Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Mierzyć Postępy Korzystając Z Trenażera


82 odpowiedzi w tym temacie

#41 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 23 październik 2020 - 11:49

Jak FTP jest plus minus dobrze wyznaczone, to długie SST powinno dać popalić :P. Ja przy każdym przeskoku FTP na wyższe na początku wykonuję krótsze SST, lub wręcz startuję od bazy (trochę jak w tych wszystkich Zwiftowych FTP boosterach).

 

Tu masz SST (Short):

https://whatsonzwift...burn/sst-short/

lub takie z fajniejszą rozgrzewką (po zasiedzeniu kilka dni wolę):

https://whatsonzwift...t-over-under-2/

 

 



#42 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 październik 2020 - 18:51

Nie ma to tamto, mistrzem grudnia będziesz na 100% ;)
  • KLXN i lukaszzsch lubią to

#43 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2020 - 19:41

Czapka czereśni czeka :=) ćwicz
  • Arni lubi to

#44 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 25 październik 2020 - 15:23

Coś z tymi SS w październiku nie tak? Ustawiłem sobie plan w trainerroad do połowy lipca, a że dałem wysoką objętość to mi serwuje SS np. 3x30 min 85% FTP.

#45 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 październik 2020 - 15:37

Te trening z Zwifta SST to październikowy koszmar :) W kwietniu koniec sezonu.



#46 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 25 październik 2020 - 15:42

W Europie to koniec jazdy na chomiku. Idealnie. ;)

#47 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 26 październik 2020 - 14:22

Rozwiniecie swoje uszczypliwe złośliwości? Dla kogoś, kto nie trenuje są trochę niezrozumiałe.

 

Czemu mistrzem grudnia? Czemu w kwietniu koniec sezonu? Chodzi o wypalenie? O to, że przy takim trybie chomikowania nie będę miał po zimie sił na sezon właściwy?

 

 

 

:D


Ribble R872 - Octane One Gridd


#48 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 26 październik 2020 - 14:43

@Tomo generalnie nic złego. To alternatywa dla bezsensownego kręcenia długich godzin w okresie robienia bazy. Bezsensownego pod warunkiem że nie jeździsz pierwszy sezon i już masz bazę. Bez sensu jest klepać mityczną bazę rok w rok. Dobra baza lepsza nie będzie. Jak jesteś żółtodziub to jednak tradycyjne podejście jest lepsze. Sam TR też to chyba sugeruje . Plany TR w SSB są właśnie oparte na strefach SS. Generalnie to ciężki plany , szczególnie na dużej objętości więc uważaj żeby nie przestrzelić FTP (ramp testem) bo się zajedziesz.

 

@sthEN chodzi o to że kolega w grudniu będzie miał szczyt formy a w kwietniu po sezonie bo będzie zajechany. Takie tam podśmichujki z powodu realizacji zbyt ciężkiego planu :)

 

BTW: Plany Zwift są totalnie bez sensu 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#49 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 październik 2020 - 14:56

W treningu chodzi o to żeby robić progres. Jak zaczniesz mocno we wrześniu/październiku to rozwój zwolni w grudniu/styczniu i potem będzie walka żeby to utrzymać do marca. Równie dobrze możesz zacząć trening rowerowy w listopadzie/grudniu, a teraz czas przeznaczyć na inne formy ruchu i trening ogólnorozwojowy.

Tyle teorii :) Ja raz jeden zacząłem przygotowania tak wcześnie - jak miałem zaplanowany urlop na gran canaria na początku grudnia. Nigdy więcej.

#50 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 26 październik 2020 - 15:01

BTW: Plany Zwift są totalnie bez sensu 

 

Nie są totalnie bez sensu.

 

Jako osobie, która nigdy nie trenowała, 4 week booster dał mi po pierwsze mierzalny, po drugie odczuwalny zysk.

 

Pomijając cyferki, czyli FTP przed i po, czuję i widzę jak organizm zaadaptował się do jazd w poszczególnych strefach, jak kompletnie inaczej reaguje na dane wysiłki, i o ile szybciej zacząłem się regenerować po mocniejszych depnięciach.

 

Domyślam się, że dla kogoś, kto trenuje od dawna znajdzie się lepsza alternatywa, ale nikt mi nie wmówi, że są - jeszcze raz - totalnie bez sensu.

 

Co do zbyt mocnego trenowania we wrześniu/październiku - ja zacząlem tylko dlatego, że mam nową zabawkę i chciałem się sprawdzić. Nowe FTP zmierzone (cieszy), teraz zwolnię i skupię się na razie raczej na wadze i endurance ;)


Ribble R872 - Octane One Gridd


#51 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 26 październik 2020 - 15:02

Ale o co chodzi?

