Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate Cf Sl

Canyon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 15:23

Witam o to mój nowy Canyon ultimate CF SL 7.0 w rozmiarze S. Jest to moja pierwsza szosa.

4253905_20160129_194542.jpg
4253906_20160129_194645.jpg

 

Specyfikacja:

https://www.canyon.c...-cf-sl-7-0.html

 

Z rzeczy dodanych:

- Garmin edge 810 bundle

- koszyki btwin carbon F0

 

W najbliższych planach:
- po nauce jazdy z barankiem spd-sl najprawdopodobniej PD-5800 więc proszę bez hejtu za te platformy niskiej klasy

- jeśli znajdę to sztyca VCLS

- stożki, ale dopiero w przyszłym roku:)

 

Waga:

sam rower: 7,6 kg (może troszkę mniej, nie zdjąłem koszyków)

all in jak na zdjęciu : 8,1 kg.

 

 

Dzisiaj odbyłem pierwszą jazdę, i co mogę powiedzieć po 26km to to że rower powoduję wielkiego banana na ryju, frajda z jazdy jest niesamowita. Jak na razie muszę się jeszcze przyzwyczaić po przesiadce z MTB (gdy mijał mnie TIR mocno mnie zachwiało).

To co mnie zaskoczyło to to że rower jest bardzo komfortowy, w porównaniu z  kolegi Scottem speedsterem 20, na którym miałem okazję jeździć czuję się jak bym przesiadł się na fulla. 

 

Jako że to też mój pierwszy rower o który naprawdę chce zadbać, a jestem zielony mam dwa pytania:

Dzisiaj było na drogach mocno piaszczyście (jest takie słowo?), Po przyjeździe do domu wyczyściłem łańcuch szczotką, lecz między ogniwami zostały drobinki piasku. Od razu umyć i nasmarować łańcuch pozbywając się drobinek piasku, ale przy okazji oryginalnego smaru łańcucha, czy poradzić sobie jakoś inaczej?

Tylny hamulec działa bardzo dobrze, natomiast przedni hamuje bardzo dobrze lecz po lekkim  wciśnięciu zaczyna lekko stukać. Co może być przyczyną? Klocki są równo względem obręczy)

 

Na koniec chciałem się oficjalnie przywitać w społeczności kolarzy.

 

Aha i odnośnie firmy Canyon, na Facebooku, i nawet tu na forum czyta się że mają problemy z realizacją zamówień i z kontaktem z klientem. Z mojej strony (zamawiałem rower w styczniu) powiem że kontakt miałem świetny, a rower przyszedł tydzień przed czasem, wiec pod tym względem szczerze polecam.

 

 



#2 fil_ftp

fil_ftp
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 15:30

Tak podpytam, jaki masz wzrost i długość nogi? Bo sam kiedyś planuję ja ten model przeskoczyć i zastanawiam się nad rozmiarem ramy.



#3 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 15:42

Mam 170cm i około 78-80cm nogę. Sztyce ustawiłem na oko, a kierownik specjalnie podniosłem trochę do góry by z początku wygodniej się jeździło, i chyba trafiłem w 10 bo jeździło się super. Jak narzazie wydaję mi się że to mój rozmiar i że dobrze wybrałem.



#4 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2016 - 15:42

 

 (gdy mijał mnie TIR mocno mnie zachwiało).

 

 

Jeśli _mijał_ cię tir i cię zachwiało to podziwiam spokój z jakim to piszesz.

 

Ale podejrzewam jednak że nie odróżniasz mijania od wyprzedzania... jak większość Polaków, nawet tych z prawem jazdy.

 

Roweru gratuluję :)

 


  • sargento lubi to

#5 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 15:43

Jeśli _mijał_ cię tir i cię zachwiało to podziwiam spokój z jakim to piszesz.

 

Ale podejrzewam jednak że nie odróżniasz mijania od wyprzedzania... jak większość Polaków, nawet tych z prawem jazdy.

 

Roweru gratuluję :)

 

 

Masz rację, mój błąd:)



#6 fil_ftp

fil_ftp
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 17:11

Mam 170cm i około 78-80cm nogę. Sztyce ustawiłem na oko, a kierownik specjalnie podniosłem trochę do góry by z początku wygodniej się jeździło, i chyba trafiłem w 10 bo jeździło się super. Jak narzazie wydaję mi się że to mój rozmiar i że dobrze wybrałem.

 

To mam podobne wymiary i też chyba będę się ku "S" kierował, mimo, że kalkulator na stronie podpowiada "XS"...



#7 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 17:37

To mam podobne wymiary i też chyba będę się ku "S" kierował, mimo, że kalkulator na stronie podpowiada "XS"...

 

Kalkulator też wskazywał mi bardziej xs jak s, ale przez telefon pani zapewniała mnie bym wziął S-kę.

Wydaję mi się że w xs sztyca powędrowała by za wysoko, a w jeździe na stojąco czuję że rower nie mógł by być już mniejszy.



