Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja Treningowa Powerpeaks

powerpeaks erg ant+ trenażer FE-C strukturalny

300 odpowiedzi w tym temacie

#241 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 marzec 2019 - 18:00

Patrz @Arni. Pisałeś że schodzisz poniżej 0 i nie powinno się tak dziać.

TAU to czas potrzebny na regeneracje i jest to czas dla zregenerowanej osoby.

Jeżeli ten czas jest mniejszy to trudniej zejść poniżej 0.

 

Zaproponowałem żebyś spróbował najpierw z domyślnym 350s. Bo okolice 500 są zarezerwowane dla MAMILa (czyli kompletny amator)

Ty za to wpisałeś 527s

Im większa wartość tym dalej poniżej 0 wylądujesz.

 

Nie znam się na tyle na treningu żeby Ci doradzać (nie jestem trenerem), ale tak na chłopski rozum to jeżeli twoje TAU rośnie z treningu na trening to chyba powinieneś się zregenerować na ten typ treningu, bo nie wiem czy w takiej sytuacji przyniesie on jakieś korzyści.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#242 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 marzec 2019 - 19:32

Pytanie o BLE bo nie jestem pewien czy to już działa w Powerpeaks  albo  może telefon na którym jechałem( Xiaomi Redmi 4a) ma jednak wbudowane Ant+- choć nie ma go w spisie na https://www.thisisant.com/

 

W każdym razie ku mojemu zaskoczniu widziałem cyferki, z wyjątkiem kadencji- cały czas było 0 jak na screnie ( kadencja powinna być chyba z połaczonego 4iii -na jednocześnie zapuszczonej Sigmie ROX było ok)

 

https://www.fotosik....699a5e7c348cf67



#243 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 19:58

Redmi 4A jak najbardziej obsługuje ant+ trzeba tylko zainstalować odpwiednie oprogramowanie, dokładnie co sprawdzisz Ant testem

#244 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:39

Mi też nie pokazuje kadencji. A jak jest u was z zrealizowanymi aktywnościami. U mnie, aplikacja nie zapisuje ani nie daje możliwości zapisania zrealizowanej aktywności
Using Tapatalk

#245 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:57

Jest kadencja - tylko tam w Menadzerze Ant  jest Trick  ze ''Speed Sensor '' i chyba ''Cadence Sensor '' . Jak sie wybierze Trenazer to pojawia sie kadencja .

 

Znaczy w sensie - tam gdzie speed sensor to żeby nie wybierac jakiegos sensora predkosci( na poczatku klikałem na swoje Wahoo)  a zaznaczyć trenazer . W Xperii Compact , nie było potrzeby  tego wybierać , ale widać w tych Xiaomo jest - bo to samo w Mi8 lite, pewnie zależy jak stary Android.

 

( ale może głupoty wypisuje . bo to było dawno - w każdym razie mam kadencję)



#246 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 02 maj 2019 - 11:05

Z tą kadencja to sprawdzę, bo właściwie kadencję mam w pomiarze mocy, ale mam także zainstalowany czujnik prędkości/kadencji Garmin GSC10 i mam przeczucie, że aplikacja nie wykrywa mi czujnika kadencji z pomiaru tylko z czujnika GSC10, a ponieważ nie mam zamontowanego magnesu na ramieniu korby, to może być przyczyną problemu.

A jeszcze jedna sprawa, czy aplikacja zapisuje zrealizowane treningi, czy to nadal wersja beta i w przyszłości dopiero będzie taka możliwość?
Using Tapatalk

#247 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 maj 2019 - 20:58

@czarusblitz jeżeli masz kadencję w korbie to nic nie musisz ustawiać. Wystarczy że przełącznik Enable Speed/Cadence Sensor będzie wyłączony.

 

Jeżeli powyższy przełącznik jest włączony to musi być tam sparowane jakieś urządzenie.

 

Aplikacja nie zapisuje treningów. W tej chwili brakuje mi czasu na ukończenie tej funkcjonalności.


  • czarusblitz lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#248 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 12 maj 2019 - 11:24

@shmoo, czy jest możliwe w Powerpeaks ustawienie takiego trybu aby aplikacja sterowała trenażerem (np. Tacx Vortex) - tak aby pomiar mocy był brany ze Stages i na tej podstawie były wysyłane komendy do Vortex-a z przydzieleniem odpowiedniego oporu?

Pytam bo po wczorajszych testach mam kompletny mętlik w głowie, różnica odczytu mocy pomiędzy Stages i Vortex wahała się w granicach 20 -80 W w zależności od obciążenia i biegu na kasecie. Udało mi się znaleźć w zasadzie dwa ustawienia na kasecie które pozwoliły na tożsamy odczyt ale przy niskiej kadencji ( 65-75 obr.). Wynika z tego że Vortex przy większej kadencji (90-100 obr.) i mniejszej koronce 11-12-14-16) oszukuje i podaje o 40-50W zawyżoną moc. Co by oznaczało, że ostatnie 5 miesięcy trenowałem z nieprawdziwym obciążeniem i FTP też jest pewnie oszukane :(

 



#249 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 12 maj 2019 - 12:38

Kilka ładnych lat temu przeżywałem dokładnie to samo co ty. Jakim szokiem dla mistrzów z zwiftowych wyścigów musi być pierwszy wiosenny sprawdzian (pisze o tych co wierzą w moce podawane przez tańsze trenażery) :)


  • Prozor lubi to

#250 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 maj 2019 - 23:08

@shmoo, czy jest możliwe w Powerpeaks ustawienie takiego trybu aby aplikacja sterowała trenażerem (np. Tacx Vortex) - tak aby pomiar mocy był brany ze Stages i na tej podstawie były wysyłane komendy do Vortex-a z przydzieleniem odpowiedniego oporu?

