Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lemondka, Kupić?


120 odpowiedzi w tym temacie

#101 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 09 marzec 2018 - 08:22

Odgrzeję nieco kotleta, ale chciałbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o poradę.

 

Krótki wstęp - jeżdżę na szosówce od niedawna, bardziej turystycznie niż szybkościowo, preferuję dłuższe (w moim mniemaniu) dystanse. Zdecydowałem się zakupić lemondkę TranzX JD-808, która była wspominana w tym wątku. Stawiam na wygodę a nie wagę czy ultraaero pozycję.

 

Dla przypomnienia, wygląda ona tak:

 

316874_tranz-x-lezhak-dlya-shosseynogo-r

 

 

Obejrzałem dokładnie swoją kierownicę i prowadzenie pancerzy od hamulców. Wygląda na to, że będzie problem z montażem:

 

gx1Rc6d.jpg?1

 

Co radzicie z tym fantem zrobić? Odwinąć trochę owijki z kierownicy by pancerze mogły się lepiej ułożyć?


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#102 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 marzec 2018 - 21:54

Dla przypomnienia, wygląda ona tak:

 

316874_tranz-x-lezhak-dlya-shosseynogo-r

 

 

Obejrzałem dokładnie swoją kierownicę i prowadzenie pancerzy od hamulców. Wygląda na to, że będzie problem z montażem:

 

gx1Rc6d.jpg?1

 

Co radzicie z tym fantem zrobić? Odwinąć trochę owijki z kierownicy by pancerze mogły się lepiej ułożyć?

Mam tak samo. Śmiało odwijaj owijkę. I tak by się nie przydała, bo nie chwycisz raczej kierownicy pod podłokietnikami.



#103 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2018 - 10:20

Ja u siebie chwycę i nawet czasem zdarza mi się tak trzymać ręce :)  No ale tutaj fakt, jak chcesz zachować uchwyt na licznik w tym miejscu to musisz odciąć kawałek owijki.



#104 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 marzec 2018 - 09:16

Możne za  kupić uchwyt do Garmina na te węższe rurki Lemondki, u mnie działa/ło.

 

to chyba było coś takiego https://www.bikeinn....wE&gclsrc=aw.ds

 

 



#105 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 marzec 2018 - 09:16

Możne za  kupić uchwyt do Garmina na te węższe rurki Lemondki, u mnie działa/ło.

 

to chyba było coś takiego https://www.bikeinn....wE&gclsrc=aw.ds

 

albo https://1554652485.r.../74637_01_c.jpg

 

 



#106 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 marzec 2018 - 09:16

jak usunac



#107 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 12 marzec 2018 - 11:01

To uchwyt do Lezyne a nie Garmina. Ale w sumie może coś wyrzeźbię żeby zamontować do rurek od lemondki :)

 

Owijać rurki owijką?


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#108 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2018 - 14:14

ja ostatnio owinąłem końcówki, tak bardziej żeby zobaczyć różnicę. W tamtym roku jezdzilem bez owijki i też da radę.



#109 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 12 marzec 2018 - 15:26

Są alu uchwyty do garmina przykrecane pod śrubki dekielka mostka. Dwie zalety, węższe rozstawienie lemondki, a dwa to licznik zawsze idealnie w osi.

#110 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 marzec 2018 - 10:06

A trzy nie pasuje do Lezyne :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#111 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 13 marzec 2018 - 10:13

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :) Wczoraj przyszła paczka z lemondką. Jakościowo zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i jest lżejsza niż się spodziewałem. Odwinąłem trochę owijki z kierownicy i udało się zamontować lemondkę. Pancerze mają chyba wystarczająco dużo swobody.

