Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer - Pierwszy Zakup

trenażer

40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 listopad 2021 - 14:03

Byle się nie ślizgał mu pasek. Thinkrider jeszcze pomiaru nie ogarnia, ale pracuja nad tym, mam nadzieję im w tym pomóc. A niedługo dwa ich nowe modele poćwiczę.

 

Fajnie jakbyś wrzucił jakieś recenzje sprzętu który używasz (X7? - która wersja?) i będziesz testował. Pomogłoby to pewno wielu w wyborze, bo cenowo ich oferta dość dobrze się przedstawia, ciągle jednak zagadką pozostaje jak to się w praktyce sprawuje.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 22 listopad 2021 - 14:06

Podrzucam na FB Trenażery, a tu linki. Teraz X7 Pro (wersja 4) kończe długoterminowy, a wpadł mi na szybko ponownie Saris H3. W praktyce to pod moją nogą zrobił ze 250 godzin i działa bezawaryjnie.

#23 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 listopad 2021 - 14:27

Cytując jajacek:

 

Nie sposób się nie zgodzić. Przede wszystkim na FB nie ma żadnej sensownej struktury i cholernie ciężko coś znaleźć. Jestem na zamkniętej grupie na Messengerze na której jest ok. 100 szosowców i co jakiś czas padają te same pytania bo po tygodniu już nie sposób się dokopać do dawniejszych treści.[...]

 

zgadzam się z powyższym w pełni ;) - o ile kogoś obserwuję to jeszcze na bieżąco coś sensownego mogę wyłowić, ale po jakimś czasie raczej porażka. Stąd dostęp do FB niby mam, bo niektórzy znajomi jakieś ogłoszenia tam wrzucają i inaczej nie chcą (niech im będzie), plus inwigilacja ;), ale żeby traktować FB jako główne źródło informacji to raczej nie dla mnie...

 

Oczywiście możesz wrzucić linki do swoich testów, chętnie zapoznam się. Ewentualnie na przyszłość kopiuj FB -> wklej tu. Aczkolwiek link z opisem do czego prowadzi też byłby dobry.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#24 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopad 2021 - 16:28

Ja też człowiek starej daty co jeszcze posiadał ZX Spectrum :) Ani nie mam ciśnienia na szkło ani na pisanie :) Raczej szukam wiarygodnych informacji wśród doświadczonych użytkowników. Mam tez dobrego testera w domu co jest w stanie pocisnąć 350W przez dłuższy czas ale jeszcze musi się nauczyć jak dawać jakiś feedback :)



#25 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopad 2021 - 13:53

Hej, pozwolę sobie podpiąć się pod temat, do tej pory używałem TacXa sprzed 15 lat, ale teraz chciałbym czegoś cichszego. Zwift/SMART/interaktywność mnie nie interesuje, wolę seriale oglądać; pomiar mocy nie jest konieczny, bo mam już w korbie; zastanawiam się nad wspomnianym tutaj ThinkRider, chyba powinien spełnić moje wymagania... Ale jedno ale, czy da sobie radę z mocnymi (krótkimi) sprintami po 800-900 wat? Albo takimi minutowymi po 500w? Bo stary to wyje niemiłosiernie...



#26 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 23 listopad 2021 - 14:25

Z parametrow wynika, ze powinien spokojnie rade dać.

#27 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 listopad 2021 - 16:12

Jeśli chodzi o A1, to pewno tak, aczkolwiek raczej na dość twardych przełożeniach i dość mocnym rozkręceniu koła zamachowego (przynajmniej sprinty).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#28 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 23 listopad 2021 - 21:52

Czyli jak w IRL po płaskim :)

#29 RobertGaw

RobertGaw
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 23 listopad 2021 - 21:54

Trenazer A1 dotarł i kaseta też. I mam pytanie: kasetę montuje się i jest konieczność przekręcić ją odpowiednim kluczem: jeśli go nie mam to serwis rowerowy sobie poradzi? Co w sytuacji gdyby kaseta nie była przykręcona z odpowiednią siłą?

