Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate Cf Sl

Canyon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2016 - 23:17

Mavic od paru lat robił koła w Rumunii. 



#22 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 02 luty 2016 - 23:18

Mowi sie, ze w przypadku znanych firm placi sie m.in. za kontrole jakosci i to ma byc glowny argument w wyborze miedzy markowym rowerem a kupionym na aliexpress ching shung shang kwang.

#23 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2016 - 12:43

Gratuluje zakupu. Bardzo fajny Canyon.

Czy licznik kupowałeś też od Canyona czy osobno gdzieś w PL?



#24 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 luty 2016 - 16:44

Licznik kopiłem wcześniej w Polsce i przed zakupem roweru służył mi jako monitor pracy serca podczas cardio na siłowni.

Do mtb go nie zakładałem, rower służył mi do dojazdów do pracy i do jeżdżenia bardziej dla zabawy, spędzenia czasu. Dopiero teraz zaczynam przygodę z kolarstwem jako treningiem i mam wiele do nadrobienia :)



#25 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 03 luty 2016 - 17:48

Mavic od paru lat robił koła w Rumunii. 

 

A wcześniej we Francji

Przy rowerze MTB mam MAVIC CROSSMAX-y SL - właśnie robione jeszcze we Francji.

Hulają aż miło. Dwa razy na sezon przejrzę łożyska i bębenek i nic. Centrownicy nigdy nie widziały, a proste jak w dniu zakupu. Wytrzymywały katowanie je, nawet kiedy ważyłem 85kg.

Koleżka który kupił SLR-y rok po mnie - ma już made in China i musiał po kilku miesiącach poprawiać centrowanie, a po ok 18-mies od zakupu zaczęła pękać mu obręcz przy nyplach


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#26 JxxK

JxxK
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 luty 2016 - 10:56

Witam o to mój nowy Canyon ultimate CF SL 7.0 w rozmiarze S. Jest to moja pierwsza szosa.

4253905_20160129_194542.jpg
4253906_20160129_194645.jpg

 

Specyfikacja:

https://www.canyon.c...-cf-sl-7-0.html

 

Z rzeczy dodanych:

- Garmin edge 810 bundle

- koszyki btwin carbon F0

 

W najbliższych planach:
- po nauce jazdy z barankiem spd-sl najprawdopodobniej PD-5800 więc proszę bez hejtu za te platformy niskiej klasy

- jeśli znajdę to sztyca VCLS

- stożki, ale dopiero w przyszłym roku:)

 

Waga:

sam rower: 7,6 kg (może troszkę mniej, nie zdjąłem koszyków)

all in jak na zdjęciu : 8,1 kg.

 

 

Dzisiaj odbyłem pierwszą jazdę, i co mogę powiedzieć po 26km to to że rower powoduję wielkiego banana na ryju, frajda z jazdy jest niesamowita. Jak na razie muszę się jeszcze przyzwyczaić po przesiadce z MTB (gdy mijał mnie TIR mocno mnie zachwiało).

To co mnie zaskoczyło to to że rower jest bardzo komfortowy, w porównaniu z  kolegi Scottem speedsterem 20, na którym miałem okazję jeździć czuję się jak bym przesiadł się na fulla. 

 

Jako że to też mój pierwszy rower o który naprawdę chce zadbać, a jestem zielony mam dwa pytania:

Dzisiaj było na drogach mocno piaszczyście (jest takie słowo?), Po przyjeździe do domu wyczyściłem łańcuch szczotką, lecz między ogniwami zostały drobinki piasku. Od razu umyć i nasmarować łańcuch pozbywając się drobinek piasku, ale przy okazji oryginalnego smaru łańcucha, czy poradzić sobie jakoś inaczej?

Tylny hamulec działa bardzo dobrze, natomiast przedni hamuje bardzo dobrze lecz po lekkim  wciśnięciu zaczyna lekko stukać. Co może być przyczyną? Klocki są równo względem obręczy)

 

Na koniec chciałem się oficjalnie przywitać w społeczności kolarzy.

 

Aha i odnośnie firmy Canyon, na Facebooku, i nawet tu na forum czyta się że mają problemy z realizacją zamówień i z kontaktem z klientem. Z mojej strony (zamawiałem rower w styczniu) powiem że kontakt miałem świetny, a rower przyszedł tydzień przed czasem, wiec pod tym względem szczerze polecam.

 

Zacqu, miał bym ogromną prośbę! Mógł byś zrobić zdjęcie górnej rury z bliska. Wczoraj odebrałem Ultimate CF SL 9.0 i wydaje mi się, że mam skazę/wadę na lakierze widoczną na załączonym zdjęciu. Jak wysłałem zdjęcia do Canyona z prośbą o reklamację to napisali w odpowiedzi, że "To nie jest ani skaza ani wada tylko transparentny lakier na surowym karbonie, każda sztuka z tym malowaniem tak wygląda. Strukturę materiału widać tez w innych miejscach, np. w okolicy haka przedniej przerzutki czy koszyków bidonu. Między sztukami mogą być różnice ale generalnie wszystkie wersje stealth tak wyglądają, to nie jest źle położony lakier, on jest w tym miejscu transparentny i cienki. Dzięki temu całość jest lżejsza i mniej podatna na pękanie lakieru co przy grubych powłokach i karbonie może mieć miejsce"

 

Nie wiem czy mam z nimi walczyć czy rzeczywiście "ten typ tak ma".

