Skocz do zawartości


szytka vs opona


273 odpowiedzi w tym temacie

#221 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 06 lipiec 2014 - 08:21

ale że jest dziura? po jakim czasie schodzi powietrze?

nigdy czegoś takiego nie widziałem :o



#222 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:08

Dziury jako takiej nie ma. Takie setki malutkich dziurek. Schodzi do zera w 20 min.
nowe jeszcze bez przyklejenia i jeżdżenia traciły powietrze od rana do wieczora.

Kudos!


#223 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:22

Na 100% detka musi byc uszkodzona. Jak opona jest cala, to powietrze musi jakos wyjsc na zewnatrz, tu poprzez scianki.

Jak zauwazyles to przed klejeniem, to reklamacja, teraz zalej je np. Stanem ok 50ml (uzywalem go w szytkach pare razy z sukcesem).

Przebicie musi byc male i uszczelniacz poradzi sobie z tym bez problemu.

 



#224 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:51

Ale ona nie jest przebita ,jest jakby rozklejona na długości jak widać w umywalce, i tamtędy schodzi wieloma małymi dziurkami.
ogólnie dramat, a mialo być tak pięknie...

Kudos!


#225 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 lipiec 2014 - 10:16

Ale co jest rozklejone? Widzisz jakies uszkodzenia?

Na filmie widac tylko mase powietrza uchodzacego ze scianek.

Masz uszkodzona detke! To nie jest system UST.

Jeszcze raz, powietrze ucieka z detki  i jakos musi sie wydostac na zewnatrz opony i robi to przez scianki. Bo to jest sam material, oplot powleczony tylko substancja lateksowa.

 

Jak nie ma zadnych uszkodzen zew. szytki, to jak pisalem, zalej plynem i ciesz sie jazda.

 

 



#226 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 07 lipiec 2014 - 13:49

Zdjałem te Veloflexy, odeślę do reklamacji. Nie może tak byc że opona za 320 pln starcza na 150 kilometrów malo ofensywnej jazdy.

Zamówiłem Vredesteiny Fortezza. Może to będzie jakis trop.

 


Kudos!


#227 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2014 - 16:44

patolog

 

Ewidentnie wada tych Veloflexów (!) widać na Twoim filmiku jak powietrze schodzi na bocznym łączeniu, nawet nie dyskutowałbym ze sprzedającym *(Cyklomania?) 150 km to jeden mocny trening, więc możesz śmiało napisać w reklamacji że założyłeś i pojechałeś na trening ...wróciłeś na flaku  8-) tyle...

Sam używam opon Veloflex i sobie bardzo chwalę, a jeżdżę czasami po takim syfie że sam się zastanawiam dlaczego gumy nie złapałem jeszcze :-P (ze szutrami włącznie).

 

BTW na tych samych szytkach które Ty kupiłeś zdaje się Sky jeździ chyba ...



#228 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 07 lipiec 2014 - 17:13

Też sie SKYem zasugerowałem, że muszą być dobre. A obchodziłem sie z nimi jak z jajkiem. Zresztą widać po nich, że brak mechanicznych uszkodzeń.

Kudos!


#229 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2014 - 18:04

patolog,

 

Po prostu "pech", dostałeś już trefną szytkę ... ale również uważam jak Ty, że w tej cenie takich "przypadków" nie powinno być, z filmiku ewidentnie wynika że nie da się takiego uszkodzenia wywołać samemu, mechanicznie, w warunkach normalnego zastosowania szytki, pogadaj ze sprzedawcą, napisz do firmy Veloflex, po kolei ... wiadomo że w cenie tych szytek powinieneś być zwolniony w tracenia czasu na pisanie, dzwonienie itp. ale skoro kaska poszła, a Veloflexy naprawdę mają dobrą opinię to może dostaniesz komplecik nowych (tak powinno się stać bezwzględnie). 



#230 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 lipiec 2014 - 18:15

Ewidentnie wada tych Veloflexów (!)

A nie pomyślałeś, że mogły po prostu być przechowywane (np. przez sprzedawcę albo hurtownika) w nieodpowiedni sposób, np. zalane albo oparte o ścianę w blaszanym garażu podczas upału?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#231 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 lipiec 2014 - 18:44

@patolog szytka ma jakieś uszkodzenie, pękł oplot cz coś w tym stylu?
A co się działo do tych 150km?
Jak szytka nie ma uszkodzeń, to po prostu przebiłeś dętkę.