#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2016 - 17:55

Witam o to mój nowy Canyon ultimate CF SL 7.0 w rozmiarze S. Jest to moja pierwsza szosa.

4253905_20160129_194542.jpg
4253906_20160129_194645.jpg

 

Jako że to też mój pierwszy rower o który naprawdę chce zadbać, a jestem zielony mam dwa pytania:

Dzisiaj było na drogach mocno piaszczyście (jest takie słowo?), Po przyjeździe do domu wyczyściłem łańcuch szczotką, lecz między ogniwami zostały drobinki piasku. Od razu umyć i nasmarować łańcuch pozbywając się drobinek piasku, ale przy okazji oryginalnego smaru łańcucha, czy poradzić sobie jakoś inaczej?

Tylny hamulec działa bardzo dobrze, natomiast przedni hamuje bardzo dobrze lecz po lekkim  wciśnięciu zaczyna lekko stukać. Co może być przyczyną? Klocki są równo względem obręczy)

Stukanie może być spowodowane: uszkodzeniem obręczy, zadziorami na niej, złym zespawaniem i wygładzeniem miejsca łączenia obręczy. 



#9 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 30 styczeń 2016 - 18:43

Połóż kciuk lub inny palec na klocku i sprawdź bicie obręczy, albo daj czas klockom się ułożyć.



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2016 - 19:21

Do czego mają się ułożyć? Jeśli szarpie to szarpie.



#11 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 20:19

Ja bym scisnol zacisk tak na ok 1mm obracal kołem i zobaczył co się dzieje, może koła niwycentrowane

#12 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 styczeń 2016 - 21:46

Mam nadzieję że Ciebie to nie spotka, ale ja czekam już ponad 3 miesiące na wymianę widelca. Na początku zwodzili, że widelec będzie wymieniony w połowie grudnia. Teraz nie odpowiadają już nawet na maile. Nie wiem czy w ogóle rower kiedykolwiek odzyskam. Jeszcze trochę i będę zmuszony podjąć działania prawne w celu odzyskania roweru lub pieniędzy.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



#13 Cahir

Cahir
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 01 luty 2016 - 17:12

A jakie odczucia po zmianie korby MTB na szosową ? Mocniej trzeba cisnąć na pedały przy podjazdach czy waga roweru i gładkie opony rekompensują większą ilość zębów na korbie ?



#14 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 01 luty 2016 - 18:58

Powiem tak, przydała by się na początek korba kompaktowa :).

Jadąc w sprzyjających warunkach ujdzie, ale pod wiatr zaczyna robić się za ciężko.

 

To co mnie zdziwiło to jakość malowania klamko manetek. złapały sporą rysę od oparcia roweru o drzewo. W porównaniu do nich klamki w moich najtańszych Avidach są nieśmiertelne. 



#15 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1992 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 01 luty 2016 - 20:12

^Dlatego zawsze opieram tylną oponą lub siodełkiem. Zawsze :) 

 

Bardzo ładny rower ;) Szkoda może, że brak większej ilości białego - owijka, siodełko bo by pasowało do reszty (malowanie, koszyki). Ale i tak jest super, czarne rowery rządzą ;)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#16 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 02 luty 2016 - 18:31

Co do stukania - bankowo jest próg w miejscu łączenia obręczy.

U Mavica niestety czasem się zdarza...

Powinno podlegać wymianie jako produkt wadliwy.

 


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#17 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 02 luty 2016 - 18:48

Można na tym jeździć, bo zapowiadają fajną pogodę na weekend, więc jeszcze pocieszył bym się rowerem przez tydzień?



#18 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 02 luty 2016 - 22:00

Czyzby rower za 5,5tys.zl uznanego producenta z kolami niemniej uznanego producenta nie przechodzil zadnych kontroli jakosci? Powinny byc conajmniej dwie, u producenta kola i przed zamontowaniem kola w rowerze nie mowiac o koncowej kontroli jakosci. Kuniec swiata powiedzialby pan Popiolek.

#19 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 02 luty 2016 - 22:03

Dokąd MAVIC robił koła TYLKO we Francji - takie rzeczy się nie zdarzały. Teraz MAVIC jest Made in China....


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#20 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 luty 2016 - 23:16

Czyzby rower za 5,5tys.zl uznanego producenta z kolami niemniej uznanego producenta nie przechodzil zadnych kontroli jakosci? Powinny byc conajmniej dwie, u producenta kola i przed zamontowaniem kola w rowerze nie mowiac o koncowej kontroli jakosci. Kuniec swiata powiedzialby pan Popiolek.

Z tą kontrolą jakości to chyba kiepsko jest. W moim canyonie okazało się, że rura sterowa ma za małą średnicę i na sterach był przez to luz, którego nie można zlikwidować. Niby piszą, że rower jest sprawdzany przed wysyłką i gotowy do jazdy, ale rzeczywistość jest niestety inna.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Canyon