 

Jest to możliwe, ale przy tak dużej różnicy obecne rozwiązanie może nie działać zbyt dobrze.
Zobacz opcję:

Settings -> Resistance control -> Enable PerfectResistance


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#251 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 14 maj 2019 - 12:41

Dzięki @shmoo, sprawdzę to ustawienie dzisiaj.



#252 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 16 maj 2019 - 10:28

Redmi 4A jak najbardziej obsługuje ant+ trzeba tylko zainstalować odpwiednie oprogramowanie, dokładnie co sprawdzisz Ant testem

Uwaga na aktualizacje do wyższego Anadroida.

 

Jak w MI 8 LITE  puściłem ją do chyba 9 to niestety ANT już nie działa i nie bardzo pomagają rozwiązania jak np tu https://community.ph...1-oreo/p1?new=1

 

 

Tak samo w Xiaomi Play - tam jest Android 8.1 też nie potrafię zrobić żeby widział ten Built in -Ant+

 

 

( w Readmi 4 mam Android 7 i rzeczywiście ,,jeszcze '' działa)



#253 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 maj 2019 - 17:20

Trzeba zgłaszać do producenta telefonu. Inaczej nic się nie zmieni. Ewentualnie zwracać telefon.

 

Samsungi jak na razie bez problemów.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#254 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 wrzesień 2019 - 10:58

Sufferfest brakuje kalendarza z planem treningowym, ale Suf udostepnia darmowe plany, ktore można sobie wrzucić do TrainingPeaks. 

Jaki kalendarz jest dla Ciebie wygodny? Musi być w aplikacji w telefonie czy na stronie?

To będzie kolejna rzecz nad którą będę pracował w PowerPeaks jak tylko skończę zapis aktywności.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#255 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:27

Jaki kalendarz jest dla Ciebie wygodny? Musi być w aplikacji w telefonie czy na stronie?

To będzie kolejna rzecz nad którą będę pracował w PowerPeaks jak tylko skończę zapis aktywności.

 

 

Dla mnie najwygodniej jest na stronie, najlepiej jak TrainingPeaks lub TrainerRoad. Byloby super gdyby można było wstawiać inne treningi niż kolarskie, tak jak to można zrobić w TP. Mnie zadowoli nawet reczne wpisywanie TSSów, byle kalendarz wyliczal od razu ATL, CTL i TSB. TO nie jest trudne, mam do tego excela jak chcesz to podesle. Idealo jest w elevate do stravy, ale tam jesli jest trening bez pomiaru mocy lub hr to niestety nie da sie recznie wpisac TSSow :(

 

Kalendarz w apce nie jest mi niezbedny, chociaz przydatny pod kątem wyboru treningu.

 

Z PowerPeaks bo nie korzystam za androida, ale w sumie mam w domu jakies starego samca, sprawdzę czy pójdzie. Jest juz moze wbudowana funckja powermatch?


  • shmoo lubi to

#256 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:41

Kalendarz mógłby być, do umieszczania treningów w kolejnych dniach. Ewentualnie całego planu treningowego, o ile byłaby możliwość roszady treningów w ramach planu tak aby dostosować do realiów życiowych.

 

Szczerze bardziej bym był zadowolony z możliwości integracji z odtwarzaczem plików wideo. Film w tle, pod spodem dane treningowe łącznie ze słupkami itd. ;)


  • shmoo lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#257 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 wrzesień 2019 - 14:20

a nie lepiej odpalic trening na telefonie a na lapku film?


  • shmoo lubi to

#258 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2019 - 15:26

Jakoś wolałbym mieć to na 50" TV 4K ;)


  • skraburski lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#259 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:19

Z PowerPeaks bo nie korzystam za androida, ale w sumie mam w domu jakies starego samca, sprawdzę czy pójdzie. Jest juz moze wbudowana funckja powermatch?


Jest wbudowane, ale nie na każdym sprzęcie będzie to obecnie fajnie działać.
Są pomysły na lepszy PerfectResistance (powermatch), ale są inne priorytety.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#260 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:25

Jakoś wolałbym mieć to na 50" TV 4K ;)


Prozor nie lubi jeździć na ERG i chce widzieć co robi na ekranie podczas oglądania :)
W sumie technicznie jest to możliwe żeby robić screen overlay np. na netflixie w androidzie.
Kiedyś przyszło mi to do głowy i szukałem info.

Mam nadzieję że wystarczy tylko dać do tego uprawnienia w telefonie
i że tego nie wycofają ze względów bezpieczeństwa.

@Prozor, ale ty masz jakiegoś chromcasta czy androida na tv?

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powerpeaks, erg, ant+, trenażer, FE-C, strukturalny