 

Swoją drogą rower świetny. W porównaniu do mojego aluminiowego Treka 1.9 Alpha z 2008 r. spora przepaść :)

 

Pozdrawiam.

Załączone miniatury

  • IMG_4276.JPG
  • IMG_4285.JPG


#27 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2016 - 11:21

Czy górna rura jest gładka czy czuć te nierówności jak się przejedzie palcem po tym?

Mam Canyona co prawda alu ale na widelcu karbonowym też czarny lakier przebija do karbonu.

U mnie generalnie wszystko jest gładkie...



#28 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 05 luty 2016 - 11:23

U mnie czegoś takiego nie ma, ale ja mam model z zeszłego roku więc malowanie troszkę inne. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#29 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 luty 2016 - 11:25

Wg mnie jest to wada. Rower nie kosztuje 500 zł aby mieć takie skazy jak jakiś makrokesz.

 



#30 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 05 luty 2016 - 11:33

JxxK dziwnie to wygląda. Swoją drogą rower za 10k, a nie potrafią polakierować skoro piszą, że tak ma być. To tak jak byś kupił Audi z salonu i było widać łączenie  lakieru w połowie np. drzwi. Ale to tylko świadczy o firmie.

 

Swoją drogą załóż może swój temat i informuj aby nie zaśmiecać koledze tematu :)



#31 JxxK

JxxK
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 luty 2016 - 12:08

Czy górna rura jest gładka czy czuć te nierówności jak się przejedzie palcem po tym?

Mam Canyona co prawda alu ale na widelcu karbonowym też czarny lakier przebija do karbonu.

U mnie generalnie wszystko jest gładkie...

 

Jest gładkie. Nie czuć pod palcem nierówności. 



#32 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 05 luty 2016 - 12:39

JxxK To jest ślad po formie od ramy, a widać go dlatego ze lakier jest w tym miejscu przezroczysty. Kupując takie malowanie musisz być świadom że może być widać niedoskonałości po produkcji, zawsze mogłeś wybrać inne malowanie które zakrywa takie wady. A co do porównania kolegi jaroMVK do audi, to najpierw usuń kolorowy lakier z samochodu audi a zobaczysz dopiero ile tam jest bobów po łączeniach spawaniem i zgrzewaniem.



#33 JxxK

JxxK
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 luty 2016 - 12:49

ASSASSING  mój znajomy, który odebrał dokładnie ten sam model w grudniu w tym samym malowaniu nie ma tego śladu. Ciekawi mnie czy model Ultimate CF SLX za ponad 20k też mają takie ślady w malowaniu stealth. 



#34 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 05 luty 2016 - 12:56

Produkcja ram karbonowych to głównie ręczna praca, dlatego każda rama jest trochę inna. Wystarczy by maty układało 2 rożnych pracowników, forma była inna a w takiej dużej fabryce form pewnie jest kilkadziesiąt, do danego modelu.



#35 JxxK

JxxK
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 luty 2016 - 13:13

ASSASSING to czemu w takim razie producent nie informuję klienta, że mogą zdarzyć się takie przypadki. Wygląda mi to na mydlenie oczu ze strony Canyona. Ciężko mi też uwierzyć w to, że taka firma nie kontroluję swoich produktów i w przypadku tak rażących niedoskonałości wypuszcza produkt do klienta.



#36 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2016 - 13:16

Niby ten typ tak ma ale trochę razi to oko tym bardziej że to widać na górnej rurze.

@JxxK Jeśli Ci to nie przeszkadza to zignoruj sprawę albo w przeciwnym razie oddaj rower i kup w innym malowaniu :)



#37 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 05 luty 2016 - 13:31

Kolego JxxK nie wiem który to twój rower karbonowy ale ja miałem ich już kilka i obecnie posiadam 4 na stanie. Możesz mi uwierzyć a jak potrzebujesz zdjęcia to ci wyślę, że mój scott genius limited z 2006 roku (też ma przezroczysty lakier) posiada podobną jak twój "wadę", a był to rower hi-end w tym czasie.



#38 JxxK

JxxK
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 luty 2016 - 13:44

Przyznam bez bicia, że to pierwszy mój karbon i pierwszy rower w takim malowaniu. Może jestem zbyt dużym estetą i perfekcjonistą ale wydając nie mało hajsu fajnie, żeby wszystko grało. Szczególnie, że jest to dosyć widoczny element a nigdzie indziej nie ma takich artefaktów. Przepraszam Zacqu, że  zaśmieciłem Ci temat ale liczę bardzo na twoją pomoc i podesłanie zdjęcia górnej rury. 



#39 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 05 luty 2016 - 13:56

Górną rurę mam w porządku, za to na dolnej jest pojedyncza kreska przez pół rury (dokładnie taka jak u Ciebie), w miejscu koszyka na bidon, która mi osobiście w ogóle nie przeszkadza. Jak chcesz to podeślę wieczorem zdjęcie.

 

Rower ma w ogóle taki klimat malowania (niedoróbki :)), co np mi się podoba, np przy mufie suportu prześwituje mi struktura karbonu (czytałem test slxa który miał tak samo).

Chociaż w Twoim przypadku wielka krecha na centralnym widoku wygląda słabo.



#40 marian666

marian666
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 luty 2016 - 13:59

Podejrzewam ze na produkcji raczej jest zalecenie zeby w takim widocznym miejscu warstwy zakladac rowno i na zakladke, elegancko - no ale watpie czy jakikolwiek producent uzna to jako wade. Za to masz super charakterystyczny bike :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Canyon