#232 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:39

A nie pomyślałeś, że mogły po prostu być przechowywane (np. przez sprzedawcę albo hurtownika) w nieodpowiedni sposób, np. zalane albo oparte o ścianę w blaszanym garażu podczas upału?

 

Zgadza się, po prostu dostał chłop "wadliwe" szytki, gdziekolwiek i jakkolwiek by tej wady nie dostały, czy to u sprzedawcy/hurtownika, czy to od samego producenta ... irytacja jednak rośnie proporcjonalnie wraz z ceną  ;-)  wiem coś o tym, i wiele "złego" o tzw. "topowych" szpejach mógłbym napisać ...kwestia tylko żeby odzyskał nowe szytki, i nie zostawili @patolog'a bez niczego ...



#233 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:42

Ale dwie sztuki trafiło to samo uszkodzenie w tym samym czasie. Najpierw przód, dwa dni później tył w ten sam sposób.

Przód został zalany uszczelniaczem, ale jak to samo stało się z tyłem to zrezygnowałem.

Co do uszkodzeń to nic nie ma.

Kupione w Cykomanii, wysłałem filmik , podobo poszło to do producenta, ale skoro to Włochy to pewnie w tym roku nie będzie odpowiedzi :)


Kudos!


#234 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:47

patolog

 

Będzie dobrze, Cyklomania to porządny sklep IMHO nie powinni odpuścić tego tematu, a Veloflex mała firma więc się ustosunkują ...a przynajmniej powinni to sprawnie zrobić.

 

Trzymam kciuki, i daj znać o ewentualnej odpowiedzi 8-)



#235 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:47

irytacja jednak rośnie proporcjonalnie wraz z ceną  ;-)

Jasna sprawa, każdy by się wkurzył. Byłoby jednak świetnie, gdyby wiadomo było, gdzie kierować swój żal ;)

wiem coś o tym, i wiele "złego" o tzw. "topowych" szpejach mógłbym napisać...

Jeszcze częściej, choć być może o tym nie wiesz, laurkę powinno się wystawić nie producentowi, a sprzedawcy. Jako osoba "z tej drugiej strony" rynku (choć mocno wierzę, że obie strony mogą patrzeć w tę samą stronę ;) ) zapewniam: zadziwiająco tanie oferty w internecie rzadko są dziełem przypadku. Co oczywiście nie oznacza, że w tym przypadku piję do sprzedawcy, bo nie znam całej historii.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#236 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:58

Hmm, to ile powinna kosztować szytka, żeby być 100% pewnym?

Unikam atrakcji cenowych, właśnie żeby sie nie naciąć:)

One od początku były trefne, bo nie były nawet okrągłe. Tupały obie...


Kudos!


#237 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 lipiec 2014 - 20:16

Trefny egzemplarz może się zdarzyć zawsze, więc 100% pewności nie ma nigdy.

Natomiast odpowiedzialność za Twój zakup zawsze ponosi sprzedawca - nawet jeżeli sama wada towaru nie powstała z jego winy, to on ma obowiązek (zarówno prawny, jak i wg mnie etyczny) zadbać o to, abyś całą transakcję mógł uznać za udaną. Dlatego moim zdaniem istotna jest nie tyle cena, co to, kto ją oferuje.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#238 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2014 - 20:45

mikroos

 

Tak, wiemy że sprzedawcy powinni wiele rzeczy, zdajemy sobie sprawę że często próbuje Nam się (wszystkim konsumentom) wciskać np. towar wybrakowany - "mam stare, sparciałe szytki, są drogie, nic z nimi nie zrobię, no i jadą do Klienta ...a nóż się uda, a może kupuje je jako zapasowe i się nie wyda", i tak jest ze wszystkim

 

Ja identycznie jak patolog wychodzę z założenia iż okazje nie są dla mnie, wolę dopłacić/nie oszczędzać i mieć spokój, i bardziej chodzi tu o pewność niż o snobowanie, po za tym masz 100% racji sugerując iż to Cyklomania powinna natychmiast sama z siebie poprosić o zwrot szytek, wysłanie nowych + dobry bidon Elite na przeprosiny, i mam nadzieję że nie będzie się zasłaniała firmą Veloflex.



#239 dawit

dawit
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Skądstamtąd

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:30

Sparciałe to akurat dobra rzecz w tym wypadku ;)

#240 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 08 lipiec 2014 - 19:52

Jest odpowiedź na reklamacje: WYMIANA:)

 


Kudos!




Dodaj odpowiedź