Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Mostek 35 Stopni To Obciach?


73 odpowiedzi w tym temacie

#41 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 15:57

Nawet po 5 h jazdy żadnych bóli? Jak tak to zaczynam ćwiczenia.



#42 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 16 czerwiec 2016 - 17:17

Jedno mnie ciekawi, bo mam wrażenie po kilku Twoich postach, że przykładasz wagę do wagi (ehhh :D ) swojego roweru. Czyli zależy Ci na zmaksymalizowaniu osiągów. Dlatego też powinieneś właśnie popracować nad niższą pozycją, bo nawet kilogram czy dwa wagi nie są żadnymi stratami w porównaniu do strat jakie masz jeżdżąc w pozycji typu "wiatrołap" ;)


Też racja. Sporo jeździłem na dużych ramach i prawdę mówiąc bardzo żałuję, że wcześniej nie miałem małej ramy. Owszem, na wielkoludach też da się jeździć o ile tylko jest choć trochę odstępu między kroczem a górną rurą (oczywiście z odpowiednim mostkiem), ale jednak dobrze dopasowany rower to jest to.
Ja na swoje niespełna 180 cm wzrostu mam... ramę 52-52 (podsiodłowa-górna). Do tego krótki mostek podniesiony o te ok. 12 cm powyżej minimum i przez to duże pochylenie. Bardzo fajnie i tak jakby zwrotnie się jeździ.

#43 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 07:11

Nawet po 5 h jazdy żadnych bóli? Jak tak to zaczynam ćwiczenia.

5h nie jeżdżę :P ale 100km w 3,5h i mi nic nie jest :) na góralu i przełaju robię mniejsze dystanse max 50. Wcześniej miałem ramę większą i na szosówce miałem drop 7,5cm. Czułem się fatalnie, jednak wolę się lekko położyć i wyciągnąć.

 

http://www.bikeradar.../tags/pro-bike/- tu mozesz zobaczyć jak maja ustawione rowery zawodowcy. W większości przypadków podane są pod spodem statystyki, w tym saddle-to-bar-drop.



#44 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 09:36

5h nie jeżdżę :P ale 100km w 3,5h i mi nic nie jest :) na góralu i przełaju robię mniejsze dystanse max 50. Wcześniej miałem ramę większą i na szosówce miałem drop 7,5cm. Czułem się fatalnie, jednak wolę się lekko położyć i wyciągnąć.

 

http://www.bikeradar.../tags/pro-bike/- tu mozesz zobaczyć jak maja ustawione rowery zawodowcy. W większości przypadków podane są pod spodem statystyki, w tym saddle-to-bar-drop.

 

Fajna strona. Można się dużo dowiedzieć o ustawieniach zawodowców. Co ciekawe wiekszość ma długie mostki 130mm i dłuższe. Kilka 120 mm a mniejszych na razie nie zauważyłem.



#45 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2016 - 09:38

A możesz powiedzieć co to znaczy

 

?

Obliczyłeś to na jakimś kalkulatorze, bądź ktoś Ci tak powiedział?

 

 

19 cm.

I jesteś w stanie jechać komfortowo w dolnych chwycie z takim dropem?



#46 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 czerwiec 2016 - 09:48

I jesteś w stanie jechać komfortowo w dolnych chwycie z takim dropem?

Nie ma żadnego problemu. Tak naprawdę póki nie zmierzyłem to nie wiedziałem, że mam ten drop jakiś niemały.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#47 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 11:44

175 cm. Siodełko ustawione na 73 cm. Różnica wysokości pomiędzy siodłem a kierownicą to 7,5 cm. Jestem zadowolony :)



#48 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 11:54

Ja mam 186 cm i siodełko do suportu 83 cm i jak porównuje do wymiarów zawodowców to mam troche wysoko. Np. Cancellara przy takim samym wzroście ma 78 cm. Obniże i będę szybszy przynajmniej o 2 km/h ;-)



#49 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 12:58

A co z długością nogi? Czy Ty i Cancellara macie takie same ?

#50 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 czerwiec 2016 - 12:59

Wysokość siodełka zależy tylko od długości nogi, a nie wzrostu i jest spokojnie możliwa różnica 5cm dla osób tego samego wzrostu. Sprawdź sobie ile wychodzi ci np. wg metody Lemonda.



#51 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2016 - 13:25

Chyba ktoś tutaj nie wyczuwa ironii :)



#52 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 14:36

A myślisz że to była ironia?

#53 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 czerwiec 2016 - 15:41

Wysokość siodełka zależy tylko od długości nogi, a nie wzrostu i jest spokojnie możliwa różnica 5cm dla osób tego samego wzrostu. Sprawdź sobie ile wychodzi ci np. wg metody Lemonda.

Nie tylko, pisalem o tym w tym temacie wczesniej.



#54 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 19:20

To był żarcik z mojej strony zakończony odpowiednim emotikonem. Nie wiem ile ma Cancellara, ja mam 89-90 cm i myśle,że oprócz długości nogi wysokość siodełka zależy też czy dobrze mi się jedzie i czy kolana nie bolą.



#55 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 18 czerwiec 2016 - 21:09

Uważaj. Od źle ustawionego siodła nie tylko kolana potrafią zaboleć. W moim wypadku niemal rok temu przeciążyłem sobie ścięgna piętowe od zbyt wysokiej pozycji.



#56 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 13:33

Jeżeli ścięgna Achillesa uznamy ścięgnami piętowymi, a z tego co na szybko sprawdziłem chyba tak, to właśnie po dzisiejszym wyjezdzie zaczęły mnie boleć ale tylko w jednej stopie. Może to lekkie naciągnięcie. Jak się powtórzy to trzeba kombinować z wysokością siodełka.



#57 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 19 czerwiec 2016 - 22:42

Aż zmierzyłem sobie drop u siebie. Wyszło mi 9.5cm. Dodam tylko, że nie mam żadnych podkładek pod mostkiem i ma 173cm wzrostu. 

Być może komuś się przyda :P 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#58 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2016 - 17:33

Mam tak samo jak haligówka - 173cm, zero podkładek pod mostkiem i wychodzi dokładnie 9,5cm dropu. 



#59 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 20 czerwiec 2016 - 17:43

Mam tak samo jak haligówka - 173cm, zero podkładek pod mostkiem i wychodzi dokładnie 9,5cm dropu. 

Tak z czystej ciekawości, jaki rozmiar ramy?


  • Greek lubi to
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#60 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:14

Tak z czystej ciekawości, jaki rozmiar ramy?

Jest w galerii - ktm revelator 52.





Dodaj odpowiedź