 

Z uchwytem na licznik problemu jednak nie ma, zostawiłem go tam gdzie jest. Teraz czeka mnie trochę zabawy z ustawieniem lemondki pod siebie :-)

 

I zapewne zastosuję jednak owijkę :)


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#112 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2018 - 10:21

Przyszedł mail to przy okazji się wypowiem - po niecałym roku zrezygnowałem (miałem XLC HB-T03 Tri-Bar, rurki proste). Nie powiem, jazda z lemondką, w szczególności przy sporym wietrze to fajne wrażenia. A na zjazdach zaje**** emocje i uczucie prędkości. Tyle tylko, że miałem do wyboru, albo ustawiam tak, że większość trasy jadę na lemondce, albo tak, że jednak w innych chwytach na kierownicy. Bez ruszenia siodełka owszem mogłem, ale nie za długo bo dyskomfort.

 

Ostatecznie patrząc na wszystkie plusy i minusy sobie darowałem. Gdybym miał osobny, czasowy rower (albo coś tylko pod prucie) to owszem, ale obecnie to nie było u mnie sensu. 


  • Prozor lubi to

#113 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 13 marzec 2018 - 10:39

No, też się trochę obawiam, że u mnie się nie sprawdzi, ale musiałem spróbować :)

 

Co do siodełka, kupiłem Giant Contact w werjsi Forward, zobaczymy jak to się sprawdzi.


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#114 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:31

Jak bezpiecznie mocować lemondkę na kierownicy carbonowej? Stosować jakiś smar do carbonu? Ale czy to ma sens jeśli w miejscu gdzie mocuję lemondkę jest warstwa lakieru. Trochę się boję ją porysować tą lemondką, jest na to jakiś patent? Z jaką siłą dokręcić lemondkę do kierownicy? Na lemondce pisze 6Nm, będzie ok dla carbonu?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#115 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:33

Przede wszystkim upewnij się, czy producent kierownicy dopuszcza montaż lemondki. Jeżeli nie jest to napisane wprost, że możesz, to po prostu nie instaluj.

 

Jeżeli montaż jest dopuszczalny, to każdy szanujący się producent powinien podać instrukcję montażu. Pasta to mus dla każdego elementu karbonowego, ale wszelkie pozostałe zalecenia mogą być różne, więc sprawdź instrukcję od swojego sprzętu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#116 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:47

Kierownica 3T ale instrukcji do niej nie dostałem. Na stronie wertykalu pisze że przystosowana. Na kierownicy są nawet podziałki sądzę że właśnie do lemondki. Jedynie co pisze to siła z jaką należy dokręcić mostek.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#117 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:58

Czy masz pewność, że to oryginał (pewne źródło plus dokumenty)? Jakieś 90% kierownic z logo 3T to podróbki, do których ja osobiście na pewno nie założyłbym lemondki.

 

Jeżeli to na pewno oryginalna 3T, a instrukcja nie mówi nic więcej, możesz zainstalować lemondkę zgodnie z zaleceniami jej producenta.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#118 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 20:03

Kupiona tutaj:
https://wertykal.com...RNOVA-TEAM/2421
więc sądzę że oryginał.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#119 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 kwiecień 2018 - 20:36

Tak, przy zakupie w Wertykalu nie ma wątpliwości. W takim razie pozostaje montować zgodnie z zaleceniami producenta lemondki.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#120 provid

provid
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądBłażejewo

Napisano 03 maj 2018 - 13:29

No i przyszłą na mnie pora na użycie lemondki. Z racji tego, że mam w planach starty w ultra maratonach 500+ km, to szukam czegoś odpowiedniego i wstępnie wybór padł na dwa egzemplarze

 

Profile Design T3+ AL

PRO Missile Ski-Bend

 

Ma ktoś opinie na temat tych modeli? Czy nie ma problemów podczas jazdy z opuszczeniem się podłokietnika na nierównościach (wiadomo jakie mamy asfalty w naszym kraju ;)

 

Jeżeli macie jakieś sugestie co do innych lemondek, to jestem otwarty na propozycje ;)





Dodaj odpowiedź