Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikacja Treningowa Powerpeaks

powerpeaks erg ant+ trenażer FE-C strukturalny

252 odpowiedzi w tym temacie

#241 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1279 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 marzec 2019 - 18:00

Patrz @Arni. Pisałeś że schodzisz poniżej 0 i nie powinno się tak dziać.

TAU to czas potrzebny na regeneracje i jest to czas dla zregenerowanej osoby.

Jeżeli ten czas jest mniejszy to trudniej zejść poniżej 0.

Zaproponowałem żebyś spróbował najpierw z domyślnym 350s. Bo okolice 500 są zarezerwowane dla MAMILa (czyli kompletny amator)

Ty za to wpisałeś 527s

Im większa wartość tym dalej poniżej 0 wylądujesz.

Nie znam się na tyle na treningu żeby Ci doradzać (nie jestem trenerem), ale tak na chłopski rozum to jeżeli twoje TAU rośnie z treningu na trening to chyba powinieneś się zregenerować na ten typ treningu, bo nie wiem czy w takiej sytuacji przyniesie on jakieś korzyści.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png

#242 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1256 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 marzec 2019 - 19:32

Pytanie o BLE bo nie jestem pewien czy to już działa w Powerpeaks  albo  może telefon na którym jechałem( Xiaomi Redmi 4a) ma jednak wbudowane Ant+- choć nie ma go w spisie na https://www.thisisant.com/

W każdym razie ku mojemu zaskoczniu widziałem cyferki, z wyjątkiem kadencji- cały czas było 0 jak na screnie ( kadencja powinna być chyba z połaczonego 4iii -na jednocześnie zapuszczonej Sigmie ROX było ok)

https://www.fotosik....699a5e7c348cf67

#243 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 19:58

Redmi 4A jak najbardziej obsługuje ant+ trzeba tylko zainstalować odpwiednie oprogramowanie, dokładnie co sprawdzisz Ant testem

#244 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 553 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:39

Mi też nie pokazuje kadencji. A jak jest u was z zrealizowanymi aktywnościami. U mnie, aplikacja nie zapisuje ani nie daje możliwości zapisania zrealizowanej aktywności
Using Tapatalk

#245 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1256 postów
  • Skądpolska

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:57

Jest kadencja - tylko tam w Menadzerze Ant  jest Trick  ze ''Speed Sensor '' i chyba ''Cadence Sensor '' . Jak sie wybierze Trenazer to pojawia sie kadencja .

Znaczy w sensie - tam gdzie speed sensor to żeby nie wybierac jakiegos sensora predkosci( na poczatku klikałem na swoje Wahoo)  a zaznaczyć trenazer . W Xperii Compact , nie było potrzeby  tego wybierać , ale widać w tych Xiaomo jest - bo to samo w Mi8 lite, pewnie zależy jak stary Android.

( ale może głupoty wypisuje . bo to było dawno - w każdym razie mam kadencję)

#246 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 553 postów

Napisano 02 maj 2019 - 11:05

Z tą kadencja to sprawdzę, bo właściwie kadencję mam w pomiarze mocy, ale mam także zainstalowany czujnik prędkości/kadencji Garmin GSC10 i mam przeczucie, że aplikacja nie wykrywa mi czujnika kadencji z pomiaru tylko z czujnika GSC10, a ponieważ nie mam zamontowanego magnesu na ramieniu korby, to może być przyczyną problemu.

A jeszcze jedna sprawa, czy aplikacja zapisuje zrealizowane treningi, czy to nadal wersja beta i w przyszłości dopiero będzie taka możliwość?
Using Tapatalk

#247 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 05 maj 2019 - 20:58

@czarusblitz jeżeli masz kadencję w korbie to nic nie musisz ustawiać. Wystarczy że przełącznik Enable Speed/Cadence Sensor będzie wyłączony.

Jeżeli powyższy przełącznik jest włączony to musi być tam sparowane jakieś urządzenie.

Aplikacja nie zapisuje treningów. W tej chwili brakuje mi czasu na ukończenie tej funkcjonalności.

• czarusblitz lubi to

#248 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 12 maj 2019 - 11:24

@shmoo, czy jest możliwe w Powerpeaks ustawienie takiego trybu aby aplikacja sterowała trenażerem (np. Tacx Vortex) - tak aby pomiar mocy był brany ze Stages i na tej podstawie były wysyłane komendy do Vortex-a z przydzieleniem odpowiedniego oporu?

Pytam bo po wczorajszych testach mam kompletny mętlik w głowie, różnica odczytu mocy pomiędzy Stages i Vortex wahała się w granicach 20 -80 W w zależności od obciążenia i biegu na kasecie. Udało mi się znaleźć w zasadzie dwa ustawienia na kasecie które pozwoliły na tożsamy odczyt ale przy niskiej kadencji ( 65-75 obr.). Wynika z tego że Vortex przy większej kadencji (90-100 obr.) i mniejszej koronce 11-12-14-16) oszukuje i podaje o 40-50W zawyżoną moc. Co by oznaczało, że ostatnie 5 miesięcy trenowałem z nieprawdziwym obciążeniem i FTP też jest pewnie oszukane :(

#249 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 12 maj 2019 - 12:38

Kilka ładnych lat temu przeżywałem dokładnie to samo co ty. Jakim szokiem dla mistrzów z zwiftowych wyścigów musi być pierwszy wiosenny sprawdzian (pisze o tych co wierzą w moce podawane przez tańsze trenażery) :)

• Prozor lubi to

#250 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 13 maj 2019 - 23:08

@shmoo, czy jest możliwe w Powerpeaks ustawienie takiego trybu aby aplikacja sterowała trenażerem (np. Tacx Vortex) - tak aby pomiar mocy był brany ze Stages i na tej podstawie były wysyłane komendy do Vortex-a z przydzieleniem odpowiedniego oporu?

Jest to możliwe, ale przy tak dużej różnicy obecne rozwiązanie może nie działać zbyt dobrze.
Zobacz opcję:

Settings -> Resistance control -> Enable PerfectResistance

#251 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 14 maj 2019 - 12:41

Dzięki @shmoo, sprawdzę to ustawienie dzisiaj.

#252 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1256 postów
  • Skądpolska

Napisano 16 maj 2019 - 10:28

Redmi 4A jak najbardziej obsługuje ant+ trzeba tylko zainstalować odpwiednie oprogramowanie, dokładnie co sprawdzisz Ant testem

Uwaga na aktualizacje do wyższego Anadroida.

Jak w MI 8 LITE  puściłem ją do chyba 9 to niestety ANT już nie działa i nie bardzo pomagają rozwiązania jak np tu https://community.ph...1-oreo/p1?new=1

Tak samo w Xiaomi Play - tam jest Android 8.1 też nie potrafię zrobić żeby widział ten Built in -Ant+

( w Readmi 4 mam Android 7 i rzeczywiście ,,jeszcze '' działa)

#253 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 16 maj 2019 - 17:20

Trzeba zgłaszać do producenta telefonu. Inaczej nic się nie zmieni. Ewentualnie zwracać telefon.

Samsungi jak na razie bez problemów.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powerpeaks, erg, ant+, trenażer, FE-C, strukturalny