

Od początku rejstracji nie mam pw :D Daj namiar na mail ;) --> [email protected]



#11 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 grudzień 2015 - 23:28

Wybór padł na SRAMa, mianowicie FORCE 22. Jak będzie się spisywał dam znać. Co zdecydowało?

Wygląd pasujacy do mojej ramy :) Z różnych opinii można wywnioskować, że każda grupa każdemu inaczej leży. Każda ma jakieś wady, których inni nie widzą, a inni dostrzegają. Tak samo ma się z zaletami. Coś trzeba mieć od życia :) będzie sram :)



#12 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 07:36

Dobry wybór, czasem trzeba spróbować czegoś innego niż Shimano :)

#13 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 styczeń 2016 - 12:03

Sprzęt zamontowany i wyregulowany.

Pierwsze wrażenia po kilkuset metrach na trenażerze? Na plus i minus. 

Na plus precyzja przełączania tylnej przerzutki i szybkość. Wszystko ładnie pracuje w pełnym zakresie biegów, nic nie ociera, nie trzeba poprawiać biegów. Wygląd super :)

Na minus głośność przełączania przodu i ciężkość wrzucania dużego blatu (wydaje mi się, że shimano lżej wskakiwało). Kolejnym  minusem jest sam system przekładania linek przerzutek. Wg instrukcji wszystko proste i łatwe, niestety w rzeczywistości "skopałem" dwie linki jagwire... udało się przy trzeciej sztuce nie rozwarstwić i założyć...

 

Jak będzie się Sram Force 22 spisywał w boju dam znać. Na tą chwilę pomimo że bardzo ładnie się prezentuje na canyonie, tak nie do końca jestem zadowolony :) Może po prostu trzeba się do pewnych rzeczy przyzwyczaić ;)

 

To tyle. Teraz czas na budowanie formy ;) przytyło się po świętach ;)

 

Do roweru dojdzie jeszcze owijka czerwona fizika i być może jednak zmienie te napcerze na czarne, bądź czerwone ;)

Załączone pliki



#14 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 12:25

A jak z płynnością działania przedniej przerzutki ?

#15 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 styczeń 2016 - 12:27

A jak z płynnością działania przedniej przerzutki ?

 

Przerzuca i zrzuca ładnie, ale głośno :)



#16 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:17

A gdzie kupowałeś tego Srama ?

#17 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:38

Glosne powinno byc tylko na klamce przy zrzucaniu, Sram tak strzela.
Sama przerzutka nie powinna halasowac.

#18 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:05

Glosne powinno byc tylko na klamce przy zrzucaniu, Sram tak strzela.
Sama przerzutka nie powinna halasowac.

 

Dokładnie tak jak piszesz. Klamka strzela. W domu pewnie to strzelanie robi się jeszcze bardziej "głośniejsze". Na zewnątrz pewnie rozejdzie się po kościach ;)



#19 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:55

No i dobry wybór, ogólnei obydwie grupy są bardzo udane tak naprawdę. Zależy kto co woli.  Shimano juz tak wagowo nie odstaje od SRAMa ale.... dalej brak karbonowej korby, to jest jakiś absurd. Campa karbonowe korby robiła już 15 lat temu. Sram w pierwszej Topowej grupie szosowej miał już tez karbony 7 czy 8 lat temu a Shitmano dalej swoje... Na korzyśc Forca przemawia właśnie też napewno nowoczesność. JEeśli pasuje Tobie system przełączania biegów to będziesz pewnie zadowolony. 

 

Pozdrawiam



#20 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:14

 Sram w pierwszej Topowej grupie szosowej miał już tez karbony 7 czy 8 lat temu a Shitmano dalej swoje... ,

 

Pozdrawiam

Co jest takiego dobrego w korbach karbonowych?Shimano robi solidne korby o  łatwej obsłudze w bardzo dobrej cenie.  Shimano też robiła testy z karbonowym dura ace, ale słusznie postawili na materiał sprawdzony.


  • ROZMIAR i haligówka lubią to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ultegra 6800, sram force 22