#30 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 23 listopad 2021 - 23:27

Trenazer A1 dotarł i kaseta też. I mam pytanie: kasetę montuje się i jest konieczność przekręcić ją odpowiednim kluczem: jeśli go nie mam to serwis rowerowy sobie poradzi? Co w sytuacji gdyby kaseta nie była przykręcona z odpowiednią siłą?

 

Jeśli serwisant sobie nie poradzi to chyba jeszcze dwa dni temu wykładał towary na półce w biedronce (by była jasność - nie mam nic przeciwko samej biedronce jak i jej pracownikom). Ale klucz to ze dwie dychy na allegro/amazon.pl i za dwa dni będzie w paczkomacie.



#31 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopad 2021 - 10:11

Jeśli chodzi o A1, to pewno tak, aczkolwiek raczej na dość twardych przełożeniach i dość mocnym rozkręceniu koła zamachowego (przynajmniej sprinty).

 

Ano, tego się spodziewam, ale - jak rozumiem - o ile w przypadku mojego starego trenażera wiąże się to z niemiłosiernym wyciem, wibracjami (przy nieidalnie wycentrowanym kole) czy uślizgami koła, o tyle w przypadku direct drive powinno być spokojnie?

 

RobertGaw co do kasety, to montaż tak samo, jak w zwykłym kole, czyli coś takiego jak np Bike Hand YC-126 będzie Ci potrzebne; niedokręcona może się poluzować, ale to dość skrajny przypadek.



#32 RobertGaw

RobertGaw
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2021 - 22:59

Trenazer zamontowany, ten A1, muszę jakoś ogarnąć te czujniki aby była mierzona prędkość i moc i pokazywane wyniki na garminie. Zastanawiam się po co jest aplikacja Think Rider Tools: jak dla mnie to ona nie działa, podobnie też widzę komentarze są innych użytkowników na jej temat.

#33 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 25 listopad 2021 - 13:12

Jak nie działa, jak działa co najmniej kalibracja i upgrade firmware.

#34 RobertGaw

RobertGaw
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 25 listopad 2021 - 14:07

Próbuje zrobić kalibrację to dioda zmienia kolor na czerwony z niebieskiego? Czy tak powinno być? Miga na czerwono i po prostu po pewnym czasie gaśnie. Czy tak powinno być?

 

Czujnik mocy wykrył Garmin :) w A1
Zastanawia mnie dla czego nie widzi Garmin czujnik prędkości. Może ktoś wie z forumowiczow dlaczego tak jest? W opisie produktu jest że jest w nim czujnik prędkości



#35 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 25 listopad 2021 - 20:04

Nie mam go, więc sie nie wypowiem. Może i nawet bym poszukał w netach, by pomóc, ale bolą mnie oczy od czytania Twojej polszczyzny i mi się odechciało..

#36 RobertGaw

RobertGaw
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 27 listopad 2021 - 10:35

Jednak nie ma czujnika prędkości A1, trzeba było dokupić :)

#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 listopad 2021 - 17:35

Po co komu czujnik prędkości do treningu bez poruszania się? Używa się mocy. Zwłaszcza, że prędkość/odległość jest dość "wirtualna" i nawet jeśli ktoś używa tego jako wskaźnika serwisowego, to i tak chyba lepiej bazować na "rowerogodzinach" czyli godzinach eksploatacji.


  • Chertan lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#38 RobertGaw

RobertGaw
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 27 listopad 2021 - 18:31

Tak dla celów statystycznych bardziej dla mnie :)
Wybaczcie moje pytania wszytkie, ale to moje pierwsze kroki w tym temacie :)

#39 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 29 listopad 2021 - 08:49

A jak będziesz na trenażerze podjeżdżał pod górę to prędkość będzie inna niż po płaskim przy tej samej mocy. Statystykę zafałszuje. Chyba że tylko po płaskim będziesz jeździł ;-)

#40 RobertGaw

RobertGaw
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 listopad 2021 - 10:48

Wiem, wiem, biorę to pod uwagę



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trenażer