Trzaśnie cykl do grudnia.

Styczeń pauza.

I do maja znów ogień ;)

Wyścigów i tak nie będzie bo Covid 19 nie odpuści i zaczną się kolejne nakazy/zakazy.

he,he



#52 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 26 październik 2020 - 16:13

@Tomo generalnie nic złego. To alternatywa dla bezsensownego kręcenia długich godzin w okresie robienia bazy. Bezsensownego pod warunkiem że nie jeździsz pierwszy sezon i już masz bazę. Bez sensu jest klepać mityczną bazę rok w rok. Dobra baza lepsza nie będzie. Jak jesteś żółtodziub to jednak tradycyjne podejście jest lepsze. Sam TR też to chyba sugeruje . Plany TR w SSB są właśnie oparte na strefach SS. Generalnie to ciężki plany , szczególnie na dużej objętości więc uważaj żeby nie przestrzelić FTP (ramp testem) bo się zajedziesz.

 

@sthEN chodzi o to że kolega w grudniu będzie miał szczyt formy a w kwietniu po sezonie bo będzie zajechany. Takie tam podśmichujki z powodu realizacji zbyt ciężkiego planu :)

 

BTW: Plany Zwift są totalnie bez sensu 

 

Aż tak tego nie chce. Bardziej chodziło mi o odwróconą periodyzację, czyli teraz SS, a od marca zwiększenie objętości, czyli typowa baza. Od maja powrót do interwałów ;)



#53 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 26 październik 2020 - 21:51

Jako osobie, która nigdy nie trenowała, 4 week booster dał mi po pierwsze mierzalny, po drugie odczuwalny zysk.

 

U osoby która nigdy nie trenowała każdy plan działa :)


  • lukaszzsch lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#54 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 26 październik 2020 - 22:49

Dlatego nie jest kompletnie bez sensu. O to mi chodziło ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Ribble R872 - Octane One Gridd


#55 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 październik 2020 - 07:28

Pamiętajcie o ogólnorozwojówce. Trenażer jest jeszcze gorszy niż szosa jeżeli chodzi o osłabianie niektórych ważnych partii mięśniowych (może na rolce jest lepiej - nigdy nie jeździłem to się nie wypowiem).

Jak siedzicie w robocie, potem na kanapie, i dołożycie siedzenie na trenażerze to przysłowiowe plecy mają przej...ne.

#56 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 27 październik 2020 - 07:50

Ja zacząłem sobie powoli teraz jeździć + basen (jak był otwarty) i core (jak siłka była otwarta). Teraz zmieniłem to na core w domu z tym co mam w domu, ale powoli do przodu :D


  • Marcin321 i lukaszzsch lubią to

#57 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2020 - 08:29

Jakby ktos potrzebowął wiedzieć jak ot może wygladać, to podsy ła krótki filmik 

Na poczatek zawsze zaczynam od 2 serii po 20 sekund kazde ćwiczenie. Póxniej można zwiekszyć serie lub wydłużyć ćwiczenia.



#58 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 październik 2020 - 09:21

Ale o co chodzi?

Trzaśnie cykl do grudnia.

Styczeń pauza.

I do maja znów ogień ;)

Wyścigów i tak nie będzie bo Covid 19 nie odpuści i zaczną się kolejne nakazy/zakazy.

he,he

 

Oj tam, oj tam. Wyścigów na ZWIFT od groma i ciut ciut. 

;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#59 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 październik 2020 - 10:15

Problem z planami na zwift jest taki, że nie są częścią większej całości. Za to największym plusem jest to, że same w sobie nie są przede wszystkim nudne. Tam jest kolorowo i cały czas coś się dzieje, a to dla niektórych jest najważniejsze, aby przetrwać chomikowanie w domu :) Liźnie się trochę tego, trochę tamtego, jak ze wszystkim są plusy i minusy.



#60 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 27 październik 2020 - 12:20

Popieram to co napisał @mess. Jeżeli ktoś chce przetrwać jesień i zimę w miarę aktywnie, tj. kręcąc na trenażerze to plany Zwift w zupełnosci mu wystarczą. Komuś kto wcześniej nie trenował "pod rozpiskę" napewno przyniosą jakiś widoczny efekt.
Ktos kto "liznął" już "kolarstwa" i będzie szukał brakujących 10 W żeby mieć mityczne 5W/kg i walczyć jak ktoś tu napisał o "czapkę gruszek", zainwestuje w trenera, TP, TR.
Dla każdego coś innego.



Dodaj odpowiedź